Autor Wątek: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?  (Przeczytany 355664 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #210 dnia: 24.10.2015, 21:55 »
Może ze zmianą opakowania zmieniła się jakość? Miałem MMMw zeszłym sezonie i była drobniutka!
Ja mam jeszcze starą paczkę, i faktycznie ogółem zanęta jest mega drobno zmielona, ale pokruszone pellety czuć, odznaczają się na tle całej mieszanki, są o wiele grubsze.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #211 dnia: 24.10.2015, 22:02 »
musieli coś pokręcić, pozmieniać mix, może jest lepszy
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 841
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #212 dnia: 24.10.2015, 23:11 »
MMM nie jest tak drobno zmielony wcale, fakrycznie widać jakby zmielone pellety. Dynamite'owe Swim Stimy są drobno mielone... Ale i jedna i druga to pierwsza liga :D
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #213 dnia: 25.10.2015, 08:16 »
Zgodzę się , oba są doskonałej jakości i idealne do mieszania z typowymi spożywkami :)
Krzysztof

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #214 dnia: 25.10.2015, 20:26 »
Chyba troszeczkę przedobrzyłem swój miks :P. Nie miałem konopii i zamiast tego postanowiłem dać uprażone orzeszki ziemne z łupinkami a zamiast wypełniacza taniej zanęty to dałem bułkę prażoną. Przed chwilą nawilżałem miks na jutro, na ryby. Efekt taki że ostro daję tymi świeżymi prażonymi dodatkami a zapach rybi trochę przełamany. mam nadzieję że nie popsułem go za mocno :). Na szczęście 1kg zostawiłem na starą recepturę.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #215 dnia: 26.10.2015, 00:05 »
Ja tez miałem taki problem. Jako wypełniacza używałem zanęt Bruda jakieś tam leszczowa za 15 zł ale zawsze ten zapach rybny gdzies zanikał ;( Podajcie mi koledzy jakieś zanęty na wypełniacza  żebym na następny sezon wiedział jakich wypełniaczy używać :)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #216 dnia: 26.10.2015, 00:31 »
Hmm, ja też na początku próbowałem czegoś dodawać do głównej sypkiej zanęty ale później stwierdziłem że to nie ma sensu. Według mnie to zależy jak długo będziesz siedział na rybach podczas jednej sesji  , ja przeważnie siedziałem od 3 do 4 godz, jeśli to będzie dłużej to wiadomo więcej zanęty pójdzie a co za tymi idzie pójdzie też po kieszeni.  Robiłem swój miks bez dodatków jakichś tam tańszych zanęt i efekt był taki że ja wyciągałem rybki a inni się tylko patrzyli na mnie :) Miejsce, czas + do tego dobra zanęta z przynętą i ma brać :narybki:
Z poważaniem Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 841
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #217 dnia: 26.10.2015, 01:59 »
Teraz faktycznie potrzebne są coraz mniejsze dawki, i lepiej przy stosowaniu średniej lub małej wielkości podajnika mieć konkretny miks. Ja do takiego MMM dodałbym trochę konopi mielonych z bułka tartą, i taką mieszankę łączył z ziemią torfową, w opcji innej z chlebem tostowym, spreparowanym na 'drobno'. W jednej i drugiej opcji zapach jest, ale przy ziemi kolor jest neutralny i bezpieczny, zaś przy mieszance z chlebem mocno wyróżniający się. I jedna i druga wersja może mieć duże wzięcie.

Na łowienie o tej porze roku nie schodzi mi więcej niż pół litra miksu na jedną wędkę, często przy małych podajnikach jest to połowa tej ilości. Dlatego odpuściłbym sobie teraz wypełniacze, ewentualnie dodawałbym ich niewiele...
Lucjan

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #218 dnia: 26.10.2015, 02:28 »
Ja już wypełniaczy nie bede używał w tym roku bo w tym tyg planuje wyskoczyć ostatni raz na gruncik ;) Mam zanęte Robin red z DB dodam konopie i pellet 2 mm i zastanawiam się czy zda egzamin taka mieszanka ? Czy lepiej dać dodać ziemi do tego mixu ?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 690
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #219 dnia: 26.10.2015, 07:03 »
Od nowego sezonu wypełniaczem będzie Marine Halibut z Bait Techa. Około 10 zł za kilo kosztuje i nie zabija smrodku, a sam w sumie złą zanętą nie jest. Teraz daję go pół na pół z MMM plus konopie i koniec.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Pushstop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z wędkarskimi pozdrowieniami
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #220 dnia: 03.01.2016, 21:06 »
Przymierzam się do przygotowania miksu według receptury Luka. Mam trochę lekko zwietrzałych pop-upów. Czy myślicie, że jest sens mielić je i dodać do miksu? Czy zmielone pop-upy będą unosić się do góry jak frakcje konopi? Czy dodanie 20 zmielonych kulek ulepszy czy pogorszy miks?
Adam

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #221 dnia: 03.01.2016, 21:14 »
Gwarancji nie ma ale myślę, że śmiało możesz mielić i dodać. Miksu raczej to nie zepsuje, najwyżej go wzbogaci.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 841
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #222 dnia: 03.01.2016, 21:48 »
Na pop-upy uważaj, bo mogą wypłynąć na powierzchnię, wtedy sprowadzić to może ptaki, ryby mogą też podnosić się z dna. Lepiej działają same kulki proteinowe. Jeżeli chcesz sprawdzić, to zrobiłbym sobie oddzielną porcję z mielonymi pop-up'ami, kulę zanęty wrzucając do wody blisko brzegów. Kto wie, może będzie to killer? ;D
Lucjan

Offline Pushstop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z wędkarskimi pozdrowieniami
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #223 dnia: 03.01.2016, 23:09 »
Zmielę te kulki i zrobię test w domu jak pracują rozdrobnione elementy. Mam jeszcze jedno pytanie - w oczekiwaniu na sezon - żeby zabić wędkarską nudę, chcę wziąć się za wykonanie miksu. Jak właściwie przechowywać przygotowane paczki z miksem - ciemne, chłodne miejsce? Czy mrozić? Czy zachowają swoje właściwości przez kilka miesięcy?
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 841
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #224 dnia: 03.01.2016, 23:18 »
Zanęta powinna spokojnie wytrzymać kilka miesięcy jak ją zapakujesz do worka z zipem. Usuń z paczki jak najwięcej powietrza... Mrożenie nie jest konieczne.
Lucjan