Autor Wątek: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?  (Przeczytany 19300 razy)

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #46 dnia: 18.10.2015, 17:57 »
Za dwa dni Druid wraca z górskiego urlopu. Myślę, że wtedy rozwiąże tę zagadkę :)

Jestem
Mam pytanie do autora wątku - jak wygląda to coś ? To jest proszek, jakieś ziarenka, płyn ? Jaki ma kolor ?
Gdy czytalem ten wątek to tylko jedna rzecz mi przyszła do głowy - gotowany rzepik nasączony MCP
Pozdrawiam - Gienek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #47 dnia: 18.10.2015, 19:44 »
A cóż to takiego to MCP Gienek?  :o

Lucjan

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #48 dnia: 18.10.2015, 19:58 »
MCP - czyli metoclopramid. Lek stosowany w medycynie ludzkiej i weterynarii . Powoduje zwiększenie perystaltyki jelit cienkich i działa przeciwwymiotnie, silnie pobudza apetyt, zwiększa produkcje enzymów trawiennych
Taki przykład - zjesz kilową golonkę i już nie możesz nic wiecej, czujesz sie pełny całkowicie - łykasz tableteczkę i po pół godzinie ..... możesz zjeść jeszcze dwa takie golonka :)

Stosuję MCP w sytuacjach gdy ryby biorą himerycznie , gdy coś im nie pasuje , gdy nad wodą siedzi sporo wędkarzy i ciagle ktoś czymś nęci . Mam efekty . Nie jest to substancja naturalna i nie wiem czy nie zakazana na zawodach - ale mam kolegów którzy dzięki temu zawody wygrywali
Pozdrawiam - Gienek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #49 dnia: 18.10.2015, 20:53 »
Gienek całe szczęście, że lek jest na receptę, bo już widziałem te kolejki w aptekach :)
Robert

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 330
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #50 dnia: 18.10.2015, 21:08 »
Z czasów kiedy sporo kręciłem sam kul testowałem różne mieszanki z których krecilem kule.
Do kul ktore mialy szybko pracowac i niezapychac ryb dodawałem zmielone orzechy kokosowe -czyli coco belge i do drugiej mieszanki koperek włoski dla dzieci.
Te dwa specyfiki sa naturalne i stymulujam szybkosc pobierania pokarmu przez ryby.
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #51 dnia: 18.10.2015, 21:23 »
Gienek całe szczęście, że lek jest na receptę, bo już widziałem te kolejki w aptekach :)

W tych czasach o recepte nie problem :P 8)
Krzysztof

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #52 dnia: 18.10.2015, 21:37 »
Gienek całe szczęście, że lek jest na receptę, bo już widziałem te kolejki w aptekach :)

W tych czasach o recepte nie problem :P 8)
  Ja osobiście jestem przeciwny stosowania takich leków w wędkarstwie. 
Może się mylę i jest tego pełno w naszych przynętach i zanętach, ale brak o tym informacji powoduje, że używam tego nieświadomie :-\
Robert

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #53 dnia: 18.10.2015, 21:45 »
Masz rację - ja też tego ot tak nie stosuję. Traktuję to jako ostatnia deska ratunku
Jeśli chodzi o obecność takich składników w zanęcie to uważam że nie są raczej dodawane bo po pierwsze podnosi to cenę ( a jest spora konkurencja) a poza tym firma produkująca zanęty nie może się zaopatrywać w zakładach farmaceutycznych z tego co wiem ( przynajmniej u nas w Polsce)
Za to na bank są dodawane konserwanty i to te mocne po to by zanęta mogła dlugo leżeć na półce sklepowej i nie pleśnieć czy gnić. Wydaje mi się że te konserwanty mogą powodować gorsze działanie wabiące samej zanęty ale może sie mylę , nie da się tego sprawdzić w praktyce
Pozdrawiam - Gienek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #54 dnia: 18.10.2015, 21:56 »
Cytuj
Za to na bank są dodawane konserwanty i to te mocne po to by zanęta mogła dlugo leżeć na półce sklepowej i nie pleśnieć czy gnić. Wydaje mi się że te konserwanty mogą powodować gorsze działanie wabiące samej zanęty ale może sie mylę , nie da się tego sprawdzić w praktyce

Gienek zapewne masz rację z tymi konserwantami. :(
Robert

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #55 dnia: 19.10.2015, 12:43 »
MCP - czyli metoclopramid. Lek stosowany w medycynie ludzkiej i weterynarii . Powoduje zwiększenie perystaltyki jelit cienkich i działa przeciwwymiotnie, silnie pobudza apetyt, zwiększa produkcje enzymów trawiennych
Taki przykład - zjesz kilową golonkę i już nie możesz nic wiecej, czujesz sie pełny całkowicie - łykasz tableteczkę i po pół godzinie ..... możesz zjeść jeszcze dwa takie golonka :)

Stosuję MCP w sytuacjach gdy ryby biorą himerycznie , gdy coś im nie pasuje , gdy nad wodą siedzi sporo wędkarzy i ciagle ktoś czymś nęci . Mam efekty . Nie jest to substancja naturalna i nie wiem czy nie zakazana na zawodach - ale mam kolegów którzy dzięki temu zawody wygrywali

Z tego co pamiętam autor tematu pisał że koleś raz lub dwa razy karmił małymi ilościami a z tego co piszesz powyżej wynika że ten specyfik poprawia apetyt więc po dodaniu tego specyfiku ryby zaczęłyby pobierać pokarm w większych ilościach, których przecież tam by nie było?

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #56 dnia: 19.10.2015, 13:40 »
Ale przynęta tak ;)

Wysłane z mojego GT-S5830
Robert

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #57 dnia: 19.10.2015, 15:46 »
MCP - czyli metoclopramid. Lek stosowany w medycynie ludzkiej i weterynarii . Powoduje zwiększenie perystaltyki jelit cienkich i działa przeciwwymiotnie, silnie pobudza apetyt, zwiększa produkcje enzymów trawiennych
Taki przykład - zjesz kilową golonkę i już nie możesz nic wiecej, czujesz sie pełny całkowicie - łykasz tableteczkę i po pół godzinie ..... możesz zjeść jeszcze dwa takie golonka :)

Stosuję MCP w sytuacjach gdy ryby biorą himerycznie , gdy coś im nie pasuje , gdy nad wodą siedzi sporo wędkarzy i ciagle ktoś czymś nęci . Mam efekty . Nie jest to substancja naturalna i nie wiem czy nie zakazana na zawodach - ale mam kolegów którzy dzięki temu zawody wygrywali

Z tego co pamiętam autor tematu pisał że koleś raz lub dwa razy karmił małymi ilościami a z tego co piszesz powyżej wynika że ten specyfik poprawia apetyt więc po dodaniu tego specyfiku ryby zaczęłyby pobierać pokarm w większych ilościach, których przecież tam by nie było?
Dlatego myślę że tym czymś były bardzo drobne ziarenka o kuszącym zapachu. Napisalem o rzepiku ale niekoniecznie musi być on. Mogą to też być drobne konopie.Karpie po prostu wtedy muszą poświęcic wiecej czasu na to by je wyjeść do zera a przy okazji napotykają przynetę i biorą
Pozdrawiam - Gienek

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #58 dnia: 19.10.2015, 15:57 »
Jakoś to mnie nie przekonuje. Jeżeli faktycznie coś takiego istnieje i jest w stanie utrzymać rybę w łowisku przez kilka godzin to wydaje mi się że powinno to być nazwijmy to "nie konsumowalne" dla ryb a zarazem bardzo atrakcyjne i dlatego teza o pobudzaniu apetytu w tym konkretnym przypadku wg mnie tu niepasuje.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy istnieje tajemnicze "know-how"?
« Odpowiedź #59 dnia: 19.10.2015, 16:05 »
Też odnoszę wrażenie, że one tego nie jedzą, tylko to coś zalega na dnie i "każe" im wokół pływać.
Gdyby to były ziarnek z czymś na sranko, to po ich wyjedzeniu, popłynęłyby do konkurencji, która obficie sypie żarciem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters