Czy ktoś mógłby napisać jaka jest średnica zewnętrzna pierwszej przelotki oraz jej oddalenie od stopki kołowrotka? Proszę napisać jakiej długości i c.w. wędziska się to tyczy. Z góry dziękuję.
Cytat: Zbigniew w 25.01.2017, 16:09Czy ktoś mógłby napisać jaka jest średnica zewnętrzna pierwszej przelotki oraz jej oddalenie od stopki kołowrotka? Proszę napisać jakiej długości i c.w. wędziska się to tyczy. Z góry dziękuję.Średnica pierwszej przelotki 1 cm, a odległość jej do stopki to około 50 cm.
Miałem okazję pomachać tym feederem (360 cm, 90 g), łowi nim mój znajomy. W związku z tym mam pewną refleksję. Zastanawia mnie "dziwny" sposób zbrojenia kijków typu picker i feeder przez firmę Mikado. Odnoszę wrażenie, że niedługo zaczną montować pierwszą przelotkę w miejsce zaczepu na haczyk. Dodatkowo, co trochę dziwi, przelotka ta jest zawsze raczej mała. Przy zastosowaniu kołowrotka wielkości 4000 (na przykład Ryobi Zauber 4000, Spro Red Arc 4000, Shimano Technium 4000 - czyli standardy tego rozmiaru), kąt załamania żyłki na pierwszej przelotce jest duży (delikatne określenie). Zawsze odstraszało mnie to w przypadku feederów Mikado. Mają koledzy podobne odczucia? Wiem, wiem - działa. Ale mogłoby być jeszcze lepiej.
Cytat: Syborg w 27.01.2016, 00:00Miałem okazję pomachać tym feederem (360 cm, 90 g), łowi nim mój znajomy. W związku z tym mam pewną refleksję. Zastanawia mnie "dziwny" sposób zbrojenia kijków typu picker i feeder przez firmę Mikado. Odnoszę wrażenie, że niedługo zaczną montować pierwszą przelotkę w miejsce zaczepu na haczyk. Dodatkowo, co trochę dziwi, przelotka ta jest zawsze raczej mała. Przy zastosowaniu kołowrotka wielkości 4000 (na przykład Ryobi Zauber 4000, Spro Red Arc 4000, Shimano Technium 4000 - czyli standardy tego rozmiaru), kąt załamania żyłki na pierwszej przelotce jest duży (delikatne określenie). Zawsze odstraszało mnie to w przypadku feederów Mikado. Mają koledzy podobne odczucia? Wiem, wiem - działa. Ale mogłoby być jeszcze lepiej.Mam UV w wariancie twin 3,3-3,9 i do listy grzechów głównych dodałbym jeszcze nadmierne zagęszczenie przelotek i ich tyci, tyci światło. Wydaje mi się, że skośnooki miał nadmiar przelotek jednostopkowych i przez brak koncepcji w kwestii spacingu postanowił w ten sposób wzmocnić blank. Jednak mi osobiście najbardziej przeszkadza średnica przelotek na tipach, podczas łowienia na rzece.
Cytat: Chaotic w 25.01.2017, 20:17Cytat: Syborg w 27.01.2016, 00:00Miałem okazję pomachać tym feederem (360 cm, 90 g), łowi nim mój znajomy. W związku z tym mam pewną refleksję. Zastanawia mnie "dziwny" sposób zbrojenia kijków typu picker i feeder przez firmę Mikado. Odnoszę wrażenie, że niedługo zaczną montować pierwszą przelotkę w miejsce zaczepu na haczyk. Dodatkowo, co trochę dziwi, przelotka ta jest zawsze raczej mała. Przy zastosowaniu kołowrotka wielkości 4000 (na przykład Ryobi Zauber 4000, Spro Red Arc 4000, Shimano Technium 4000 - czyli standardy tego rozmiaru), kąt załamania żyłki na pierwszej przelotce jest duży (delikatne określenie). Zawsze odstraszało mnie to w przypadku feederów Mikado. Mają koledzy podobne odczucia? Wiem, wiem - działa. Ale mogłoby być jeszcze lepiej.Mam UV w wariancie twin 3,3-3,9 i do listy grzechów głównych dodałbym jeszcze nadmierne zagęszczenie przelotek i ich tyci, tyci światło. Wydaje mi się, że skośnooki miał nadmiar przelotek jednostopkowych i przez brak koncepcji w kwestii spacingu postanowił w ten sposób wzmocnić blank. Jednak mi osobiście najbardziej przeszkadza średnica przelotek na tipach, podczas łowienia na rzece. Że przelotki drobne to fakt, ale że przeszkadza większa ilość przelotek - hm?
A lepiej kupić te same długości wędek, np. 2x 390 cm czy jednak jedna krótsza typu 1x 390 + 1x 360?
Ciekawi mnie co ma na celu, wypuszczenie do sprzedaży tego samego wędziska o długości 3,6 i 3,5 m ?