Wykrojniki Frenzee Bait-Punch Set - recenzja

  • Utworzono

Firma Frenzee zaprezentowała ciekawy zestaw wykrojników do chleba tostowego lub mielonki, który testuje użytkownik ProBono

Tym razem małej prezentacji poddaję nowe wykrojniki firmy Frenzee, czyli  Bait-Punch Set, które służą do wykrajania wałków czy też krążków z mielonki lub chleba tostowego.

Wykrojniki Frenzee Bait-Punch Set znajdują się w skromnym przeźroczystym pudełku z logiem producenta

Po rozpakowaniu widzimy ładnie wyglądające i kontrastowe wykrojniki, które na tle monety o nominale 2 zł nie wyglądają zbyt potężnie

Mamy do dyspozycji 4 wykrojniki o średnicy 6-8-10-12 mm. Działają na zasadzie strzykawki. Wysuwają się płynnie i prawidłowo. 

Wykonanie tych wykrojników trochę mnie rozczarowało... Plastik ten przeźroczysty jest trochę miękki i zgina się w palcach. Pewnie jakby był nieco grubszy i tym samym twardszy nie wkrajałby się tak obiecująco w chleb czy też mielonkę. Wycinają względnie - spełniają swoją rolę.

Jedynie co jest denerwujące to fakt, że wszystkie wykrojniki powinny się blokować po ich zsunięciu do trybu spoczynku, jednak najmniejszy 6 mm nie blokuje się, tylko 'lata' luźno w górę i dół. Jest wykonany najmniej starannie przez producenta. Średni 10 mm wykrojnik na podstawie tłoczka ma źle odlany plastikowy wlacowy kształt z niewielkim ubytkiem w formie i sądzę, że po długim użytkowaniu będzie wkleszczać drobinki, szczególnie chleba. 

Cały zestaw prezentuje się ładnie - sam film producenta  ukazuje jego 'piękno',  ale samo wykonanie w moim odczuciu pozostawia wiele do życzenia. Plastik nie jest równo docięty, żłobienia na tłoczku nie są regularne i mogą się wytrzeć po długim oczekiwaniu. Miłym dla kciuka rozwiązaniem jest to wgłębienie na górze tłoczka, które powoduje, że kciuk sam intuicyjnie chwyta za urządzenie.

Faktem jest, że zestaw jest o wiele tańszy od chwalonego zestawu równie znanego producenta (Guru), ale jak to mówią - chciwy podwójnie traci.

Podsumowując - jestem średnio zadowolony z zakupu i nie wiem czy tylko mój egzemplarz tak ma, czy może 'ten typ' tak ma. Gdyby zwrot był darmowy, być może rozpatrzyłbym taką opcję. To moje pierwsze zderzenie z firmą Frenzee i rozczarowałem się trochę, ulegając filmowej prezentacji tego zestawu:

 

 

 

Ocena ogólna: 5/10                      Cena produktu: 35 PLN

 

Autor: ProBono

© 2014-2021 Spławik i Grunt | Developed by Indico.pl