kółko z bolcem nie jest idealnie okrągłe
To jest niemożliwe

Straszne luzy by były w którymś momencie.
U mnie nie ma trzeciego znaku na mniejszym kole więc ustawiam znaki na wiekszym kole względem tego bolca na małym kole przy maksymalnym cofnięciu . Nie za bardzo rozumiem co on ma ny myśli mówiąc o "koszu " = szpula ?? Próbowałem tak i nie pomogło cofnięcie na maksa wymusza takie ustawienie małego koła że 2 znaki są na godz 9 i 15 względem bolca na małym kole . JEZUU ! Mam dość
,
Ja po szkole technicznej jestem i widzę na każdym z kół po 3 znaki.

Tym trzecim jest oczywiście środek każdego z kół, trzeba użyć wyobraźni.
Duże koło: strzałka, środek, strzałka
Małe koło: bolec (jego środek), środek koła, i środek wgłębienia po przeciwnej stronie bolca.
Nie potrafię tego bardziej obrazowo napisać, a nie chce mi się painta uruchamiać i się z tym bawić.
Olej te strzałki na małym kole

Wyobraź sobie że ich tam nie ma.
Patrząc od strony rotora ma być
w jednej linii: na dużym kole
strzałka strzałka, a na małym
środek koła,
środek bolca, przy czym oś ma być w maksymalnie dolnym położeniu. Przecież na schemacie jest to bardzo dobrze widoczne.
Zęby na przekładniach są dosyć duże, więc jeżeli machniesz się o zęba w jedną czy drugą stronę, to będzie na pewno widać.
Po pełnym cyklu ruchu osi do góry i z powrotem do dołu, znaki powinny się chyba znów pokrywać.
Hmm w sumie to nie jestem pewien czy przy każdym skrajnym dolnym położeniu osi, korbka jest w tym samym miejscu, chyba nie, więc tych cykli może być więcej.

EDIT:
Aż poszedłem sprawdzić i jest to zależne chyba od przełożenia np 5:1 to 5 razy oś góra dół i dopiero korbka jest mniej więcej w tym samym położeniu, tak na oko. 
A co do kosza to chyba chodzi o to, że powinien być w jakiejś pozycji względem ustawionych znaków, nie wiem może rolka prowadząca na kabłąku ma być na górze, od strony stopki, może całkiem na dole, a może jeszcze w innym miejscu w momencie, gdy znaki na kołach się zgrywają, a oś (szpula) jest w najniższym położeniu czyli najbliżej korpusu, w jakiej to nie wiem, nie napisał tego.