Autor Wątek: Zakup auta na ryby  (Przeczytany 105607 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #465 dnia: 10.02.2017, 19:53 »
Podoba mi się to auto! Ile toto pali w benzynie?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #466 dnia: 10.02.2017, 20:16 »
Podoba mi się to auto! Ile toto pali w benzynie?

Produkcja 2005-2010
 
1.8 MZR 115KM   - 8,4

2.0 MZR 145KM   - 8,9

2.0 MZR 146KM   - 9,0

2.3 16V 155KM   - 11,5

Zaznaczam że jest to średnie spalanie . Ropniak 2.0 - średnio 6,0 .

Z poważaniem Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #467 dnia: 10.02.2017, 20:18 »
Podoba mnie się to :) Gazik i można jeździć.
Nareszcie jakieś światełko w tunelu...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #468 dnia: 11.02.2017, 00:16 »
Podoba mi się to auto! Ile toto pali w benzynie?

Produkcja 2005-2010
 
1.8 MZR 115KM   - 8,4

2.0 MZR 145KM   - 8,9

2.0 MZR 146KM   - 9,0

2.3 16V 155KM   - 11,5

Zaznaczam że jest to średnie spalanie . Ropniak 2.0 - średnio 6,0 .
Tylko nie ten diesel! Benzynka ok ;)
I to raczej nie jest D4 z Toyoty
Tomsza

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #469 dnia: 11.02.2017, 09:24 »
Podoba mi się to auto! Ile toto pali w benzynie?

Produkcja 2005-2010
 
1.8 MZR 115KM   - 8,4

2.0 MZR 145KM   - 8,9

2.0 MZR 146KM   - 9,0

2.3 16V 155KM   - 11,5

Zaznaczam że jest to średnie spalanie . Ropniak 2.0 - średnio 6,0 .
Tylko nie ten diesel! Benzynka ok ;)
I to raczej nie jest D4 z Toyoty

A myślałem że mechanik który rozbierał "5" mnie nie oszukał :-\ Chodziło mi o silnik D4D , D4 i D3 były montowane w volvo . Ale mniejsza z tym zasięgnę info. w serwisie . 110 KM jak na vana to dość mało , ale ogólnie silniki są dobre . Sam mam w mazdzie ropniaka 2.0 DiTD TSi i nie narzekam .

Jeśli chodzi o "piątkę" to powstała w czasach, gdy głównym udziałowcem Mazdy był Ford. Mimo że auto produkowano wyłącznie w Japonii i na Tajwanie, za jego konstrukcją stoją w większości europejscy inżynierowie. Do budowy Mazdy 5 wykorzystano zaprojektowaną w Niemczech globalną platformę podłogową Ford C1, w oparciu o którą powstały również takie auta, jak II generacja Forda Focusa, Ford Kuga czy II generacja Volvo S40.

Chociaż na rynku przeważają pojazdy z silnikami Diesla (podobne jednostki znajdziemy w Mazdzie 6), ich zakup powinien być poprzedzony skrupulatną kalkulacją. Wprawdzie wysokoprężna konstrukcja Mazdy nie różni się znacząco od europejskich silników z systemem Common Rail, ale cierpi na kilka typowych niedomagań.

Źródłem wielu problemów jest nieszczelny układ dolotowy - często z intercoolera wycieka olej. Często występującą przypadłością jest przykra dolegliwość – zapychania się smoków na pompie oleju (zastosowano bardzo drobne sitko). Mazda zaleca olej syntetyczny – np. 5w30/0w30 renomowanych producentów – jeśli ktoś pokusi się o tańsze zamienniki może to skutkować zatkaniem smoka i… zatarciem silnika.

Problem nieszczelnego układu dolotowego przerobiłem sam na swojej skórze i o dziwo pomógł mi "net" ;D a problem rozwiązałem sam z lekką pomocą firmy tuningowej :)

Mniej problematyczne, ale i zdecydowanie bardziej paliwożerne, okazują się benzynowe jednostki napędowe. W większości przypadków ich obsługa ogranicza się jedynie do regularnych wymian rozrządu, paska osprzętu, filtrów, świec i płynów .

Szczególnie godny polecenia  jest benzynowy motor o pojemności 2,0 l. Zużywa niewiele więcej paliwa niż podstawowy 1,8 l i zapewnia zdecydowanie lepsze osiągi. Decydując się na benzynową Mazdę 5 trzeba się jednak przygotować na stosunkowo duże zużycie oleju – przypadłość ta dotyczy głównie odmiany o pojemności 1,8 l.

Tutaj osobiście jeśli już wybór padł by na "piątkę" to wybrałbym albo 2.0 diesel albo w tej samej pojemności benzynkę :-[

Z tego co się dowiedziałem ( a byłem przekonany że tego modelu to się nie tyczy ) problemem dotykającym również ten wspomniany egzemplarz jest rdza ::) To – po części – wynik długiej podróży morskiej przez ocean. Rdza dość szybko trawi nadkola tylne, ranty maski i klapy bagażnika :facepalm: :facepalm:

Z poważaniem Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #470 dnia: 11.02.2017, 09:48 »
Rdza w Mazdach to fakt. Ale nie jest to aż taki problem. Ja nie zrobiłem nic z rdzą i nie ma żadnych wielkich konsekwencji, jak w Mercedesach okularnikach. W sumie jest tak jak 4 lata temu.

Dla mnie 5-tka to najbrzydsza z Mazd. Ale jak Ford maczał w tym paluszki, to wszystko jasne :D :D :D

Jak mówi śląskie przysłowie: 'Ford gó...o wort, a Fiat jego brat' :D To taki żart jakby co 8)
Lucjan

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #471 dnia: 11.02.2017, 10:44 »
Rdza w Mazdach to fakt. Ale nie jest to aż taki problem. Ja nie zrobiłem nic z rdzą i nie ma żadnych wielkich konsekwencji, jak w Mercedesach okularnikach. W sumie jest tak jak 4 lata temu.

Dla mnie 5-tka to najbrzydsza z Mazd. Ale jak Ford maczał w tym paluszki, to wszystko jasne :D :D :D

Jak mówi śląskie przysłowie: 'Ford gó...o wort, a Fiat jego brat' :D To taki żart jakby co 8)
Lucianie, ale w mazdach 6 też ford maczał palce i są to piękne auta.

Co do rudej ja ostatnio wydałem 1500 zł na tylnie nadkola + poprawki w innych miejscach.
U mnie był ten problem, że moja Mazda była robiona pod klienta i ma nietypowy lakier. Dużo droższy niż normalne :(

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #472 dnia: 11.02.2017, 10:46 »
Z tym Fordem to był żart :) Kiedyś miałem Mondeo kombi i bardzo sobie chwaliłem. Na pewno jednak są bardziej awaryjne niż Mazdy...
Lucjan

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #473 dnia: 11.02.2017, 11:56 »
Z tym Fordem to był żart :) Kiedyś miałem Mondeo kombi i bardzo sobie chwaliłem. Na pewno jednak są bardziej awaryjne niż Mazdy...

Luk, jaki rocznik Mondeo miałeś?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #474 dnia: 11.02.2017, 14:46 »
Wielu kolegów zwracało uwagę w tym wątku, całkiem słusznie, na bezpieczeństwo. Oczywistym jest, że tej kwestii nie można lekceważyć. W związku z tym chciałbym przestrzec wszystkich przed zakupem auta marki Audi, konkretnie modelu A8, a szczególnie wersji L z silnikiem 4.0 V8 TFSI o mocy 435 KM. Unikajcie tych samochodów, bo prawdopodobnie nie są to najbezpieczniejsze auta, ponieważ przy zderzeniu z drzewem, zachowując prędkości do 50 km/h, składają się niczym trabant. Piszę o tym, co widziałem na zdjęciach. Mam porównanie, bo kolega kiedyś przywalił swoim seicento w latarnię (nieoświetloną), mając na liczniku 60 km/h. Wymieniliśmy zderzak, chłodnicę, lampę, wyklepaliśmy maskę i błotnik, w efekcie było jak przed kraksą. Chcąc jednak zachować obiektywizm, muszę szczerze przyznać, że jego pies dochodził do siebie prawie rok, mimo że fizycznie jakoś szczególnie nie ucierpiał. Zapewne będzie żył z tą traumą do końca swoich dni. Tyle z tego dobrego, że biedny Fafik już sam zapina pas bezpieczeństwa.

Dziwię się, że zamówiono takie samochody dla rządu i ministrów. Nie ma tam nikogo, kto znałby się na autach?
Co będzie przy zderzeniu z prędkością 70 km/h? Strach o tym myśleć :-\


Jacek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #475 dnia: 20.02.2017, 21:28 »
Ktoś coś fajnego na 4 kółkach ;) znalazł? Ja szukam i co raz bardziej z każdym dniem skłaniał się ku rowerowi :P
Z poważaniem Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #476 dnia: 20.02.2017, 21:31 »
Jak Tobie kolor nie pasuję to jak Ty chcesz auto kupić ;D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #477 dnia: 20.02.2017, 21:46 »
Wcześniej wspomnianą mazdę 5 , znalazłem ale za 20 k a to już troszkę dla mnie za dużo .

Później lekko prześwietliłem Octavię :

- https://www.olx.pl/oferta/skoda-octavia-ii-2005r-tdi-webasto-super-stan-CID5-IDjang5.html#7e7d6a75c5;promoted

Autko w rękach tego pana od października 2016 roku , wcześniej mówił że jeździ nim coś ok roku z hakiem . Cenna dość fajna , zwłaszcza przy tym co tam jest napisane :-X Ale :

 - "sprowadzone na indywidualne zamówienie od osoby prywatnej" :facepalm: w rzeczywistości kupione w jednym z rzeszowskich komisów :D

- "rozrząd wymieniony przy 210 tysiącach " - właściciel nie wymieniał rozrządu , uwierzył na słowo handlarzowi :facepalm: Brak fv bądź też paragonu na części .

- brak opon letnich

- opony zimowe do wymiany

Autem jeździ kobita , właściciel niby pracuje od 7 do 19.30 i tylko samym wieczorem można zobaczyć auto ( czyli troszkę po ciemku ;D )

W sumie autko stoi za 14.600 zł , możliwe że za 14 k można wyrwać .

Koszty :
- 14 k auto
- alu ok. 1000 zł
- letnie ok. 1000 zł
- zimówki ok. 1000 zł
- rozrząd w granicach 800 - 1000 zł

Bez zimówek bo idzie lato wychodzi ok. 17 k . W sierpniu dodatkowe 850 zł ( OC, przegląd , tablice ) , plus na zimę opony 1 tysiak ::)
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #478 dnia: 20.02.2017, 21:49 »
Jak Tobie kolor nie pasuję to jak Ty chcesz auto kupić ;D :P :P

Janusz proszę Cię , podesłałeś mi auto w babskim kolorze :D  A jak już wcześniej wspomniałem nie spieszy mi się , są to moje pieniądze więc jestem strasznie marudny ale mam do tego prawo przy zakupie auta . Wolę 2 razy się zastanowić niż wdepnąć na minę 8)
Z poważaniem Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #479 dnia: 20.02.2017, 22:03 »
Spoko, kolor przy takim przebiegu to pikuś a Ty posłuchaj głosu rozsądku i odpuść sobie pierwsze roczniki 2.0 tdi albo przygotuj 3-4 tys zł
Szukasz diesla z takim przebiegiem ?W tym roczniku ? Może jakaś krajówka od znajomego ale takie kupuje ktoś z rodziny. Nie obraź się ale nie ma takiej możliwości, dla porównania najtańszy podobny samochód od prywatnego właściciela z Niemiec , bezwypadkowy z oryginalnym przebiegiem do tego koszty transportu i rejestracji około 2,5 tys zł
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Skoda-Octavia-Combi-2.0-TDI-Elegance/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:22900_10_,frn:2005,ful:diesel,mlx:200000,pwn:96,fsh:true/pg:vipcar/238359598.html
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz