Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1282434 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 951
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6060 dnia: 28.08.2016, 13:55 »
Widać, że ten gość z pucharu nie jest mięsiarzem. Zero brzucha. ;)
;)

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6061 dnia: 28.08.2016, 14:24 »
Dzisiaj również skończyłem na ryby. 7-13 na komercji Różany Potok. Skończyłem z 9 rybami (7 karpi ic2 jesiotry). Wagowo miały między 1,5-2kg.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 329
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6062 dnia: 28.08.2016, 15:39 »
Gratulacje Panowie pieknie łowicie !
Maciek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6063 dnia: 28.08.2016, 16:59 »
Mój dzisiejszy 3 godzinny wypad na ryby, to niestety 1 leszcz. Ale za to mój nowy rekord 64 cm i 2,9 kg :)
Piękny Leszcz - 'staruszek' potraktowany z należytym mu szacunkiem ;) 
Filip - dobry start w nowej dziedzinie, gratuluję.
warcianin - ładna życiówka
Majki brawo za zajęcie drogiego miejsca,  to i może dobrze że drugie bo Cię bardziej zmotywuje do pracy ;)

Ja też wczoraj po pracy zaliczyłem kilka godzin nad wodą. Pojechałem do Hagi za karasiem, to samo miejsce co blisko dwa tygodnie temu. O 16:05 na miejscu szybkie spomb-owanie i rozłożenie maneli. Pierwsza rybka wpadła już po 10 min pobytu koszyku w wodzie i był to leszczyk. To co się później wydarzyło określam jako 'Leszczową bonanze' bo w niespełna pięć godzin łapania wpadło ich 24 szt. w przedziale od 35 do 55 cm.
Udało mi się złapać dwie rybki które były celem mojej wyprawy, obie coś między 35 a 40 cm.

Niestety miało miejsce też nie miłe doświadczenie ...  :(
Widzę mocne, agresywne branie podnosze pickera do góry i woda po drugiej stronie brzegu zaczęła się gotować. Łapałem jakiś metr od drugiego brzegu tuż przed wystającym z wody trawskiem. Widzę jak ryba swym cielskiem kładzie trawę i niemal że próbuje wbić się na brzeg. W mojej głowie pojawia się myśl 'KLIP!', zeskakuje z fotela, luzuje nieco hamulec by robiąc dwa kroki do tyłu dojść do miejsca na żyłce gdzie jest zaczepiona o klip, jest, ściągam z klipa robiąc krok do przodu i przyszła ulga, udało się. W czasie tych kilku sekund kiedy skupiony byłem na zwolnieniu żyłki ryba wyszła z trawska i poszła w długą wzdłuż brzegu. Zdążyłem na czas! Jako iż z wielką łatwością ryba wybierała linkę zacząłem przykręcać hamulec. Nagle 'cyk' główna żyłka pękła jakieś 4-5 m za koszykiem :(
K...  ale ból
Obwiniam za to to że nie ściągnąłem kilka metrów żyłki po ostatnim półtora godzinnym holu 'pełnołuskiego dzikusa'. Wtęczas rybę trzymałem długi czas blisko siebie i ten odcinek żyłki był przeciążony. Zaczynając wędrować tego dnia zmieniłem tylko przypon i heja, zapomniałem że w tej wodzie są fajne 'bonusy' . Teraz już chyba o tym więcej nie zapomnę.

Sesja udana. Ryby gustowały w każdym smaku nawet w 'pikantnej kiełbasie' z sonu na którą złapałem trzy ryby (jeeeee!)

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję wszystkim łowcom.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6064 dnia: 28.08.2016, 17:03 »
Mnie takie zapomnienie kosztowało w maju jedynkę sektorową.
Gratuluje wyników!!!

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6065 dnia: 28.08.2016, 18:22 »
Ja dziś zaliczyłem bardzo przyjemny wypad na łowisko specjalne Pniowiec w Tarnowskich Górach.Planowałem również w sobotę,ale na zbiorniku były zawody,więc....
Nieco zapomniałem o tej wodzie i jakiś czas temu przypomniał mi o niej nasz forumowy kolega KrisKaras(dzięki i pozdra dla Ciebie ;) ).
Miejsce urokliwe,zadbane,taki niewielki zalew,bardzo nieregularny kształtem.
Łowisko mocno zarośnięte "liliami",więc ryby potrafią pokazać kto jest górą w wodzie.

Co więcej okazało się,że prezes zarządzający łowiskiem to całkiem przyjemny facet,zakręcony wokół sportu wędkarskiego. Koniec końców wykupiłem licencję "no-kill" do końca tego roku,za cenę kilku wypadów na komercję. Zapewne jeszcze kilka razy odwiedzę tą wodę.

Na zalew mam 11km autem lub 11km rowerem przez las :P
Oczywiście wybrałem rower :D
Ok 8 rano przyjechała żona z córką i było jeszcze przyjemniej.
Sesja od 5.30 do ok 12.Słońce już nieźle trzaskało,a rybki też przestawały żerować.
Córka,bacikiem, wyłowiła pierwszą płotkę i wzdręgę w życiu,może ją temat zainteresuje,kto wie ;D

Ogólnie 6 karpików (30-35cm),2 podobne spięte.Jeden bonusowy 50-kilka cm,podobny spiął się przy samym podbieraku. Masa leszczyków 25-30cm,co trochę irytowało. 6 linków po 25-30cm, 2 karasie 20-25cm.
Linki i karaski bardzo mnie cieszą,bo już nie pamiętam kiedy złowiłem te gatunki.









Czesiek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6066 dnia: 28.08.2016, 18:26 »
Gratuluje Czesiek. Ps. Ino folię z dolników odkręć. Jak folia się zluzuje i woda tam się dostanie, to zaczną gnić  :-X

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6067 dnia: 28.08.2016, 18:27 »
Gratuluje Czesiek. Ps. Ino folię z dolników odkręć. Jak się folia się zluzuje i woda tam się dostanie, to zaczną gnić  :-X

Właśnie chciałem pisać by tak zrobił :)
Krzysztof

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6068 dnia: 28.08.2016, 18:27 »
Ja również dziś coś połowiłem.
Po wczorajszych zakupach w Vismanii w Alphen a/d Rijn Drogę powrotną przeznaczyłem na szukanie ciekawych łowisk. A że szukam trudno dostępnych miejsc- aby móc połowić w ciszy i spokoju, trochę pojeździłem po okolicy. Jak to stare powiedzenie mówi- Kto szuka znajduje :P Fajna miejscówkę wyczaiłem, podszedłem do brzegu głęboki wdech- mówię tu są ryby. Więc dziś rano się na niej zameldowałem.
Wyniki powiem- zadowalające nie będę wybrzydzał. Brania zaczęły się wraz ze wschodem słońca brało non stop
Nie miałem czasu zapalić. Na początku trochę żenady z mojej strony. Ciągłe spinki, puste zacięcia na jednej z wędek doprowadzały mnie do ?? :-[
Pierwszego wyciągnąłem Leszczyka



Tej młodzieży w sumie się zameldowało 11szt.
W miedzy czasie do dzieci dołączyły rodzice :D

Ten 50cm


Ten 56cm


w odwiedziny wjechali wujostwo i dziad..... :) w sumie 7miu osobników
Zwinąłem Pickera- bo  nie mogłem się skupić na tych pustych braniach, Ciśnienie spadło nastał spokój :-[

Po chwili dołączyło kuzynostwo, z rodziny karpiowatych, od takie tam dwie sztuki



Nastąpiła chwila ciszy, co dało mi czas zapalić i przywitać się :)

Za jakiś czas znowu zaczęły brać leszcze, które uparcie szły w trzcinę co spowodowało że dwa zawisły w szuwarach, a ja zerwałem zestawy :-\Chcąc nie chcąc, ściągaj gacie i właź, przecież nie zostawisz  wisielców z głową w chmurach, trzeba było ratować maleństwa ;) poszły z wody do wody.
Po osuszeniu kontynuowałem łowienie, zameldował się kolega młodszego brata :D



Mówię nieee!! Dość tego chwasta mam u "siebie" na łowisku, po to jeżdżę szukam żeby uniknąć tych karasi.

Na całe szczęście był tylko jeden
No i w końcu wzięła - wisienka na torcie. Która  zrekompensował mi tą czarną niedzielę nerwówkę i przymusową kąpiel ;D
Sazan torpeda 60cm



Podsumowując dzień- nerwowy, mokry ale udany
Łączna suma imprezowiczów 22




Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6069 dnia: 28.08.2016, 18:29 »
Gratuluje Czesiek. Ps. Ino folię z dolników odkręć. Jak się folia się zluzuje i woda tam się dostanie, to zaczną gnić  :-X

Właśnie chciałem pisać by tak zrobił :)

Hehe.Dzięki za troskę ;) Jest tam przewiew,kontroluję to :P 
Z jednej wędki nie zdejmę,bo chcę ją odsprzedać w najbliższym czasie i wymienić na coś co lepiej mi w rękach leży..
Czesiek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6070 dnia: 28.08.2016, 18:32 »
Mario Miałeś fajną imprezę :bravo: :thumbup:
Piękne rybki, ten Leszek złoty i torpedowy Karp wymiatają, fajne fotki :)


Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6071 dnia: 28.08.2016, 18:32 »
Fajna impreza
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6072 dnia: 28.08.2016, 18:34 »
Mariusz, fajne rybki :thumbup: Ale widzę wszędzie te cholerna japońce :thumbdown: U nas tez tego pełno, ehhhh... >:O

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6073 dnia: 28.08.2016, 18:44 »
Mariusz, fajne rybki :thumbup: Ale widzę wszędzie te cholerna japońce :thumbdown: U nas tez tego pełno, ehhhh... >:O

Faktycznie sporo tego na naszych zbiornikach. Ja wiem, ze intruz to i dziad ;) ale mam sentyment do azjaty :-[ Zwłaszcza jak przekracza 40 centymetrów :D Lubie łowić te ryby równie mocno jak leszcze 40 plus :D

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #6074 dnia: 28.08.2016, 18:48 »
Wielkie dzięki Panowie :thumbup: :beer:

kucus22- Leszek złoto miedziany, Na tym łowisku pierwszy raz łowiłem, myślę za takich jest więcej- bo były ale nie tak ładne

Jędrzej-  Na "moim" łowisku jest tego chwasta od groma, zaczynam z tamtą spieprzać bo drażnią jak nie wiem. Na co byś się nie nastawił to one są pierwsze wrrrr

edit:
kucus22 fakt jest taki że fajnie pracują na kiju- ale udręka jest z nimi jak polujesz na coś innego >:O