Corbi, myślę, że przede wszystkim musisz zrozumieć jak łowić tutaj z użyciem haków odpowiedniej wielkości. Jeżeli używasz robaków i haka nr 10, to masz małe szanse na ryby, zwłaszcza jak obgryza wszystko drobnica. Podstawową rzeczą przy łowieniu na białe czy dendrobenę jest zmienianie rozmiarów haków aby zacząć łowić. Ja łowiąc feederem na rzece używam haka nr 14, często jest on zbyt duży aby zaciąć mniejsze ryby. Hak nr 10 nie ma praktycznie sensu. A używam 14 bo mam brzany, które są moim celem głównym. Normalnie bym użył rozmiaru 16.
Hak nr 10 jest do przynęt podanych na włosie raczej. Jasne, że można łowić i takowym, ale nie jak masz tyle drobnicy. Teraz wiadomo dlaczego masz małe drgania. To drobnica obgryzająca robaki. Ja na rzece takie coś zacinam.
Porady jakie ci podaliśmy dotyczyły łowieniem feederem ryb większych niż płotki. Jeżeli chcesz jednak być skutecznym, to zacznij od haka nr 16. I wtedy zobaczysz w ogóle co pływa w twojej wodzie.
Moja propozycja jest taka - jeden zestaw miej na jednej linii, z Metodą lub czymś z przynęta odporną na drobnicę (pellet, kulka, kukurydza itp), drugą zaś przygotuj pod mniejsze ryby, które będziesz dłubał. To jak łowienie wagglerem, łowisz małe ryby ale jak wejdą duże, to masz bonusy

Póki co źle dobrałeś zestaw, i teraz o tym wiemy, bardzo dobrze

Ważne też jest to, jakich haków używasz. Jak możesz zerknij jak wygląda kształt haka typu Wide Gape i takich używaj. Nie każdy hak jest dobry do feedera, wiele jest do spławika. Na przykład drennanowski Specimen działa u mnie fatalnie przy skrętce czy innym zestawie z dłuższym przyponem, zaś Wide Gape po prostu kosi, bo jest szerszy, ma wygięty ładnie w bok grot.
Kolejna rzecz to brania. Zasada 'siedź na rękach' dotyczy łowienia ryb które są większe niż 15 cm płotka, małe ryby nie ugną mocno szczytówki, za to spowodują jej drganie. To branie. Natomiast otarcie się ryby o żyłkę lub podajnik to słabe ugięcie szczytówki, bez drgań.
Naprawdę, wybierz się na komercję, wtedy zobaczysz jak wyglądają brania, pozbędziesz się wątpliwości
