Feeder Maniak - wędkarscy zapaleńcy

  • Utworzono

Feeder Maniak to grupa wędkarzy z północnej Polski, fascynatów feedera, chcących zgłębiac i doskonalić tę technikę wędkarstwa. Ich celem jest wspólne wedkowanie, jak też dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń  z innymi maniakami miękkiej szczytówki.

  “W grupie siła”, trudno nie zgodzić się z tym powiedzeniem. Ta zasada sprawdza się również w wędkarstwie. Zdecydowanie raźniej jest wybrać się na ryby w dobrym towarzystwie. Z takiego założenia wyszliśmy również my i w składzie trzyosobowym: Robert, Bartek i Daniel założyliśmy grupę Feeder Maniak.

  Robert z wędkarstwem jest związany najkrócej, jakieś 5-6 lat, ale praktycznie od samego początku zaczął łowić feederem. Bartek na ryby chodzi odkąd pamięta, ale ze spiningiem. Feeder podpatrzył u Roberta jakieś 2-3 lata temu i wciągnął się w niego z dużym zaangażowaniem. Daniel z kolei przeszedł na łowienie feederowe z karpiarstwa. Obowiązki rodzinne i brak czasu na wielodniowe zasiadki sprawiły, że ta technika okazała się idealnym rozwiązaniem. Każdy z nas zaczynał zupełnie inaczej, ale dzisiaj tworzymy zgraną grupę i wspólnie planujemy kolejne wyprawy na ryby.

  Wędkowanie w większym gronie ma sporo zalet. Jesteśmy w stanie sprawdzić o wiele więcej wariantów w krótkim czasie, lokalizacja ryby, rodzaj zanęty, czy używane przynęty. Jest też czas aby wymienić się wiedzą na temat nowinek, podyskutować i spojrzeć na pewne rzeczy z różnych perspektyw. Efekty przychodzą nam dzisiaj o wiele szybciej i zdecydowanie lepsze niż wcześniej, a wcale nie było tak prosto na początku. Robert z Bartkiem pierwsze kroki z method feeder mieli niezbyt udane. Pierwszy kupiony pellet znanej polskiej firmy i próba przygotowania do podajnika. Zgodnie z wiedzą nabytą u Luka na filmach, zalaliśmy go w całości na 2 minuty. Następnie odsączenie wody i czekamy 30 minut aż pellet dojdzie do siebie. Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się, że konsystencja przypomina glinę, a nabity podajnik może leżeć w wodzie tydzień i jego zawartość zostanie nienaruszona. Dzisiaj się z tego śmiejemy, ale takich sytuacji było dużo więcej. Gdybyśmy znali wtedy jakąś osobę z większą wiedzą z pewnością oszczędziłoby nam to sporo czasu i pieniędzy.

  Teraz wybierając się na łowisko nasze efekty wyglądają bardzo dobrze. Często ktoś widząc to jak nam idzie, przyjdzie porozmawiać a my na takie osoby jesteśmy bardzo otwarci. Jeżeli możemy komuś pomóc i oszczędzić błędów, które sami popełnialiśmy, zawsze robimy to bardzo chętnie. I tutaj właśnie zrodził się pomysł aby założyć grupę, dzięki której będziemy mogli wybierać się wspólnie na ryby i dzielić wiedzą. Staramy się również propagować zasadę ostrożnego obchodzenia się z rybami, a jest jeszcze wiele do zrobienia w tym temacie.

 

feeder-maniak

 Zapraszamy wszystkich Feeder Maniaków na naszą stronę na facebook’u:  oraz do grupy na tym samym portalu jak również na forum Spławik i Grunt, gdzie będziemy mieli swój dział. W szczególności zachęcamy osoby z województwa zachodniopomorskiego do wspólnego wędkowania.

Facebook:    https://www.facebook.com/FeederManiak

Forum SiG: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?board=56.0

 

© 2014-2023 Spławik i Grunt | Developed by Indico.pl