Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 106541 razy)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #585 dnia: 28.08.2019, 10:56 »
Mosteque uwierz mi, że wyskoczenie na ryby czasami to nie mały problem. Czas nie jest z gumy. Oboje z żoną pracujemy. Bywa, że wychodzę z domu przed 6 ramo a wracam po 22.
Mam dwóch synów, prawie 2 i prawie 4 lata. Upilnowanie ich to na prawdę ciężkie zajęcie. Jak ja pojadę na ryby, to żona ma sama na głowie ich dwóch i dom do ogarnięcia. Kocham wędkowanie ale jeszcze bardziej żonę i nie chcę jej wykończyć.

Co do zanęt, mając mało czasu na wędkowanie, używam może droższych, ale sprawdzonych i skutecznych. Jeśli jesteś codziennie na rybach i sypiesz kilogramy zanęty do wody to masz czas i powód, żeby eksperymentować i szukać tańszych rozwiązań. Mi zazwyczaj wystarcza, na sesję 3 - 4 h, szklanka pelletu i szklanka zanęty na jedną wędkę.
Bartek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 685
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #586 dnia: 28.08.2019, 11:00 »
Ale co ja mam Ci wierzyć albo nie? :D

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #587 dnia: 28.08.2019, 11:04 »
Uwielbiam ten temat/wątek. O wszystkim i o niczym. Podejrzewam, że zimą tylko tu będziemy się wypowiadali. :D

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #588 dnia: 28.08.2019, 11:10 »
Wszyscy kochamy swoje żony ! :D :D zwłaszcza jak mówią „ idź na ryby i daj mi święty spokój „🤪🤪

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #589 dnia: 28.08.2019, 11:11 »
Niedługo w temacie rozwinie się wątek jak dobrać sobie żonę pod kątem możliwości wędkowania :P Zasadniczo można to wpisać w kanon doboru sprzętu dla nowicjusza. Wrzucajcie fotki swoich przyszłych żon do tematu. Forumowa wiara oceni ciężar, pracę, no i możliwości pod kątem wędkowania :P Szykuje się wenezuelska telenowela niczym w tematach o PZW. Będę zaglądał :) 

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 023
  • Reputacja: 261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #590 dnia: 28.08.2019, 11:15 »
Moja łowi i mnie ciśnie sama żebyśmy jeździ :P

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #591 dnia: 28.08.2019, 11:15 »
Gdybym miał 1000 zł na miesiąc, to dawno temu poświęciłbym 2-3 lata na znalezienie i naukę nowego zawodu.

Drogo nie wychodzi. Jak się używa tego z głową, to interes wychodzi może ciut drożej niż w wykonaniu dziadka, który wali do wody kubeł gówna na sesję.
Ale ja mam tyle renty inwalidzkiej  .Więc nie gadaj mi o zmianie zawodu .
Jak bym  Był w takiej sytuacji że mógłbym podjąć jakąkolwiek prace  to by nie było tematu

Dziadkiem walącym do wody kubeł gówna też nie jestem wypraszam sobie takie teksty ,nie znasz mnie ,nie znasz sytuacji .

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #592 dnia: 28.08.2019, 11:18 »
Wszyscy kochamy swoje żony ! :D :D zwłaszcza jak mówią „ idź na ryby i daj mi święty spokój „🤪🤪

 :P


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 685
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #593 dnia: 28.08.2019, 11:25 »
Gdybym miał 1000 zł na miesiąc, to dawno temu poświęciłbym 2-3 lata na znalezienie i naukę nowego zawodu.

Drogo nie wychodzi. Jak się używa tego z głową, to interes wychodzi może ciut drożej niż w wykonaniu dziadka, który wali do wody kubeł gówna na sesję.
Ale ja mam tyle renty inwalidzkiej  .Więc nie gadaj mi o zmianie zawodu .
Jak bym  Był w takiej sytuacji że mógłbym podjąć jakąkolwiek prace  to by nie było tematu

Dziadkiem walącym do wody kubeł gówna też nie jestem wypraszam sobie takie teksty ,nie znasz mnie ,nie znasz sytuacji .
Nie no, super.
Jasne, że Cię nie znam. Więc chyba resztę Twojej wypowiedzi możemy uznać za niebyłą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #594 dnia: 28.08.2019, 11:36 »
Niedługo w temacie rozwinie się wątek jak dobrać sobie żonę pod kątem możliwości wędkowania :P Zasadniczo można to wpisać w kanon doboru sprzętu dla nowicjusza. Wrzucajcie fotki swoich przyszłych żon do tematu. Forumowa wiara oceni ciężar, pracę, no i możliwości pod kątem wędkowania :P Szykuje się wenezuelska telenowela niczym w tematach o PZW. Będę zaglądał :)

Ja jestem jak najbardziej za! Mogę być odpowiedzialny za dobór żon dla naszych forumowiczów  pod względem technicznym!😂 czy wszystko jest ok i w dobrych proporcjach:)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #595 dnia: 28.08.2019, 12:03 »
Ja tylko co do "da się?"...
Jeden pracuje w swoim mieście. Drugi w innym mieście. Trzeci w innym kraju a kolejny na innym kontynencie.
Często nie wybieramy sobie tylko sytuacja nas zmusza.
Ja mam gdzie ale nie mam z kim ,czym i jak. Poza tym nie mam zezwoleń na łowienie gdzie przebywam. Zrobienie nie warte zachidu a kary skutecznie odstraszają.
Mam wrażenie że moje słowa o odliczaniu dni zostały opatrznie zrozumiane.
Ciągnie mnie jak każdego do nowości która zafascynowała.
Ale i nie mam jakiejś zchizy.
Polubiłem wędkowanie i tyle.
I tak najpierw czas jaki spędzam w domu poświęcam rodzinie.
Jak będzie lało to trudno. Nie będzie to super.
Nie zawsze wszystko trzeba brać dosłownie... :P
A że jeszcze w domu czekają nowe "zabawki" to co się dziwić że ciągnie? :)



Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 685
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #596 dnia: 28.08.2019, 12:13 »
Ja chciałbym jeszcze raz powtórzyć to, co napisałem wcześniej. Jak widzę większość tutaj, gdy już jedzie na ryby, to na pół dnia albo i cały dzień. I jasna sprawa, że ciężko sobie taki dzień przy obecnym trybie życia większości wygospodarować.

Ja polecam mój system. Wolę 2-3 razy pojechać nad wodę na 3h, niż raz na cały dzień. Nie wiesz, czy Tobie to będzie pasowało, bo nie próbowałeś. Na pewno wielu osobom nie pasuje, i spoko.
 
Obecnie, po kilku latach takiego łowienia, to gdy dane mi jest spędzić nad wodą 5-6 godzin, to aż mam przesyt czasem. Gdy nie biorą, po 3 godzinach mogę się zwijać. Gdy biorą, to jestem już wtedy zmęczony.

Gdy jesteś na wyjeździe, dobrym rozwiązaniem jest teleskopowy spinning i małe pudełko gumek. Albo teleskopowa spławikówka, składany stołek, proc i puszka kuku - jak kolega wyżej opisał.

Po prostu o to mi chodzi.

Uważam, że warto w życiu porcjować sobie drobne przyjemności, niż co dwa miesiące wpier... cały tort na raz. Takie umowne 3h to często zdarzało mi się wykorzystywać np. w sobotę. Jechałem o 4, wracałem około 8-9. Żona jeszcze nie wstała przeważnie, a ja już byłem w domu. Jakbym z niego nie wychodził.
Albo wieczorem. Godzina 20, wszystko załatwione, myk nad wodę i w domu jesteś przed 12.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #597 dnia: 28.08.2019, 12:24 »
Wszyscy kochamy swoje żony ! :D :D zwłaszcza jak mówią „ idź na ryby i daj mi święty spokój „
Moja niestety tak mi nie mówi

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #598 dnia: 28.08.2019, 12:32 »
Jeśli nie mówi, jest na to bardzo prosty sposób. Doprowadzaj ją do szału, ale w taki subtelny sposób, bądź marudny, nieczuły i upierdliwy. Powiedz, ze idziesz na ryby to wróć zadowolony, szczęśliwy i pełen energii. Po pewnym czasie spróbuj ponownie:) aż w końcu sama zauważy, ze wyjście na ryby jest Ci potrzebne 😀

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #599 dnia: 28.08.2019, 12:35 »
Mosteque ale ja stosuje takie wypady nawet na dwie godziny i mi one pasują. W ciągu 14 dni byłem tym sposobem około 8 razy na rybach. Z czego ze trzy z rodzinką. Tyle że to w PL. W DE czasu i sprzętu brak a i papierologia i egzaminologia lub ewentualne kary odstraszają. Dlatego nie raz " se neda"...

Co do żon...moja sama mnie ze dwa razy wysłała na kilka godzin bo zanudzałem ją dywagacjami o kołowrotkach i sprzęcie co nie za bardzo ją interesuje :P
Kolejnym razem jak tylko zacząłem jej o wędziskach opowiadać usłyszałem tylko "jedź" 8)