Skip to main content

Zawody spinningowe w Sonning - 12.10.2014

  • Utworzono

Relacja z kolejnych zawodów Polish Anglers Association, tym razem zorganizowanych w okolicy Reading.

W dniu 12 października na wodach klubu wędkarskiego Reading District w Sonnig, odbyły się zawody spinningowe, zorganizowane pod banderą Polish Anglers Association. Organizatorem była ‘sekcja’ PAA w Reading, która wykonała po raz kolejny fantastyczną pracę, wkładając sporo wysiłku w przygotowanie hucznej jak się okazało imprezy.

Zawody były ‘otwarte’ i uczestniczyć  mógł w nich każdy. Jak to zwykle bywa - zdecydowaną większość stanowili Polacy, zaledwie kilku wędkarzy było Brytyjczykami. Wystartowało ogółem 39 zawodników – aczkolwiek pojawiło się sporo osób towarzyszących, i można mówić o ponad 70 osobowej rzeszy wędkarzy, organizatorów jak i widzów.

W sześciogodzinnej rozgrywce liczyły się tylko złowione szczupaki, ich łączna długość decydowała o zajętym miejscu. Nie było wymiaru ochronnego, liczyły się wszystkie ryby - które wracały oczywiście z powrotem do wody.

Jako, że do dyspozycji łowiących były dwa łowiska – odcinek Tamizy jak i jezioro, trzeba było mieć odpowiednią strategię. Trudno było przewidzieć, który zbiornik będzie lepszy, każdy miał inną specyfikę… Niektórzy mieli taktykę ‘wielkich’ przynęt – jerków i dużych gum, inni zaś wręcz przeciwnie – sukcesu upatrywali w małych obrotówkach, cykadach lub kopytach. Trzy stanowiska sprzedające przynęty – od ‘gum’, poprzez wahadłówki, obrotówki i woblery, aż po koguty – zapewniały dobre zaopatrzenie… Trzeba było martwić się tylko o jedno – ryby!

Zwycięzcą został Mchał ‘Perch’ Kowalski – który złowił, aż 11 szczupaków o łącznej długości 548 cm. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Malinowski z 7 szczupakami o całkowitej długości 402 cm. Trzecia lokata przypadła Marcinowi Piórkowskiemu – którego 7 szczupaków mierzyło razem 356 centymetrów.

Za złowienie największej ryby zawodów, nagroda trafiła do rąk Leszka Ziółkowskiego, którego szczupak mierzył 87 cm. Piotr Kruszewski ‘Krusio’ złowił zębacza o takiej samej długości – jednak ilość złowionych ryb przemawiała na korzyść Leszka.

Łącznie wszystkich szczupaków złowiono 53 sztuki – kilka więcej ‘dołowili’ wędkarze nie startujący w zawodach, tak więc można mówić o szerokiej ‘współpracy’ ze strony ryb z Sonning…

Oczywiście jak zawsze panowała fantastyczna, rodzinna atmosfera – i dzień dla wielu był bardzo krótki, obfitujący w wiele wydarzeń. Można było porozmawiać, wymienić się doświadczeniami z innymi wędkarzami, wziąć udział w klubowej loterii, uzupełnić zapasy kupując wszelkiego rodzaju przynęty spinningowe. Pyszne ciasta, tort klubowy i ‘hit’ kulinarny w postaci polskiego bigosu i fasolki po bretońsku – był dopełnieniem udanego dnia. Mam nadzieję, że dla każdego!

W imieniu swoim, jak też innych uczestników, dziękuję klubowiczom z Reading za rewelacyjną imprezę, sponsorom zaś, za ich wydajną pomoc w jej zorganizowaniu!

Pozostaje tylko zapytać – kiedy następne zawody?!

Fundatorami nagród były firmy:

Fine Line Tackle Shop Ltd. – polski sklep wędkarski z Londynu (okolice Tooting),

Predator-maniac –  największy internetowy dealer przynęt spinningowych w UK,

UK-lures.co.uk – internetowy sklep wędkarski,

i UL Spinning – też prowadzący internetową sprzedaż przynęt i akcesoriów spinningowych.

Firma Polish Village Bread – producent pieczywa i wyrobów cukierniczych ufundował wspaniałe dwa torty (w tym jeden dla zwycięzcy), ciasta i pieczywo, natomiast sieć sklepów spożywczych Secret dostarczyła napoje oraz składniki do najlepszego bigosu i fasolki po bretońsku w tej szerokości geograficznej (i w ogóle w UK), które z pomocą ekipy Reading przygotował świetny kucharz, Kamil Dembowski.

Patronemmedialnym imprezy był miesięcznik Wędkarstwo Moje Hobby.

Dziękujemy!

 

 

A na zdjęciach wyglądało to tak... 

 

obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz


obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz

obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz

obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz

obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz