Autor Wątek: Dbanie o siebie, trening  (Przeczytany 1900 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #45 dnia: 01.03.2024, 10:57 »
Ja polecam zastosować też metodę Pudziana, który codziennie robi 3x20 brzuszków i 3x10 prostowniki pleców. Objętość wydaje się śmieszna, ale tu działa konsekwencja. Mnie już stuknie ponad rok, jak to robię, i różnica w bólach kręgosłupa jest na ogromny plus.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #46 dnia: 01.03.2024, 11:01 »
Ja polecam zastosować też metodę Pudziana, który codziennie robi 3x20 brzuszków i 3x10 prostowniki pleców. Objętość wydaje się śmieszna, ale tu działa konsekwencja. Mnie już stuknie ponad rok, jak to robię, i różnica w bólach kręgosłupa jest na ogromny plus.
W bólach kręgosłupa szczególnie lędźwiowego ważna jest równowaga miedzy mięśniami pleców a brzucha, dlatego warto wzmacniać również mięśnie brzucha by kręgosłup tak nie cierpiał. U mnie plank, nawet dziś 3 serie przy okazji innych ćwiczeń robiłem :)
Sławek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 519
  • Reputacja: 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #47 dnia: 01.03.2024, 11:06 »
Pompki, plank, przysiady, podciąganie na drążku, rowerek, nożyce, horse stance. Dużo chodzenia, jak jest opcja winda albo schody, wybieram schody. W planach jeszcze kettle.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #48 dnia: 01.03.2024, 11:10 »
Nie mogę sie powstrzymać. Ile chłopak ma lat ,ile czssu biega na siłkę i ile wysiska na klatkę ?

Jeśli to do mnie, to 37 lat, trening 3x w tygodniu, klatka 150 kg na 2 powtórzenia przy 88 kg wagi :)

310kg w martwym ciągu, waga 104 :D

No ładnie, to już jest wynik, z którym możesz startować w zawodach i liczyć na czołówkę:)

W martwym nigdy nie przekroczyłem 200 kg, ogólnie górę zawsze miałem dużo silniejszą niż dół. Z drugiej strony nigdy też nie kręciły mnie przysiady, czy martwy, robiłem to zawsze, bo trzeba, żeby zachować równowagę. Np. barki hantlami 50 kg na rękę w serii na 8-10 powtórzeń (nie mam większych na siłowni), a przysiad 140 kg wgniatał mnie w ziemię i chyba nigdy więcej nie siadłem:)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #49 dnia: 01.03.2024, 11:13 »
Pompki, plank, przysiady, podciąganie na drążku, rowerek, nożyce, horse stance. Dużo chodzenia, jak jest opcja winda albo schody, wybieram schody. W planach jeszcze kettle.
Świetny przykład Robson :beer:, że jak się chce to nie potrzeb sprzętu, siłowni itp. wagon chęci i ciut czasu. To ostanie to wymówka naszych czasów - ciągły brak czasu. Każdy z nas ma inną pracę, i wiadomo że nie będę namawiał do aktywności fizycznej kogoś kto 10-12 godz. pracuje na budowie. Ale sporo ludzi nie pracuje fizycznie, lata i waga dobywają, dlatego warto pomyśleć też o sobie. Doba ma 24 godziny (warto sobie czas rozplanować), ja wstaje często o 4:30 lub o 5:00 by poćwiczyć, potem prysznic i do pracy, popołudniu mam czas dla rodziny i na inne obowiązki.
Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #50 dnia: 01.03.2024, 11:16 »
A wrzucę Wam... :D

Jak na stan moich stawów i wiek, nie jest źle.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #51 dnia: 01.03.2024, 11:19 »
Michał szacun wielki, :thumbup: :bravo:, kapitalna sylwetka jak na ten wiek!
Sławek

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #52 dnia: 01.03.2024, 11:19 »
A wrzucę Wam... :D

Jak na stan moich stawów i wiek, nie jest źle.

To mi zaimponowałeś, chciałbym tak wyglądać zwłaszcza jeśli chodzi o brzuch:)

U mnie mimo siły, balast na brzuchu dla zachowania równowagi wciąż jest:)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #53 dnia: 01.03.2024, 11:22 »
Róbcie codziennie te 3x20. Trwa to z 10 minut, a zobaczycie po kilku miesiącach różnicę. Oczywiście wygląd brzucha przede wszystkim zależy od ogólnego otłuszczenia...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #54 dnia: 01.03.2024, 11:29 »
Róbcie codziennie te 3x20. Trwa to z 10 minut, a zobaczycie po kilku miesiącach różnicę. Oczywiście wygląd brzucha przede wszystkim zależy od ogólnego otłuszczenia...
Michał napisz jaki rodzaj brzuszków dokładnie wykonujesz, bo opcji jest masa, i jeśli chodzi o prostowniki to masz specjalną ławkę rzymską czy jak?
Sławek

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #55 dnia: 01.03.2024, 11:44 »
Dzięki za rady i motywacje - specjalne podziękowanie do Mosteque :). Szukam jednak dobrego i dość spójnego źródla informacji. Wiadomo że ruch.. cwiczeń jest pierdyliard na necie... Nie wiem co wybrać, jak to sobie ułożyć itd. Stąd szukam czegoś bardziej usystematyzowanego, gotowe propozycje treningów i ćwiczeń na rozgrzewke. Przykład: Zawsze np. olewałem rozgrzewkę i przypłaciłem to wieloma kontuzjami, bo nigdzie o tym nie przeczytałem. Teraz wiem, że trzeba zrobić rozgrzewkę... pomacham trochę przeszczepami z tego co pamiętam z lekcji wf-u, ale nie wiem czy to jest ok, czy jednak zaniedbałem coś i znowu coś gdzieś łupnie. Oglądam filmik na you-tube... ale czy ta osoba wie co robi. Czy to jest jakiś pseudo amator, który już udziwnia bo już nie wie o czym filmiki robić... Uprawiając sport bez żadnej wiedzy a mając duże chęci i zapał zaszkodziłem sobie nie raz 20-25 lat temu. Stąd pytanie o jakąś fajną książkę, stronę, itp. czemu można zaufać nie błądząc w odmentach youtuba i pseudo artykułów generowanych na potrzeby zrobienia czegokolwiek... dzisiaj znaleźć informację jest łatwo, ale uwierzyć i zaufać (dla mnie) bardzo ciężko.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #56 dnia: 01.03.2024, 11:54 »
Nie mogę sie powstrzymać. Ile chłopak ma lat ,ile czssu biega na siłkę i ile wysiska na klatkę ?

Jeśli to do mnie, to 37 lat, trening 3x w tygodniu, klatka 150 kg na 2 powtórzenia przy 88 kg wagi :)

310kg w martwym ciągu, waga 104 :D

No ładnie, to już jest wynik, z którym możesz startować w zawodach i liczyć na czołówkę:)

W martwym nigdy nie przekroczyłem 200 kg, ogólnie górę zawsze miałem dużo silniejszą niż dół. Z drugiej strony nigdy też nie kręciły mnie przysiady, czy martwy, robiłem to zawsze, bo trzeba, żeby zachować równowagę. Np. barki hantlami 50 kg na rękę w serii na 8-10 powtórzeń (nie mam większych na siłowni), a przysiad 140 kg wgniatał mnie w ziemię i chyba nigdy więcej nie siadłem:)

Jeżdżę po zawodach, ale taki wynik niestety nie gwarantuje podium. Jest kilka kotów w Polsce co ciągną 350+ :D
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #57 dnia: 01.03.2024, 11:57 »
Róbcie codziennie te 3x20. Trwa to z 10 minut, a zobaczycie po kilku miesiącach różnicę. Oczywiście wygląd brzucha przede wszystkim zależy od ogólnego otłuszczenia...
Michał napisz jaki rodzaj brzuszków dokładnie wykonujesz, bo opcji jest masa, i jeśli chodzi o prostowniki to masz specjalną ławkę rzymską czy jak?

Jak chcesz mocny brzuch to polecam tylko dwa ćwiczenia.

- Deska (plank), najlepiej na piłce fitness. Z czasem warto dorzucić element progresji w postaci "wyjazdów" rękoma do przodu / na boki. Najlepsze możliwe ćwiczenie na stabilizacje i siłę core (co przekłada się na zdrowy kręgosłup i biodra). Bardzo funkcjonalne ćwiczenie angażujące najgłębsze struktury / mięśnie głębokie.

- Allahy na wyciągu pod hipertrofie mięsnia prostego czyli tzw. krata na brzuchu :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #58 dnia: 01.03.2024, 12:03 »
Allachy dobra sprawa, ale trzeba mieć wyciąg ;)

Generalnie robię różne ćwiczenia. Zmieniam sobie. Miesiąc zwykłe spięcia, potem miesiąc skłony, potem miesiąc unoszenie nóg do góry, potem miesiąc spięcia z 10 kg talerzem przy głowie.

Prostowniki to albo unoszenie tułowia do góry w leżeniu na brzuchu, albo martwe ciągi ze śmiesznym ciężarem typu 40-50 kg. Albo "dzień dobry" z gryfem... Ważna jest codzienna stymulacja tych mięśni. Wcześniej, jak się pochylałem, to miałem wystający kręgosłup jak jakiś dinozaur. Teraz kręgosłup mam schowany między prostownikami.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #59 dnia: 01.03.2024, 12:03 »
Dzięki za rady i motywacje - specjalne podziękowanie do Mosteque :). Szukam jednak dobrego i dość spójnego źródla informacji. Wiadomo że ruch.. cwiczeń jest pierdyliard na necie... Nie wiem co wybrać, jak to sobie ułożyć itd. Stąd szukam czegoś bardziej usystematyzowanego, gotowe propozycje treningów i ćwiczeń na rozgrzewke. Przykład: Zawsze np. olewałem rozgrzewkę i przypłaciłem to wieloma kontuzjami, bo nigdzie o tym nie przeczytałem. Teraz wiem, że trzeba zrobić rozgrzewkę... pomacham trochę przeszczepami z tego co pamiętam z lekcji wf-u, ale nie wiem czy to jest ok, czy jednak zaniedbałem coś i znowu coś gdzieś łupnie. Oglądam filmik na you-tube... ale czy ta osoba wie co robi. Czy to jest jakiś pseudo amator, który już udziwnia bo już nie wie o czym filmiki robić... Uprawiając sport bez żadnej wiedzy a mając duże chęci i zapał zaszkodziłem sobie nie raz 20-25 lat temu. Stąd pytanie o jakąś fajną książkę, stronę, itp. czemu można zaufać nie błądząc w odmentach youtuba i pseudo artykułów generowanych na potrzeby zrobienia czegokolwiek... dzisiaj znaleźć informację jest łatwo, ale uwierzyć i zaufać (dla mnie) bardzo ciężko.

Skąd jesteś? Jeśli gdzieś z moich okolic, to możemy się wybrać wspólnie na trening. Z rozgrzewką to nie jest taka prosta sprawa, bo przynajmniej ja staram się zawsze dostosować ją do głównej partii, którą będę ćwiczył. Wiadomo, że trzeba rozgrzać całe ciało, ale np. nie ma sensu przesadnie rozgrzewać barków, kiedy masz robić przysiady. To uogólnienie, ale chyba ogolny sens jest widoczny.

Jeśli masz dostęp do jakiegoś sprzętu to rozgrzewkowo, zeby nie wdawać się w szczegóły bardzo dobry jest wioślarz albo orbitrek.
Z pozdrowieniami,
Kamil