Autor Wątek: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja  (Przeczytany 11860 razy)

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #75 dnia: 21.04.2017, 19:40 »
Nie warto się tu spierać. Niektórzy po prostu nie dorośli do pewnych spraw, będą pisać, że wszyscy tak robią.
Dla mnie Jesteś Bohaterem Pyza :) :thumbup:
Pozdrawiam Darek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #76 dnia: 21.04.2017, 19:53 »
Sylwek masz prawo tak się czuć, niezależnie od tego, że dotknęło Cię to osobiście.
Większość to tu rozumie i Cię popiera. :) :thumbup:

Sebek jest na pewno na rybach, gości już chyba "wycieczkę" z Anglii.
Pozwólmy mu na spokojnie przeczytać ten wątek.
Myślę że zrozumie iż to był błąd, zawiniło moim zdaniem jeszcze małe doświadczenie.
Tzn jako osoba już "publiczna" musi zdawać sprawę iż jest to odpowiedzialność.
Może w ten sposób kreować postawy. Należy mieć to na uwadze.

Postąpił niedelikatnie i myślę że nie miał złych intencji.
Zdarzyło mu się "fo pa".
Luz wykroczył poza pewne bariery. Nie jestem tu chyba "adwokatem diabła".
Skoro szanuje przyrodę i ryby, a to widać, myślicie że byłby małostkowy i okrutny w stosunku do ludzi ?
Nie sądzę.
Wytknęliśmy mu błąd i myślę że trzeba na tym poprzestać.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #77 dnia: 21.04.2017, 20:01 »
Zgadzam się. Myślę, że Kolega Sebastian zrozumie w czym tkwi problem i przeprosi. Sprawa będzie zamknięta :)
Pozdrawiam Darek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #78 dnia: 21.04.2017, 20:11 »
I znów sie wtrącę.
Nie ma znaczenia czy jest "osobą publiczną" czy nie.
To jest złe.

Pyza na spokojnie i bez ataku przedstawił jak to wyglada z drugiej strony.
Można rozmawiać. Można zwracać uwagę. Ale nie wolno skreślać za jeden błąd.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #79 dnia: 21.04.2017, 20:24 »
I znów sie wtrącę.
Nie ma znaczenia czy jest "osobą publiczną" czy nie.
To jest złe.

Pyza na spokojnie i bez ataku przedstawił jak to wyglada z drugiej strony.
Można rozmawiać. Można zwracać uwagę. Ale nie wolno skreślać za jeden błąd.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Oczywiście że nie ma to znaczenia, ja zwracam uwagę na fakt iż wiąże się z tym dodatkowa odpowiedzialność.
To czy jesteśmy "znani" bądź nie, nie ma znaczenia dla naszych postaw.
Ale jeśli już wystawiamy się na "światła jupiterów" musimy tym bardziej uważać na to co robimy i mówimy.
Jeszcze niedawno zwracaliśmy uwagę na zachowanie Lucia i Małego rekina na targach - te ich "bokserskie " zabawy.
Rozpoznawalność ma swoje konsekwencje, jeśli bierze się na siebie rolę nauczyciela, przywódcy, mentora to bierzemy też na barki ciężar odpowiedzialności.
Nie twierdzę że Nasi chłopcy silą się na nauczycieli, pewnie po prostu dobrze się bawią, wędkując i "kręcąc" swoje poczynania, ale mimo wszystko ma to swoje konsekwencje.

Zresztą jak myślę,  zauważyłeś że  ja chłopaków nie skreślam :)
Moje wcześniejsze wypowiedzi w tym i innych wątkach jasno tego dowodzą. :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #80 dnia: 21.04.2017, 20:33 »
Oczywiscie ze zauważyłem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #81 dnia: 21.04.2017, 21:17 »
Wielu ,jak nie większość nabija się z ,,innych" w gronie znajomych - z rudych ,łysych  Szczerba tych ,pryszcza tych , kulawych itp. Jak ktoś zażartował publicznie to lincz.- hipokryzja. Ja podziwiam ich szczerość , otwartość. Negują ,wytykają wykorzystywane niepełnosprawnych do niefajnych celow. Może mało subtelnie ale szczerze . Odemnie :thumbup:
Bez przesady?!
My z kolegami, często wyzywamy się od jakiś dziwnych rzeczy. Hey kutasie, co tam cipo. Ale z Ciebie fiut. Tak się mówi w tych czasach na kolegów
Ale to co innego, gdy ten kolega jest zdrowy i mówisz mu tak po prostu - bo go lubisz. A nie, na osobę, która nie ma normalnego życia...
Trochę pomysk, czy rzeczywiście jest to to samo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline johnny12

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 4
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #82 dnia: 21.04.2017, 21:48 »
Rozumiem Pyzę znam problem mój syn ma 16 lat i ma zespół downa tak że różnych rzeczy się nasłuchałem chociaż to totalnie olewam ale dla innych rodziców jest to bardzo bolesne

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #83 dnia: 22.04.2017, 09:46 »
Wielu ,jak nie większość nabija się z ,,innych" w gronie znajomych - z rudych ,łysych  Szczerba tych ,pryszcza tych , kulawych itp. Jak ktoś zażartował publicznie to lincz.- hipokryzja. Ja podziwiam ich szczerość , otwartość. Negują ,wytykają wykorzystywane niepełnosprawnych do niefajnych celow. Może mało subtelnie ale szczerze . Odemnie :thumbup:
Chyba mamy inny tok myślenia, i oglądaliśmy inne filmy.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #84 dnia: 22.04.2017, 09:51 »
Wielu ,jak nie większość nabija się z ,,innych" w gronie znajomych - z rudych ,łysych  Szczerba tych ,pryszcza tych , kulawych itp. Jak ktoś zażartował publicznie to lincz.- hipokryzja. Ja podziwiam ich szczerość , otwartość. Negują ,wytykają wykorzystywane niepełnosprawnych do niefajnych celow. Może mało subtelnie ale szczerze . Odemnie :thumbup:
Bez przesady?!
My z kolegami, często wyzywamy się od jakiś dziwnych rzeczy. Hey kutasie, co tam cipo. Ale z Ciebie fiut. Tak się mówi w tych czasach na kolegów
Ale to co innego, gdy ten kolega jest zdrowy i mówisz mu tak po prostu - bo go lubisz. A nie, na osobę, która nie ma normalnego życia...
Trochę pomysk, czy rzeczywiście jest to to samo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawsze myślałem że koledzy tak ze sobą rozmawia. Moja Żona twierdzi że jestem zbyt bezpośredni ale to działa w obie strony i nikomu nie przeszkadza. Kiedy znam kogoś co najmniej 25 lat i trzymamy się razem mimo tego że mieszkam za granicą od 13 lat nie będę mówił per Pan.

Rzadko oglądam filmy ale to był pierwszy i ostatni tych autorów. Nabijanie się z kogoś kogo się nie zna jest prymitywne. Wydawało mi się że życie za granicą uczy tolerancji i pokory ale jak widać nie każdego. :thumbdown:

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #85 dnia: 22.04.2017, 09:56 »
Bo to są celebryci.....i myślą,że wszystko im wolno.

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #86 dnia: 22.04.2017, 11:45 »
Nie będę się rozpisywał, dla mnie :thumbdown:

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #87 dnia: 22.04.2017, 11:47 »
Witam

Przepraszam, że zacząłem całą tą dyskusję, że jestem prowokatorem, ale w tej chwili miałem podstawę do takiego zachowania i oburzenia, ponieważ wiem co mówię. Jestem ojcem trójki niepełnosprawnych dzieci. Najstarsza córka ma obecnie 26 lat i od małego już przeszła 12 operacji ( 8 w Polanicy Zdrój aby doprowadzić powiekę do funkcjonalności, potem plastyka itp, następne były w Kajetanach, koło Warszawy - niedosłuch lewostronny ucha lewego, niestety żadna się nie powiodła...), czekają ją jeszcze kolejne zabiegi. Miała guza w górnej powiecie oka lewego. W szkole była wyzywana przez dzieci od cyklopów, ponieważ jej lewa powieka była opadnięta. Przez to wszystko nie chciała chodzić do szkoły, wracała zawsze zapłakana. Młodszy syn ma guza w mózgu na nerwach wzrokowych. Przez rok czasu brał 18 chemii w Warszawie, ponieważ guz znajduje się w takim miejscu, że nie można tego zoperować, dodatkowo pogarsza mu się stopniowo słuch - nosi aparat słuchowy. Średnia córka ma kłopoty z nerkami, miała 2 operacje - chory pęcherz, chore nerki. Zarówno jak i u syna jak wspomniałem już pogarsza się słuch i wzrok tak samo się dzieje z najstarszą córą - też ma coraz słabszy słuch w jednym uchu i gorzej widzi na jedno oko....
Panowie ja się w tym momencie nie żale, nie szukam pocieszenia. Mówię jako rodzic niepełnosprawnych dzieci, które mają orzeczenia o niepełnosprawności. Dziwię się, że Was bawi takie zachowanie Sebastiana, które jest dla mnie karygodne... Nikomu naprawdę nie życzę takie losu, żeby ich dziecko cierpiało i było wyzywane. Dodatkowo nie podobało mi się to, że publicznie się z tego chłopaka śmieje...
Moje dzieci chorują na chorobę von Recklinghausena i uwierzcie nigdy nie wiadomo w którym momencie i w jakim miejscu ten guz się pojawi i urośnie - czy będzie trzeba brać potem chemię czy uda się może operacją go usunąć... Także Panowie nazywanie kogoś Downem, czy też niepełnosprytnym jest niedopuszczalne, szydzenie i naśmiewanie się z tego jest nie przyjemne w moim odczuciu.
Dodam jeszcze, że moja najstarsza według Sebastiana jak to on powiedział niepełnosprytna, a w rzeczywistości niepełnosprawna, w zeszłe wakacje obroniła tytuł magistra z ekonomii menedżerskiej na 5!
Ciekawi mnie jak Ty byś się poczuł gdyby urodziło Ci się chore dziecko (czego Ci nie życzę!)??

ps. dodam jeszcze, że godziny spędzone u lekarzy, w szpitalach, widoki innych chorych dzieci... To jest coś nie do opisania. Aż serce się ściska z płaczu, że takie dziecko będzie kiedyś dorosłe i kto się wtedy nim zaopiekuje jeśli zabraknie rodziców, którzy opiekowali się nimi i kochało najmocniej w świecie...?

nic dodać, nic ująć ! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bravo: :bravo: :bravo:
Dominik

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #88 dnia: 22.04.2017, 12:59 »
Zastanawiam się co miał wnieść do życia potencjalnego widza ten film ,osobiście nie zobaczyłem nic nowego,ciekawego.Jeśli już zamieszczać to coś interesującego ,choć minimalnie twórczego z ciekawym komentarzem.Śmiechy,niby śmieszne teksty to zdecydowanie czyni filmik bezwartościowym.Osobiście odbieram Sebastiana pozytywnie ,po obejrzeniu tej produkcji nie byłem zły ,ale po prostu jest mi bardzo przykro, traktujmy się z szacunkiem bez względu na wygląd,stan posiadania ,poglądy itd.   
Pozdrawiam
Jacek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Francuzi mający gdzies regulamin - relacja
« Odpowiedź #89 dnia: 22.04.2017, 13:21 »
Panowie, Sebastian jest z Lucjanem na rybach we Francji. Poczekałbym jednak z osądami, aż chłopaki przyjadą i napiszą kilka słów.