Autor Wątek: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja  (Przeczytany 55722 razy)

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #60 dnia: 08.11.2015, 22:25 »
Ale tak masz pod postem maksymalny rozmiar jednego załącznika 200 KB, dlatego tak podałem. Łatwiej będzie pozbierać zdjęcia z serwera domowego ( czyli SiG ) niż z innych serwerów, tak mi się wydaje ale mogę się mylić.
Wszystkie zdjęcia powinny być w jednym poście, żeby były widoczne wszystkie, a nie latać po stronach.

alez ja nic nie mam przeciwko korzystaniu z SiG, wrecz przeciwnie tylko ze chyba lepiej wstawic zdjecie do galerii (limit 500kb) i w postach żonglować odnosnikami niz dołączac załączniki do kazdego posta.
Tak chyba potem prościej do obróbki dla adminów (kopiują z postów linki do galerii i wklejają do pierwszego) , ale mogę się mylić  :P
Znów jestem

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #61 dnia: 08.11.2015, 22:36 »
Ale tak masz pod postem maksymalny rozmiar jednego załącznika 200 KB, dlatego tak podałem. Łatwiej będzie pozbierać zdjęcia z serwera domowego ( czyli SiG ) niż z innych serwerów, tak mi się wydaje ale mogę się mylić.
Wszystkie zdjęcia powinny być w jednym poście, żeby były widoczne wszystkie, a nie latać po stronach.

alez ja nic nie mam przeciwko korzystaniu z SiG, wrecz przeciwnie tylko ze chyba lepiej wstawic zdjecie do galerii (limit 500kb) i w postach żonglować odnosnikami niz dołączac załączniki do kazdego posta.
Tak chyba potem prościej do obróbki dla adminów (kopiują z postów linki do galerii i wklejają do pierwszego) , ale mogę się mylić  :P


Można i z galerii ładować zdjęcia do posta, pomału się klaruje sytułacja. :P

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #62 dnia: 08.11.2015, 23:10 »
Panowie spokojnie, chodźmy na ryby :)
Michał

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #63 dnia: 09.11.2015, 00:33 »
Te moje jeśli są niedogodne to możesz usunąć, nie ma żadnego problemu.
Twoje niewygodne? No co Ty, Sylwek. Twoje posty są zawsze mile widziane na forum. Jedne z najbardziej wartościowych wpisów. Mało kto robi takie wpisy, jak Ty! :bravo: :thumbup: Myślę, że wszyscy to potwierdzą.

Miałem dziś zająć się poprawą funkcjonowania blogów, ale skoro pojawiły się tu problemy, to spieszę pomocą.

Ja myślę, że najlepiej by było, gdyby zdjęcia były umieszczane w galerii.
Ładnie potem można je wykorzystać, bo są automatycznie generowane linki. Planujemy też zintegrować galerię ze stroną główną, więc fajnie, gdyby ładne losowo wybrane zdjęcia się tam pokazywały.

Jeśli zdjęcia miałyby być umieszczane w tym samym poście, to może to zrobić tylko ktoś z administracji, bo użytkownicy nie mają możliwości edytowania cudzych wiadomości. Nie jest więc możliwe, żeby każdy edytował tę samą wiadomość i dodawał do niej zdjęcia.
Moja propozycja jest więc taka, żeby każdy zgłaszał swoje zdjęcia bezpośrednio do Roberta, do mnie lub do Luka na PW. W PW można wstawiać gotowe zdjęcia lub podawać nam linki do fotografii. Mogą to być zdjęcia, które już są w galerii, a mogą też być takie, które są gdzieś na zewnątrz. Robert będzie te zdjęcia zbierał i umieszczał w jednym poście.
Oczywiście ta sprawa jest do przedyskutowania.
Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto przegadać. Można bowiem zrobić tak, żeby zdjęcia były wstawiane w zbiorczym poście bez podawania autorów zdjęć. W ten sposób wyeliminujemy ewentualne osobiste sympatie i antypatie. Dopiero na końcu, po zakończonym głosowaniu, ujawniałoby się kto ile zdobył punktów.

Jako że Robert był od zawsze naszym nadwornym grafikiem i wzbogacał nasz portal w bardzo fajne obrazki, nadałem mu rangę moderatora w tym dziale. Dzięki temu będzie mógł sprawniej zarządzać zdjęciami i ankietami. Wcześniej nie miał dostępu do pewnych opcji.

W regulaminie konkursu napisane jest, że zgłaszane zdjęcia mają być wykonane w danym miesiącu, którego dotyczy konkurs.
Zdarzyło się już, że koledzy zgłaszali do konkursu zdjęcia, które nie były wykonane w bieżącym miesiącu (wykazał to jeden z naszych użytkowników).
Dlatego postanowiliśmy do regulaminu dodać punkt, mówiący o tym, że pliki zdjęciowe powinny zawierać tzw. metadane z datą wykonania zdjęcia. Zdjęcia bez zapisanej w pliku informacji o dacie wykonania, nie będą brane pod uwagę.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #64 dnia: 09.11.2015, 07:46 »
:) ciekawa korekta :bravo:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #65 dnia: 09.11.2015, 08:19 »

Można bowiem zrobić tak, żeby zdjęcia były wstawiane w zbiorczym poście bez podawania autorów zdjęć. W ten sposób wyeliminujemy ewentualne osobiste sympatie i antypatie. Dopiero na końcu, po zakończonym głosowaniu, ujawniałoby się kto ile zdobył punktów.

Doskonały pomysł.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #66 dnia: 09.11.2015, 10:22 »

Można bowiem zrobić tak, żeby zdjęcia były wstawiane w zbiorczym poście bez podawania autorów zdjęć. W ten sposób wyeliminujemy ewentualne osobiste sympatie i antypatie. Dopiero na końcu, po zakończonym głosowaniu, ujawniałoby się kto ile zdobył punktów.

Doskonały pomysł.
Mi też ten pomysł bardzo się podoba ☺

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #67 dnia: 10.11.2015, 21:03 »

Można bowiem zrobić tak, żeby zdjęcia były wstawiane w zbiorczym poście bez podawania autorów zdjęć. W ten sposób wyeliminujemy ewentualne osobiste sympatie i antypatie. Dopiero na końcu, po zakończonym głosowaniu, ujawniałoby się kto ile zdobył punktów.

Doskonały pomysł.
Mi też ten pomysł bardzo się podoba ☺

Witam
Mnie też by zadowalała taka opcja :) Jeszcze raz przepraszam za kłopot i pozdrawiam Sylwek :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #68 dnia: 10.11.2015, 21:29 »
[Dlatego postanowiliśmy do regulaminu dodać punkt, mówiący o tym, że pliki zdjęciowe powinny zawierać tzw. metadane z datą wykonania zdjęcia. Zdjęcia bez zapisanej w pliku informacji o dacie wykonania, nie będą brane pod uwagę.

Robię zdjęcia smartfonem z systemem Win8,1 . Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić by na zdjęciu była widoczna data ? Pół godziny grzebalem w ustawieniach telefonu i nie potrafię tego zrobić - a może po prostu sie nie da ?
Pozdrawiam - Gienek

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #69 dnia: 10.11.2015, 21:33 »
[Dlatego postanowiliśmy do regulaminu dodać punkt, mówiący o tym, że pliki zdjęciowe powinny zawierać tzw. metadane z datą wykonania zdjęcia. Zdjęcia bez zapisanej w pliku informacji o dacie wykonania, nie będą brane pod uwagę.

Robię zdjęcia smartfonem z systemem Win8,1 . Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić by na zdjęciu była widoczna data ? Pół godziny grzebalem w ustawieniach telefonu i nie potrafię tego zrobić - a może po prostu sie nie da ?
Gienek, to nie na zajęciu tylko w pliku.
Robert

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #70 dnia: 10.11.2015, 21:37 »
Dzięki, już kumam.
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #71 dnia: 10.11.2015, 21:43 »
Tak, w pliku zdjęciowym. System operacyjny powinien we właściwościach pliku pokazać datę wykonania.

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #72 dnia: 10.11.2015, 21:54 »
Kończyłem właśnie pisać nowy regulamin i zamknąłem sobie zakładkę :'(
Nie wiem czy dziś dam radę jeszcze to odtworzyć.

W każdym razie, póki jest zgłoszone tylko jedno zdjęcie w konkursie listopada, to może proszę od razu przesyłać zdjęcia do Roberta (s7) na PW, a na końcu, po zamknięciu zgłoszeń, Robert opublikuje wszystkie zdjęcia razem ponumerowane i wstawi ankietę (póki co jeszcze głosujemy nad rodzajem ankiety, ale to w niczym nie przeszkadza).
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #73 dnia: 10.11.2015, 22:14 »
Nie zrozumcie mnie zle, ale dla mnie szok ??? :-X Jak z ciekawego plebiscytu, konkursu jak zwał tak zwał, zrobiliśmy taki...bubel. Boję się, że po mimo szczerych chęci Mateusza i kolegi założyciela konkurs nie przetrwa w takim wydaniu.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #74 dnia: 10.11.2015, 22:25 »
Nie mogę zrozumieć po co tyle hałasu dla zaspokojenia jakiś chorych ambicji.Miała być zabawa,a teraz co .pełne ręce roboty zbędnej dla Mateo i s7.Jak się komuś coś nie podobało to niech nie bierze udziału i wszystko w temacie.Więcej kłopotu i czasu zajmie to wysyłanie zdjęć że się odechciewa brać w ogóle udział.Więcej luzu czy we wszystkim trzeba spinać.Wystarczy dzień codzienny ze spinkami na każdym kroku.
Staś
Klasyczny Feeder