Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1292831 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4485 dnia: 21.06.2016, 16:34 »
Gratuluję wyników Panowie, KaZuYa - ładny urobek! :thumbup:

Po powrocie z Polski, człowieka ciągnęło na ryby, rzeki 'otwarte', więc wiadomo - Tamiza! Jako, że zeszły rok to był czas ostrych testów, obiecywałem sobie w tym roku bardziej sprawdzać poszczególne taktyki, ogólnie technika została już opanowana. Tym razem nie bawiłęm się w jakieś białe czy dendrobenę, łowiłem grubo - prosty zestaw z koszykiem Guru i przypon 80 cm...

Wybrałem idealny dzień na nockę, ponieważ Anglia grała mecz. A więc nad wodą nikogo :)

Rozstawiłem się dopiero po 23 (najdłuższy dzień w roku), szybkie wprowadzenie 8 koszyków z miksem 50/50 i pelletami - i do boju! Ryby zameldowały się dopiero 30 minut po północy, wiadomo jaki gatunek... Tak, leszcz :D Łowiłem z małymi torebkami PVA, i te działały pięknie. Przynętami były pellety pikantna kiełbasa i kryl 12 mm, na kiju mocniejszym pellet 14 mm, zaś na najmocniejszym albo kulki, albo pellet 16 mm.
W skrócie - do 5 rano uwijałem się jak w ukropie. Cały czas było coś do roboty, ryby nie dawały wytchnienia. Zameldowało się 13 leszczy od 50 do 60 cm, dwie brzany - 72 i 74 cm, już po tarle, konkretne, a nad ranem bonusem były dwie płocie, w tym jedna 32 cm no i rzadko łowiony przeze mnie na Tamce - kleń. Wielkogęby miał 45 cm.

Testowanie i kombinowanie w zeszłym roku sprawiło, że taktyka była idealna, zwłaszcza brzany to potwierdziły. Jedną ledwo złowiłem, zaparkował znowu w spadzie, z 3 na 4.5 metra. Rządziły pellety, aczkolwiek kukurydza tez dała kilka ryb, w tym dwie płocie. 

Rozpoczęcie sezonu miałem z przytupem - ciekawe  jak pójdzie dalej? ;D



Owocna noc. Pozazdrościć. :thumbup:
Arek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4486 dnia: 21.06.2016, 16:48 »
Pięknie połowione  Luk :thumbup: :bravo:

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4487 dnia: 21.06.2016, 17:04 »
Wow, Lucek, jaka różnorodność gatunkowa :thumbup: super :bravo: :bravo:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4488 dnia: 21.06.2016, 17:31 »
Lucjan musiał odrobić Batorówkę, bo tam nie łowił za dużo :)

Gratulacje :)
Krzysztof

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4489 dnia: 21.06.2016, 20:39 »
Jak się ogląda filmy Lucjana, to zaraz ciągnie na rybki...
A tych ryb to już złowił...
Jaka różnorodność.
Gratki!!!!

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4490 dnia: 21.06.2016, 20:47 »
Ładnie, ładnie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4491 dnia: 21.06.2016, 20:48 »
Luk :bravo:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4492 dnia: 21.06.2016, 21:37 »
Gratuluję wszystkim kolegom!

Długie dni, długie pobyty nad wodą, późne powroty do domu. Szczególnie, kiedy do łowiska mamy dłuższą drogę.
Dlatego krótką relację z ostatnich dwóch wypraw wstawiam dopiero dzisiaj po pracy.

Tym razem łowiłem na 26-hektarowym jeziorze. Godzina jazdy samochodem. Oj, ja to się najeżdżę za tymi rybami. Całkiem fajne rybki podchodziły blisko brzegu. Zestawy gruntowe lokowałem na 10 metrach. Jak już chyba wspomniałem, w tym roku postanowiłem poświęcić więcej czasu na łowienie dwoma feederami kosztem łowienia na spławik.
Jeden zestaw z koszyczkiem zanętowym, zaś drugi z podajnikiem do metody.
Mimo bogatych zanęt stosowanych do koszyczka (z dodatkiem ziaren, pelletów, konopi, kruszonych kulek), podobnie jak w zeszłym sezonie, metoda daje znamiennie więcej brań.

Sobotnia wyprawa do najprzyjemniejszych nie należała. Głównie za sprawą ilości, a może głównie jakości, wędkarzy oraz turystów. Widzę, że pojawił się na forum wątek o turystach i związanych z nimi problemach, dlatego też opiszę swoje przejścia i przemyślenia w tamtym wątku.

Udało mi się złowić karasia złotego 28 cm i linka 29 cm. Mierzone rozstawem palców i po odjęciu 1 cm (nie wiem czy już Wam wspominałem o tym swoim zwyczaju - zawsze odejmuję 1 cm od uzyskanego pomiaru, żeby upewnić się, że sam siebie nie oszukuję) :)





Kolejna, poniedziałkowa sesja była już bardzo przyjemna. Cieszę się, że co jakiś czas mam możliwość powędkować właśnie w poniedziałek. Wędkarz był tylko jeden na tym brzegu. Turystów zero. Temperatura idealna - koło 20 stopni.
Tym razem złowiłem 6 linków (25-30 cm) oraz ładnego karasia złotego 39 cm.





Karaś i połowa linków wzięły na metodę (30% Maggot Fishmeal + 70% MMM), pozostałe linki na koszyczek (50% Maggot Fishmeal + 50% Spicy Meaty).
Niestety, łowienie na białe robaki było niemożliwe z uwagi na drobnicę. Nie dawały rady pęczki robaków w gumce. Szkoda, bo karaś uwielbia białe robaki, a w łowisku spławiały się ładne sztuki.
Zmuszony więc byłem łowić na dumbellsy w zestawie na metodę oraz dendrobenę nr 4 na włosie w zestawie z koszykiem.


A propos karasi złotych, to czytając relację kolegi yarousseau, przypomniało mi się, że kiedyś gdzieś natknąłem się na relację opisującą połów pięknych karasi pospolitych na łowisku w Piorunowie. To nie moje tereny, więc nie mam pojęcia gdzie to jest, ale może warto tam zapolować na tę piękną rybę.

Życzę Wam spokojnych wypraw w te niełatwe letnie miesiące, kiedy nad wodami pełno turystów.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4493 dnia: 21.06.2016, 21:46 »
 Zgadza się - w Piorunowie koło Błonia (ok. 40 km od wawy) są ładne karasie :)

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4494 dnia: 21.06.2016, 21:46 »
Gratuluję wszystkim kolegom!

Długie dni, długie pobyty nad wodą, późne powroty do domu. Szczególnie, kiedy do łowiska mamy dłuższą drogę.
Dlatego krótką relację z ostatnich dwóch wypraw wstawiam dopiero dzisiaj po pracy.

Tym razem łowiłem na 26-hektarowym jeziorze. Godzina jazdy samochodem. Oj, ja to się najeżdżę za tymi rybami. Całkiem fajne rybki podchodziły blisko brzegu. Zestawy gruntowe lokowałem na 10 metrach. Jak już chyba wspomniałem, w tym roku postanowiłem poświęcić więcej czasu na łowienie dwoma feederami kosztem łowienia na spławik.
Jeden zestaw z koszyczkiem zanętowym, zaś drugi z podajnikiem do metody.
Mimo bogatych zanęt stosowanych do koszyczka (z dodatkiem ziaren, pelletów, konopi, kruszonych kulek), podobnie jak w zeszłym sezonie, metoda daje znamiennie więcej brań.

Sobotnia wyprawa do najprzyjemniejszych nie należała. Głównie za sprawą ilości, a może głównie jakości, wędkarzy oraz turystów. Widzę, że pojawił się na forum wątek o turystach i związanych z nimi problemach, dlatego też opiszę swoje przejścia i przemyślenia w tamtym wątku.

Udało mi się złowić karasia złotego 28 cm i linka 29 cm. Mierzone rozstawem palców i po odjęciu 1 cm (nie wiem czy już Wam wspominałem o tym swoim zwyczaju - zawsze odejmuję 1 cm od uzyskanego pomiaru, żeby upewnić się, że sam siebie nie oszukuję) :)





Kolejna, poniedziałkowa sesja była już bardzo przyjemna. Cieszę się, że co jakiś czas mam możliwość powędkować właśnie w poniedziałek. Wędkarz był tylko jeden na tym brzegu. Turystów zero. Temperatura idealna - koło 20 stopni.
Tym razem złowiłem 6 linków (25-30 cm) oraz ładnego karasia złotego 39 cm.





Karaś i połowa linków wzięły na metodę (30% Maggot Fishmeal + 70% MMM), pozostałe linki na koszyczek (50% Maggot Fishmeal + 50% Spicy Meaty).
Niestety, łowienie na białe robaki było niemożliwe z uwagi na drobnicę. Nie dawały rady pęczki robaków w gumce. Szkoda, bo karaś uwielbia białe robaki, a w łowisku spławiały się ładne sztuki.
Zmuszony więc byłem łowić na dumbellsy w zestawie na metodę oraz dendrobenę nr 4 na włosie w zestawie z koszykiem.


A propos karasi złotych, to czytając relację kolegi yarousseau, przypomniało mi się, że kiedyś gdzieś natknąłem się na relację opisującą połów pięknych karasi pospolitych na łowisku w Piorunowie. To nie moje tereny, więc nie mam pojęcia gdzie to jest, ale może warto tam zapolować na tę piękną rybę.

Życzę Wam spokojnych wypraw w te niełatwe letnie miesiące, kiedy nad wodami pełno turystów.
Piękny Karaś i Linki też niczego sobie ;) :bravo:

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4495 dnia: 21.06.2016, 21:48 »
Mateuszu, karaś jest niesamowity, ale Ty to wiesz ;)

Umieram z zazdrości, to oczywiste.
Jacek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4496 dnia: 21.06.2016, 21:50 »
Brawo Mateo :bravo:

I pomyśleć, że ja w tym roku muszę jeszcze złapać takiego karasia 40+ :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4497 dnia: 21.06.2016, 22:05 »
Mateusz śliczny karaś :bravo:
Zbyszek

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4498 dnia: 21.06.2016, 22:13 »
Gratki 😎

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4499 dnia: 21.06.2016, 22:46 »
 :bravo: :bravo: Mateusz
Zapisuję się na naukę połowu lina do Ciebie.

Robert