Autor Wątek: Sposób na komara  (Przeczytany 10613 razy)

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Sposób na komara
« dnia: 28.05.2017, 09:42 »
W związku z narastającą plagą komarów podzielę się z wami skutecznym ,sprawdzonym i mega tanim sposobem na walkę z nimi.

Otóż wystarczy... spryskać się czystkiem... Tak, tak , tym ziółkiem :) Jest ono bardzo tanie, ładnie pachnie, i nie jest w żaden sposób uciążliwe, tzn. nie klei się po nim skóra , nie ma odbarwień, itp itd.

Sprawdziłem rok temu nad Wartą, nie usiadł ani jeden. Zrobiłem sobie roztwór w szklance, odcedziłem, przelałem do atomizera, i psikałem się do woli na rybkach.

Więcej na ten temat powie ziomek z mojego miasta, Pan Czajnikowy :bravo:



Swoją drogą ma on super kanał o herbacie, ziołach i yerba mate, więc zainteresowanych odsyłam do niego

Pozdrawiam, miłej niedzieli :sun: :narybki:
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #1 dnia: 28.05.2017, 09:52 »
Dzięki!!!! :)
Mam sporo w domu,czasem pijamy, ale to będzie lepsze dla niego zastosowanie! :) Używałeś czystego zioła czy tych torebkowych?
Leci :thumbup:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #2 dnia: 28.05.2017, 11:35 »
Dzięki!!!! :)
Mam sporo w domu,czasem pijamy, ale to będzie lepsze dla niego zastosowanie! :) Używałeś czystego zioła czy tych torebkowych?
Leci :thumbup:


Dzięki :) Używam tylko czystego czystka 8) W ogóle nie pije nic torebkowego, tylko wszystko w liściu. Torebki to najgorszy odpad, a często cena jest porównywalna, lub nawet większa niż liści :facepalm:

Aha, zapomniałem dodać że w/w sposób ma jeszcze jeden plus :D Zawsze możemy się napić z buteleczki jak zaschnie nam w gardle :D ja akurat lubię ten smak, i uważam że można go pić dla samego picia (pomijając względy zdrowotne) ;)
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #3 dnia: 28.05.2017, 12:05 »
Dzięki!!!! :)
Mam sporo w domu,czasem pijamy, ale to będzie lepsze dla niego zastosowanie! :) Używałeś czystego zioła czy tych torebkowych?
Leci :thumbup:


Dzięki :) Używam tylko czystego czystka 8) W ogóle nie pije nic torebkowego, tylko wszystko w liściu. Torebki to najgorszy odpad, a często cena jest porównywalna, lub nawet większa niż liści :facepalm:

Aha, zapomniałem dodać że w/w sposób ma jeszcze jeden plus :D Zawsze możemy się napić z buteleczki jak zaschnie nam w gardle :D ja akurat lubię ten smak, i uważam że można go pić dla samego picia (pomijając względy zdrowotne) ;)
A na kleszcze też działa?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #4 dnia: 28.05.2017, 12:38 »
Dzięki!!!! :)
Mam sporo w domu,czasem pijamy, ale to będzie lepsze dla niego zastosowanie! :) Używałeś czystego zioła czy tych torebkowych?
Leci :thumbup:


Dzięki :) Używam tylko czystego czystka 8) W ogóle nie pije nic torebkowego, tylko wszystko w liściu. Torebki to najgorszy odpad, a często cena jest porównywalna, lub nawet większa niż liści :facepalm:

Aha, zapomniałem dodać że w/w sposób ma jeszcze jeden plus :D Zawsze możemy się napić z buteleczki jak zaschnie nam w gardle :D ja akurat lubię ten smak, i uważam że można go pić dla samego picia (pomijając względy zdrowotne) ;)
A na kleszcze też działa?

Szczerze mówiąc nie powiem na 100 procent że tak albo że nie. Nie wiem jak to sprawdzić, bo o ile z komarami jest sprawa prosta, one latają w koło i nie chcą ukąsić, o tyle kleszczy nie szukałem ręką po trawie  he he :D

Ogólnie czystek ma zapach i smak jak wino wytrawne, insekty za nim nie przepadają, i raczej starają się omijać takie miejsca. Ja w życiu miałem jednego kleszcza, więc nie jestem tutaj żadnym wyznacznikiem skuteczności czystka na kleszcza. Ale myślę że nie zaszkodzi na pewno. Trzeba pamiętać by sukcesywnie co jakiś czas spryskać się na nowo, bo napar się wchłania w skórę, paruje, wietrzeje, i trzeba czynność powtarzać co jakiś czas :)

Pozdrawiam
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #5 dnia: 29.05.2017, 08:59 »
A na kleszcze też działa?

Na kleszcze to starta na proszek łuska cebuli. Nie wiem natomiast jak się tym pokryjesz, bo tego się raczej używa w ogródkach :P
Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #6 dnia: 29.05.2017, 10:00 »
Bardzo ciekawa sprawa, koniecznie muszę wypróbować.
Sam używam Ultrathonu, który działa rewelacyjnie, jest jednak nieprzyjemnym chemicznym syfem.
 :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #7 dnia: 29.05.2017, 10:06 »
A na kleszcze też działa?

Na kleszcze to starta na proszek łuska cebuli. Nie wiem natomiast jak się tym pokryjesz, bo tego się raczej używa w ogródkach :P
Skoro został utworzony oddzielny wątek na temat komarów,to nie będę go zasmiecal.  Choć nie ukrywam, że chciałbym coś takiego w miarę dobrego na kleszcze. Bo o ile komary można jakoś przeżyć, to choroby odkleszczowe potrafią z człowieka zrobić warzywo.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #8 dnia: 29.05.2017, 10:27 »
Szkoda, że na zlocie o tym nie wiedziałem 😅 ale na pewno wypróbuję.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #9 dnia: 29.05.2017, 10:28 »
Właśnie wypiłem pierwszy raz czystek, w smaku bardziej przypomina mi herbatę z rumianku lub zieloną herbatę. :-\ Zobaczę  po tygodniowej kuracji, jak mnie czują komary, kleszcze i meszki. ;)
Mam nadzieję, że nie zjedzą mnie żywcem :P
Robert

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #10 dnia: 29.05.2017, 10:32 »
Właśnie wypiłem pierwszy raz czystek, w smaku bardziej przypomina mi herbatę z rumianku lub zieloną herbatę. :-\ Zobaczę  po tygodniowej kuracji, jak mnie czują komary, kleszcze i meszki. ;)
Mam nadzieję, że nie zjedzą mnie żywcem :P

Ty masz się tym smarować a nie pić :D A czystek pije od czasu do czasu, dobrze się po nim czuję.

Online makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 198
  • Reputacja: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #11 dnia: 29.05.2017, 10:33 »
Sprawdziłem i działa. Trzeba tylko uważać, aby dokładnie się opryskać, bo gadziny tam gdzie opryskane odlatują, ale jak trafią na niepryskane to dziabną. Jeszcze jedno, maluchy wczoraj popryskałem po rzeczach i niestety na jasnych bluzkach pozostały plamy zobaczymy czy zejdzie.

Robert naparem się opryskaj działa szybciej. :P
Marek

Offline michaszek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 21
    • Koło Puławy Azoty
  • Lokalizacja: Puławy
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #12 dnia: 29.05.2017, 10:54 »
Czytałem jeszcze ale nie próbowałem, że bardzo skuteczny jest dym ze spalonego liścia laurowego. Ale oczywiście nie w lufce 8)
PZW Koło Puławy Azoty
Feeder Team Azoty Puławy

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #13 dnia: 29.05.2017, 11:00 »
Nie wiem w jakich regionach macie te problemy z komarami, ale zapraszam w puszcze biebrzańską.
Tam komary ze względu na rozmiar powinny mieć zgodę na łądowanie z wieży lotów :-*

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na komara
« Odpowiedź #14 dnia: 29.05.2017, 11:19 »
Nie wiem w jakich regionach macie te problemy z komarami, ale zapraszam w puszcze biebrzańską.
Tam komary ze względu na rozmiar powinny mieć zgodę na łądowanie z wieży lotów :-*

Jesteś z tamtych stron? Często łowiłem w Jagłowie/Dębowie.