Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1292769 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4470 dnia: 20.06.2016, 18:28 »
Stać  mnie na zanete i prawie 200km  do ukochanej rzeki to stać mnie i na paluszki muchy bym nie zabił a co dopiero rybę :P .

Konopie , groch , kukurydza plus zanęta piernikowa ... Karmiłem ziarnem z procy a do koszyczka zaneta ...
Na haku hiciorem był biały z czerwonym , ale to chyba z racji Euro :D . Czasami tylko gnojak  ....




Czyli żadnych udziwnień, tradycyjnie :thumbup: Dzięki

Offline KaZuYa88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żary
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4471 dnia: 20.06.2016, 18:33 »
Stosowałem pellety , ale dla mnie wyrzucanie pieniędzy w błoto jakoś dzikie ryby nie lubią tego co ich  naszpikowane chemią koledzy z komercji .

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4472 dnia: 20.06.2016, 18:35 »
Stosowałem pellety , ale dla mnie wyrzucanie pieniędzy w błoto jakoś dzikie ryby nie lubią tego co ich  naszpikowane chemią koledzy z komercji .





Uwierz mi na słowo, że Odra bardzo lubi pellet, najbardziej rybny, halibutowy itp. To jednak nie wątek na takie rozmowy ;)

Offline KaZuYa88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żary
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4473 dnia: 20.06.2016, 18:38 »
Mnie się nie sprawdził a miałem wszelakie wręcz z odwrotnym skutkiem jednak wolę to co Matka Ziemia nam dała naturalnie a wyniki wiele lepsze :) .Nie piszę , że nie być może  daje wynik i na Oderce ...

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4474 dnia: 20.06.2016, 19:06 »
Ja wczoraj zaliczyłem pięknego blanka od 19 do 21:30. Nawet puknięcia. Muszę przyznać, że jak na razie to mój najgorszy sezon od kilku lat... Nie sądzę, by moje umiejętności nagle uległy tak poważnemu pogorszeniu. Łowisko to samo, przynęty i zanęty jak w roku ubiegłym, który był najlepszy w moim wędkarskim życiu. Dziwne.
Z tego co widziałem dla wielu był to dobry rok. I dlatego teraz kolejne będą coraz gorsze.
Ja wczoraj tam wyłuskałem 2 leszcze. A moj ojczym nic.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4475 dnia: 20.06.2016, 20:23 »
W weekend pierwszy raz w życiu udałem się na prawdziwą sesję na łowisko komercyjne. Zabrałem szwagra sporo zanęty, wiele przynęt i wielkie nadzieje...
Życie bardzo zweryfikowało marzenia o super łowieniu. Udało mi się wydłubać 2 karpie, które uratowały honor...
Ogólnie wszyscy na łowisku łowili bardzo słabo, albo nic albo po jednej rybce - wiec chyba nie ma wstydu, ale niedosyt pozostał.
Miłe było to jak jeden z karpiarzy przyszedł zobaczyć jak na spławik wyjąłem karpika - maluszek był, ale jak się dowiedział ze go wyjąłem na haczyku 14 to był w lekkim szoku :)

Zdjęcia moich "zdobyczy"
Grzesiek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4476 dnia: 20.06.2016, 20:36 »
Dzisiaj korzystając z okazji, iż w tym tygodniu pracuję na nocki, zaplanowałem kolejny wypad na byłą żwirownię.
Miałem jechać wcześnie, budzik nastawiłem na 5 rano, jednak widok za oknem, wiatr i ulewa, sukcesywnie przytrzymały mnie dłużej w łożu małżeńskim ;) Na rybki dotarłem grubo po 8, łowić zacząłem około 9.

Po piątkowej nocce i blanku na tym miejscu, byłem pełen obaw o jakiekolwiek brania. Dodatkowo po upalnym weekendzie, temperatura spadła do około 16 stopni, w wiatr asystował deszczowi :rain: Okazało się, że rybek uaktywnił się chwilę po godzinie 10, najpierw złowiłem około 2,5 kg. karpika.

Malec skusił się na dwa ziarenka kukurydzy czosnkowej Cukk.
Następnie zaliczam fajne branie na ten sam zestaw, niestety rybka spina się po kilku sekundach.
To było drugie dzisiaj i przedostatnie branie :( Miałem jeszcze przyjemnego karpika około 3,5 kg. niestety zbój spiął się po dość fajnym holu, gdy próbowałem siłą odciągnąć go od kapelonów :( Ryba ponownie posmakowała kuku, tym razem jednego ziarenka).
Więcej przygód niestety nie miałem, cieszy chociaż to po ostatniej porażce. Myślę, że pogoda nie była bez znaczenia, ryba ewidentnie chodziła górą wody. Widziałem sporo spławów, nawet udało mi się zaobserwować karpia na oko 8 kg. który całym ciałem wyskoczył nad powierzchnię ;D To by była fotka dopiero, gdyby człowiek prawie aparatem się bawił ;)
Łowy skończyłem o 13 30, ponieważ musiałem żonie samochód odstawić.  Pozdrole raz jeszcze :thumbup:





Maciek, w piątek nocka i zasiadka na okazy :)

Tak Jędruś nocka w piątek...w robocie :(

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4477 dnia: 21.06.2016, 07:14 »
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4478 dnia: 21.06.2016, 11:10 »
Gratuluję wyników Panowie, KaZuYa - ładny urobek! :thumbup:

Po powrocie z Polski, człowieka ciągnęło na ryby, rzeki 'otwarte', więc wiadomo - Tamiza! Jako, że zeszły rok to był czas ostrych testów, obiecywałem sobie w tym roku bardziej sprawdzać poszczególne taktyki, ogólnie technika została już opanowana. Tym razem nie bawiłęm się w jakieś białe czy dendrobenę, łowiłem grubo - prosty zestaw z koszykiem Guru i przypon 80 cm...

Wybrałem idealny dzień na nockę, ponieważ Anglia grała mecz. A więc nad wodą nikogo :)

Rozstawiłem się dopiero po 23 (najdłuższy dzień w roku), szybkie wprowadzenie 8 koszyków z miksem 50/50 i pelletami - i do boju! Ryby zameldowały się dopiero 30 minut po północy, wiadomo jaki gatunek... Tak, leszcz :D Łowiłem z małymi torebkami PVA, i te działały pięknie. Przynętami były pellety pikantna kiełbasa i kryl 12 mm, na kiju mocniejszym pellet 14 mm, zaś na najmocniejszym albo kulki, albo pellet 16 mm.
W skrócie - do 5 rano uwijałem się jak w ukropie. Cały czas było coś do roboty, ryby nie dawały wytchnienia. Zameldowało się 13 leszczy od 50 do 60 cm, dwie brzany - 72 i 74 cm, już po tarle, konkretne, a nad ranem bonusem były dwie płocie, w tym jedna 32 cm no i rzadko łowiony przeze mnie na Tamce - kleń. Wielkogęby miał 45 cm.

Testowanie i kombinowanie w zeszłym roku sprawiło, że taktyka była idealna, zwłaszcza brzany to potwierdziły. Jedną ledwo złowiłem, zaparkował znowu w spadzie, z 3 na 4.5 metra. Rządziły pellety, aczkolwiek kukurydza tez dała kilka ryb, w tym dwie płocie. 

Rozpoczęcie sezonu miałem z przytupem - ciekawe  jak pójdzie dalej? ;D











Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4479 dnia: 21.06.2016, 11:17 »
Taka kupa ryb na rzece... :thumbup: Chciałbym aby moja Odra też tak tętniła życiem :'(. Gratulacje Lucjan.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4480 dnia: 21.06.2016, 11:19 »
Wow :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4481 dnia: 21.06.2016, 11:26 »
No to pokosiłeś Lucjan :bravo:
Marek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4482 dnia: 21.06.2016, 12:10 »
Ładne  :fish: :bravo:
Robert

Offline KaZuYa88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żary
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4483 dnia: 21.06.2016, 15:12 »
Cytuj
Gratuluję wyników Panowie, KaZuYa - ładny urobek! :thumbup:

Dziękuję wodzu .
Ty również Wielkie Graty jak zawsze poziom  trzymasz ...

Offline maciej1970

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Iława
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #4484 dnia: 21.06.2016, 16:06 »
Lucjan, pięknie połowione :bravo: