Autor Wątek: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?  (Przeczytany 93823 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #180 dnia: 18.12.2017, 14:44 »
Post Lestera..
cyt." Rozśmieszyłeś mnie Luk pisząc że wyczyn to slepy zaułek ;D.
Często oglądam Italian Fishing TV i co tam widzę?.Masę zawodów.Nie należą do rzadkości zawody w których startuje kilkuset zawodników a każdy ze sprzętem o którym bym mógł pomarzyć.To że Ty osobiście nie startujesz to prawdopodobnie przyczyna że tego nie rozumiesz.Uważasz że tylko wedkarze łowiący same grube ryby mają rację?
A sam osobiście od kogo się uczyłeś?Czy nie od wędkarskich tuzów z UK którzy również startuja w zawodach?
Ja również uczę się od wycznowców, może nie z Anglii ale z innych nacji.I oni także nie łowia tylko wielkich ryb.A ich to rajcuje.Bo nie chodzi tylko o wielkośc ryb.Chodzi równiez o rywalizację, a w tej osobiście, regularnie nie uczestniczysz.Nie przekładaj więc autorytatywnie swojego spojrzenia na wędkarstwo i nie mów że wyczyn to ślepy zaułek.I choć może nie wszyscy się ze mna zgodza to twierdzę że wyczyn ciągnie całą resztę ."


Lester- z góry cie serdecznie przepraszam , ale nie mogłem się powstrzymać po przeczytaniu twego posta .... - w mej chorej siwej , łysiejącej głowie ... receptorywy zarejestrowały ... oto taki przekaz po przeczytaniu twego postu...... :beer: :beer: :beer: :beer: :beg: 8) :P

cyt. z wyciętych kawałków..
" Wyczyn to slepy zaułek , zawody w których startuje kilkuset zawodników a każdy ze sprzętem o którym bym mógł pomarzyć , uczę się od wycznowców, może nie z Anglii ale z innych nacji ,
A ich to rajcuje , Bo nie chodzi tylko o wielkośc , Chodzi równiez o rywalizację ....


Jeszcze raz cie serdecznie przepraszam !!!!! :facepalm: :-[ :P ;D :) :-* O:)
Maciek

Chub

  • Gość
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #181 dnia: 18.12.2017, 14:48 »
Z tego co ja wyczytałem w tym fragmencie

"Chciałbym abyście się wypowiedzieli jak widzicie przyszłość polskich firm, chciałbym abyście oparli to na swoich wcześniejszych wypowiedziach. Jak widzicie rozwój wędkarstwa w oparciu o polski przemysł wędkarski, jak ma wyglądać praca nad szkoleniem młodzieży, za co to ma być robione. Wyczyn spławikowy to ślepy zaułek, za parę lat mało kto będzie się palił do tego aby łowić jakąś drobnicę, poświęcając temu masę czasu i pieniędzy."

..to chyba mowa o wyczynie w Polsce ale ja tam podobno mam swoje rozumowanie więc jest duża szansa, że jestem w błędzie ;D

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #182 dnia: 18.12.2017, 14:54 »
Z tego co ja wyczytałem w tym fragmencie

"Chciałbym abyście się wypowiedzieli jak widzicie przyszłość polskich firm, chciałbym abyście oparli to na swoich wcześniejszych wypowiedziach. Jak widzicie rozwój wędkarstwa w oparciu o polski przemysł wędkarski, jak ma wyglądać praca nad szkoleniem młodzieży, za co to ma być robione. Wyczyn spławikowy to ślepy zaułek, za parę lat mało kto będzie się palił do tego aby łowić jakąś drobnicę, poświęcając temu masę czasu i pieniędzy."

..to chyba mowa o wyczynie w Polsce ale ja tam podobno mam swoje rozumowanie więc jest duża szansa, że jestem w błędzie ;D

 
Dokładnie.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #183 dnia: 18.12.2017, 14:55 »
A ja proponuję założenie drugiego wątku i przeniesienie dalszej rozmowy na tamten grunt bo zupełnie uciekliśmy od tematu. Moja propozycja to: Rozwój przemysłu wędkarskiego w Polsce - jak być powinno, a jak jest i co zrobić aby żyło nam się lepiej :P
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #184 dnia: 18.12.2017, 15:13 »
Dla mnie to wygląda tak:

Są sobie polskie firmy z branży wędkarskiej. Sprzedają sprzęt w większości produkcji chińskiej. Jest to sprzęt tani, a możliwości produkcyjne naszych dalekowschodnich przyjaciół są olbrzymie.

Teraz przyjrzyjmy się przeciętnemu polskiemu wędkarzowi - kto nie widział, odsyłam do wątku "portret polskiego wędkarza" albo lepiej nad pobliską wodę PZW. Żeby nie było, że ubliżam polskim wędkarzom - proszę samemu ocenić. Ja mam pewne własne spostrzeżenia i statystycznie najczęściej (co nie znaczy, że zawsze) widzę nad wodą panów po 50-ce oraz emerytów, jest sporo młodzieży, ale dużo mniej niż starszych kolegów. Wielu starszych wędkarzy ma sprzęt pochodzący z czasów, gdy ja na chleb mówiłem "pep". Wielu z nich zabiera każdą wymiarową rybę, jaką złowi - nie oceniam, ale nasuwa się wniosek, że, oprócz potrzeby rozluźnienia, mają potrzebę wyłowienia słusznej ilości ryb z wody i zabrania ich do domu. Niektórzy swoje zabytkowe wędki wymienili na nowsze teleskopy, czasem nawet feedery lub karpiówki. Inni prędzej czy później też będą zmuszeni to zrobić. Młodsi mają sprzęt, który obecnie znajdziemy w sklepach. Generalnie tendencja jest taka, że młodszy wędkarz posiada młodszy sprzęt (żadne odkrycie). Jednak większość przedstawicieli tych grup łączy jedna rzecz w kwestii sprzętu - wędka to dla nich narzędzie do łowienia ryb.

Po co ta obszerna dygresja? Ano po to, że takich wędkarzy jest cała masa, w końcu statystyczny obraz wędkarza nie wziął się znikąd. Między tymi wędkarzami, a polskimi firmami występuje symbioza. Łowcy ryb chcą łowić ryby. Chcą też, żeby im się to opłaciło, a większość z nich nie ma zasobnych portfeli, ale są też tacy, co przyjeżdżają nowym autem nad wodę, a łowią na wędki z dolnej półki - nie ma w tym nic złego.

Wróćmy do firm. Firma X wie jak wygląda statystyczny obraz wędkarza i wie czego on chce, dlatego sprowadza dla niego z dalekiego wschodu tani sprzęt. Nie musi inwestować w zakłady produkcyjne, zatrudniać pracowników, przejmować się procedurami, przepisami itd. Po co to wszystko? Niech Chińczycy się tym przejmują. Tymczasem, firma X ma klientów, którzy chcą tanie narzędzia do łowienia ryb, a tego przecież jest pełno, a że po drugiej stronie globu, to w dzisiejszych czasach dla firmy z jakimś tam dorobkiem żaden problem.

Kilka firm funkcjonuje w taki sposób, a wniosek nasuwa się sam - to musi się opłacać. Inwestycja w technologię, research, badanie rynku pod kątem odbiorców produktu premium, postawienie zakładu produkcyjnego - to wszystko kosztuje mnóstwo pieniędzy, a konkurencja z zachodu podbija rynek, więc istnieje ryzyko niepowodzenia takiego przedsięwzięcia.

Świadomość wędkarzy rośnie? Owszem. Rynek na tanie wędkarstwo zaraz się skończy? Bynajmniej. Po prostu w chwili obecnej na pójściu w wysoką półkę więcej można stracić niż zyskać. Przynajmniej wszystko na to wskazuje, z mojej perspektywy - ja nie jestem właścicielem firmy wędkarskiej ;)
Marcin

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #185 dnia: 18.12.2017, 17:20 »
 JKarp a ja jestem ciekawy czemu już nie masz sklepu?
Piotr

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #186 dnia: 18.12.2017, 19:00 »
JKarp a ja jestem ciekawy czemu już nie masz sklepu?
To aż trudne do uwierzenia - nikt nie chciał pracować w sklepie. Znaczy może inaczej - owszem chcieli pracować tacy, co nie mają zielonego pojęcia o wędkowaniu. Ale to absolutnie żadnego. A ambicje płatnicze mieli jak co najmniej mistrzowie świata w wędkarstwie.
Długi czas ogarniałem sklep z rodziną ale ile można... >:O
Poza tym pracuję w państwowej firmie.
Z perspektywy czasu widzę, że mogłem zostać przy sklepie bo w okolicy w tej chwili nie ma dobrze zaopatrzonego sklepu.
JKarp

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #187 dnia: 18.12.2017, 19:03 »
JKarp a ja jestem ciekawy czemu już nie masz sklepu?
To aż trudne do uwierzenia - nikt nie chciał pracować w sklepie. Znaczy może inaczej - owszem chcieli pracować tacy, co nie mają zielonego pojęcia o wędkowaniu. Ale to absolutnie żadnego. A ambicje płatnicze mieli jak co najmniej mistrzowie świata w wędkarstwie.
Długi czas ogarniałem sklep z rodziną ale ile można... >:O
Poza tym pracuję w państwowej firmie.
Z perspektywy czasu widzę, że mogłem zostać przy sklepie bo w okolicy w tej chwili nie ma dobrze zaopatrzonego sklepu.
JKarp

To ten sławny na całe Legionowo sklep wędkarski to Twoje dziecko ?
Piotr

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #188 dnia: 18.12.2017, 19:05 »
Janusz, nie odpowiadasz na zadane pytania, ale niech ci będzie :)
Odpowiedziałem na każde - tyle, że nie tylko Ty zadwałaeś mi pytania więc odpowiedzi są.
No ale skoro nie odpowiedziałem to może daj mi listę pytań ;-)
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #189 dnia: 18.12.2017, 19:07 »
JKarp a ja jestem ciekawy czemu już nie masz sklepu?
To aż trudne do uwierzenia - nikt nie chciał pracować w sklepie. Znaczy może inaczej - owszem chcieli pracować tacy, co nie mają zielonego pojęcia o wędkowaniu. Ale to absolutnie żadnego. A ambicje płatnicze mieli jak co najmniej mistrzowie świata w wędkarstwie.
Długi czas ogarniałem sklep z rodziną ale ile można... >:O
Poza tym pracuję w państwowej firmie.
Z perspektywy czasu widzę, że mogłem zostać przy sklepie bo w okolicy w tej chwili nie ma dobrze zaopatrzonego sklepu.
JKarp

To ten sławny na całe Legionowo sklep wędkarski to Twoje dziecko ?
Ten przy Warszawskiej ?
Jeśli o tym mówisz to nie - to nie był mój sklep. Z resztą zanim Waldek zmarł (*) sklep zaczął wyraźnie podupadać.
JKarp

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #190 dnia: 18.12.2017, 19:20 »
Tak, chodziło mi o sklep Pana Waldka :(
Piotr

MrProper

  • Gość
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #191 dnia: 18.12.2017, 19:31 »
Dla przykładu
Jest wielu takich "wędkarzy"


A dla informacji odnośnie spro
informacja przetłumaczona z Holenderskiego
Spro jest częścią Gamakatsu Group , jednej z wiodących na świecie firm rybackich. Spro zostało założone w 1994 roku . Gamakatsu postawił sobie za cel bezpośrednie zajęcie się obszarem sprzedaży "Europa" i polepszenie usług na wszystkich frontach. Do tego czasu produkty Gamakatsu (głównie haczyki) były sprzedawane tylko przez kilku dystrybutorów w Europie. Z pewnością w tym czasie Europa była wschodzącym rynkiem z nowymi, dużymi i potencjalnymi kanałami sprzedaży. Gamakatsu zdecydował się założyć własne centrum marketingu i dystrybucji; Spro NV w Holandii było faktem.

Dodam tylko że SPRO jest takim samym dystrybutorem jak i Jaxon. Z tym że działa w zachodniej europie, i jakość którą prezentuje musi być wyższa takie to standardy.

Towar ciągnie również z Chin jak i od innych producentów o niskich cenach i niskiej Jakości
To samo zrobił Drennan ze swoimi kołowrotkami, które się okazały największym bublem w tej dziedzinie ( Myślę ze Jaxon tu kopał dupsko Drennanowi ) A tak zachwalanymi przez niektórych użytkowników. ponieważ to Drennan :facepalm:

Można się tu bawić w przepychanki słowne.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #192 dnia: 18.12.2017, 19:44 »

Ale sądzę że połowa wypowiadających się tu przeciw polskim firmom. nigdy nie widziała na oczy serii Jaxon Genesis a tym bardziej nie użytkowała tych bardzo dobrej jakości kijków.

OMG, jakie przeciwko polskim firmom? I co znowu ma do rzeczy jakaś seria kijów tu i jakaś seria kołowrotków tam? Kolejne 'A u was bija murzynów'... :facepalm:

Tak na marginesie- 'obrońcami' okazują się ludzie co pamietają jakieś serie kijów, łowią jednak na sprzęt firm zachodnich :D :D :D

OK, czas zakończyć temat :D
Lucjan

MrProper

  • Gość
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #193 dnia: 18.12.2017, 19:46 »
Jak byś czytał ze zrozumieniem mój post wyżej
To zrozumiał byś dlaczego matcha wymieniłem, i dlaczego mam kije zachodnie :facepalm: "A tu znów murzyny biją białych"

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 745
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #194 dnia: 18.12.2017, 20:12 »
...nigdy nie widziała na oczy serii Jaxon Genesis a tym bardziej nie użytkowała tych bardzo dobrej jakości kijków...

Jaxon oferuje obecnie ulepszoną następczynię owej serii pod nazwą "Genesis Pro" - z "wysokomodułowymi i wyraźnie smuklejszymi blankami". Efekt jest taki, że mini-feeder Genesis Pro 2.7 m waży już tylko 80% więcej od mini-feedera Acolyte o tej samej długości ;)