Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1180911 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5010 dnia: 14.09.2015, 11:04 »
Istotna sprawa - jeśli ktoś śledził moje zmagania ze spinkami na zalewie (czasem 8 ryb na 10 spiętych i nic nie pomagało). Doszliśmy z Mario do wniosku, że tam ryba jakoś dziwnie pokarm pobiera. I taka jest prawda, bo tutaj czy na innej wodzie nie mam żadnych praktycznie spinek. W przyszłym roku, gdy na zalewie sytuacja się powtórzy, spróbuję łapać na miękki pellet haczykowy bez włosa.

A to ciekawe bo ja ze swoimi spinkami zmagałem się tylko na Szczęsnym właśnie. Dawno tam nie byłem ale nie zauważyłem na innych łowiskach żebym wciąż miał problem.

Pyza jak zwykle super opis :bravo:
Miałem 4 czy 5 spinek wczoraj.
Wyłaccznie na kolorowe pop up Lorpio.
Ryby pobieraly je w buzki ale bez zaciecia.
Na truskawkowego pop upa zapinaly sie ladnie i bez problemu.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5011 dnia: 14.09.2015, 11:09 »
Miałem 4 czy 5 spinek wczoraj.
Wyłaccznie na kolorowe pop up Lorpio.
Ryby pobieraly je w buzki ale bez zaciecia.
Na truskawkowego pop upa zapinaly sie ladnie i bez problemu.
Nie łowię raczej na pop upy więc to nie to. Wybierzemy się tam kiedyś może jeszcze to sprawdzę czy problem zniknął.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5012 dnia: 14.09.2015, 19:47 »
Wczoraj postanowiłem sobie, że biorę ze sobą do pracy spinning i od razu po zejściu ze zmiany ruszę sobie porzucać za szczupakami.
Miło było odpocząć od spławika i wpatrywania się w szczytówki feederów. Spinningista ze mnie marny, sprzęt nie jest jakiś super, a przynęt gumowych za dużo nie posiadam. Od czasu do czasu przy zakupach do odległościówki lub feederów zawsze wezmę sobie jakąś gumową rybkę, aż się coś uzbiera żeby wybrać się parę razy do roku ze spinningiem.  W przeciągu trzech godzin złowiłem 4 szczupaki 60, 55, 52 i 50cm oraz miałem z 7-8 spinek. Także rybki fajnie zasysały moje gumowe przynęty :)



Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5013 dnia: 14.09.2015, 20:51 »
Chyba dziś będzie szczupakowo, bo u mnie również zębaty wziął :)

Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5014 dnia: 14.09.2015, 21:11 »
 :bravo: Koledzy za  :fish:
Jak widzę spinning górą :bravo:
Robert

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5015 dnia: 14.09.2015, 21:33 »
Mateusz gratuluję ładnego zębatego - wziął na spinning czy to przyłów ?
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5016 dnia: 14.09.2015, 22:59 »
Jak zwykle przyłów. No, może nie "jak zwykle", bo jednak późną jesienią wyprawiam się za sandaczem i szczupaki się trafiają.
Jednak w tym roku wyjątkowo dużo szczupłych ustrzeliłem jako przyłów. Na czerwone robaki, na rosówę oraz na czerwone dumbellsy.
Ciekawe, ludzie siedzą z żywcówkami i nie mogą złowić szczupaków, a tu bierze na przynętę z gruntu.
Dobrze, że za wargę był złapany między zębami i nie przegryzł. Ale walka była całkiem przyjemna :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5017 dnia: 15.09.2015, 10:03 »
Pawciobra gratuluję szczupaków. Bardzo lubię tę rybę. Łobuz i dziwoląg wśród ryb  ;)

Jednak w tym roku wyjątkowo dużo szczupłych ustrzeliłem jako przyłów. Na czerwone robaki, na rosówę oraz na czerwone dumbellsy.
Ciekawe, ludzie siedzą z żywcówkami i nie mogą złowić szczupaków, a tu bierze na przynętę z gruntu.

Mateusz, fajny przyłów. Oby takich jak najwięcej! U mnie jest podobnie, tylko że biorą przede wszystkim na spławik, na dendrobenę. Raz złowiłem na kukurydzę na metodę. Na moim stowarzyszeniowym stawie też wędkarze siedzą z żywcówkami po próżnicy, na spinning też lipa.

Ja wczoraj pojechałem na starorzecze Wisły, które odwiedzałem w ubiegłych latach. Zawsze można było tam złowić karasie i liny, głównie jednak chodziłem na szczupaki ze spinningiem. Przeżyłem szok - wyschło! W najgłębszym miejscu miało około 2,5 metra. Byłem trochę zły, bo trzeba tam dojść 1,5 km. Szczególnie to uciążliwe, kiedy idzie się ze wszystkimi klamotami. Starorzecze miało połączenie z Wisłą, która je zasilała. Teraz jej stan w tamtym miejscu jest wyjątkowo niski. Pozostała z niej 1/4 szerokości.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 738
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5018 dnia: 15.09.2015, 10:12 »
Dzisiaj od 6 do 9.30 1 karpik wigilijny na dumbellsa tt drennana.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5019 dnia: 15.09.2015, 10:17 »
W niedzielę powędkowałem trochę na komercji.
Wyjechałem z myślą o odwiedzeniu łowiska "Pacyfik", na którym jeszcze nie byłem, ale jak się okazało siedział tam wędkarz przy wędkarzu. Uciekłem stamtąd tak szybko, jak przyjechałem.
Ale przypomniało mi się, że w pobliżu jest łowisko w Ciosnach - też oczywiście komercyjne, na którym również jeszcze nie byłem. Szybkie sprawdzenie internetów, ustalenie adresu i w drogę.
Łowiłem na metodę. Mix z MMM + tańszej z dodatkami i pelletu 2MM SB F1. Jako przynęta pellet z SB Halibut oraz Ostra kiełbasa. Od lipca gdzie nie pojadę w moim województwie to efekty mam najlepsze właśnie na ww przynęty. Działanie Tutti Frutti z SB ustało około lipca/ początku sierpnia.

Połowiłem trochę leszczy i karasi.




A mój młody kompan wypraw, którego zabieram ze sobą od dwóch sezonów, upolował okonka, kilka karasi, i pierwszego w życiu karpia ~1,5kg. Co to była za radość :D Wyholowany z moją pomocą. Na razie łowi na sztywny, tani kij. Od następnego sezonu dostanie ode mnie Matchówkę - mam nadzieję, że już podoła. Idzie mu coraz lepiej. Sam już sobie ogarnia stanowisko, rozrabia zanętę, kombinuje z przynętami,właściwie sam robi wszystko, prócz wiązania zestawów.




Sesja ta była również pierwszą, na której testowałem mój nowy nabytek. Mianowice Korum CS Series 10ft Feeder oraz kołowrotek Korum KMR 4000.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wędziskiem. Łowienie na taką delikatną wędkę to dla była czysta przyjemność. Idealnie widoczne każde dotknięcie podajnika przez rybę. Branie leszczy (przynajmniej tutaj) to finezyjne pykanie szczytu i potem zluzowanie. Karasie z kolei to wygięcie wędziska do połowy :D . Sam hol rewelka, miałem wrażenie, że trzymam rybę w ręku. Jednym słowem Light Mode On. To lubię.
Zastanawiam się tylko jak się zachowa podczas holowania jakiejś większej rybki, np karpia 2-3 albo więcej kg.
Kołowrotek, pracuję dość cicho i nawija równo. Dzięki wolnemu biegowi mogłem sobie pozwolić na odejście od stanowiska bez obaw. Nie raz słyszałem jak ryba wybiera żyłkę, a ja spokojnie poprawiałem Bartkowi przypon, lub jadłem kanapkę poza stanowiskiem.

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5020 dnia: 15.09.2015, 10:44 »
Mateo fajny szczupaczek :) ja też dzisiaj chyba po południu wyjdę pospinningować, na miejscowy zalew kielecki. Akurat żona idzie na wywiadówkę do dzieci, pasuję mi to.

Marcin Cichosz sprzęt nowy spradzwony, wypróbowany :) Rybki połowione, nowe łowisko sprawdzone, odpoczynek kolegi bezcenny, to się liczy :)

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5021 dnia: 15.09.2015, 11:04 »
Brawo Panowie za szczupaczki. Takie już ładne sztuki. :bravo:
Marcin Cichosz brawo za takiego kąpana. Wagowo chyba był blisko mistrza a łowił na sztywną tanią wędkę :P może zamienicie się na sprzęt ;)
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5022 dnia: 15.09.2015, 11:20 »
Zamienić się nie zamienię 8) ale na nast. sezon dam mu moją matchówkę.

Ahh, jeśli chodzi o tamten dzień, to połowiliśmy najlepiej na łowisku, a młody ze swoim Kaprem to już był hitem ;D
Wędkarze podchodzili i się pytali jak to robimy. W drodze powrotnej Bartek był taki dumny, że zasnął z uśmiechem na twarzy.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5023 dnia: 15.09.2015, 11:32 »
Marcin gratuluję kompana :narybki:
Zbyszek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5024 dnia: 15.09.2015, 15:41 »
  Witam zapaleńców ;) W miniony week nie łowiłem ze względu na wyjazd do rodziny. Dlatego dzisiaj rano korzystając z urlopu odwiedziłem jedną z moich ulubionych wód PZW z nadzieją na brania wielkich leszczy. Łowiłem tradycyjnie już na dwa feedery uzbrojone w koszyczki drennana do mf.

  Niestety jak się okazało leszczu dzisiaj nie chciał współpracować, nie doczekałem się nawet małej sztuki.
Zresztą rybek dzisiaj wszelaki słabo żerował...wpadła wzdrążka, dwa sumiki karłowate oraz dwa zgrabne japońce po około 35 cm.
Brały na pojedynczą kuku czosnkową firmy cuuk.
  Jutro odwiedzę inną żwirownie w której również nie brak leszcza a ostatnio trafiłem życiowego karpia...zobaczymy