Autor Wątek: Zakup auta na ryby  (Przeczytany 105622 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #480 dnia: 20.02.2017, 22:13 »
A tutaj tacy goście mnie rozwalają , i w sumie bez jeżdżenia i patrzenia można wyciągnąć wnioski :D

Pod lupę również wpadła mazda 6 :

- https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-ladna-zadbana-zarejestrowana-ID6yLdhP.html

Bardzo ładna nie powiem , a w kolorze blue to można już rwać laski po 80-tce ;D ;D

Jak sam stwierdził właściciel : " Mazdami jeżdżę dosyć długo i miałem ich dużo" ok. dobrze , czemu mu nie wierzyć :D

"Po wymianie rozrzadu i oleju" , info od niego ; " Na rozrządzie i oleju jest zrobione około 3000 km " - super sprawa . Ale przez 4 h nie mógł mi napisać jaki olej wymienił i co dokładnie wymienił w tym rozrządzie i jakiej firmy .

Tutaj lekka odpowiedź od niego w sprawie rozrządu i oleju : " Nie wiem i raczej nie będę rozbierał silnika żeby się dowiedzieć" . Kurcze czy ja jestem głupi czy on :-\

Auto prawie świeżo po wymianie oleju i rozrządu a facet nie wiem co kupił i za co zapłacił , zwłaszcza że na rozrząd jest gwarancja producenta 24 miechy bądź 120 tys km więc warto by było mieć na to jakiś papier a tu nic kompletnie , czyli wymiana rozrządu na słowo :-[

Takie małe info : " pasek, napinacz 1 rolka " w rzeczywistości wymienia się : pasek , napinacz 2 rolki, pompa wody i 2 uszczelki i spokój święty O:)

Na marginesie autko które było tylko produkowane przez dokładnie 16 miesięcy : 105kW/143 KM GH/RFT MZR-CD 16 V .

Kurcze to może ja za bardzo jestem wśćipski :facepalm:
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #481 dnia: 20.02.2017, 22:17 »
Spoko, kolor przy takim przebiegu to pikuś a Ty posłuchaj głosu rozsądku i odpuść sobie pierwsze roczniki 2.0 tdi albo przygotuj 3-4 tys zł
Szukasz diesla z takim przebiegiem ?W tym roczniku ? Może jakaś krajówka od znajomego ale takie kupuje ktoś z rodziny. Nie obraź się ale nie ma takiej możliwości, dla porównania najtańszy podobny samochód od prywatnego właściciela z Niemiec , bezwypadkowy z oryginalnym przebiegiem do tego koszty transportu i rejestracji około 2,5 tys zł
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Skoda-Octavia-Combi-2.0-TDI-Elegance/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:22900_10_,frn:2005,ful:diesel,mlx:200000,pwn:96,fsh:true/pg:vipcar/238359598.html

Mobile oraz krajówki też prześwietlam , ale w cenie 15 k ciężko coś wyrwać .
Z poważaniem Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #482 dnia: 20.02.2017, 22:23 »
Jesteś normalny i chcesz kupić normalne auto to szukaj krajówki lub ewentualnie auto po firmowe ( tutaj duże przebiegi ale serwis do końca ) a jak chcesz mieć niunie to prywatne auto z Niemiec lub ewentualnie Austrii.
Widzę że się uparłeś i chcesz udowodnić że kupisz w Polsce diesla z przebiegiem 200 tys oryginalnym udokumentowanym( nie krajowego) bezwypadkowego i serwisowanego , poniżej ceny niemieckiej ;D ;D
Pochwal się jak coś znajdziesz, chętnie to zobaczę.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #483 dnia: 20.02.2017, 22:35 »
Jesteś normalny i chcesz kupić normalne auto to szukaj krajówki lub ewentualnie auto po firmowe ( tutaj duże przebiegi ale serwis do końca ) a jak chcesz mieć niunie to prywatne auto z Niemiec lub ewentualnie Austrii.
Widzę że się uparłeś i chcesz udowodnić że kupisz w Polsce diesla z przebiegiem 200 tys oryginalnym udokumentowanym( nie krajowego) bezwypadkowego i serwisowanego , poniżej ceny niemieckiej ;D ;D
Pochwal się jak coś znajdziesz, chętnie to zobaczę.

Kurcze już miałem iść na sex a Ty mnie zatrzymujesz :D :D :D

Znalazłem mazdę 5 za 20 k , 2007 r , 186 tys :) sprawdzony w serwisie Mazdy w DE oraz w Lublinie :)
Z poważaniem Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #484 dnia: 20.02.2017, 22:38 »
A tutaj tacy goście mnie rozwalają , i w sumie bez jeżdżenia i patrzenia można wyciągnąć wnioski :D

Pod lupę również wpadła mazda 6 :

- https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-ladna-zadbana-zarejestrowana-ID6yLdhP.html

Bardzo ładna nie powiem , a w kolorze blue to można już rwać laski po 80-tce ;D ;D

Jak sam stwierdził właściciel : " Mazdami jeżdżę dosyć długo i miałem ich dużo" ok. dobrze , czemu mu nie wierzyć :D

"Po wymianie rozrzadu i oleju" , info od niego ; " Na rozrządzie i oleju jest zrobione około 3000 km " - super sprawa . Ale przez 4 h nie mógł mi napisać jaki olej wymienił i co dokładnie wymienił w tym rozrządzie i jakiej firmy .

Tutaj lekka odpowiedź od niego w sprawie rozrządu i oleju : " Nie wiem i raczej nie będę rozbierał silnika żeby się dowiedzieć" . Kurcze czy ja jestem głupi czy on :-\

Auto prawie świeżo po wymianie oleju i rozrządu a facet nie wiem co kupił i za co zapłacił , zwłaszcza że na rozrząd jest gwarancja producenta 24 miechy bądź 120 tys km więc warto by było mieć na to jakiś papier a tu nic kompletnie , czyli wymiana rozrządu na słowo :-[

Takie małe info : " pasek, napinacz 1 rolka " w rzeczywistości wymienia się : pasek , napinacz 2 rolki, pompa wody i 2 uszczelki i spokój święty O:)

Na marginesie autko które było tylko produkowane przez dokładnie 16 miesięcy : 105kW/143 KM GH/RFT MZR-CD 16 V .

Kurcze to może ja za bardzo jestem wśćipski :facepalm:

Ja robiłem w Mazdzie rozrząd dwa lata temu, oleje co przegląd i nie mam pojęcia jakie. Jakbym samemu robił, pewnie bym wiedział ;D Zabij mnie - ale nie wiem :D :D ;D
Lucjan

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #485 dnia: 20.02.2017, 22:42 »
A tutaj tacy goście mnie rozwalają , i w sumie bez jeżdżenia i patrzenia można wyciągnąć wnioski :D

Pod lupę również wpadła mazda 6 :

- https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-ladna-zadbana-zarejestrowana-ID6yLdhP.html

Bardzo ładna nie powiem , a w kolorze blue to można już rwać laski po 80-tce ;D ;D

Jak sam stwierdził właściciel : " Mazdami jeżdżę dosyć długo i miałem ich dużo" ok. dobrze , czemu mu nie wierzyć :D

"Po wymianie rozrzadu i oleju" , info od niego ; " Na rozrządzie i oleju jest zrobione około 3000 km " - super sprawa . Ale przez 4 h nie mógł mi napisać jaki olej wymienił i co dokładnie wymienił w tym rozrządzie i jakiej firmy .

Tutaj lekka odpowiedź od niego w sprawie rozrządu i oleju : " Nie wiem i raczej nie będę rozbierał silnika żeby się dowiedzieć" . Kurcze czy ja jestem głupi czy on :-\

Auto prawie świeżo po wymianie oleju i rozrządu a facet nie wiem co kupił i za co zapłacił , zwłaszcza że na rozrząd jest gwarancja producenta 24 miechy bądź 120 tys km więc warto by było mieć na to jakiś papier a tu nic kompletnie , czyli wymiana rozrządu na słowo :-[

Takie małe info : " pasek, napinacz 1 rolka " w rzeczywistości wymienia się : pasek , napinacz 2 rolki, pompa wody i 2 uszczelki i spokój święty O:)

Na marginesie autko które było tylko produkowane przez dokładnie 16 miesięcy : 105kW/143 KM GH/RFT MZR-CD 16 V .

Kurcze to może ja za bardzo jestem wśćipski :facepalm:

Ja robiłem w Mazdzie rozrząd dwa lata temu, oleje co przegląd i nie mam pojęcia jakie. Jakbym samemu robił, pewnie bym wiedział ;D Zabij mnie - ale nie wiem :D :D ;D

LUK ale o to chodzi że ja wiem ;) ale jak ktoś mi pisze że wymieniał olej i rozrząd i że miał więcej mazd w życiu niż kobiet to powinien się orientować a tu lipa zero zainteresowania . Ja np . zwracam na to uwagę zwłaszcza w mazdach :)
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #486 dnia: 20.02.2017, 22:48 »
W tej w/w wspomnianej maździe wchodzi : komplet stosowany również dla silników pdf

SKŁAD KOMPLETU:

- PASEK ROZRZĄDU ORYGINAŁ MAZDA -> OE MAZDA (nr kat. RF7J-12-205)


- NAPINACZ HYDRAULICZNY ORYGINAŁ MAZDA -> NTN (nr kat. RF2A-12-770)


- ROLKA PROWADZĄCA PIERWSZA ORYGINAŁ MAZDA -> NTN (nr kat. RF5C-12-700)


- ROLKA PROWADZĄCA DRUGA ORYGINAŁ MAZDA -> NTN (nr kat. RF5C-12-730)


- POMPA WODY -> NTY JAPAN (nr kat. RF2A-15-100C)


+ USZCZELKA POMPY WODY I -> NTY JAPAN (nr kat. RFB9-15-162A)

+ USZCZELKA POMPY WODY II -> NTY JAPAN (nr kat. RFB9-15-116)
Z poważaniem Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #487 dnia: 20.02.2017, 22:59 »
I rozumie że ta Mazda jest sprowadzona z np. Niemiec a aktualny właściciel ma oprócz książki serwisowej oryginalna dokumentację z TUV potwierdzająca przebieg i przeglądy. Niemcy jak sprzedaja auta z prywatnej ręki z małym przebiegiem to zawsze maja taką dokumentacje aby uzyskać dobra cene i potwierdzić to dokumentacja z TUV .
Pamietaj Mazdy to zgnitki sprawdz dobrze progi,podwozie, nadkola klapy etc.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #488 dnia: 20.02.2017, 23:04 »
Gdy tak człowiek czyta Wasze porady, to dochodzi do wniosku, że pojeździ jeszcze z piętnaście lat tym, co ma.
Strach kupować cokolwiek, co już wyjechało z salonu ;)
Jacek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #489 dnia: 20.02.2017, 23:07 »
I rozumie że ta Mazda jest sprowadzona z np. Niemiec a aktualny właściciel ma oprócz książki serwisowej oryginalna dokumentację z TUV potwierdzająca przebieg i przeglądy. Niemcy jak sprzedaja auta z prywatnej ręki z małym przebiegiem to zawsze maja taką dokumentacje aby uzyskać dobra cene i potwierdzić to dokumentacja z TUV .
Pamietaj Mazdy to zgnitki sprawdz dobrze progi,podwozie, nadkola klapy etc.

Auto wyprodukowane we wrześniu 2007 r. Zostało kupione w 2008 r. jako demonstracyjne dilera mazdy z salonu z Niemiec za pośrednictwem polskiego dealera mazdy. Serwisowane w Mazdzie w Lublinie . Przerobiłem trochę mazd , więc zgadzam się że blachę mają nie najlepszą. Ale nic strasznego , z rudą w mazdzie jeździłem 6 lat więc da się przeżyć .
Z poważaniem Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #490 dnia: 20.02.2017, 23:15 »
Gdy tak człowiek czyta Wasze porady, to dochodzi do wniosku, że pojeździ jeszcze z piętnaście lat tym, co ma.
Strach kupować cokolwiek, co już wyjechało z salonu ;)
Święte słowa!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #491 dnia: 20.02.2017, 23:29 »
Dlaczego pytałem się o olej akurat w tym modelu MAZDA 2.0 MRZ-CD , bo poniekąt chodziło mi o dpf czyli filtr cząstek stałych gdzie w samochodach Mazda 5 oraz Mazda 6 umieszczony jest pod autem na wysokości lewarka zmiany biegów.

I do głównych przyczyn awarii filtra należy właśnie ( jednym z czterech ) :

- stosowanie nieodpowiednich olejów silnikowych

Jakie są objawy problemów z filtrem ?

- przybywanie oleju silnikowego,

- migająca kontrolka DPF

- kontrolka CHECK + migająca kontrolka DPF

- kontrolka CHECK + migająca kontrolka DPF + Kontrolka od kontroli trakcji

Co oznacza migająca kontrolka DPF ?

Mrugająca kontrolka DPF w samochodach Mazda może oznaczać ( między innymi )

- zapełnienie filtra przekroczyło 100%

Co oznacza świecąca kontrolka DPF ?

Świecąca kontrolka DPF oznacza, że poziom zapełnienia filtra przekroczył 80% ale jest mniejszy od 100%. Jest to informacja dla kierowcy, aby kontynuować jazdę z prędkością obrotową silnika >2000 obr/min przez około 15min. Jeśli kierowca nie zastosuje się do zaleceń producenta, kontrolka zacznie mrugać. Co zazwyczaj oznacza konieczność wymiany filtra.

Dlaczego filtr cząstek stałych jest aż tak drogi ?

W skrócie : filtr DPF ma budowę ceramicznego "plastra miodu" , który jest pokryty cienką warstwą platyny . A koszt wymiany filtra cząstek stałych w autoryzowanym serwisie może zbliżyć się nawet do połowy wartości auta!

Kiedy pora usunąć filtr DPF ?

- rosnący pozion oleju

- migająca kontrolka DPF

- błąd P242F - awaria filtra cząstek stałych - KONIECZNA WYMIANA FILTRA

- bład P2002 - zbyt niska wydajnosć filtra cząstek stałych

Może komuś się przyda ;D

Luk czemu wywaliłeś PDF-a w swojej mazdzie ? ;D
Z poważaniem Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #492 dnia: 20.02.2017, 23:34 »
Zapomniałeś napisać, że nie tylko kontrolka jest potrzebna aby się dowiedzieć, że filtr jest zapchany. Pomoże w tym tryb awaryjny, a więc brak turbo, czyli  jazda niczym furmanką, przyspieszenie można uzyskać, ale jadąc z górki :)

Co się tyczy przeglądu, ja teraz mówię, że usunąłem filtr, przez co nie muszą mi dawać specjalnego oleju do aut z DPF. Jest dużo droższy.

Lucjan

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #493 dnia: 20.02.2017, 23:51 »
Zapomniałeś napisać, że nie tylko kontrolka jest potrzebna aby się dowiedzieć, że filtr jest zapchany. Pomoże w tym tryb awaryjny, a więc brak turbo, czyli  jazda niczym furmanką, przyspieszenie można uzyskać, ale jadąc z górki :)

Co się tyczy przeglądu, ja teraz mówię, że usunąłem filtr, przez co nie muszą mi dawać specjalnego oleju do aut z DPF. Jest dużo droższy.

A myślałem że coś się działo już z autem a tu chodziło o cenę oleju :P No ale jak dużo jeździsz i często wymieniasz olej to rzeczywiście trochę zaoszczędzisz a pieniążki można przeznaczyć na coś innego , wiadomo :)

Takie małe pytanko : dpf usunięty całkowicie czy poprzez ingerencję w sterownik silnika ?
Z poważaniem Marcin

aroo04

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #494 dnia: 21.02.2017, 00:18 »
Zapomniałeś napisać, że nie tylko kontrolka jest potrzebna aby się dowiedzieć, że filtr jest zapchany. Pomoże w tym tryb awaryjny, a więc brak turbo, czyli  jazda niczym furmanką, przyspieszenie można uzyskać, ale jadąc z górki :)

Co się tyczy przeglądu, ja teraz mówię, że usunąłem filtr, przez co nie muszą mi dawać specjalnego oleju do aut z DPF. Jest dużo droższy.

A myślałem że coś się działo już z autem a tu chodziło o cenę oleju :P No ale jak dużo jeździsz i często wymieniasz olej to rzeczywiście trochę zaoszczędzisz a pieniążki można przeznaczyć na coś innego , wiadomo :)

Takie małe pytanko : pdf usunięty całkowicie czy poprzez ingerencję w sterownik silnika ?

DPF ;)