Autor Wątek: Zespół testerów SiG  (Przeczytany 18229 razy)

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #105 dnia: 18.12.2020, 09:30 »
Wszystko w tym temacie zostało napisane. Marcin wspaniale i treściwie to opisał.
Zawsze należy szanować czyjąś pracę i doceniać wkład, czas który poświęcił. Przez postawę ludzi "chcących" i "mogących" świat się rozwija.
Nie zawsze jest możliwość (czas, pieniądze) przecież dotknięcia, wypróbowania danej rzeczy. Jakakolwiek prezentacja gorsza czy lepsza zawsze daje jakąś tam możliwość otrzymania informacji o danym produkcie.
Ludzi boli temat finansowy. Mało kto ma świadomość by być w czymś dobrym ile trzeba się poświecić, swojego czasu, wkładu finansowego itp. itd.......
Nikt nie rodzi się wszechwiedzącym.

Może mało się udzielam bo może się wstydzę bo inni wiedzą lepiej i przy innych jestem nobkiem bo jestem tylko amatorem kochającym wędkarstwo ale zawsze podziwiam i doceniam ludzi którym się chce.

Jak napisałem wcześniej chętnie pomogę. Pewnie są ode mnie sto razy lepsi i mądrzejsi ale z braku laku. :P ;D

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #106 dnia: 18.12.2020, 09:33 »
a kasę przeznaczą na wspólne potrzeby np. na organizację zawodów, jedzenie, picie, czy na dziewczyny ;)
Takie te czasy, że i dziewczynki robią się bardziej 'niebezpieczne'. Większe ryzyko. :'( :P :P ;D :-X

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #107 dnia: 18.12.2020, 09:42 »
A propos tych dziewczyn.... producenci przewidują oddanie jednej lub dwóch hostes na testy 8) :P :'( :-X
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #108 dnia: 18.12.2020, 09:45 »
Widzę, że sami profesjonalni testerzy się odezwali. Do testowania wędek chętnych mało, a tu już lecą mini recenzję. Lepiej żeby żony tego nie widziały,bo wędkami wybiją Wam z głowy wypady na "rybki" ;)

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 497
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #109 dnia: 18.12.2020, 11:42 »
Cóż, do żadnego teamu nie należę  ;D więc może będę obiektywny - chętnie przetestuję wszystko co dotyczy spławika, i ewentualnie spinningu. Na gratisy nie liczę, na komercjach nie łowię.
Kuba

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #110 dnia: 18.12.2020, 13:01 »
Niniejszym zgłaszam grupę SiG Polska Północ do wzięcia udziału w tym projekcie.  Założeniem naszej grupy jest wędkowanie oparte na dobrej zabawie, bez parcia na jakiekolwiek bonusy. Dołączenie do projektu byłoby dla nas wyróżnieniem, zdecydowanie zachęcającym do dania z siebie wszystkiego, by na nie zasłużyć.

Wydaje mi się, że działając jak grupa mamy spore ułatwienie do przeprowadzenia testów porównawczych, niezależnie co nam przyjdzie ewentualnie testować. Bez wątpienia też łatwiej nam będzie wszystko udokumentować i przygotować ciekawy raport.

Howgh :)

To super :) Panowie, ale napiszcie kto z Was chce testować dokładnie co, OK? :)

W zasadzie możemy testować sporo rzeczy: zanęty, przynęty, sprzęt... Mamy w grupie fanatyków spławika, klasyka i metody, ale ostatnio nieco mniej bawimy się w spinning. To czego szukamy przez ostatnie lata to ryba inna niż karp :)  Strasznie nas cieszy polowanie na lina, leszcza czy dużą płoć. Wolimy łowić na dużych, naturalnych wodach niż na typowo komercyjnych zbiornikach.

Możemy ustawić kilka osób obok siebie i zrobić testy przynęt luz zanęt łowiąc naprzemiennie na dwa różne miksy - potem możemy porównać wyniki. Jeśli chodzi o sprzęt to mamy do porównania dużo różnego wyposażenia z różnych półek cenowych, od niskich do wysokich.
Franki

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #111 dnia: 18.12.2020, 19:35 »
Co do testowania sprzętu to jest dobry pomysł ale z zanętami i przynętami to jestem zdecydowanie na nie. Nie jeden z nas przez wiele sezonów wywalił kupę kasy by dojść do dobrych wyników nad wodą i co. A tu po takiej reklamie, prezentacji lub h... wie jak to inaczej nazwać bo przecież później będzie podana nazwa zanęty lub producenta i taki jeden z drugim "Maliniak" złożą się na prezentowany przez naszego testera towar i będą pustoszyć najbliższe wody. Oni będą mieli podane to na tacy co prawdziwi wędkarze zdobywali z wielkim trudem przez lata. I nie mówmy tu o świadomości wędkarzy ale powiedzmy szczerze że karta wtedy się zwróci a i być może pieniądze za towar który zakupili po przeczytaniu tekstu przez testera na naszym forum
O ile obawy są słuszne, to jednak takie myślenie jest troszkę błędem. Że ktoś kupi daną zanętę i nawet pójdzie na tę samą wodę z nią. Nie znaczy to, że od razu będzie miał takie same wyniki i spustoszy wodę. Tu jednak decydująca jest wiedza jak tę nieszczęsny towar podać, by był on skuteczny. Taki Maliniak raczej tego nie ogarnie, a nawet najlepszy towar gówno da, gdy nie umiemy wykorzystać jego walorów. Tu niestety są potrzebne długie godziny spędzone nad wodą i co najwyżej taki osobnik może wyrzucić pieniądze w błoto. Co smutne takich osób nad wodą spotyka się mnóstwo, które coś obejrzały, usłyszały i już myślą, że wrzucili to napewno im się to zwróci. A to niestety tak nie działa.

Ostatnio mam mało czasu na forum, ale temat recenzji ,prezentacji, testów czy jak to zwał jest ogólnie ciekawy i jak będzie to realizowane rzetelnie to po prostu bajka.

Niema co się oszukiwać znajdzie się pewnie sporo osób, które będą podejrzliwe i będą negować szczególnie te pochlebne opinie na temat danego produktu. Dostał za darmo, to musi chwalić. Sam jestem dość blisko związany z jedną firm z naszego rynku i nie raz zostałem zjechany w taki sposób, mimo że jak coś piszę, to staram się być rzetelny. Zdarzało się to nawet gdy obok polecałem produkty innej marki. Na niejednym forum mi się oberwało tak. Oby to wypaliło, a hejtrzy będą zawsze, bo inicjatywa jest naprawdę super.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 420
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #112 dnia: 18.12.2020, 19:46 »
Z checia moge potestowac przynety/zanety do metody :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #113 dnia: 18.12.2020, 20:01 »

 Taki Maliniak raczej tego nie ogarnie, a nawet najlepszy towar gówno da, gdy nie umiemy wykorzystać jego walorów.

I tu byś sie kolego zdziwił. Jak w 2016r przeszedłem na łowisko prawie w centrum miasta i urwałem podajnik (wtedy podajnik jaxona) to w całym mieście nie mogłem takich kupić. Maliniaki są cwane jeden z drogim będzie chodził patrzył i po swojemu coś tam podobnego być może wykombinuje.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #114 dnia: 18.12.2020, 21:02 »
Maliniaki stracą kupę kasy jak będą kupowali wszystko co okaże się skuteczne.

Bardzo mądrą rzecz powiedział Przemek Solski

Należy nauczyć się jednego pelletu, jednej zanęty i na to łowić.

Zrobiłem tak (kilka lat temu) z pelletem Ringersa i MMM

Łowię tylko na to, ostatnio prawie tylko Ringers i to działa.

Także  spokojnie, zanim spustoszą te wody to jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle.

Sama idea testerów jest fajna, oby byli rzetelni i obiektywni
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #115 dnia: 18.12.2020, 21:12 »
Należy nauczyć się jednego pelletu, jednej zanęty i na to łowić.
Zrobiłem tak (kilka lat temu) z pelletem Ringersa i MMM
------> czy jakbyś wybrał inny zestaw miałbys takie same wyniki?
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #116 dnia: 18.12.2020, 21:37 »
Wg mnie im cżłowiek starszy, tym gorzej go przestawić na 'nowe'. Jak ktoś nie jest nauczony kombinowania, to nie będzie za bardzo szukał nowych technik.
Lucjan

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 926
  • Reputacja: 405
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #117 dnia: 18.12.2020, 21:40 »
Jestem tego samego zdania, że lepiej skupić się na jednym dwóch rodzajach zanęt, przynęt (dobrej jakości) i poświęćcie dłuższy czas na przetestowanie. W wędkarstwie jest za dużo zmiennych żeby po kilku wypadach stwierdzić co jest dobre a co złe.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #118 dnia: 18.12.2020, 21:45 »
Ale mu nie mamy zamiaru stwierdzać co jest dobre a co złe, ale jakie dany produkt ma właściwości, cechy i do czego się nada. To właśnie nie ma być wskazanie świętego Graala, ale coś w rodzaju uczciwego opisu :) Przecież wiadomo, ze dana rzecz jednemu się sprawdzi a drugiemu nie. Więc bez obiecywania czy skazywania czegoś, można być fair i w stosunku do czytelnika.
Lucjan

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zespół testerów SiG
« Odpowiedź #119 dnia: 18.12.2020, 21:55 »
Należy nauczyć się jednego pelletu, jednej zanęty i na to łowić.
Zrobiłem tak (kilka lat temu) z pelletem Ringersa i MMM
------> czy jakbyś wybrał inny zestaw miałbys takie same wyniki?

Czasami próbowałem Copens i Skretting, efekty zmienne, nauka rozrabiania etc etc

Wg mnie im cżłowiek starszy, tym gorzej go przestawić na 'nowe'. Jak ktoś nie jest nauczony kombinowania, to nie będzie za bardzo szukał nowych technik.

Znalazłem to co mnie odpowiada i tego się trzymam jeżeli chodzi o zanety i przynęty.

Za to testuje ostro sprzęt i jego dość często wymieniam.

Ale mu nie mamy zamiaru stwierdzać co jest dobre a co złe, ale jakie dany produkt ma właściwości, cechy i do czego się nada. To właśnie nie ma być wskazanie świętego Graala, ale coś w rodzaju uczciwego opisu :) Przecież wiadomo, ze dana rzecz jednemu się sprawdzi a drugiemu nie. Więc bez obiecywania czy skazywania czegoś, można być fair i w stosunku do czytelnika.

Z takim podejściem recenzje wszelkich zanet i przynęt odpadają.
Tylko ryby mogą zweryfikować właściwości i cechy zanęt i przynęt bo nas wędkarzy interesuje ich skuteczność, a nie to czy opakowanie jest trwałe, a zanęta pachnie tak że można nią przyprawić obiad.

My możemy oceniać wg przyjętej skali auta którymi przyjeżdżamy
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek