Autor Wątek: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek  (Przeczytany 2886 razy)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #15 dnia: 25.09.2019, 22:36 »
Patrząc ze swojej perspektywy za 250 PLN masz kij na lata który ogarnie i rzekę i metodę na wodzie stojącej. Właściwości użytkowych nie ma nawet co porównywać do sprzętu za 100 PLN . Polowisz sezon i zaczniesz szukać czegoś lepszego. Możesz też szukać używanych sprzętów. Za dobre pieniądze można wyrwać fajne zestawy. Lepszy używany z wyższej półki niż nówka z bazaru.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #16 dnia: 25.09.2019, 22:38 »
To jednak wędka w okolicach 100zł. Do wykonania nie można było się zbytnio przyczepić.


Można i tak do tego podejść, fakt, bo dzisiejsze tyki za 120 zł są lepsze niż te sprzed lat, warte pół wypłaty. Dla kogoś, kto łowił radzieckim teleskopami (marzyłem o nich), to w zasadzie wypas. W każdym razie nad moimi wodami kij za 120 zł wzbudza szacunek i uznanie. Dominują takie do 70 zł. Z kołowrotkiem.
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 035
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #17 dnia: 25.09.2019, 22:45 »
To jednak wędka w okolicach 100zł. Do wykonania nie można było się zbytnio przyczepić.


Można i tak do tego podejść, fakt, bo dzisiejsze tyki za 120 zł są lepsze niż te sprzed lat, warte pół wypłaty. Dla kogoś, kto łowił radzieckim teleskopami (marzyłem o nich), to w zasadzie wypas. W każdym razie nad moimi wodami kij za 120 zł wzbudza szacunek i uznanie. Dominują takie do 70 zł. Z kołowrotkiem.

Kilka lat temu wracałem do wędkarstwa kijami za kilkadziesiąt złotych. Później  stówka. Dalej 150. Teraz okolice 200-250zł. I w sumie żadnej złotówki nie żałuję bo każda wydana mnie czegoś nauczyła.
Może za dwa lata będę miał patyki za 600. Kto wie. A może powiem STOP na 300zł. Nie wiem.
Wiem, że nie przerabiając taniego sprzętu nie docenimy tak tego droższego ;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #18 dnia: 25.09.2019, 22:53 »
Wiem, że nie przerabiając taniego sprzętu nie docenimy tak tego droższego ;)

W tym rzecz. Trzeba przejść po wszystkich szczeblach kariery ;) Mnie dziwi, gdy ludzie mają zajebisty sprzęt i nie potrafią się nim cieszyć. Nowość! Sprzedać wczorajszą nowość, zazwyczaj za połowę ceny, kupić dzisiejszą nowość. Za miesiąc to samo... Szukanie ideału? Nie sądzę.
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 035
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #19 dnia: 25.09.2019, 22:56 »
Sprzedać wczorajszą nowość, zazwyczaj za połowę ceny, kupić dzisiejszą nowość. Za miesiąc to samo... Szukanie ideału? Nie sądzę.
Gadżeciarstwo.
Typowa męska przywra, których mamy wiele.
Słaba płeć.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #20 dnia: 25.09.2019, 23:34 »
E tam, odwalcie się od Carbomaxxa. Nadal mam swojego, a to była pierwsza wędka nasadowa, nie teleskop, jaki nabyłem.

Kolega szuka kija na rzekę. I to stosunkowo mocnego. Do stówki. Carbomaxx owszem, jest ciężki. Ale solidny, w tej cenie dobrze wykonany. Opór mocny, sztywny w dolniku i środkowej części.

Mam wielokrotnie droższe kije, ale gdybym miał wybrać się na rzekę z koszykiem 60 gramów w górę, wziąłbym z szafy "bazarowego" Carbomaxxa. Bo on się po prostu nadaje do łowienia w rzece :)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 035
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #21 dnia: 25.09.2019, 23:46 »
E tam, odwalcie się od Carbomaxxa. Nadal mam swojego, a to była pierwsza wędka nasadowa, nie teleskop, jaki nabyłem.

Kolega szuka kija na rzekę. I to stosunkowo mocnego. Do stówki. Carbomaxx owszem, jest ciężki. Ale solidny, w tej cenie dobrze wykonany. Opór mocny, sztywny w dolniku i środkowej części.

Mam wielokrotnie droższe kije, ale gdybym miał wybrać się na rzekę z koszykiem 60 gramów w górę, wziąłbym z szafy "bazarowego" Carbomaxxa. Bo on się po prostu nadaje do łowienia w rzece :)
Dlatego napisałem co napisałem. Podzielam Twoje zdanie o Carbomaxxie. Nasadowym ;)

Offline Łukasz13

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #22 dnia: 02.12.2019, 17:31 »
Żeby nie zakładać nowego tematu. Daiwa Crossfire rozmiar 5000 jest dobrym wyborem pod ciężki feeder? 100g i w góre.