Autor Wątek: Co wolno SSR?  (Przeczytany 55390 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #135 dnia: 12.09.2017, 13:10 »
Maciek

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #136 dnia: 12.09.2017, 13:13 »
Z jednym zastrzeżeniem. Z tego co widzę, to kara zawieszenia prawa do wędkowania zniknęła ze statutu. W kontekście dyskusji nie ma to natomiast znaczenia, bo był to jedynie przykład.
Grzegorz

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #137 dnia: 12.09.2017, 13:21 »
Ten zapis mówi o tym, co powinien zrobić strażnik. On nie daje uprawnień wędkarzowi do tego, by nie poddał się kontroli, bo to jego obowiązek. Rzecz jasna jak śłońce, że jeśli ktoś nie chce poddać się kontroli, to strażnik nie wywiezie go na dołek tak jak to może zrobić Policja. W tym wypadku strażnikowi pozostaje odstąpić od czynności i zawiadomić komendanta. Może też wezwać do pomocy Policję i wtedy oni robią swoje.

Policja przyjeżdża na miejsce. Jeśli wędkarz nie popełnił innego wykroczenia, na podstawie danych ustalonych przez Policję jako strażnik sporządzam wniosek o ukaranie do rzecznika dyscyplinarnego koła za nie poddanie się kontroli. Rzecznik wnioskuje o karę zawieszenia prawa do wędkowania na okres np. 12 miesięcy. Gratuluję pomysłowości. Albo trafiłeś na wyjątkowo niedouczonych strażników, albo Ci po prostu odpuścili. Ja bym zrobił j.w i skończył byś z interpretacją przepisów po swojemu ;)

A na jakiej podstawie prawnej sporządzasz wniosek o ukaranie jak nie masz uprawnień do legitymowania oraz nie masz szkolenia i upoważnienia do przetwarzania danych osobowych wymaganych ustawą O Ochronie danych Osobowych???

Policja na miejscu niema prawa przekazać ci żadnych danych osobowych!!! To Twój komendant musi wystąpić na PIŚMIE do KOMENDANTA policji o udostępnienie danych osobowych z interwencji (wiem bo się na tym znam). Policja, Straż Miejska itp może na miejscu przekazać czyjeś dane tylko podmiotom uprawnionym z mocy ustawy do legitymowania a SSR niestety lub na szczęście nie jest. To komendant policji w oparciu o obowiązujące przepisy i ustawy może zadecydować jakie dane można wam przekazać.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #138 dnia: 12.09.2017, 13:29 »
Dlatego najlepiej jest jak SSR kogoś złapie - wezwać policję ( jeśli są problemy ) jeśli nie to najlepiej aby byli w towarzystwie państwówki bo i łatwiej sprzęt przejąć , i kartę skonfiskować...
A tak policja przyjedzie gościu przyjmie mandat max 500 stów - to  mu sprzętu nie mogą wziąść , zawiasów dać nie mogą - bo w pl podwójnie w grodzkim nie karzemy..... a  jak nie przyjmie to sąd może dowalić ...
co innego wewnętrzne karanie pzw ... a nie z ustawy.
Maciek

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #139 dnia: 12.09.2017, 13:36 »

A na jakiej podstawie prawnej sporządzasz wniosek o ukaranie jak nie masz uprawnień do legitymowania oraz nie masz szkolenia i upoważnienia do przetwarzania danych osobowych wymaganych ustawą O Ochronie danych Osobowych???

Policja na miejscu niema prawa przekazać ci żadnych danych osobowych!!! To Twój komendant musi wystąpić na PIŚMIE do KOMENDANTA policji o udostępnienie danych osobowych z interwencji (wiem bo się na tym znam). Policja, Straż Miejska itp może na miejscu przekazać czyjeś dane tylko podmiotom uprawnionym z mocy ustawy do legitymowania a SSR niestety lub na szczęście nie jest. To komendant policji w oparciu o obowiązujące przepisy i ustawy może zadecydować jakie dane można wam przekazać.

Masakra. :facepalm: PeeJay, sam piszesz prawo, czy śniłeś dzisiaj w nocy i opowiadasz tę bajkę?

Ja nie potrzebuję danych tajemnych. Ja jestem uprawniony do kontroli dokumentów uprawniających do wędkowania z mocy ustawy. I tylko takie dokumenty mnie interesują. Na ich podstawie sporządzam wniosek o ukaranie. Coś jeszcze?
Grzegorz

MrProper

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #140 dnia: 12.09.2017, 13:39 »
I to jest w naszym hobby zajebiste wszyscy na wszystkim się znają i biadolą ze nie ma ryb
Zamiast z uśmiechem na twarzy poddać się kontroli jak to wynika z regulaminu z którym się zgadzamy pobierając pozwolenie "piszą prawo na nowo" aby tych ryb wogole zabrakło :D
Brawo panowie za wiedzę - a przedewszystkim za ROZSĄDEK :bravo: :bravo: :bravo:

Kadłubek

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #141 dnia: 12.09.2017, 13:42 »

A na jakiej podstawie prawnej sporządzasz wniosek o ukaranie jak nie masz uprawnień do legitymowania oraz nie masz szkolenia i upoważnienia do przetwarzania danych osobowych wymaganych ustawą O Ochronie danych Osobowych???

Policja na miejscu niema prawa przekazać ci żadnych danych osobowych!!! To Twój komendant musi wystąpić na PIŚMIE do KOMENDANTA policji o udostępnienie danych osobowych z interwencji (wiem bo się na tym znam). Policja, Straż Miejska itp może na miejscu przekazać czyjeś dane tylko podmiotom uprawnionym z mocy ustawy do legitymowania a SSR niestety lub na szczęście nie jest. To komendant policji w oparciu o obowiązujące przepisy i ustawy może zadecydować jakie dane można wam przekazać.

Masakra. :facepalm: PeeJay, sam piszesz prawo, czy śniłeś dzisiaj w nocy i opowiadasz tę bajkę?

Ja nie potrzebuję danych tajemnych. Ja jestem uprawniony do kontroli dokumentów uprawniających do wędkowania z mocy ustawy. I tylko takie dokumenty mnie interesują. Na ich podstawie sporządzam wniosek o ukaranie. Coś jeszcze?

Podajesz podstawę prawną (PSR/SSR) że odmówił kontroli, nie chce mi się jej podawać wybacz PeeJay ale już to podałem z podstawą prawną.

Z linku podanego wcześniej bo jak ktoś doczyta to macie w wątku podstawę prawną i moją rozpiskę:
Cytuj
. Kontrola dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu.
Czyli może sprawdzić Ci kartę wędkarską, składki czy tam pozwolenie od właściciela łowiska na połów. Nie może chcieć Twojego dowodu osobistego. To też napisałem z podstawą prawną.

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #142 dnia: 12.09.2017, 14:09 »
W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi są USTAWY.
Do ustaw są ROZPORZĄDZENIA
A dalej jakieś regulaminy.

Skoro w ustawie jest coś napisane, że wolno, niewolno to w aktach prawny niższego rzędu nie może być na odwrót.
W momencie kiedy rozporządzenie mówi, że nie muszę się poddać kontroli a w regulaminie że muszę to taki regulamin jest BUBLEM PRAWNYM niemającym mocy w zakresie konfliktu prawa z aktem prawnym wyższego rzędu t.j. rozporządzeniem.

Skoro Ustawa o Ochronie danych Osobowych nakłada obowiązek na podmiotach przetwarzających dane określone warunki to te podmioty muszą je spełnić.
Tu kolego matchless kleję Ci kawałek ustawy o ochronie danych osobowych:

Art. 37. Do przetwarzania danych mogą być dopuszczone wyłącznie osoby
posiadające upoważnienie nadane przez administratora danych.

Art. 38. Administrator danych jest obowiązany zapewnić kontrolę nad tym, jakie
dane osobowe, kiedy i przez kogo zostały do zbioru wprowadzone oraz komu są
przekazywane.

Art. 39. 1. Administrator danych prowadzi ewidencję osób upoważnionych do
ich przetwarzania, która powinna zawierać:
1) imię i nazwisko osoby upoważnionej;
2) datę nadania i ustania oraz zakres upoważnienia do przetwarzania danych
osobowych;
3) identyfikator, jeżeli dane są przetwarzane w systemie informatycznym.
2. Osoby, które zostały upoważnione do przetwarzania danych, są obowiązane
zachować w tajemnicy te dane osobowe oraz sposoby ich zabezpieczenia.
Art. 39a. Minister właściwy do spraw informatyzacji określi, w drodze
rozporządzenia, sposób prowadzenia i zakres dokumentacji, o której mowa w art. 36
ust. 2, oraz podstawowe warunki techniczne i organizacyjne, jakim powinny
odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych
osobowych, uwzględniając zapewnienie ochrony przetwarzanych danych osobowych
odpowiedniej do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a także wymagania
w zakresie odnotowywania udostępniania danych osobowych i bezpieczeństwa
przetwarzanych danych.

Teraz moje pytanie do kolegi matchless:

Czy w waszej komendzie jest Administrator danych osobowych i czy posiadasz wymagane ustawą UPOWAŻNIENIE do przetwarzania danych osobowych???

Bo jeśli to robicie wbrew ustawie to nadaje się to do zgłoszenia do Głównego Inspektora Danych Osobowych.

Ja nie piszę prawa, JA JE ZNAM.





Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #143 dnia: 12.09.2017, 14:22 »
W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi są USTAWY.
Do ustaw są ROZPORZĄDZENIA
A dalej jakieś regulaminy.

Skoro w ustawie jest coś napisane, że wolno, niewolno to w aktach prawny niższego rzędu nie może być na odwrót.
W momencie kiedy rozporządzenie mówi, że nie muszę się poddać kontroli a w regulaminie że muszę to taki regulamin jest BUBLEM PRAWNYM niemającym mocy w zakresie konfliktu prawa z aktem prawnym wyższego rzędu t.j. rozporządzeniem.

Skoro Ustawa o Ochronie danych Osobowych nakłada obowiązek na podmiotach przetwarzających dane określone warunki to te podmioty muszą je spełnić.
Tu kolego matchless kleję Ci kawałek ustawy o ochronie danych osobowych:

Art. 37. Do przetwarzania danych mogą być dopuszczone wyłącznie osoby
posiadające upoważnienie nadane przez administratora danych.

Art. 38. Administrator danych jest obowiązany zapewnić kontrolę nad tym, jakie
dane osobowe, kiedy i przez kogo zostały do zbioru wprowadzone oraz komu są
przekazywane.

Art. 39. 1. Administrator danych prowadzi ewidencję osób upoważnionych do
ich przetwarzania, która powinna zawierać:
1) imię i nazwisko osoby upoważnionej;
2) datę nadania i ustania oraz zakres upoważnienia do przetwarzania danych
osobowych;
3) identyfikator, jeżeli dane są przetwarzane w systemie informatycznym.
2. Osoby, które zostały upoważnione do przetwarzania danych, są obowiązane
zachować w tajemnicy te dane osobowe oraz sposoby ich zabezpieczenia.
Art. 39a. Minister właściwy do spraw informatyzacji określi, w drodze
rozporządzenia, sposób prowadzenia i zakres dokumentacji, o której mowa w art. 36
ust. 2, oraz podstawowe warunki techniczne i organizacyjne, jakim powinny
odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych
osobowych, uwzględniając zapewnienie ochrony przetwarzanych danych osobowych
odpowiedniej do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a także wymagania
w zakresie odnotowywania udostępniania danych osobowych i bezpieczeństwa
przetwarzanych danych.

Teraz moje pytanie do kolegi matchless:

Czy w waszej komendzie jest Administrator danych osobowych i czy posiadasz wymagane ustawą UPOWAŻNIENIE do przetwarzania danych osobowych???

Bo jeśli to robicie wbrew ustawie to nadaje się to do zgłoszenia do Głównego Inspektora Danych Osobowych.

Ja nie piszę prawa, JA JE ZNAM.

Następna sprawa.

Czy dotychczas zebrane dane osobowe od wędkarzy przekazaliście zgodnie z treścią tego artykułu???

Art. 40. Administrator danych jest obowiązany zgłosić zbiór danych do
rejestracji Generalnemu Inspektorowi, z wyjątkiem przypadków, o których mowa
w art. 43 ust. 1 i 1a.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #144 dnia: 12.09.2017, 14:22 »
Ten zapis mówi o tym, co powinien zrobić strażnik. On nie daje uprawnień wędkarzowi do tego, by nie poddał się kontroli, bo to jego obowiązek. Rzecz jasna jak śłońce, że jeśli ktoś nie chce poddać się kontroli, to strażnik nie wywiezie go na dołek tak jak to może zrobić Policja. W tym wypadku strażnikowi pozostaje odstąpić od czynności i zawiadomić komendanta. Może też wezwać do pomocy Policję i wtedy oni robią swoje.

Policja przyjeżdża na miejsce. Jeśli wędkarz nie popełnił innego wykroczenia, na podstawie danych ustalonych przez Policję jako strażnik sporządzam wniosek o ukaranie do rzecznika dyscyplinarnego koła za nie poddanie się kontroli. Rzecznik wnioskuje o karę zawieszenia prawa do wędkowania na okres np. 12 miesięcy. Gratuluję pomysłowości. Albo trafiłeś na wyjątkowo niedouczonych strażników, albo Ci po prostu odpuścili. Ja bym zrobił j.w i skończył byś z interpretacją przepisów po swojemu ;)

Rozmarzyłeś się ...Jak każdy strażnik SSR.
Mam wyraźnie to napisane, że
" 2. W razie uniemożliwienia strażnikowi wykonania uprawnień, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. Nr 21, poz. 91, z 1988 r. Nr 19, poz. 132, z 1989 r. Nr 35, poz. 192, z 1996 r. Nr 106, poz. 496 i Nr 128, poz. 602, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 oraz z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 162, poz. 1126), zwanej dalej „ustawą”, strażnik odstępuje od tych czynności i zawiadamia komendanta Społecznej Straży Rybackiej."

Podałem powody dlaczego nie poddałem się kontroli. Skoro strażnik nie wiec co to spod więc fora ze dwora, Skoro strażnik udowadnia mi, że w sporcie kwalifikowanym 8 lat temu były zawody gruntowe to fora ze dwora. Podałem też dlaczego strażnik z Dęblina dostał nożem - bo nie odpuścił. Czego jeszcze nie rozumiecie? Nie napisałem, że nie poddam się kontroli żadnemu straznikowi SSR a napisałem dlaczego się nie poddałem w dwóch przypadkach.
Poza tym w wielu regulaminach SSR jest to samo zapisane - o odstąpieniu. Nie może być tak, że strażnik zgodnie z rozporzadzeniem odstępuje od kontroli i jednocześnie kieruje wniosek bo nie nie chciałem poddać się kontroli. Jedno drugiemu przeczy.
SSR jest utworzona do współdziałania z PSR lub policją i tyle w temacie. Sam na wodą nie masz praktycznie żadnych uprawnień i nawet żadne ujęcie obywatelskie tego nie zmieni, bo na drugi dzień mam w ręku obdukcję o kontuzjach, o tym, że poszarpałeś mi drogie ubranie i tyle na tym zyskasz.

Nauczcie się po pierwsze Koledzy z SSR, że ja swoich przygód z SSR nie wymyśliłem. Stąd moja awersja do pewnych strażników. ( Strażnik SSR w wędkarskim mówi, że na żywca to można łowić po skończeniu 16 lat.... >:O ??? :facepalm: ).

Dlaczego nigdy nie miałem problemów z PSR lub policją ? Przecież zawsze mam spoda przy sobie i nigdy żaden nie miał problemu co to jest. Czy nie daje to do myślenia?
JK

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #145 dnia: 12.09.2017, 14:25 »
PeeJay - masz OBOWIĄZEK poddać się kontroli. Jeśli tego nie zrobisz, wzywana jest policja i w jej obecności się poddajesz.

Tak samo jak kanar w pociągu gówno może Ci zrobić, jeśli nie chcesz okazać biletu lub dokumentu. Ma wezwać policję. I co, uważasz, że jak się postawisz i kanar wezwie policję, to Cię minie kara za brak biletu? :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #146 dnia: 12.09.2017, 14:36 »
Mi się wydaje że chodzi o co innego. Skontrolować może tzn pokazujesz mu kartę i tyle, ale jeśli dobrze rozumiem w/w cytaty z ustaw nie może legitymować tzn. nie dajesz mu do ręki swoich dokumentów i nie może spisać danych.  Ot tak samo ja wyżej przytoczony przykład z kanarem w autobusie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #147 dnia: 12.09.2017, 14:37 »
PeeJay - masz OBOWIĄZEK poddać się kontroli. Jeśli tego nie zrobisz, wzywana jest policja i w jej obecności się poddajesz.

Tak samo jak kanar w pociągu gówno może Ci zrobić, jeśli nie chcesz okazać biletu lub dokumentu. Ma wezwać policję. I co, uważasz, że jak się postawisz i kanar wezwie policję, to Cię minie kara za brak biletu? :facepalm:

 Ja nie twierdzę, że NIE. Każdej kontroli się poddaję z tym tylko, że panom z SSR  NIE DAJĘ DOKUMENTÓW DO RĘKI. Do wglądu daję tylko zezwolenie gdzie jest moje imię i nazwisko, nr karty i rejestr. 

Kadłubek

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #148 dnia: 12.09.2017, 14:51 »
PeeJay
Z tego co piszesz "chyba" nie masz uprawnień bo wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych przy płaceniu składki własnym podpisem - może nie wszędzie tak jest, u mnie jest.

Masz obowiązek okazać pozwolenia czyli nie wręczyć = pokazać i nic ponad to czyli kartę, składki lub pozwolenie na "rybaczenie".

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #149 dnia: 12.09.2017, 14:54 »
Mi się wydaje że chodzi o co innego. Skontrolować może tzn pokazujesz mu kartę i tyle, ale jeśli dobrze rozumiem w/w cytaty z ustaw nie może legitymować tzn. nie dajesz mu do ręki swoich dokumentów i nie może spisać danych.  Ot tak samo ja wyżej przytoczony przykład z kanarem w autobusie.

Z kanarem jest zupełnie inna sytuacja.

W Ustawie o Transporcie Publicznym jest zapis, że kontroler w przypadku stwierdzenia faktu jazdy bez ważnego biletu może cię wylegitymować.