Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 106604 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #180 dnia: 06.08.2019, 18:11 »
No to widzę, że trzeba by się zaopatrzyć w zarówno zestawy z gumką jak i te stoperki i spróbować samemu co mi podpasuje.
Skomplikowanie jednego i drugiego wydaje się identyczne ( mam na myśli samodzielne robienie ).
Rozwierak do gumek już od kilku dni leży w koszyku zakupowym :-) Właśnie ten Jaxona bo podobno nie ma między nimi większych różnic.
Chciałbym jeszcze zakupić taki przyrząd do wiązania oczek itp... tylko z głowy mi nazwa wypadła i szukam jak ślepy światła ;D
Co do gumek, znajduję tylko Preston Bait Bands , z dopiskiem Dura nie wyskakuje mi nic.
Te Guru QM1 to jak widzę bezzadziorowe?  Właśnie... jakie stosujecie, z czy bez zadzioru czy od czegoś jest to może uzależnione?
Jaki niedrogi a dobry pellet polecacie jako zanętę (do koszyczka), a co na przynętę (na haczyk)?

 

Offline remexon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #181 dnia: 06.08.2019, 18:15 »
Potwierdzam. Gotowe przypony z haczykami Guru QM1 moim zdaniem to jedne z lepszych. Stosuję rozmiary od 14 do 10. Ryby ładnie się zapinają.
Amur 8kg wyciągnięty na rozmiar 10 nie miał wiele do powiedzenia :P
Remek

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #182 dnia: 06.08.2019, 18:17 »
Easy Loop lub po prostu wiązarka do pętli. Jak będziesz kupował ta zwróć uwagę że są wersje do mniejszych i większych oczek. Z zadziorem czy bez , to już chyba tylko kwestia gustu i ewentualnie jaka przynęta trafia na haczyk jeśli łowimy bez włosa.

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #183 dnia: 06.08.2019, 18:25 »
Niemal identyczne (pasują do foremki Prestona) są podajniki od zhibo_pl po 4,50 zł.

Te podajniki mają tylko jeden rozmiar? Prestonowskie L?
Marcin

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #184 dnia: 06.08.2019, 18:44 »

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #185 dnia: 06.08.2019, 18:45 »
Chciałbym nieśmiało nadmienić, że przenosicie całe forum do tego wątku.

Jacek

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #186 dnia: 06.08.2019, 18:55 »
Temat to " Dobór sprzętu dla nowicjusza"  W tym temacie mieści się wszystko ;)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #187 dnia: 06.08.2019, 18:58 »
Ufff, przebrnąłem przez te 13 stron. Ciekawe czy kolega pamięta o co pytał na początku? ;)
Adam

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #188 dnia: 06.08.2019, 19:07 »
Ufff, przebrnąłem przez te 13 stron. Ciekawe czy kolega pamięta o co pytał na początku? ;)

Hehe, kolego pamiętam, przeczytałem go już ze trzy razy od początku jak się mieszało wszystko. Potem znowu by spisać cały polecany sprzęt... nie raz nie dwa :-)

Kolego Syborg nie złość się :beer:

Taki wyszedł niezamierzony myk z tematem wątku i udało się ogarnąć od A do Z jak nowicjuszowi zamiast skakać po wątkach i co chwila pytać o co innego gdzie indziej lub co gorsza zakładać nowe wątki jak się człowiek nie doszuka w obecnych lub nie zrozumie.
A tak powstało duże kompendium wiedzy właśnie dla zielonego , nie tylko dla mnie zapewne bo już jeden mój kolega czyta i też się zaczyna "zbroić" w sprzęt :-) z zapewne wielu jeszcze zielonych tu trafi i będą mieli podane jak krowie na rowie :-) a wierz mi że jak ktoś nigdy nie miał styczności z wędkowaniem, nie zna żadnego wędkarza to ciężko mu się wgryźć i załapać na początku co z czym się jje itd. Zresztą sam spójrz (Przeczytany 5530 razy).
 :beer:

A żeby nie było offtopicznie to co do długości żyłek... troszkę się obawiam, że nie będę w stanie dać odpowiedniej ilości podkładu by potem właściwa żyłka skończyła się na szpuli tak jak powinna być. Pla licho jak za dużo...ale jak będzie za mało to będzie zonk. A że żyłki przegrubione często to i ciężko się wstrzelić.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #189 dnia: 06.08.2019, 19:26 »
Jeśli kupisz kołowrotek z dwoma szpulami , to najpierw nawijasz na jedna szpulę gdzie dajesz podkład na koniec ,a potem przewijasz na drugą. Jeśli masz tylko jedną  , to bodajże Cralusso ma specjalne przymiary do nawijania odpowiedniej ilości żyłki.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #190 dnia: 06.08.2019, 19:30 »
Dwie szpule mam tylko w posiadanym Okuma... ale żyłki będą nawijane na Daiwa Ninja LT 4000C i Ecusima 4000Vi ( ten drugi jeszcze nie kupiony więc plany mogą się zmienić...)
No chyba drugi to też będzie Ninja... ale wtedy dam radę zrobić jak mówisz z jednym kołowrotkiem. Na drugi już szpul nie starczy :-)
W ogóle z tego co widzę to chyba już tylko okuma daje dwie szpule i to nie zawsze... a z okumy nic mi się nie "spodobało"...
Mógłbyś rozwinąć ciut myśl o tych przymiarach?
Masz na myśli to: https://cralusso.com/en/product/lines/qsp-calculator/
Coś im się rypnęło i mimo wybrania angielskiego nadal cały opis jest w dziwnym języku.
czy może jakieś fizyczne przedmioty?
edit. wieeem... chodzi Ci o te papierki przykładane do szpuli?

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #191 dnia: 06.08.2019, 19:34 »
http://www.leszcz.pl/relacja.php?id=475
Jest też chyba gdzieś filmik.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #192 dnia: 06.08.2019, 19:52 »
Przecie większość "producentów" w kulki leci podając grubość żyłki  więc ja bym niespecjalnie wierzył w te przymiary.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #193 dnia: 06.08.2019, 20:26 »
Słuchajcie czy Mikado Aperio L QMF występują w wersji 20g?
Wersję 30g. znalazłem trzypak z foremką ale lżejszych się nie mogę doszukać a pomyślałem, że warto by było mieć też wersję lżejszą... do Genesis MF 20-60 bo jednak koszyczek + zanęta to już będzie troszkę więcej niż 30g.
Co w ogóle uważacie o Aperio? Oglądałem kilka filmików i fajnie to wygląda, nie zaplącze się haczyk w ożebrowanie ... a wersja QMF fajna bo można zmienić szybko koszyk a i zdjąć całość z żyłki do transportu.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 705
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #194 dnia: 06.08.2019, 20:31 »
Z tego co widzę to nie ma 20g. Spokojnie taki kij da radę z podajnikiem 30g + zanęta. Mam Douglasa i też się nie zaplątuje.