Autor Wątek: Barbarzyństwo  (Przeczytany 11768 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #15 dnia: 11.04.2015, 10:58 »
Durny naród = durni ludzie! Proste!
Chciałbym go zajebać po obejrzeniu tego filmu i nawet ręka by mi nie zadrżała!

Co ma naród do głupoty poszczególnych jego obywateli? W każdym narodzie są wspaniali i wartościowi ludzie oraz idioci, sadyści i zbrodniarze.


Przyznam szczerze, że czytając opracowanie dotyczące zbrodni na narodzie polskim dokonywanym przez Ukraińców od wybuchu II Wojny Światowej, zmieniłem zdanie (zabili kilkaset tysięcy Polaków!)... Rzadko kiedy zabijano Polaków szybko. Topienie, palenie żywcem, tortury, przecinanie wielką piłą na dwoje, rozdzieranie końmi... Nie wiem o co chodzi, ale oni maja w sobie jakies bestialstwo. Więc ta rejestracja samochodu wiele jakby mi powiedziała. Trudno to wytłumaczyć - jednak w Polsce nie znajdzie się tylu 'zwyrodnialców' co tam. Ma to swoje historyczne korzenie. Film jest wstrząsający, watpię aby w Polsce ktoś się tak zachował, nawet będąc pijanym. Wiele byc może się bierze z faktu, że za naszą granicą wschodnią nie okazywano szacunku człowiekowi, wielu Ukraińców zginęło podczas stalinowskich czystek 'głodowych' (6-8 mln ludzi). Jeżeli drugiemu człowiekowi nie okazuje się szacunku, to co dopiero zwiarzętom. Jak widać wiele pozostało barbarzyństwa w ludziach - nie jest łatwo wcale wyplenić pewnych zachowań.
W krajach zachodnich - na podstawie tego filmu, nr rejestracyjnego samochodu,  gosćia by wytropiono i postawiono mu zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Można pójść na kilka lat do więzienia za to... Medialnie gościu został by zniszczony. W krajach byłego ZSRR jesdnak nie traktuje się zwierząt w ten sposób, często jak przedmioty.
W Armii Radzieckiej w czasie wojny życie straciło około 10 000 psów, szkolonych do wysadzania czołgów. Umieszczano im ładunek wybuchowy na plecach, psina biegła pod czołg, i zdalnie detonowano bombę. Psy zniszczyły niewiele czołgów... Innym popisem była operacja berlińska - w ciągu miesiąca zginęło ponad milion żołnierzy rosyjskich. Połowa tego co Brytyjczyków podczas całej wojny, lub Amerykanów! Pomyślcie ile trzeba aby zginęło tylu żołnierzy! Dlatego amerykańscy generałowie powiedzieli, że nie podadzą ręki Żukowowi, który bez zmrużenia oka posyłał tysiące ludzi na niepotrzebną śmierć.

Dlatego mniej dziwi obywatelstwo tej kreatury... :(
Lucjan

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #16 dnia: 11.04.2015, 13:21 »
Luk, ja to wszystko doskonale rozumiem, chociażby ze względu na to, że mój dziadek walczył z UPA i jak żył to trochę mi na ten temat powiedział. Natomiast przedstawiony przez Ciebie tok rozumowania jest moim zdaniem bardzo niebezpieczny i w pewnym stopniu prowadzi do dużego uproszczenia, powstawania stereotypów a następnie stygmatyzacji. Ten sam mechanizm dotknął nas Polaków kilkanaście lat temu na zachodzie Europy. Idąc tym tropem powinienem się czuć jako Polak np. złodziejem samochodów.
Uwierz mi w naszym pięknym kraju jest również bardzo wielu zwyrodnialców pastwiących się nad zwierzętami. O ile mnie pamięć nie myli to kilka lat temu w naszych górach (nie pamiętam dokładnie gdzie) była sprawa bardzo podobna, turyści (Polacy) zabili małego niedźwiadka bez żadnego powodu.
Pozdrawiam Marcin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #17 dnia: 11.04.2015, 14:13 »
Poruszyliście ciężki temat ...
Nie chcę rozgrzebywać starych ran. Kiedyś babcia mojej żony ledwo uciekła zimą przez lodowaty San z dzieckiem na ręku (obecną teściową) przed UPA, jak opowiadają to na spotkaniach rodzinnych (i co się stało z tymi co nie zdążyli) to krew się mrozi w żyłach...
Spróbuję dać 2 pozytywne przykłady z życia:
1. - dotyczy zwierząt - Mój kolega (lat ok. 55, człowiek na stanowisku, z pokaźnym brzuszkiem) jechał wieczorem samochodem przez sąsiednią wioskowatą dzielnicę miasta, tam paru dresiarzy znęcało się nad psem. Stanął, wyciągnął rurkę z bagażnika i przegonił zdziwione towarzystwo (bez użycia przemocy). Bał się, ale zareagował, jestem dla niego pełen uznania ...
2. - dotyczy ludzi (cyt. "Ja bym jednak od ludzi zaczął i próbował reagować na krzywdę, która się dzieje człowiekowi"). Podoba mi się pomysł jaki usłyszałem od innego mojego kolegi (czasem Mu podrzucam jakieś złowione rybki), żeby pomagać komuś biedniejszemu od siebie, On wspiera mocno ludzi w Kenii przez organizację (strona www: czynmydobro.pl) lub nawet bezpośrednio. Ja nie preferuję żadnej organizacji (to wybór indywidualny), ale pomoc ludziom, ze znacznie biedniejszej od Polski, Kenii bardzo mi się podoba (trochę też zacząłem brać w tym udział, może dla spokoju sumienia...)
;)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #18 dnia: 11.04.2015, 15:05 »
Poruszyliście ciężki temat ...
Nie chcę rozgrzebywać starych ran. Kiedyś babcia mojej żony ledwo uciekła zimą przez lodowaty San z dzieckiem na ręku (obecną teściową) przed UPA, jak opowiadają to na spotkaniach rodzinnych (i co się stało z tymi co nie zdążyli) to krew się mrozi w żyłach...
Spróbuję dać 2 pozytywne przykłady z życia:
1. - dotyczy zwierząt - Mój kolega (lat ok. 55, człowiek na stanowisku, z pokaźnym brzuszkiem) jechał wieczorem samochodem przez sąsiednią wioskowatą dzielnicę miasta, tam paru dresiarzy znęcało się nad psem. Stanął, wyciągnął rurkę z bagażnika i przegonił zdziwione towarzystwo (bez użycia przemocy). Bał się, ale zareagował, jestem dla niego pełen uznania ...
2. - dotyczy ludzi (cyt. "Ja bym jednak od ludzi zaczął i próbował reagować na krzywdę, która się dzieje człowiekowi"). Podoba mi się pomysł jaki usłyszałem od innego mojego kolegi (czasem Mu podrzucam jakieś złowione rybki), żeby pomagać komuś biedniejszemu od siebie, On wspiera mocno ludzi w Kenii przez organizację (strona www: czynmydobro.pl) lub nawet bezpośrednio. Ja nie preferuję żadnej organizacji (to wybór indywidualny), ale pomoc ludziom, ze znacznie biedniejszej od Polski, Kenii bardzo mi się podoba (trochę też zacząłem brać w tym udział, może dla spokoju sumienia...)

 :bravo: :)

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #19 dnia: 11.04.2015, 15:31 »
Oni mają to we krwi http://niezwykle.com/o-okrucienstwach-hajdamackich-o-ukrainskich-zbrodniach-na-ludnosci-polskiej-z-1919-ktore-ujawnila-sejmowa-komisja-sledcza/ litujesz się nad niedźwiadkiem a wyobraź sobie co robią/robili  z ludźmi na wschodzie Ukrainy... Teraz kłusują rezuni na granicznym Bugu tłumacząc się tym że nie mają co do garów włożyć...

grzesiek76

  • Gość
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #20 dnia: 11.04.2015, 15:53 »
Chodzi tu o kwestie bardziej fundamentalne... Jeżeli człowiek ma szacunek do zwierzęcia, to najpewniej też miał będzie do drugiego człowieka. A pogarda, znęcanie się nad zwierzętami, może być drogą, do znacznie poważniejszych patologii,- dotyczących już drugiego człowieka.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #21 dnia: 11.04.2015, 17:08 »
Temat jest bardzo ciężki, oczywiście, że i w Polsce znajdzie sie wielu ludzi traktujących źle zwierzęta, ludzi również... Jednak jeden z tych okrutników na filmie uderzał niedżwiadka, a żaden z jego kumpli nie zrobił nic aby temu zapobiec. Juz samo kręcenie takiej rzeczy i zamieszczanie tego  w mediach źle świadczy o człowieku.

Co się zas tyczy stereotypów lub pewnych rzeczy, to jak pisałem - w krajach byłego ZSRR nie dba się ani o ludzi, ani o zwierzęta. I nie jest to żadna przesadzona 'opinia'. Marynarze z łodzi podwodnej Kursk giną, bo testowali nowe torpedy, więc nie mozna było pozwolic norwseskiemu statkowi na ratunek, tajemnica była ważniejsza. Podczas zamachu w Moskwie w teatrze na Dubrowce bodajże, uzywa sie gazu bojowego, nie szykując szpitali ani lekarzy na pomoc dla potrzebujących, nie wiedzieli oni z jaka substancją mieli do czynienia i setki ludzi umierało bez szans na pomoc. Zamach na szkołę w Dagestanie to kolejny 'popis' Rosjan, fatalnie przeprowadzona operacja odbicia zakładników konczy sie śiercią kilkuset dzieci. To tylko kilka przykładów... Amerykanie przegrali wojnę w Wietnamie medialnie - wygrywali strategicznie, ofensywa Tet była militarna klęską Vietkongu. Rosjanie w Afganistanie przegrywaja i medialnie, i militarnie - wiele razy przepadały całe bataliony wojska, ginęli wszyscy żołnierze...  Rosjanie  ginęli, gdyz byli źle traktowani przez własnych przełożonych. Obdarci, często głodni, zdani często sami na siebie. Ot - rosyjski żołnierz.To przykłady z ostatnich lat, nie wiem dlaczego więc ludzie mielibyi być dobrzy dla zwierząt, skoro szacunku dla ludzkiego życia nie ma tam takiego jak u nas. Oczywiście, Rosjanie z Moskwy czy Petersburga, Ukraińcy z Kijowa to zazwyczaj ludzie na normalnym europejskim poziomie. Jednak na prowincji swojego rodzaju 'dzikość serca' jest normą.
 
I nie chcę pisać, że my Polacy jesteśmy tacy kulturalni lub w ogóle, że 'de beściaki' jesteśmy. Takie rzeczy pokazane na filmie to pokaz skrajnego bestialstwa. I nie jeden tam to robił - inni nie zatrzymali go, ktoś jeszcze to kręcił. To była 'zbiorówka'. Szok... Znajdziecie taki film z Polakami? Wątpię...
Lucjan

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #22 dnia: 11.04.2015, 18:04 »
Widzę, że bardzo łatwo przychodzi nam przypisywanie patologiom barw państwowych i przedstawianie ich jako cech tych narodów. Szczerze Wam powiem, że jest to dla mnie bardzo smutne i nigdy się z tym nie zgodzę. Nie mam zamiaru zaprzeczać tym wszystkim okrucieństwom jakie spotkały nasz naród ze strony UPA, carskiej i sowieckiej  Rosji, zbrodniom popełnionym przez Rosjan na ich własnym narodzie, itd. Proszę jedynie o to aby głębiej zastanowić się nad tym kto jest za to wszystko o czym pisaliście wyżej odpowiedzialny? Cały naród rosyjski, ukraiński? Nie, ludzie władzy i ludzie będący narzędziami w ich rękach, nie wszyscy Rosjanie i Ukraińcy.
Jeżeli będziemy oceniać całe narody na podstawie zbrodni popełnianych przez ich przedstawicieli to wszyscy;
- Niemcy to zbrodniarze i faszyści, wiemy dlaczego;
- Turcy podobnie, przecież wymordowali dziesiątki tysięcy Ormian i Kurdów;
- Amerykanie, patrz wszystkie wojny prowadzone w celu "szerzenia demokracji", niewolnictwo, eksterminacja rdzennej ludności Ameryki itd.,
- Angole, Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy, zbrodnie popełniane przez setki lat w koloniach tych państw i wiele innych,
- Żydzi prowadzący stałą eksterminacje narodu palestyńskiego,
- Japończycy, zbrodnie popełniane podczas wojny z Chinami, jeden z wielu przykładów to masakra nankińska,
-Chińczycy, zbrodnie na własnym narodzie, w Tybecie i wiele innych,
-kraje Azji południowo-wschodniej,
- wojny w Afryce, oraz wiele, wiele innych przykładów z całego świata.
Jaka jest różnica miedzy tymi wszystkimi przykładami? Są narody, które miały szczęście po wiekach zacofania cywilizacyjnego wejść na wyższy poziom i obecnie skala zbrodni popełnianych przez ich władze są mniejsze lub lepiej ukrywane. Innymi narodami nadal rządzą ludzie o mentalności z przed setek lat i życie ludzkie jest dla nich niczym.

Luk, napisałeś, że wątpisz w to aby znaleźć podobny film z Polakami. Niestety istnienie, umieszczenie takiego filmu nie jest żadnym dowodem za lub przeciw istnieniu takich patologicznych zjawisk w naszym kraju. W XXI wieku w wielu polskich wsiach (pisze o własnym obserwacjach) istnieje powszechny, makabryczny zwyczaj topienia szczeniąt lub kociaków po urodzeniu, zakopywanie ich żywcem lub wieszanie dorosłych psów i kotów na drzewach. Ktoś napisze, że trzeba to piętnować, powiadamiać odpowiednie organa władzy, karać, edukować dzieci i młodzież. Wszystko to jest robione a zjawisko istnieje i to bardzo powszechnie.

Chcę tylko powiedzieć, że bestialstwo, głupota i sadyzm nie mają określonych paszportów i barw narodowych.
Pozdrawiam Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #23 dnia: 11.04.2015, 18:14 »
Jejku ! Tinca wywalił tu zło całego rodzaju ludzkiego!Jesteśmy barbarzyńcami z natury i urodzenia! Żadne teorie i tłumaczenia tego nie zmienią! Po prostu jedne narody bardziej a inne może mniej!Mnie tu tylko zawsze mierziło robienie ze mnie brata  co do naszych wschodnich sąsiadów! oni od niemal 400stu lat nie moga i nie chca nam wybaczyć że byli częścią tego kraju i poniższym narodem! Jak ?co nie który palant polityk może krzyczeć nasi Ukraińscy bracia?? nie jestem uprzedzony tylko realistra!
Arek

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #24 dnia: 11.04.2015, 18:25 »
No widzisz Arunio, mi chodziło o to aby nie mieszać uprzedzeń o charakterze narodowym z wadami całego rodzaju ludzkiego.

PS. Po raz kolejny pada słowo klucz - politycy i ich wpływ na poglądy oraz postawy całych społeczeństw.
Pozdrawiam Marcin

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #25 dnia: 11.04.2015, 20:11 »
Czy jesteśmy barbarzyńcami ?? ??? Polemizowałbym czy do barbarzyństwa zostaliśmy stworzeni ,życia człowieka nie da się wyjaśnić tak w jednym zdaniu ,ale uważam ,że człowiek nie ma złej ,,natury" .
Krzychu

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #26 dnia: 11.04.2015, 20:14 »
No nie! ale w naturze obowiązuje prawo dżungli! A w naszych zniewieściałych i leniwych czasach określa się to barbarzyństwem!
Arek

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #27 dnia: 11.04.2015, 20:19 »
No tak Arunio w świecie zwierząt to prawo dżungli obowiązuje ,człowiek został stworzony do ,,wyższych" celów ,ale jak widać niektórzy są człowiekiem tylko z nazwy :)
Krzychu

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #28 dnia: 11.04.2015, 20:23 »
Jestem barbarzyńcą z natury!! ;)
Arek

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barbarzyństwo
« Odpowiedź #29 dnia: 11.04.2015, 20:24 »
Nie wierzę Arunio ;)
Krzychu