Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1943251 razy)

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 12

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 543
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15901 dnia: 19.05.2024, 18:25 »
Pany wczoraj podczas łowienia na rzece okazało się, że wędkowałem w miejscu blisko, którego jak się okazało żyje wydra. Kilka razy płynęła rzeką. Na brzegu było widać nory. Obecność takiego zwierzątka wpływa w danym miejscu na ilość czy wielkość ryb w rzece? Unikać tak miejsc do łowienia? Podczas wczorajszego łowienia udało się połowić ryby.
Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 745
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15902 dnia: 19.05.2024, 19:00 »
Obecność takiego zwierzątka wpływa w danym miejscu na ilość czy wielkość ryb w rzece?

Takowa "wydra" na mazowieckich rzekach to zwykle sprytnie zakamuflowany bóbr, który na ryby nie poluje (w przeciwieństwie do wydry). Jego ewentualny wpływ na rybostan w danym miejscu ogranicza się do zwalania drzew (na skutek podkopywania brzegu lub podgryzania), co niekiedy tworzy atrakcyjne dla ryb miejscówki.

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 590
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15903 dnia: 23.05.2024, 09:01 »
Zna ktoś alternatywę dla kołowrotka Ultraviolet od Mikado ?
Pytam dla znajomego
Sam byłem posiadaczem pierwszej wersji, ale to duże przełożenie utrudniało z czasem zwijania koszyków.
Poza tym swietnie mi się nim łowiło, cudowny design i ultra dobry hamulec

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 355
  • Reputacja: 612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15904 dnia: 23.05.2024, 18:36 »
Zna ktoś alternatywę dla kołowrotka Ultraviolet od Mikado ?
Pytam dla znajomego
Sam byłem posiadaczem pierwszej wersji, ale to duże przełożenie utrudniało z czasem zwijania koszyków.
Poza tym swietnie mi się nim łowiło, cudowny design i ultra dobry hamulec

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk
Tragiczny kołowrotek. Zraził mnie, może niesłusznie, do kołowrotków tej firmy na całe życie. Zwijanie nawet małych podajników to była tragedia. Nie wiem, czy to kwestia dużego przełożenia, czy za małej korbki ale zwijał bardzo ciężko.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 468
  • Reputacja: 264
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15905 dnia: 23.05.2024, 20:47 »
Zna ktoś alternatywę dla kołowrotka Ultraviolet od Mikado ?
Pytam dla znajomego
Sam byłem posiadaczem pierwszej wersji, ale to duże przełożenie utrudniało z czasem zwijania koszyków.
Poza tym swietnie mi się nim łowiło, cudowny design i ultra dobry hamulec

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk
Tragiczny kołowrotek. Zraził mnie, może niesłusznie, do kołowrotków tej firmy na całe życie. Zwijanie nawet małych podajników to była tragedia. Nie wiem, czy to kwestia dużego przełożenia, czy za małej korbki ale zwijał bardzo ciężko.
Dla mnie kołowrotkowe Mikado przestało istnieć, po dwóch kręciołach, gdzie jeden za ponad półtorej stówki rozleciał się na pierwszym łowieniu. Jest tyle alternatyw, że szkoda czasu i kasy. Po "na poczatku" dobrych opiniach o podajnikach q.m.f z tejże firmy, po wypuszczeniu bubli z tej samiej serii o róznych śrdnicach trzonków co powoduje w torbie zagadnienie "nic do siebie nie pasuje" oraz gównianych łącznikach, gdzie ryba potrafiła odpłynąć od brzegu, przy podbierabniu bo wypięła się z łącznika wraz z przyponem, oraz rozginających się hakach na przyponach z plecionki przy rybach rzędu 3kg-podziękowałem tej firmie na długo, tym bardziej, że w podobnych cenach konkurencja ma sporo do zaoferowania.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 543
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15906 dnia: 25.05.2024, 09:06 »
Pany w czeluściach piwnicy znalazłem dość dużą ilość mączki rybnej, w którą zaopatrzyłem kilka lat temu. Mączka przez cały czas była przechowywana w szczelnym zamknięciu, w ciemnym pomieszczeniu w stałej temperaturze ok. 18 st. Wiecie może jaka jest trwałość mączki rybnej? Można ją spokojnie wykorzystać jako dodatek do zanęty do koszyka feederowego czy lepiej po prostu wyrzucić?
Marcin

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15907 dnia: 25.05.2024, 13:26 »
Pany w czeluściach piwnicy znalazłem dość dużą ilość mączki rybnej, w którą zaopatrzyłem kilka lat temu. Mączka przez cały czas była przechowywana w szczelnym zamknięciu, w ciemnym pomieszczeniu w stałej temperaturze ok. 18 st. Wiecie może jaka jest trwałość mączki rybnej? Można ją spokojnie wykorzystać jako dodatek do zanęty do koszyka feederowego czy lepiej po prostu wyrzucić?

Jak była przechowywana tak jak piszesz to używał bym normalnie.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 590
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15908 dnia: 25.05.2024, 14:35 »
Czym się różni Okuma Custom Black 40 od Epixor XT 40?

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk


Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15909 dnia: 25.05.2024, 15:04 »
Pany w czeluściach piwnicy znalazłem dość dużą ilość mączki rybnej, w którą zaopatrzyłem kilka lat temu. Mączka przez cały czas była przechowywana w szczelnym zamknięciu, w ciemnym pomieszczeniu w stałej temperaturze ok. 18 st. Wiecie może jaka jest trwałość mączki rybnej? Można ją spokojnie wykorzystać jako dodatek do zanęty do koszyka feederowego czy lepiej po prostu wyrzucić?

Po prostu sprawdź, jak się sprawdzi - wykorzystaj :)
pozdrawiam Benon

Offline _MaCieJ_

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15910 dnia: 25.05.2024, 19:22 »
Panowie, kupiłem sobie daiwe regal W 4012qd. Po pierwszych rybach z tym kołowrotkiem zauważyłem że oliwka na osi głównej przybrała złotawo-brokatowego koloru. Wytarłem ją dokładnie ( nie zauważyłem żadnych rys na osi ) i nałożyłem nową oliwkę na której również pojawiły się mikro opiłki ale w mniejszej ilości. Oddać kołowrotek na gwarancje? zmian w kulturze pracy nie dostrzegłem.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 818
  • Reputacja: 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15911 dnia: 25.05.2024, 19:30 »
Panowie, kupiłem sobie daiwe regal W 4012qd. Po pierwszych rybach z tym kołowrotkiem zauważyłem że oliwka na osi głównej przybrała złotawo-brokatowego koloru. Wytarłem ją dokładnie ( nie zauważyłem żadnych rys na osi ) i nałożyłem nową oliwkę na której również pojawiły się mikro opiłki ale w mniejszej ilości. Oddać kołowrotek na gwarancje? zmian w kulturze pracy nie dostrzegłem.

Może wymieszała się oliwka ze smarem dlatego ma taki kolor a tobie wydaje się, że to opiłki?
- Arek -

Offline _MaCieJ_

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15912 dnia: 25.05.2024, 19:38 »
trochę to wyglądało na mini mosiężne opiłki, porównałbym to do farby złotej w sprayu tylko może nie tak mocno złote jak farba

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 818
  • Reputacja: 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15913 dnia: 25.05.2024, 19:44 »
Ciężko stwierdzić bez kołowrotka na stole. Cytując klasyka "jeździć obserwować" :thumbup:.
- Arek -

Offline _MaCieJ_

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15914 dnia: 25.05.2024, 19:53 »
chyba tak zrobię, najwyżej wymienię na inny