Autor Wątek: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?  (Przeczytany 93759 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #150 dnia: 17.12.2017, 13:04 »
Ja jestem bardzo ciekawy recenzji, filmiku z testami tej naszej nowej technologi i oczywiście ceny. Z tego co mówili to wyprodukowanie pochłania od 50 do 60% czasu więcej niż przy normalnym grafitowym blanku. Można wnioskować przekładając na dodatkowe godziny pracy fachowca czyli wzrośnie cena porównywalnie do wędek grafitowych.

PS. Nie wydaje mi się ze podał tylko po prostu po co po raz 20 pisać to samo, używając innych słów i przykładów. Mimo wszystko wcale nie odbiegliśmy aż tak daleko od tematu, nowa technologia, cena wędziska droższe, a tańsze itd..  po za tym tam było masło maślane i tyle.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #151 dnia: 17.12.2017, 13:35 »
Ale bałagan!
Luk się poddał, wątek o różnicy między tańszą a droższą wędką i ostatnie posty o Nanoflexach i NASA ???

Heheheh. W sumie masz rację, ale czy nie wszystko zostało już napisane?
Droższe wędki oferują lepsze wykonanie i zbudowane są z lepszych materiałów, na dodatek oferują lepsze wyważenie i dostosowanie do danej metody.
Na nic to jednak, bo rozpętała się burza na temat Jaxon'a.
Myślę, że odpowiedź na pytanie, która firma oferuje lepszy sprzęt nie jest do końca możliwe, potrzebny byłby jakiś test. Aby był sensowny, trzeba by zestawić ze sobą 5 wędek, 5-ciu różnych firm (w tym polskich), które kosztują tyle samo. Zresztą czy doprowadzi to do rozwiązania? Każdy jest inny i lepiej mu w ręce leży inny sprzęt.
Zestawianie ze sobą wędek Jaxon za 100zł i wędek z Drennana za 1000zł do niczego nie prowadzi.

Więcej nie napiszę, bo będzie dopiero lawina skarg i zażaleń.
Chociaż wniosków wyciągnąłem kilka po przeczytaniu całej dyskusji, trzeba dodać, że ciekawej :P
Czesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #152 dnia: 17.12.2017, 13:48 »
Panowie, a któremu z Was pękła wędka na rybach? :) Przecież takie wypadki się praktycznie nie zdarzają. Co z tego, że jakaś wędka uciągnie słonia? ;) I tak pęknie żyłka. Rozumiem tutaj rozmowę w kontekście łowienie sumów lub karpi ponad 20 kilogramów. Ogólnie jednak kije o mega wytrzymałości nie są wcale potrzebne. Łatwo się na to dać nabrać. Jeżeli kij match ma żyłkę 0.15 mm a feeder 0.23 - to czy musimy mieć super konstrukcję? Ja wiem po zaczepach, że kije są teraz w stanie wytrzymać olbrzymie przeciążenia. Nie muszą więc znosić jeszcze większych. Powinny być za to dobrze amortyzujące i tak dalej :)

Na targach obserwowałem nie raz, jak sprzedawcy czy osoby z danych firm chwalą się takimi testami. W przypadku jednak spławikowo-gruntowym jest to drugorzędna sprawa. Bardziej czuli są na to spinningiści, którym się marzą wielkie sumy na kije do drop shota ;)
Lucjan

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #153 dnia: 17.12.2017, 14:18 »
Panowie, a któremu z Was pękła wędka na rybach?

Mnie MIKADO Black Stone na 0,5 kg karasiu :D :D :D
Zbyszek

Offline seba284

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pobiedziska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #154 dnia: 17.12.2017, 14:31 »
Panowie, a któremu z Was pękła wędka na rybach?

Mnie MIKADO Black Stone na 0,5 kg karasiu :D :D :D
Pewnie było jakieś mikro pęknięcie. Może gdzieś uderzyłeś, i później pękła.
Pozdrawiam
Seba

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #155 dnia: 17.12.2017, 14:34 »
Panowie, a któremu z Was pękła wędka na rybach? :) Przecież takie wypadki się praktycznie nie zdarzają.

Mnie pękła Trabucco XS Master Feeder 360 c.w. do 75gr.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #156 dnia: 17.12.2017, 14:34 »

Uwierz mi, że w produkcji taśmowej żadan firma nie prowadzi kontroli jakości. Może nie tak. ŻADNA nie robi tego wyrywkowo. Nie za takie pieniądze. Wymiana na nowy jest wliczona w cenę. Tak samo jak sygnałki Wideotronika - drogie jak pierun bo mają dożywotnią gwarancję ( znaczy któryś tam model).

Janusz, nie czytasz postów, uff... Nudzi mnie już wałowanie tego samego. 'Lepsze' firmy sprawdzają swój sprzęt po przyjściu z Chin, i eliminują 'strzały'. Nie robi tego wcale fabryka. Do tego jak zamawiasz kije za 20 zeta w cenie sprzedaży, oraz za 100, to te tańsze będą miały o wiele więcej wad, to chyba zrozumiałe. I towar się sprawdza po ocleniu, jak już dostaniesz kontener, nie zaś w fabryce, bo tam Chińczycy mają własną kontrolę i  chińskie standardy. Zapewniam, że lepsze firmy wykonują kontrolę u siebie, aby nie wypuścić gniota do klienta. Dlatego 'grube' rzeczy się sprawdza organoleptycznie.
Tak jest w Drennanie, oglądałem to na własne oczy, jest gość od kijów takich a takich, jest od tyczek, jest od kręciołów. Wszystko sprawdzają za nim towar trafia na stan magazynowy. Bo jak powiedział mi właściciel - Chińczykom absolutnie nie można zaufać z jakością i przesłanie kołowrotka do sprzedaży spowodowałoby lawinę reklamacji.
Jest to jeden z powodów, dla których Drennan ma tylko jakąś część produkcji w Chinach. Jak zauważył Selektor mają fabrykę na Mauritiusie. Ale jest to fabryka Drennana, zbudowana tam od podstaw. Tam zatrudnionych jest około 200-250 osób z tego co pamiętam. Tak więc też kontrola jakości jest inna.

Nie upieraj się, że w Anglii jest jakoś szczególnie jeśli chodzi o sprzęt i dbanie o klienta. U nas jest tak samo.

Przestaję się już upierać :) Niech Ci będzie, u nas jest tak samo :D Nie trzeba niczego zmieniać ani poprawiać, jest git.

Tia...Już widzę dostawę Prestona czy Drenana 5000 wędek i sprawdzanie jakości przez dystrybutora. Jak to robi - każdy kij nad wodę i testuje? Bo od patrzenia to nikt żadnej wady nie wykrył.
Nie napisałem, że git ale że jest tak samo jak w Anglii. Dawno minęły czasy, gdy dystrybutor z jakiś dziwnych powodów upierał się, że uszkodzenie wędki czy kołowortka jest winą użytkownika.
JKarp

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #157 dnia: 17.12.2017, 15:00 »
Fakt, nikt nie sprawdza całej dostawy, to byłby idiotyzm xD
Natomiast istnieje w świecie coś takiego jak próbka reprezentatywna. Sprawdzana jest wcześniej ustalona procentowa część każdej partii produkcyjnej. Po testach wyciąga się wnioski jaki procent całej dostawy może mieć jakieś wady. Pamiętać też należy o tym, że każda firma sama ustala jaki procent produktów z wadą może być dopuszczony do sprzedaży. Jeśli współczynnik jest za duży to partia i tylko partia a nie cala dostawa odsylana jest do fabryki na wymianę.
I nie, w Polsce nie jest tak samo jak na zachodzie. Jeśli twierdzisz, że jest tak samo to znaczy, że masz zbyt małe doświadczenie z zachodnimi rynkami. Prawdą natomiast jest to, że u nas jest już dużo lepiej niż jeszcze kilka lat temu.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #158 dnia: 17.12.2017, 15:15 »

Dawaj tu bo monitor przez Ciebie oplułem i ktoś mi musi go umyć ... Tia...Już widzę dostawę Prestona czy Drenana 5000 wędek i sprawdzanie jakości przez dystrybutora. Jak to robi - każdy kij nad wodę i testuje? Bo od patrzenia to nikt żadnej wady nie wykrył.
Nie napisałem, że git ale że jest tak samo jak w Anglii. Dawno minęły czasy, gdy dystrybutor z jakiś dziwnych powodów upierał się, że uszkodzenie wędki czy kołowortka jest winą użytkownika.

Nie wiem co Cie śmieszy. Kij sprawdza się organoleptycznie, nie trzeba wcale wody. Zobacz co jest podstawowymi uszkodzeniami. Odpryski, źle umocowane przelotki, brak porcelanek, pęknięcia. Tego szuka pracownik firmy, może tez sprawdzić go mocując szczytówkę i wyginając mocno kij kilka razy. W przypadku kołowrotków kręci się korbką i już wychodzi większość niedyspozycji, zapewniam, ze ktoś kto zna się na kołowrotkach od strony kontroli jakości pokręci parę razy korbką i wie  o co chodzi. Sprawdzić kabłąk, hamulec, zakręcić korbką mocno i wychodzą defekty.

Poza tym, jeżeli jakaś seria ma wiele wpadek, to się ją wycofuje i jest 'tango' z producentem. Można tez jej nie wycofać tylko wymieniać naokrągło, licząc że wszystko jakoś ucichnie. Odbija się to jednak mocno na reputacji firmy, dlatego się unika takich rzeczy.

Janusz, dziwię się, ze muszę Ci to tłumaczyć. Bardziej rozumiem dlaczego nie wierzysz w system reklamacji w UK- bo to brzmi niewiarygodnie, że tutaj ponad połowa wymienianych wędek jest uszkodzona z winy właściciela, a mimo to nie ma problemów z wymianą. Ale że  nie rozumiesz jak działa konkurencyjność na rynku? Myślisz, że jak jakies alarmy często się psują, to ludzie kupują je dalej? Że wybierają inne modele tej firmy? Może kupują ich jeszcze więcej? Przecież oczywiste jest, że idą do konkurencji. Pomyśl sam czego szukasz jako klient! Podstawa jest bezpieczeństwo (że produkt się nie popsuje, że będzie robił to do czego ma być przeznaczony etc.) i cena, dwie kategorie, które są z sobą w pewnej relacji, zależnej od nas samych.

Według Ciebie taki Fox czy Nash to taka sama liczba reklamacji jak Jaxon? :o Myślisz, ze każda fabryka w Chinach robi wszystko w taki sam sposób? Przecież to oczywiste, że to co tańsze musi być takie z jakiegoś powodu. Jednym z nich jest własnie niższa jakość, często będąca pokłosiem gorszych materiałów użytych do produkcji, sporej ilości niedoróbek. Co w tym jest nielogiczne? Firma Fiat i firma Mercedes tez wypuszcza takie same samochody? Każdy chleb jest taki sam, każde piwo, każda czekolada, każde radio, telewizor i tak dalej?   

Wow ???  Co za problem sprawdzić kilkaset wędek tygodniowo jednemu człowiekowi? A jak jest ich kilku? Oczywiście, ze nie sprawdza się podajników w ten sposób, ale mówimy o grubych rzeczach.  A co z reklamacjami? Robią się za darmo? Po co tracić tu kasę jak można sprawić, że się uniknie 80% poprzez kontrolę własną? Wysyłka kija to koszt kilkunastu funtów plus utrata wiarygodności, przekładająca się na straty na rynku. W Polsce często sklep zmuszony jest wysyłać reklamację na własny koszt. Myślisz, że będą polecać kije które się rozwalają lub gdzie reklamacja pochłania część zarobku? Polecałbyś coś takiego?
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #159 dnia: 17.12.2017, 16:49 »
Tak się składa że to o czym pisze Luk jest jak najbardziej realne. Dbałość o klienta jest na nieporównywalnie innym poziomie. Wszystko jest wliczone w cenę, nikt nie dokłada do interesu. Panuje myślenie że płacę i wymagam.

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #160 dnia: 17.12.2017, 17:56 »
Jest mi przykro, że sprowokowałem ten wątek, gdzie kilka osób dość mocno wymieniło zdanie - jeszcze nie widziałem tak mocnego wątku na tym forum.... Z drugiej strony, i tak dyskusja jest tu bardzo kulturalna.

Myślę, że kontynuowanie dyskusji nie spowoduje konsensusu, ponieważ według mnie, obie strony mają rację: taki Drennan ma o niebo lepszy jeśli chodzi o serwis, a Jaxon jest w stanie wyprodukować dobry kijek... Zresztą, moim flagowym kijkiem w okresie 1997-2003 był teleskop Jaxona za 35 zł ;)

Pozatym, czytając opinie, wyrobiłem sobie własną na temat co kupić jako następny kijek - że na moim poziomie to nie ma znaczenia i prawdopodobnie kupię coś tańszego a zaoszczędzone pieniądze wydam na dobre komercje gdzie jest dużo ryb no i zanęty i przynęty.
waggler + feeder + spinning

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #161 dnia: 17.12.2017, 18:54 »
Po pierwsze, nie miej wyrzutów tylko dlatego, że dyskusja odbiegła od tematu, to nie Twoja wina. Po drugie, firma Jaxon nigdy niczego nie wyprodukowała i zapewne nigdy nie wyprodukuje. To jest team handlowy, nie produkcyjno-handlowy. Po trzecie, kup w miarę dobry sprzęt, resztę kasy przeznacz na zanęty, przynęty, zezwolenia czy licencje, a także na paliwo do auta (żebyś nie narzekał, że nie możesz jeździć na ryby). Po czwarte, wiedzę zdobywaj nad wodą. Po piąte, nie zabijaj.
Jacek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 742
  • Reputacja: 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #162 dnia: 17.12.2017, 19:00 »
To jest mój ostatni wpis w tym wątku. Wszystkim firmom życzę, aby miały taki serwis, jak firma Jaxon, a wielbicielom firm z UK proponuję, a raczej nie proponuję skorzystania z serwisu firmy Delkim ???
Pozdrawiam.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #163 dnia: 17.12.2017, 19:11 »
Robinson ma podobno jeszcze lepszy serwis od Jaxona. :D Tak czy owak nasi górą :D

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #164 dnia: 17.12.2017, 19:19 »
Wszystkim firmom życzę, aby miały taki serwis, jak firma Jaxon, a wielbicielom firm z UK proponuję, a raczej nie proponuję skorzystania z serwisu firmy Delkim ???
Pozdrawiam.
Jako " wielbiciel dobrego jakościowo sprzętu " hmmm może być Drennan, jeśli chodzi o wędki, muszę stwierdzić że już się pogubiłem ;-) bo w takim razie dobry serwis ważniejszy niż jakość produktu??? :-))