Autor Wątek: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?  (Przeczytany 45919 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #390 dnia: 01.02.2022, 10:12 »
Za duże koszty żeby się opłaciło.

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #391 dnia: 01.02.2022, 11:14 »
U mnie trzy jeziora Rybak24 (pomarańczowe ikonki) od nowego roku bez dzierżawcy (czyli Wód Polskich)

http://umap.openstreetmap.fr/pl/map/jeziora-fmi_124365#14/52.5105/15.7213
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #392 dnia: 01.02.2022, 15:12 »
Pisze dzisiaj do jednego dzierżawcy kiedy można zezwolenie kupić (dzierżawę miał do 2029), on odpisuje, że mu wypowiedziano dzierżawę z dniem 01.01.2022.

To pewnie w ramach kolektywizacji rozbijania monopolu :P

Biora sie na razie za małych co do sądu nie pójdą walczyć.

Napisz maila do Wód Polskich. Stamtąd dostaniesz odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie teraz wypowiedziano mu umowę. Już bowiem w zeszłym roku w Polsce nieraz spotkałem się z podobnymi sytuacjami, gdy rybacy narzekali na państwo, bo umowa użytkowania/dzierżawy została wypowiedziana, a okazało się, że operat rybacki nie był w ogóle realizowany. I w końcu ktoś zmądrzał w tych urzędach i przestał patrzeć przez tęczowe okulary na tych biednych rybaków. Naprawdę trzeba się "postarać", aby obecnie "stracić" obwód w trakcie trwania umowy.   

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #393 dnia: 01.02.2022, 15:16 »
Pisze dzisiaj do jednego dzierżawcy kiedy można zezwolenie kupić (dzierżawę miał do 2029), on odpisuje, że mu wypowiedziano dzierżawę z dniem 01.01.2022.

To pewnie w ramach kolektywizacji rozbijania monopolu :P


Biora sie na razie za małych co do sądu nie pójdą walczyć.

Napisz maila do Wód Polskich. Stamtąd dostaniesz odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie teraz wypowiedziano mu umowę. Już bowiem w zeszłym roku w Polsce nieraz spotkałem się z podobnymi sytuacjami, gdy rybacy narzekali na państwo, bo umowa użytkowania/dzierżawy została wypowiedziana, a okazało się, że operat rybacki nie był w ogóle realizowany. I w końcu ktoś zmądrzał w tych urzędach i przestał patrzyć przez tęczowe okulary na tych biednych rybaków. Naprawdę trzeba się "postarać", aby obecnie "stracić" obwód w trakcie trwania umowy.   

Ja akurat z tego jestem zadowolony bo dwóch byznesmenów wzięło sobie ten obwód lata temu i nie wpuszczało tam wędkarzy a miało w operacie zapis o gospodarce wędkarsko-rybackiej. Pisałem kiedyś do RZGW pisma to potwierdzili, że mają obowiązek sprzedać zezwolenie ale nie było z nimi kontaktu. Sprawy dalej nie ciągnąłem.
Teraz zadzwonię do RZGW z pytaniem kiedy mogę tam na ryby jechać.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #394 dnia: 01.02.2022, 15:20 »
Pisze dzisiaj do jednego dzierżawcy kiedy można zezwolenie kupić (dzierżawę miał do 2029), on odpisuje, że mu wypowiedziano dzierżawę z dniem 01.01.2022.

To pewnie w ramach kolektywizacji rozbijania monopolu :P


Biora sie na razie za małych co do sądu nie pójdą walczyć.

Napisz maila do Wód Polskich. Stamtąd dostaniesz odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie teraz wypowiedziano mu umowę. Już bowiem w zeszłym roku w Polsce nieraz spotkałem się z podobnymi sytuacjami, gdy rybacy narzekali na państwo, bo umowa użytkowania/dzierżawy została wypowiedziana, a okazało się, że operat rybacki nie był w ogóle realizowany. I w końcu ktoś zmądrzał w tych urzędach i przestał patrzyć przez tęczowe okulary na tych biednych rybaków. Naprawdę trzeba się "postarać", aby obecnie "stracić" obwód w trakcie trwania umowy.   

Ja akurat z tego jestem zadowolony bo dwóch byznesmenów wzięło sobie ten obwód lata temu i nie wpuszczało tam wędkarzy a miało w operacie zapis o gospodarce wędkarsko-rybackiej. Pisałem kiedyś do RZGW pisma to potwierdzili, że mają obowiązek sprzedać zezwolenie ale nie było z nimi kontaktu. Sprawy dalej nie ciągnąłem.
Teraz zadzwonię do RZGW z pytaniem kiedy mogę tam na ryby jechać.
Selektor ma rację - umów na czas określony, co do zasady nie da się wypowiedzieć, chyba, że za porozumieniem stron, lub gdy umowa jest nierealizowana, łamana.
W przypadku umów na czas określony, nawet zawarcie zapisu, że "umowa może być wypowiedziana z zachowaniem X-miesięcznego okresu wypowiedzenia" jest martwy, nieskuteczny prawnie.
WP na pewno zatrudniają prawnika, podejrzewam, że niejednego i raczej nie będą bawili się w spory prawne, łamanie prawa.
I tak jak Selektor pisze - w końcu ktoś przyjrzał się realizacji postanowień umowy i nie zlewa naruszeń.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #395 dnia: 01.02.2022, 15:32 »
Pisze dzisiaj do jednego dzierżawcy kiedy można zezwolenie kupić (dzierżawę miał do 2029), on odpisuje, że mu wypowiedziano dzierżawę z dniem 01.01.2022.

To pewnie w ramach kolektywizacji rozbijania monopolu :P


Biora sie na razie za małych co do sądu nie pójdą walczyć.

Napisz maila do Wód Polskich. Stamtąd dostaniesz odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie teraz wypowiedziano mu umowę. Już bowiem w zeszłym roku w Polsce nieraz spotkałem się z podobnymi sytuacjami, gdy rybacy narzekali na państwo, bo umowa użytkowania/dzierżawy została wypowiedziana, a okazało się, że operat rybacki nie był w ogóle realizowany. I w końcu ktoś zmądrzał w tych urzędach i przestał patrzyć przez tęczowe okulary na tych biednych rybaków. Naprawdę trzeba się "postarać", aby obecnie "stracić" obwód w trakcie trwania umowy.   

Ja akurat z tego jestem zadowolony bo dwóch byznesmenów wzięło sobie ten obwód lata temu i nie wpuszczało tam wędkarzy a miało w operacie zapis o gospodarce wędkarsko-rybackiej. Pisałem kiedyś do RZGW pisma to potwierdzili, że mają obowiązek sprzedać zezwolenie ale nie było z nimi kontaktu. Sprawy dalej nie ciągnąłem.
Teraz zadzwonię do RZGW z pytaniem kiedy mogę tam na ryby jechać.
Selektor ma rację - umów na czas określony, co do zasady nie da się wypowiedzieć, chyba, że za porozumieniem stron, lub gdy umowa jest nierealizowana, łamana.
W przypadku umów na czas określony, nawet zawarcie zapisu, że "umowa może być wypowiedziana z zachowaniem X-miesięcznego okresu wypowiedzenia" jest martwy, nieskuteczny prawnie.
WP na pewno zatrudniają prawnika, podejrzewam, że niejednego i raczej nie będą bawili się w spory prawne, łamanie prawa.
I tak jak Selektor pisze - w końcu ktoś przyjrzał się realizacji postanowień umowy i nie zlewa naruszeń.

Ale to nie ma żadnego znaczenia dla mnie. Jak facetom zabrali jezioro to niech sobie radzą. Nie mój problem.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 257
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #396 dnia: 01.02.2022, 15:47 »
Czy to PZW czy to Wody Polskie zawsze będą zależne od polityki i osób rządzących. Patrząc na moje doświadczenia z PZW raczej za dużo zepsuć się nie może. W mojej okolicy wody PZW są wytrzepane bardzo mocno, dla poszukania wrażeń, nie spędzając miesiąca na nęceniu pozostają komercje lub Wisła (jeżeli ktoś królową ogarnia).

Polski Związek Wędkarski lub Puste Zbiorniki Wodne (jak kto woli) nie są związkiem powołanym dla wędkarzy, tylko dla rybaków. PZW miało swój czas, w większości okręgów jeżeli członkowie nie wyszarpali czegokolwiek nie działo się nic. Stołki przyspawane do tyłków i kółeczka wzajemnej adoracji, nie mające nawet na celu poprawienia naszego hobby. W mojej okolicy nie ma nawet jednego zbiornika no kill. Tyle co się napatrzyłem na aktywistów, pukanie do drzwi PZW, próbowanie zmian, podnoszenie wielkich akcji i pytam się co z tego wynikło? Absolutnie nic. Nawet ruchy społeczne z najlepszymi pomysłami na świecie i tak wylądują w koszu, wyśmianie i nawet nie wzięte pod jakąkolwiek uwagę. Obiecanki cacanki, a po chwili Panowie robili i tak swoje. Samo funkcjonowanie PZW w obecnym kształcie nie ma racji bytu i też pozostanie niezmienne.

Poza tym raczej niewielki odsetek osób pójdzie na wybory i zagłosuje przez pryzmat wędkarstwa nawet jeżeli by się poprawiło nie wiadomo jak. Nie upatrywałbym tu kupowania wyborców, bo elektorat już jest kupiony własnymi pieniędzmi.

Czy Wody Polskie będą w stanie zjechać z wodami poziom niżej niż mamy to teraz? Raczej nie sądzę, bo jesteśmy praktycznie na wędkarskim dnie :) Mało które państwa mogą się poszczycić tak ubogimi zbiornikami (chodzi mi o Europę). Jeżeli podejdą do tego w jakiś przemyślany sposób może i będzie lepiej. Póki co jest zbyt mało przedstawionych informacji, aby móc wyciągnąć jakiś logiczny wniosek. Na plus jest na pewno, z jakiej partii by to nie było, że ktoś spojrzał na wędkarzy i coś się zaczyna kręcić wokół tematu, zrobiła to partia rządząca i żeby utrzeć nosa pozostałym, Wasze partie mają takie rzeczy w poważaniu, nawet w tym kierunku nie mają skierowanego wzroku (w tym partia na którą sam głosuję), tak im się wędkarze liczą :) Od razu uprzedzę, nie jestem za PiS, ale trzeba patrzeć na rzeczy z każdej strony.

Plucie na siebie żółcią bo mamy różne poglądy polityczne na pewno nic nie zmieni. Myślę, że można na to popatrzeć zupełnie bez mieszania polityki. Patrzeć na to co mamy i jakie propozycje spłyną od WP. Sytuacja widzę, że jest gorąca, ja bym poczekał na konkrety, bo takich jeszcze nie było.
Plum

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #397 dnia: 01.02.2022, 17:07 »
Nie zgadzam się z tym, że nie będzie gorzej wszystko zależy od okręgu w jakim jesteśmy, niektóre mają fajnie działające no-kille, jeśli takie zbiorniki nie zostaną ochronione przy niskiej składce na całą Polskę pomyśl sam co z nimi się stanie.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #398 dnia: 01.02.2022, 23:46 »
Nie zgadzam się z tym, że nie będzie gorzej wszystko zależy od okręgu w jakim jesteśmy, niektóre mają fajnie działające no-kille, jeśli takie zbiorniki nie zostaną ochronione przy niskiej składce na całą Polskę pomyśl sam co z nimi się stanie.

Przecież ludzie z WP pewnie czytają ten watek a im zalezy na kasie. Za takie łowiska będą kasować po prostu extra i no-kill zostanie zachowane. Na zwykłych wodach przejmowanych przez nich mają bardziej pro-wędkarskie regulaminy niż PZW.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #399 dnia: 02.02.2022, 00:14 »
Nie zgadzam się z tym, że nie będzie gorzej wszystko zależy od okręgu w jakim jesteśmy, niektóre mają fajnie działające no-kille, jeśli takie zbiorniki nie zostaną ochronione przy niskiej składce na całą Polskę pomyśl sam co z nimi się stanie.

Przecież ludzie z WP pewnie czytają ten watek a im zalezy na kasie. Za takie łowiska będą kasować po prostu extra i no-kill zostanie zachowane. Na zwykłych wodach przejmowanych przez nich mają bardziej pro-wędkarskie regulaminy niż PZW.
Naprawdę uważasz, że ktoś z WP czyta forumy ??? :) 2 mln wędkarzy i przejmują się opinią 300, 500, czy nawet 2 tys. ???
Kierunek obrany, "psy szczekają karawana idzie dalej" - zmierza w kierunku... To nie przytyk osobisty - bardziej uświadomienie, pokazanie skali o jakiej mówisz, na poważnie myślisz, że ktoś będzie się przejmował "krzykaczami" forumowymi ?  - chyba, że chcesz podnieść rangę forum. WP mają w D... forum te i 20 innych, jak i pzw i rybaka24 i 50 innych dzierżawców - jasno jest powiedziane co chcą zrobić, można się dostosować lub zniknąć...

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #400 dnia: 02.02.2022, 04:43 »
Panowie to forum czytają pracownicy WP :) nawet jeden z kierowników o dziwo jeździmy razem na ryby ... nie będę podawał nicka bo prosił o to :) Jędrzej... nie odpowiem ci na dzień dzisiejszy na pytanie z Mess bo nie chcę się już denerwować, chłopak też już ma dość telefonów i wiecznych pytań ... stwierdzę tylko tyle jest jeden wielki burdel i zanim tego nie ogarną upłynie jeszcze dużo wody w Wiśle... a teraz zbieram się na kropki :) póki jeszcze jest gdzie ...
Pozdrawiam Piotr

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #401 dnia: 02.02.2022, 08:01 »
Naprawdę uważasz, że ktoś z WP czyta forumy ??? :) 2 mln wędkarzy i przejmują się opinią 300, 500, czy nawet 2 tys. ???
Kierunek obrany, "psy szczekają karawana idzie dalej" - zmierza w kierunku... To nie przytyk osobisty - bardziej uświadomienie, pokazanie skali o jakiej mówisz, na poważnie myślisz, że ktoś będzie się przejmował "krzykaczami" forumowymi ?  - chyba, że chcesz podnieść rangę forum. WP mają w D... forum te i 20 innych, jak i pzw i rybaka24 i 50 innych dzierżawców - jasno jest powiedziane co chcą zrobić, można się dostosować lub zniknąć...

Oczywiście, że się przejmują. Jeżeli wychodzą z populizmem, to znaczy że robią to pod kogoś.

Nie rozumiesz polityki więc masz dziwne podejście tutaj. Polskie Wody są zarządzane politycznie, i jeżeli się okaże, że reformy są źle przyjęte i mogą odebrać PiS głosy, to cofną się z tym lub zrobią spore poprawki, wyjaśnią, że chodzi im o coś innego. W innych krajach odpowiedniki WP realizują program dobry dla środowiska, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, u nas jest całkiem inaczej, ma skorzystać partia rządząca wpierw.

I naprawdę, jak można nie widzieć co zrobił Gróbarczyk ze swoją świtą? Zapowiedzieli odebranie wód stowarzyszeniom, czyli uderzyli w sens dzierżaw wód. Na nic ustawa i zapewnienie, ze można przedłużyć dzierżawę, teraz wszystko można utracić. I jasne, że im lepsza woda tym lepszy biznes dla Gróbarczyka i spółki, nieprawdaż? Bo co da przejęcie wód beznadziejnych bez ryb?

Niestety, wędkarze w Polsce są nieuświadomieni i można kupić ich za paciorki a raczej za kiełbasę wyborczą. Jeżeli niszczy się sens dzierżaw wód, to mamy zapowiedź państwowego monopolu, który jak to zazwyczaj bywa jest niekorzystny i oznacza wielkie straty kasy. Do tego niewielu myśli jak rozdzielana będzie kasa jeśli wędkarze zapłacą jedną składkę. Tu trzeba będzie kolejnych stanowisk typowo biurokratycznych, co oznacza stratę masy kasy, jak to w socjalizmie. Do tego będzie można manipulować i kierować kasę nie tam gdzie wędkarze łowią. Oczywiście nic nie wiadomo, bo niewiele jest gotowe, oprócz tego, ze jest nowy departament z nowymi stanowiskami za kilkadziesiąt tysi każde dla tych z politycznego nadania.

Psy szczekają a karawana jedzie dalej :D :D :D  Tylko gdzie jedzie ta karawana, co? Bo jakoś orędownicy przejęcia zbiorników przez Polskie Wody nie mają pojęcia, jedyne co wiedzą, to że jedzie. To trochę mało :facepalm:
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #402 dnia: 02.02.2022, 08:10 »
I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś myśli, że koniec dzierżawy zbiorników będzie oznaczał przekazanie wody w stanie w jakim jest, to jest w 'mylnym błędzie'. Bo w większości przypadków użytkownik rybacki (stowarzyszenia również tak zrobią , w tym PZW) pożegna się robiąc odłowy sieciowe i przerzucając ryby na inne swoje wody. A to znów będzie ciosem dla tego zbiornika i jego odbudowa będzie musiała trwać dłużej. O ile rok temu PZW liczyło na przedłużenie dzierżaw i nie robiło żadnych ruchów licząc na przychylność Polskich Wód, to teraz już wiedzą co oznacza brak odpowiedzi na maile i pisma. Więc będą gotowi i będą mieli plan odłowu ryb.

Poproszę o kontrargumenty tutaj :)
Lucjan

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #403 dnia: 02.02.2022, 09:36 »
I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś myśli, że koniec dzierżawy zbiorników będzie oznaczał przekazanie wody w stanie w jakim jest, to jest w 'mylnym błędzie'. Bo w większości przypadków użytkownik rybacki (stowarzyszenia również tak zrobią , w tym PZW) pożegna się robiąc odłowy sieciowe i przerzucając ryby na inne swoje wody. A to znów będzie ciosem dla tego zbiornika i jego odbudowa będzie musiała trwać dłużej. O ile rok temu PZW liczyło na przedłużenie dzierżaw i nie robiło żadnych ruchów licząc na przychylność Polskich Wód, to teraz już wiedzą co oznacza brak odpowiedzi na maile i pisma. Więc będą gotowi i będą mieli plan odłowu ryb.

Poproszę o kontrargumenty tutaj :)

Ale przerzucą do jakich wód:)?

Nie da się zorganizować odłowów tak na szybko aby to zrobić dobrze na wielu zbiornikach w krótkim terminie. Poza tym na miejscu PZW bałbym się cokolwiek robić bo skoro zabierają z dnia na dzień obwód małemu dzierżwcy to pewnie wygrzebali jakiś powód np niewypełnianie zapisów operatu, a jak złapią jakiś okręg na masowym odłowie to w tym państwie jeszcze może znajdą paragraf  na to że to jakieś przestepstwo jest.
Moim zdaniem PZW to teraz może tylko pampersy regularnie zmieniać.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 746
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #404 dnia: 02.02.2022, 09:46 »
może znajdą paragraf  na to że to jakieś przestepstwo jest.


Oczywiście, że jest przestępstwo. Jest nim degradacja wody. Ustawa nakazuje utrzymanie jej na takim samym poziomie dla przyszłych pokoleń. Dlatego ja cały czas cierpliwie czekam, aż odpowiedzialni za degradację wód pójdą siedzieć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters