Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 79163 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #315 dnia: 15.12.2020, 19:18 »
Nie ma co się oszukiwać Mateusz robi perfekcyjne filmy :thumbup: ale to równiez znaczy jak ludzie w dzisiejszych czasach kupują.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #316 dnia: 15.12.2020, 19:45 »
ale to równiez znaczy jak ludzie w dzisiejszych czasach kupują.
Bingo.
Oczywiście nie wszyscy ale ci "mniej świadomi" jak najbardziej.
Adam

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 459
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #317 dnia: 15.12.2020, 19:50 »
ale to równiez znaczy jak ludzie w dzisiejszych czasach kupują.
Bingo.
Oczywiście nie wszyscy ale ci "mniej świadomi" jak najbardziej.

A Ci bardziej świadomi jak kupują? Pytam poważnie, bez podśmiewania.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 329
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #318 dnia: 15.12.2020, 19:56 »
ale to równiez znaczy jak ludzie w dzisiejszych czasach kupują.
Bingo.
Oczywiście nie wszyscy ale ci "mniej świadomi" jak najbardziej.

A Ci bardziej świadomi jak kupują? Pytam poważnie, bez podśmiewania.

Czytają neta... lukają na fejsa.... oglądają nasze gwiazdy wędkarskie które niby nie reklamują .... a reklamują towar za free....
Maciek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #319 dnia: 15.12.2020, 20:13 »
Nie odpowiem za innych. Ja na pewno nie kupuję sprzętu w oparciu o reklamy gwiazdek YT. Cenię sobie recenzje naszych forumowiczów, poza tym zawsze muszę "pomacać" towar, a że mam Drapieżnika blisko w  większości przypadków mam taką możliwość. Poza tym podpatrzę coś u kolegów nad wodą, zapytam, wezmę do łapy itp. Gwiazdom YT już dawno przestałem wierzyć.
Adam

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 459
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #320 dnia: 15.12.2020, 21:26 »
Nie odpowiem za innych. Ja na pewno nie kupuję sprzętu w oparciu o reklamy gwiazdek YT. Cenię sobie recenzje naszych forumowiczów, poza tym zawsze muszę "pomacać" towar, a że mam Drapieżnika blisko w  większości przypadków mam taką możliwość. Poza tym podpatrzę coś u kolegów nad wodą, zapytam, wezmę do łapy itp. Gwiazdom YT już dawno przestałem wierzyć.
Rozumiem :thumbup: Pytałem z ciekawości, bo przeszedłem drogę od tandety (w sensie kijów od szczotki) przez fajne Jaxony, które miło wspominam (genesis i monolith), po flagmana, którego niektóre modele typu s-canal są świetne w stosunku cena/jakość/wygląd/czucie ryby do tego stopnia, że kupiłem w 2 różnych rozmiarach, mam jeszcze matrixa aquosa ultra C (dzięki Rafał), Tubertini Flexo Feeder Medium Light 3.30m 80g i daiwę 3,9m do zadań "specjalnych". Korci mnie Acolyte, ale moje podejście jest takie, żeby droższy sprzęt kupować nie tylko dla frajdy/funu, ale również w miarę progresu umiejętnościowego. Przy czym tak jak napisałem-różnica między wędką za 60 zł a 180zł jest gigantyczna jak się kupi za te 180zł coś sprawdzonego (mowa o nowych), ale już różnica między wędką za 200-300zł, a jej odpowiednikiem z wyższej półki 600-1000zł już tak kolosalna nie jest. I to tak z rozważań powiedzmy bez brania pod uwagę kosztów, a teraz wszyscy tu wiemy, że jest sporo wędkarzy, którzy czują bluesa, ale kasowo nie mogą sobie pozwolić na fajne zabawki, dlatego pytałem o tą "świadomość" i Twoją interpretację, bo wtedy tacy ludzie są jak najbardziej świadomi i wybiorą sprzęt najlepszy w swoim budżecie i o to chodzi chyba w naszej wędkarskiej świadomości.
A reklamy...no cóż, chyba Luk kiedyś tu dobrze napisał-dzięki nim jest rozwój i rynek wędkarski się rozruszał, a brać wędkarska szybko wyrówna czy dany model jest ok, czy jest przereklamowany, można mieć indywidualne przemyślenia, ale finalnie to ilość zadowolonych klientów decyduje czy coś jest dobre, a wpadki, jak widać po tym choćby forum zdarzają się nawet tym firmom, co za sprzęt kasują 2-5 krotnie więcej niż półka Jaxona. Więc niezależnie od półki wędkarze są takimi królikami doświadczalnymi, którzy mają kupić i testować, mądre firmy obserwują właśnie fora/YT i wyciągają wnioski. To, że dany youtuber coś poleca nie świadczy o niczym, ale polecając buble-szybki będzie jego koniec, a jak mądrze wybierze spośród oferty te najlepsze patyki/kręcioły w danej półce cenowej, to kanał będzie się rozwijał, bo będzie wiarygodny, a firma, którą reklamuje zanotuje sprzedaż, zatem uważam, że to co nam serwuje YT po odpowiednim filtrowaniu jest dla naszego wędkarskiego rozwoju jak najbardziej słuszne i powinniśmy sobie zdawać sprawę, że niejako wpadamy w wir reklam czy tego chcemy czy nie, jak nie przez rodzimych YT, to przez zagranicznych, przez osoby "zasłużone" na arenie wędkarskiej itd itd...ot cały mechanizm, a my jesteśmy tylko trybikami.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 279
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #321 dnia: 15.12.2020, 21:45 »
Nie ma co się oszukiwać Mateusz robi perfekcyjne filmy :thumbup: ale to równiez znaczy jak ludzie w dzisiejszych czasach kupują.

Nie chce wywołać gównoburzy ale ja wolę oglądać krótkie filmy, w 100% merytoryczne, trwające kilka minut i wyczerpujące dane (krótkie za zwyczaj) zagadnienie, niż kolejne filmy gdzie najpierw muszę oglądać jak ktoś niczym Rambo musi przedzierać się przez dżunge z tabołami, potem słuchać achów i ochów nad sprzętem, później oglądać w zwolnionym tempie jak wysypuje zanete do wiadra, by w ostatnim akorcie podziwiać strumień wody wpadający do niej.

Z tych prostych powodów subskrybuje kanał Horemskiego, a Przebiędy już nie. U pierwszego od czasu do czasu trafi się coś krótkiego i na temat, u drugiego nie. Choć prawdę mówiąc to ani z jednego ani z drugiego towaru czy marek które reklamują nie korzystam :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #322 dnia: 15.12.2020, 21:46 »
Widzieliście jakiś kanał na YT z Jaxonem w roli głównej?

Chyba ich model biznesowy nie przewiduje takich wydatków ;D :P 8)
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #323 dnia: 15.12.2020, 21:50 »
zatem uważam, że to co nam serwuje YT po odpowiednim filtrowaniu jest dla naszego wędkarskiego rozwoju jak najbardziej słuszne i powinniśmy sobie zdawać sprawę, że niejako wpadamy w wir reklam mechanizm, a my jesteśmy tylko trybikami.
Pełna zgoda. Kluczowe jest owe "filtrowanie" i tutaj juz potrzeba pewnej świadomości.
Kilka miesięcy temu byłem świadkiem takiej oto sytuacji: Przyszedł człowiek  do sklepu, i  chce zwrócić wędkę .Sprzedający pyta co się stało? Panie na YT oglądałem film i gość pięknie płotki na nią łowił. Sprzedawca dalej pyta w czym tkwi problem z wędką. Człowiek odpowiada, że łowić się nie da , rzucić  daleko nie ma szans,  a jak karp się zapiął to wędka wygięła się prawie do nadgarstka i myślał że zaraz się złamie. Zapytałem czy mogę zobaczyć wędkę. Patrzę, a kolega przyszedł z pickerem 2,7 :) Taki to oto "wędkarz YT uwiedziony" :)
Adam

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 459
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #324 dnia: 15.12.2020, 21:51 »
Widzieliście jakiś kanał na YT z Jaxonem w roli głównej?

Chyba ich model biznesowy nie przewiduje takich wydatków ;D :P 8)

Ju łelkam ;)
https://www.youtube.com/channel/UCBFf6rdp-8-YYi-iOXp05Ug/videos

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #325 dnia: 15.12.2020, 21:55 »
Widzieliście jakiś kanał na YT z Jaxonem w roli głównej?

Chyba ich model biznesowy nie przewiduje takich wydatków ;D :P 8)

Ju łelkam ;)
https://www.youtube.com/channel/UCBFf6rdp-8-YYi-iOXp05Ug/videos
Jest faktycznie, ale mi chodziło o film " z nad wody" a nie prezentacje produktów.
Adam

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 459
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #326 dnia: 15.12.2020, 22:17 »
Jest faktycznie, ale mi chodziło o film " z nad wody" a nie prezentacje produktów.

Jedną z opcji może być fakt, że nie muszą się promować na YT nad wodą, jeśli sprzedaż idzie dobrze w oparciu o fizycznych handlowców, zauważ że na YT najwięcej promują się marki, których w większości niedużych sklepów wędkarskich nie ma, czyli zdobywają rynek.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #327 dnia: 16.12.2020, 09:02 »
Przy czym tak jak napisałem-różnica między wędką za 60 zł a 180zł jest gigantyczna jak się kupi za te 180zł coś sprawdzonego (mowa o nowych), ale już różnica między wędką za 200-300zł, a jej odpowiednikiem z wyższej półki 600-1000zł już tak kolosalna nie jest. I to tak z rozważań powiedzmy bez brania pod uwagę kosztów, a teraz wszyscy tu wiemy, że jest sporo wędkarzy, którzy czują bluesa, ale kasowo nie mogą sobie pozwolić na fajne zabawki, dlatego pytałem o tą "świadomość" i Twoją interpretację, bo wtedy tacy ludzie są jak najbardziej świadomi i wybiorą sprzęt najlepszy w swoim budżecie i o to chodzi chyba w naszej wędkarskiej świadomości.

 :thumbup: :bravo: Jeśli to nie jest mądre, to co jest? :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #328 dnia: 16.12.2020, 09:07 »
Widzieliście jakiś kanał na YT z Jaxonem w roli głównej?

Chyba ich model biznesowy nie przewiduje takich wydatków ;D :P 8)
Swego czasu Mały Rekin dość mocno eksponował Jaxona. Ale nie było to na zasadzie: "Patronem odcinka jest Jaxon". Teraz na filmach Rekina widać Jaxona, ale nie na zasadzie "akcentowania", że łowimy na wędziska, kołowrotki, czy co tam innego od "Jaxona". Kto wie na co zwracać uwagę, wie jaki to sprzęt.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #329 dnia: 16.12.2020, 09:14 »
Nie chce wywołać gównoburzy ale ja wolę oglądać krótkie filmy, w 100% merytoryczne, trwające kilka minut i wyczerpujące dane (krótkie za zwyczaj) zagadnienie, niż kolejne filmy gdzie najpierw muszę oglądać jak ktoś niczym Rambo musi przedzierać się przez dżunge z tabołami, potem słuchać achów i ochów nad sprzętem, później oglądać w zwolnionym tempie jak wysypuje zanete do wiadra, by w ostatnim akorcie podziwiać strumień wody wpadający do niej.

Kwestia gustu 8) Ja wolę oglądać filmy dłuższe gdzie jest wyjaśnione dlaczego tak a nie inaczej. Łącznie z parametrami sprzętu i dlaczego gość wybrał na danym łowisku sprzęt o takich a nie innych parametrach. Parę uwag jak tego sprzętu używać (i co równie ważne nie używać) jest bardzo pomocne.

Dlatego długi wykład Luka o wagler method poleciłbym z czystym sumieniem każdemu początkującemu i średnio zaawansowanemu spławikowcowi.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.