Autor Wątek: Wędkowanie w Niemczech  (Przeczytany 7286 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Wędkowanie w Niemczech
« dnia: 28.02.2015, 00:06 »
Wątek wydzielony. Dotyczy zasad wędkowania na wodach Niemiec.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #1 dnia: 28.02.2015, 07:12 »
Te przedziwne przepisy w Niemczech i mnie ciekawią.
Arek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #2 dnia: 28.02.2015, 07:19 »
kiedyś jak pracowałem w niemczech i spacerójąc w wolnym czasie, to widziałem ,jak gościu złowił karpia na spining,na rzece, i mówił,że to już trzeci dzisiaj ???

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2015, 08:30 »
Wprawdzie nigdy w niemczech nie wędkowałem i ogólnie obce są mi zupełnie ich współczesne wędkarskie realia...
Ale na początku lat 90, na wakacyjną pracę pojechał tam kolega. Nawiązał znajomość z polakiem mieszkającym w niemczech na stałe. Łowił ryby w jakiś okolicznych stawach-jeziorkach. Karta wędkarska była tania, niewiele więcej niż w polsce. A wody pięknie zarybione, Karpie, sandacze, szczupaki, mnóstwo węgorza, piękne leszcze, nawet i sumy. Ogólnie łowił dość ciężko. Po prostu w łowisku była gruba ryba. I co bardzo ciekawe, przynajmniej te "jego" akweny były poddane bardzo niewielkiej presji wędkarskiej. Zazwyczaj był sam nad wodą... Normalnie paradise :)

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #4 dnia: 28.02.2015, 09:33 »
Ok chetnie  Wam opowiem bo jest co...
Wprawdzie nigdy w niemczech nie wędkowałem i ogólnie obce są mi zupełnie ich współczesne wędkarskie realia...
Ale na początku lat 90, na wakacyjną pracę pojechał tam kolega. Nawiązał znajomość z polakiem mieszkającym w niemczech na stałe. Łowił ryby w jakiś okolicznych stawach-jeziorkach. Karta wędkarska była tania, niewiele więcej niż w polsce. A wody pięknie zarybione, Karpie, sandacze, szczupaki, mnóstwo węgorza, piękne leszcze, nawet i sumy. Ogólnie łowił dość ciężko. Po prostu w łowisku była gruba ryba. I co bardzo ciekawe, przynajmniej te "jego" akweny były poddane bardzo niewielkiej presji wędkarskiej. Zazwyczaj był sam nad wodą... Normalnie paradise :)
Grzesiek76 a jakim landzie to bylo?
arek

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #5 dnia: 28.02.2015, 09:44 »
Fajna opowieść.
Ciekawią mnie zawsze zasady wędkowania w innych krajach. Może założę taki wątek kiedyś i będzie można dowiedzieć się o różnych ciekawostkach.

To jest wysmienity pomysl. Ta wymiana doswiadczen i spostrzezen...to jest troche jak okno na swiat ;)
arek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #6 dnia: 28.02.2015, 10:34 »
Ok chetnie  Wam opowiem bo jest co...
Wprawdzie nigdy w niemczech nie wędkowałem i ogólnie obce są mi zupełnie ich współczesne wędkarskie realia...
Ale na początku lat 90, na wakacyjną pracę pojechał tam kolega. Nawiązał znajomość z polakiem mieszkającym w niemczech na stałe. Łowił ryby w jakiś okolicznych stawach-jeziorkach. Karta wędkarska była tania, niewiele więcej niż w polsce. A wody pięknie zarybione, Karpie, sandacze, szczupaki, mnóstwo węgorza, piękne leszcze, nawet i sumy. Ogólnie łowił dość ciężko. Po prostu w łowisku była gruba ryba. I co bardzo ciekawe, przynajmniej te "jego" akweny były poddane bardzo niewielkiej presji wędkarskiej. Zazwyczaj był sam nad wodą... Normalnie paradise :)
Grzesiek76 a jakim landzie to bylo?

Nie wiem. Ale zdaje się że pod holenderską granicą..

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #7 dnia: 28.02.2015, 10:55 »
Obecnie w Niemczech zdanie egzaminu na kartę wędkarską graniczy z cudem (300 pytań) xD ryb nie wolno wypuszczać do wody, po złowieniu muszą zostać od razu zabite, nie wolno robić zdjęć ze złowionymi rybami i nie wolno stosować jakichkolwiek zanęt wędkarskich.
A co do zdjęć jakiś czas temu w Niemczech karpiarz dostał potężny mandat za to, że zrobił sobie zdjęcie z rybą i ją wypuścił.

Taki mały offtop :P

Łowię od 3 lat :P
Pozdrawiam
Marcin

river

  • Gość
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #8 dnia: 28.02.2015, 10:59 »
Obecnie w Niemczech zdanie egzaminu na kartę wędkarską graniczy z cudem (300 pytań) xD ryb nie wolno wypuszczać do wody, po złowieniu muszą zostać od razu zabite, nie wolno robić zdjęć ze złowionymi rybami i nie wolno stosować jakichkolwiek zanęt wędkarskich.


http://www.champions-team.de/tipps-und-tricks/futtertipps/

To gdzie oni to testują ?

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #9 dnia: 28.02.2015, 11:01 »
Obecnie w Niemczech zdanie egzaminu na kartę wędkarską graniczy z cudem (300 pytań) xD ryb nie wolno wypuszczać do wody, po złowieniu muszą zostać od razu zabite, nie wolno robić zdjęć ze złowionymi rybami i nie wolno stosować jakichkolwiek zanęt wędkarskich.
A co do zdjęć jakiś czas temu w Niemczech karpiarz dostał potężny mandat za to, że zrobił sobie zdjęcie z rybą i ją wypuścił.

Taki mały offtop :P

Łowię od 3 lat :P

https://www.youtube.com/user/Sternik11karp

https://www.youtube.com/channel/UC2u_ImDRX1V723LMPKJcYmw

Tu są kanały YouTube Panów, którzy łowią karpie w Niemczech. Nie wydaje mi się, by łamali prawo, chociaż karpie idą z powrotem do wody. Zbyt poważnie do tego podchodzą. Zbyt dobrzy w tym są.
No, ale mogę się mylić.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #10 dnia: 28.02.2015, 11:03 »
Obecnie w Niemczech zdanie egzaminu na kartę wędkarską graniczy z cudem (300 pytań) xD ryb nie wolno wypuszczać do wody, po złowieniu muszą zostać od razu zabite, nie wolno robić zdjęć ze złowionymi rybami i nie wolno stosować jakichkolwiek zanęt wędkarskich.
A co do zdjęć jakiś czas temu w Niemczech karpiarz dostał potężny mandat za to, że zrobił sobie zdjęcie z rybą i ją wypuścił.

Taki mały offtop :P

Łowię od 3 lat :P

Niestety dzisiejszy świat ma na karku nie tylko terrorystów islamskich i rosyjskich  ale również zielonych.

Zielony terroryzm, którego efektem jest ustalanie przepisów prawa takich jak np. w Niemczech, niedługo zacznie bardziej intensywnie działać i w naszym kraju.
Pozdrawiam Marcin

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #11 dnia: 28.02.2015, 11:23 »
Obecnie w Niemczech zdanie egzaminu na kartę wędkarską graniczy z cudem (300 pytań) xD ryb nie wolno wypuszczać do wody, po złowieniu muszą zostać od razu zabite, nie wolno robić zdjęć ze złowionymi rybami i nie wolno stosować jakichkolwiek zanęt wędkarskich.
A co do zdjęć jakiś czas temu w Niemczech karpiarz dostał potężny mandat za to, że zrobił sobie zdjęcie z rybą i ją wypuścił.

Taki mały offtop :P

Łowię od 3 lat :P
Obecnie w Niemczech zdanie egzaminu na kartę wędkarską graniczy z cudem (300 pytań) xD ryb nie wolno wypuszczać do wody, po złowieniu muszą zostać od razu zabite, nie wolno robić zdjęć ze złowionymi rybami i nie wolno stosować jakichkolwiek zanęt wędkarskich. 

Co do tych wedkarzy to prawda!! Mieli pecha stali nie na tym brzegu :'( mieli chlopaki pecha!
Dlatego tez pytalem jaki land...ile landow tyle przepisow ja mieszkam w NRW tj. Nadrenia-Westwalia.
Wszystko mozliwe...w Brandenburgii slyszalem ze mozesz uzywac siadki na ryby - ja nie moge...teoretycznie ???
Rozmawialem ze znajomym prawnikiem tez wedkarz. Jest tyle przepisow opisujacych jakie warunki ma spelniac siatka na ryby ze glowa boli ???
Reasumujac  jak trafisz na zielonego jestes zalatwiony dlatego siadke mozesz u mnie zapomniec...musze wszystko mordowac jak leci!!! Niemcy ;)
karte mam niemiecka...jest jak mowisz ze zdawaniem. Horror >:O


http://www.champions-team.de/tipps-und-tricks/futtertipps/

To gdzie oni to testują ?
Obecnie w Niemczech zdanie egzaminu na kartę wędkarską graniczy z cudem (300 pytań) xD ryb nie wolno wypuszczać do wody, po złowieniu muszą zostać od razu zabite, nie wolno robić zdjęć ze złowionymi rybami i nie wolno stosować jakichkolwiek zanęt wędkarskich.
A co do zdjęć jakiś czas temu w Niemczech karpiarz dostał potężny mandat za to, że zrobił sobie zdjęcie z rybą i ją wypuścił.

Taki mały offtop :P

Łowię od 3 lat :P

https://www.youtube.com/user/Sternik11karp

https://www.youtube.com/channel/UC2u_ImDRX1V723LMPKJcYmw

Tu są kanały YouTube Panów, którzy łowią karpie w Niemczech. Nie wydaje mi się, by łamali prawo, chociaż karpie idą z powrotem do wody. Zbyt poważnie do tego podchodzą. Zbyt dobrzy w tym są.
No, ale mogę się mylić.
arek

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #12 dnia: 28.02.2015, 11:25 »
Sorki moj tekst jest w poscie Marcina >:O :-* nie co spieprzylem.
arek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #13 dnia: 28.02.2015, 11:31 »
Nie wiem gdzie to testowali wiem, że nie można używać zanęt, chociaż paradoksem jest to, że sklepowe półki się od nich uginają, być może na wodach komercyjnych lub prywatnych można ich używać. Tak siatek też nie można stosować, podobno to jest zagrożenie dla barek. A ze zdjęciami to sam znam ludzi którzy ryby wypuszczają, ale jak zostaną złapani, nie ma litości i żadnych tłumaczeń.
Wszystko przez jakieś nowe przepisy ochrony środowiska, wypuszczanie ryb to znęcanie się nad zwierzętami, a nęcenie zanętami to zanieczyszczanie środowiska. Kropka. Jak ktoś zostanie złapany to pozamiatane ma :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie w Niemczech
« Odpowiedź #14 dnia: 28.02.2015, 11:34 »
Nie wiem gdzie to testowali wiem, że nie można używać zanęt, chociaż paradoksem jest to, że sklepowe półki się od nich uginają, być może na wodach komercyjnych lub prywatnych można ich używać. Tak siatek też nie można stosować, podobno to jest zagrożenie dla barek. A ze zdjęciami to sam znam ludzi którzy ryby wypuszczają, ale jak zostaną złapani, nie ma litości i żadnych tłumaczeń.
Wszystko przez jakieś nowe przepisy ochrony środowiska, wypuszczanie ryb to znęcanie się nad zwierzętami, a nęcenie zanętami to zanieczyszczanie środowiska. Kropka. Jak ktoś zostanie złapany to pozamiatane ma :)

Dokladnie tak
 dla zainteresowanych...Alle Achtung!! Nie wolno lowic na....ochotke ???
arek