Krzesło akcesoryjne DeLuxe - nowość firmy Matrix

  • Utworzono

Firma Matrix wypuściła pod koniec zeszłego roku komfortową wersję krzesła Ethos...

Ostatnio coraz bardziej modne stają się krzesła wędkarskie określane, jako ‘krzesła akcesoryjne’ (accessory chair), czyli krzesła do montażu akcesoriów.

Są to krzesła specjalnie zaprojektowane do lowienia spławikiem i z gruntu, tak, aby móc mieć blisko siebie wędki, podpórki, stoliki, ewentualnie siatkę na ryby. Oczywiście mogą mieć też tradycyjne zastosowanie. Są pewnego rodzaju substytutem kosza wędkarskiego, i są przeznaczone dla tych, co raczej nie zajmują się wyczynem, jednak chcą wygodnie siedzieć i skutecznie łowić, mając większość rzeczy w zasięgu ręki.

O ile zwykłe krzesła są dość wywrotne (przynajmniej na boki) – krzesła ‘akcesoryjne’ mają układ podobny do koszy wędkarskich – i proste nogi, do których bezpośrednio, beż żadnych przejściówek montuje się wybrane rzeczy.

Firma Matrix, po wypuszczeniu na rynek swojego krzesła ETHOS, teraz zaproponowała rozbudowaną jego wersję, bardziej komfortową o nazwie DELUXE.

Jak w poprzednim modelu, tylko przednie nogi są proste, w układzie charakterystycznym dla siedzisk wędkarskich, tylnie natomiast są ułożone w tradycyjny sposób. Poniekąd jest to dość dobre rozwiązanie, zapewniające lepszą stabilność. Materiał jest już gruby i bardzo komfortowy, z podparciem pod głowę. Podstawową jednak zmianą jest dodanie tylnich uchwytów, dzięki którym można montować akcesoria z tyłu krzesła. Maja one zainstalowane zaślepki, po odkręceniu których, można przykręcić wszelkie podpórki lub inne dodatki, gdyż gwint jest uniwersalny (czyli taki jak w alarmach) i pasuje do wszelkich gadżetów.

 

 

Dla tych, co cenią sobie wygodę nad wodą, a nie lubią łowić na koszach, ponieważ te nie mają oparcia, takie rozwiązanie może przypaść do gustu. Jak zapewnia producent, krzesło jest lekkie i łatwe w transporcie, składa się całkowicie, posiada też dodatkowo specjalny pasek do założenia na ramię.

Cena tego krzesła to 150 funtów, w sklepach można je już dostać za mniej więcej 140. Jest to identyczna cena jak krzesła Monster z firmy Preston Innovation i widzimy tu, iż jest to produkt mający walczyć o tego samego klienta. Krzesła ETHOS, to ponad dwukrotnie niższa cena.

Rzecz warta uwagi!

 

Krzesło pozwala na wygodny montaż stolików, podpórek i przede wszystkim ramion do feederów.

© 2014-2021 Spławik i Grunt | Developed by Indico.pl