Autor Wątek: Zakup auta na ryby  (Przeczytany 105422 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #45 dnia: 24.06.2015, 13:03 »
Weź pieniądze. Tylko pamiętaj nie kupuj czajnika :P
Zbyszek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #46 dnia: 24.06.2015, 13:04 »
Do mnie przemawia ten salon Polska i to że koleś podał vin w ogłoszeniu.  Łukasz z propozycji skorzystam jeśli mój mechanik nie pojedzie :)

A taki Mercedes to marzenie chyba każdego mężczyzny

Mercedes G fajne auto. Kolega ojca przez wiele lat miał G, tylko że znacznie starszego. Rocznik bodaj 90. Auto o niebywałych możliwościach terenowych. Miałem okazje się o tym kilkakrotnie przekonać. Nawet po wpadnięciu do dużego masakrycznie zarośniętego około 1,5m rowu i lekkim oparciu się na bok (!!!) auto z rowu wyjechało...
Sytuacja pozornie była beznadziejna. Niesamowita maszyna.
Ale nie ma róży bez kolców. Nawet diesel swoje spali. W terenie 15-20 litrów.
I auto wcale nie jest bezawaryjne. Owszem, na swój sposób bardzo wytrzymałe, ale awarie zdecydowanie się zdarzają. A ceny części...lepiej nie mówić. Kosmos.
Ostatecznie auto zostało sprzedane. Naprawdę świetnie utrzymany egzemplarz, ale mimo to był zbyt kosztowny w utrzymaniu. Sprzedać tez wcale nie było łatwo. Po około roku w końcu poszedł za około połowę teoretycznej wartości...

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #47 dnia: 24.06.2015, 13:24 »
Ja najprawdopodobniej w przyszłym roku będę czegoś szukał, niestety obecnie sytuacja wygląda tak ze BMW e39 obniżone i ze zderzakami od M5 nie wjedzie nigdzie - czasami dymam z gratami kilometr do wody...moc,jazda po asfalcie super ale na ryby "no nie daje rady" :P

Myślę poważnie nad Hyundaiem Santa Fe - jedna osoba z dalszej rodziny ma i chwali, ja też nic złego o nim nie słyszałem, jeździłem kilka razy i całkiem OK, kolega pracujący w serwisie Hyundaia mówi że b. udany model :)

Pierwszy lepszy z brzegu :
http://otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-0-crd-4x4-4wd-klima-skora-oplacony-ID4pa8vd.html#1346fb2faa

Offline Tycjan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żychlin
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #48 dnia: 24.06.2015, 13:36 »
Ja jezdziłem Hyundaiem Accentem 2001r, małe autko ale bagażnik ma mega 8), teraz tez jest Hyundai, tylko I30, co prawda bagaznik wydaje sie mały ale w zupełnosci mi wystarczy, planuje 'trumne' na dach to juz w ogole da rade w pieciu jechac :P

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #49 dnia: 24.06.2015, 14:26 »
Mam Hyundaia Accent crdi 2008r. Spory bagażnik ,dość wysoki na wertepy. Po złożeniu foteli można pakować. Spalanie do max 5.5l. Poj 1.5! Ale cóż z tego jak kolega i tak kupi terenówke! ;D
Arek

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #50 dnia: 24.06.2015, 15:07 »
Ja mam nissana Murano 3.5 zabieram 3 wędki dwuskłady po 170cm i jest oki. W terenie daje rade ale bez przesady to tylko wysokie kombi z napędem na 4 kopyta. A po rybiach nadaje się do miasta! 

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #51 dnia: 24.06.2015, 15:57 »
Te ostatnie SUBARu nawet fajne, ale jakoś mam alergię na takie wynalazki mimo wszystko, na początku roku sprzedałem V50 Volvo kombi - porażka, jedyne kombi co kiedyś miałem fajne to VW PASSAT w dieslu :P
Grendziu, Subaru to naprawdę dobre auta. Silniki 2,5l bardzo dobrze się gazują i są bezawaryjne. To, że w Polsce nie są aż tak znane nie oznacza że to wynalazek.
Poza tym zerknij na link poniżej :)

a do swojego outbacka ładuję kosz milo, żeliwnego grila, dwa wiadra, jedną olbrzymią torbę z siatką i innymi pierdołami, do tego torby z zanętami, sporo ciuchów i 4 wędki. I mam jeszcze sporo miejsca.
Error Team Poland

Grendziu

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #52 dnia: 24.06.2015, 16:26 »
Możliwe, że Andrzejm masz rację, nie znam tej marki wcale, może poza Imprezą którą jeździłem raz w życiu jako pasażer.

Jaka jest różnica pomiędzy Outback a np Forester 4x4?
http://allegro.pl/subaru-forester-4x4-2-0-lpg-gaz-serwis-aso-suv-i5453733373.html

No i drogie te auta jakoś.

Offline jaasieek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Głowno
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #53 dnia: 24.06.2015, 16:47 »
Jeśli bym stał przed zakupem auta dla rodziny oraz na ryby szukał bym lekko terenowego kombi typu Audi http://allegro.pl/audi-a6-allroad-146709?ref=simplified-category-tree lub Volvo http://allegro.pl/volvo-xc-70-18429 .

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #54 dnia: 24.06.2015, 16:51 »
Możliwe, że Andrzejm masz rację, nie znam tej marki wcale, może poza Imprezą którą jeździłem raz w życiu jako pasażer.

Jaka jest różnica pomiędzy Outback a np Forester 4x4?
http://allegro.pl/subaru-forester-4x4-2-0-lpg-gaz-serwis-aso-suv-i5453733373.html

No i drogie te auta jakoś.

Auta są drogie i trzymają cenę bo są solidne i mało awaryjne. Po prostu właściciele z niechęcią rozstają się z Subaru. Różnica między Foresterem a Outbackiem:
- Outabck jest dłuższy o 25cm - jest zbudowany na innej podłodze niż Forester i jest nieco szerszy (jakieś 3 cm.)
- Forester to typowe auto "robocze" więc mniej egzemplarzy będzie miało dobre wyposażenie.
- oba samochody mają prześwit ok. 21cm.
- oba modele mają podobne silniki - oprócz H6 (sześciocylindrowy boxer bez turbiny o pojemności 3l. ) bo on nie występował w Foresterach.

Sam zastanawiałem się nad Outback/Forester i podało na Outbacka - i do lasu i na wakacje i do pracy. Przy prędkości pow. 120km/h w Foresterze nie da się rozmawiać - kształt auta powoduje duże opory i słychać to w środku. W Outbacku tego nie ma. Jak będziesz chciał coś więcej wiedzieć to daj znać na pw. a się zdzwonimy i powiem Ci co i jak. 

Tu jest ciekawa oferta, ale z silnikiem H6 - jako kogoś nie przeraża spalanie:
http://otomoto.pl/oferta/subaru-outback-h6-3-0-208-km-auto-z-pisemna-gwarancja-ID6y5ZYz.html#c487701d9a
Error Team Poland

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #55 dnia: 24.06.2015, 16:56 »
Jeśli bym stał przed zakupem auta dla rodziny oraz na ryby szukał bym lekko terenowego kombi typu Audi http://allegro.pl/audi-a6-allroad-146709?ref=simplified-category-tree lub Volvo http://allegro.pl/volvo-xc-70-18429 .

Allroad - ok - super tylko ciężko trafić na dobry egzemplarz zwłaszcza w cenie do 20tyts.PLN i nie w dieslu. Silniki 2,7T to dobre benzynowe jednostki ale mają dwie turbiny. Do tego dochodzi pneumatyczne zawieszenie - jak nie masz pewnego źródła to nie podchodź do tematu bo to może sporo kosztować.
O Volvo też myślałem, ale jak zobaczyłem ceny części zamiennych (np. ostatnia trójkątna mała szyba do sedana za 2,3netto) to odpuściłem. Volvo super, do momentu jak nie musisz czegoś zrobić. Jak ktoś będzie dbał to samochód jeździ bezawaryjnie latami, ale wiadomo jak jest u nas w kraju - Niemiec płakał jak sprzedawał...
Error Team Poland

Grendziu

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #56 dnia: 24.06.2015, 16:59 »
Andrzejm już raz chyba Cię w życiu posłuchałem na tym forum (chyba Ty, kurcze nie pamiętam do końca) i kupiłem buty Lowa - rewelacja.

Faktycznie gdyby kombi to Audi A6 Allorad by wygrało, 

teraz ten  lub inne http://otomoto.pl/oferta/subaru-outback-w-dobrej-cenie-ID6y7iq3.html chociaż właśnie bardzo dużo subaru jest na sprzedaż z zepsutym silnikiem co daje do myślenia mimo wszystko


A ja chciałem terenówkę jeep i co? :( (bądź mądry i pisz wiersze)

Volvo nie wchodzi w grę nawet gdyby dawali mi nowe za darmo...

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #57 dnia: 24.06.2015, 17:10 »
Andrzejm już raz chyba Cię w życiu posłuchałem na tym forum (chyba Ty, kurcze nie pamiętam do końca) i kupiłem buty Lowa - rewelacja.

Faktycznie gdyby kombi to Audi A6 Allorad by wygrało, 

teraz ten  lub inne http://otomoto.pl/oferta/subaru-outback-w-dobrej-cenie-ID6y7iq3.html chociaż właśnie bardzo dużo subaru jest na sprzedaż z zepsutym silnikiem co daje do myślenia mimo wszystko


A ja chciałem terenówkę jeep i co? :( (bądź mądry i pisz wiersze)

Volvo nie wchodzi w grę nawet gdyby dawali mi nowe za darmo...

Cieszę się że dobrze Ci się Lowy noszą - tak ja Cię do nich namawiałem.
Uszkodzone silniki w Subaru - problem tyczy się silników diesla.
Większość Subaraków na Otomoto to są wypusty ze Stanów - wiadomo po dzwonie mniejszym lub większym.
Jak szukać to tylko z Europy bo łatwiej sprawdzić historię.
Jak Jeep to tylko z silnikiem V6 czyli pow. 4l pojemności (ale głowy nie dam czy nie było o mniejszej pojemności). Silnik 2l w Jeepie nie uciągnie tej budy i będziesz się irytował jego zamulaniem.
Ja nie oddałbym swojego Outbacka za 2 allroady - mimo tego, że Audi będzie bardziej komfortowe.  Mam w rodzinie 3 Subaraki od kilku lat  i mimo, że mają po kilka - kilkanaście lat to żaden nas nie zawiódł. Z audi było różnie.

Error Team Poland

Grendziu

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #58 dnia: 24.06.2015, 17:25 »
Auto ma być głównie na ryby i wakacje oraz jakieś ekonomiczne, aby nie ładować non stop w nie, a za buty dostałeś :thumbup: dziękuje.

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #59 dnia: 24.06.2015, 17:29 »
Auto ma być głównie na ryby i wakacje oraz jakieś ekonomiczne, aby nie ładować non stop w nie, a za buty dostałeś :thumbup: dziękuje.

Dzięki za plusa :)
A z samochodem zrób tak: wypisz sobie na kratce cechy na których Ci najbardziej zależy i potem szukaj auta które spełnia najwięcej tych cech. Jak Ci zostaną z 2 -3 modele to poczytaj o ich wadach i zaletach. Potem podejmij decyzję. Jak tak zrobiłem i wyszło mi Subaru Outback. Ekonomiczność to nie tylko spalanie - to ogólne koszty jakie ponosisz rocznie - pamiętaj o tym :)
Error Team Poland