Autor Wątek: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg  (Przeczytany 25804 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 848
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #45 dnia: 04.03.2016, 09:35 »
Jean, Angole wcale nie kupują tylko swojego, kupują to co jest w sklepach. Sensas sprzedaje się całkiem nieźle na przykład, ale UK to lider, więc też trudno aby towar z Czech czy Polski był na pierwszym miejscu. W UK jest inaczej - popularny zrobił się spinning? W ciągu kilku lat kilka firm rozpracowało juz sporo w tym temacjie, jednocześnie rozwijając 'skrzydłowe' techniki - i tak oto drop shot jest bardzo popularny. Jest ssanie na rynku, jest produkcja.

Według mnie płacenie towarem za taką reklamę, to zwykłe oszustwo i nabijanie ludzi w butelkę. To co napisałeś mnie przeraziło, bo okazać się może, że wszystko bło fałszem, na koniec sama ryba. Jeżeli jakaś firma reklamuje się w ten sposób, to ja dziękuję, na znak sprzeciwu na coś takiego omijać będę łukiem. Bo to nie jest normalne i to nie jest promocja, to tak jakbyś mówił, że przekręcanie liczników w używanych samochodach do sprzedaży jest w porządku. Jest - ale dla sprzedającego :)
Na pewno Tandem Baits, czy możecie to potwierdzić?  :o
Lucjan

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #46 dnia: 04.03.2016, 09:36 »
Michał dla Ciebie oszustwo dla firm marketing :D A ty myślisz że auta rajdowe które reklamują dany olej czy opony mają zamontowane to w samochodzie?! Takie czasy jak to mówili -" Reklama dzwignią handlu" :P
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #47 dnia: 04.03.2016, 09:46 »
Luk ta Sensas a pózniej długo nic, zobacz ja trudno jakiejkolwiek firmie poza Uk wbić się na rynek,  ja mam na myśli rynek karpiowy gdzie praktycznie wszystko jest Uk po za Foxem który w tej chwili nie wiem do kogo należy a promowany był przez angielskich karpiarzy
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #48 dnia: 04.03.2016, 09:52 »
Jean, wiem, że reklamy często oszukują dlatego z zasady w nie nie wierzę. Niestety coraz częściej nie można odróżnić co jest reklamą bo firmy odchodzą od tradycyjnego modelu, a stosują właśnie takie "sztuczki" jak "kupowanie rekordów".
Tylko, że to jest miecz obusieczny bo Internet dużo rzeczy wychwyci i napiętnuje. Wszystko zależy od skali bo firma branżowa nie będzie miała przez to takiej antyreklamy jak wielka znana na cały kraj/świat.

Chodzi mi o oszukiwanie Klientów, jak raz zostanę oszukany to już więcej się nie dam podejść. Takie podejście psuje cały rynek bo jak wiem, że jakaś polska firma oszukuje to myślę, że podobnie może robić inna. Wtedy przenoszę się na produkty z zagranicy bo nie mam informacji o tym żeby tak działały (co nie znaczy, że tak nie robią).
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #49 dnia: 04.03.2016, 10:02 »
Jean, wiem, że reklamy często oszukują dlatego z zasady w nie nie wierzę. Niestety coraz częściej nie można odróżnić co jest reklamą bo firmy odchodzą od tradycyjnego modelu, a stosują właśnie takie "sztuczki" jak "kupowanie rekordów".
Tylko, że to jest miecz obusieczny bo Internet dużo rzeczy wychwyci i napiętnuje. Wszystko zależy od skali bo firma branżowa nie będzie miała przez to takiej antyreklamy jak wielka znana na cały kraj/świat.

Chodzi mi o oszukiwanie Klientów, jak raz zostanę oszukany to już więcej się nie dam podejść. Takie podejście psuje cały rynek bo jak wiem, że jakaś polska firma oszukuje to myślę, że podobnie może robić inna. Wtedy przenoszę się na produkty z zagranicy bo nie mam informacji o tym żeby tak działały (co nie znaczy, że tak nie robią).





Słusznie prawi Michał .Dodatkowo powiem, aby Koledzy powstrzymali się - dla własnego dobra - od powtarzania plotek i wydawania osądów. Czasy są parszywe, forum jest publiczne i można mocno oberwać rykoszetem  ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 848
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #50 dnia: 04.03.2016, 10:04 »
Jean, ja myślę, że tu chodzi o zaufanie. 10 lat temu nie było Kordy, Avid Carp, kilku innych firm. Teraz są... Sprawa produktów wygląda inaczej z jednego powodu. Bo Angole większość rzeczy sami projektują i wprowadzają do produkcji. Ale co zaproponowałby Tandem Baits? Wyjaśnij mi co takiego? Tańsze kulki, tańsze komponenty zestawów z Chin, kopie zerżnięte od firm z 'góry'?

W UK karpiarze to pewna kasta, tak jak właściciele Jaguarów. Nie wyskakujesz tam z kijem z Koruma lub namiotem z NGT, tam musisz mieć wszystko 'topowe'. Dlatego Goo kosztuje 12 funtów, a za kamerę fishspy, goście chcą 250 fuli, gdzie GoPro to koszt ponad 300! Dla karpiarzy wszystko jest drogie - musi byc jakość i cena. Mnie to drażni, bo ja tam wolę haki Wide Gape za 1.30 niż grubsze karpiowe za 4.50 Różnica może jest, ale taka, że powinny kosztować te z grubszego drutu 2.50, ani dudu więcej. Być może oni chcą kasę za 'pomysł'? Nie wiem... W każdym bądź razie wszystko co karpiowe musi być bardzo drogie. Jak widzę sztycę i siatkę za 180 funtów to ogarnia mnie przerażenie. Bo tylko idiota może uważać, że cena jest 'słuszna'. Nie jest, w tym przypadku to po prostu droga rzecz dla gości z 'klubu'. Zestaw alarmów za 700 funtów, łódki za 1500... Paczka pelletu 900 gram, pięknego, idealnego na rzeki, doprawionego pod brzany i klenie, to 4 funty. Ale 'karpiowy' pellet firmy 'karpiowej' - nie mający wcale żadnych 'kosmosów' w środku to już 6-7 funtów za taką samą paczkę. Czy oni spadli na głowę? Nie, to cena dla karpiarza :o

Tak więc TB wiele by nie zwojował w UK. Ludzie ich nie znają i nie wiem czy by zaufali. Ja bym nie doprawiał ideologii, bo prawda jest inna. Tak na marginesie to Łukasz z UKlures próbował handlować ich rzeczami, ale chyba furory nie było, choć opakowania mają ciekawe. Aby zaistnieć musieliby się poreklamować, a na to trzeba kasy. Bo Fox, Nash, ESP czy Avid Carp wydają na reklamę dużo - dlatego są też i w Polsce.
Lucjan

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #51 dnia: 04.03.2016, 10:19 »
ALe pierdoły piszecie ////

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #52 dnia: 04.03.2016, 10:21 »
ALe pierdoły piszecie ////
Oświeć wszystkich i napisz coś mądrego w takim razie...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #53 dnia: 04.03.2016, 10:28 »
Poszedł rekord Polski i nie ma co snuć i wymyślać teorii.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #54 dnia: 04.03.2016, 10:31 »
Do rekordu nikt się nie przyczepił. Obojętnie na co był złowiony to wielka sztuka go wycholować.
Chodzi o pewne informacje o praktykach producentów.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #55 dnia: 04.03.2016, 10:32 »
Wolny rynek.

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #56 dnia: 04.03.2016, 10:32 »
Każy kto jest w temacie wie jak jest i nic nie zrobisz...

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #57 dnia: 04.03.2016, 10:37 »
Ale ja nie jestem w temacie karpiarstwa więc dla mnie to nowość.
Nie zgodzę się, że nic nie można zrobić. Jest 21 wiek i informacja krąży błyskawicznie. Pokazując jak jest ludzie sami dokonają wyboru, której firmie zaufają. Jest wielki wybór i trzeba dbać o Klient, a nie go oszukiwać.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #58 dnia: 04.03.2016, 10:38 »
Byłem ''karpiarzem''  ale zrezygnowałem z bycia nim,  ponieważ jak już wspominałem za mało wędkarstwa w karpiarstwie...

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy rekord Polski - karp 34,5 kg
« Odpowiedź #59 dnia: 04.03.2016, 10:38 »
Na pewno jest to bardzo opłacalny biznes.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm