Ankieta

Czy rezygnujecie z opłacania pozwolenia na rok 2023 ?

Rezygnuję.
20 (9.9%)
Nie rezygnuję.
95 (47%)
Jeszcze się zastanawiam.
39 (19.3%)
Już od kilku / kilkunastu lat nie opłacam.
48 (23.8%)

Głosów w sumie: 202

Głosowanie skończone: 31.05.2023, 18:51

Autor Wątek: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?  (Przeczytany 39058 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #375 dnia: 14.01.2023, 13:09 »
Brakuje rocznego limitu na karpia, szczupaka, sandacza oraz dziennego w ilości 1 szt. Znacząco by to ukróciło zabieranie karpi po zarybieniu i na wiosnę. U mnie dziadki w 2022 łapali już pod koniec lutego jak kawałek lodu zszedł przy brzegu.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 375
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #376 dnia: 14.01.2023, 14:02 »
Brakuje rocznego limitu na karpia, szczupaka, sandacza oraz dziennego w ilości 1 szt. Znacząco by to ukróciło zabieranie karpi po zarybieniu i na wiosnę. U mnie dziadki w 2022 łapali już pod koniec lutego jak kawałek lodu zszedł przy brzegu.

Limity dzienne , ilościowe , roczne punkt 7 i 8.
Co do zarybień i na wiosnę... brak u ciebie to wprowadzili...
Maciek

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #377 dnia: 14.01.2023, 17:58 »
No faktycznie to jest RAPR z Bielska! Aż mi się wierzyć nie chciało, że PZW może być takie nowoczesne!

Nowoczesne byłoby 20-25lat do tyłu, jak było jeszcze co chronić. Obecnie PZW Bielsko nie ma racji bytu wg mnie. Powinien być wchłonięty przez Kraków albo Katowice.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 375
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #378 dnia: 14.01.2023, 18:28 »
No faktycznie to jest RAPR z Bielska! Aż mi się wierzyć nie chciało, że PZW może być takie nowoczesne!

Nowoczesne byłoby 20-25lat do tyłu, jak było jeszcze co chronić. Obecnie PZW Bielsko nie ma racji bytu wg mnie. Powinien być wchłonięty przez Kraków albo Katowice.

Michał napisz dlaczego tak sądzisz...
Maciek

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #379 dnia: 14.01.2023, 21:44 »
czołem pany

Jest to już według mnie śmieszny temat!!
A mianowicie brzmi on tak .
"czy opłacicie kartę w 2023"
Tak lub Nie. prosta odpowiedź +powody.
Dla mnie to temat raczej związany z "Pzw czy to normalne".
Pozdrawiam.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #380 dnia: 14.01.2023, 21:54 »
Patrząc na statystyki 85% opłaca , pytanie ilu wśród nas którzy nie opłacają , opłacało w zeszłym roku ?


Pozdrawiam Łukasz

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 349
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #381 dnia: 14.01.2023, 22:03 »
czołem pany

Jest to już według mnie śmieszny temat!!
A mianowicie brzmi on tak .
"czy opłacicie kartę w 2023"
Tak lub Nie. prosta odpowiedź +powody.
Dla mnie to temat raczej związany z "Pzw czy to normalne".
Pozdrawiam.
To jesteś po mnie drugi, który myśli tak samo. Administratorzy uznali, że prosta odpowiedź + powody, to za mało. Pewnie im się polityczny wątek "Pzw czy to normalne" wyczerpał.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 60
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #382 dnia: 14.01.2023, 22:42 »
Patrząc na statystyki 85% opłaca , pytanie ilu wśród nas którzy nie opłacają , opłacało w zeszłym roku ?
Nie %% a osób :P

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #383 dnia: 14.01.2023, 22:42 »
Cytuj
To jesteś po mnie drugi, który myśli tak samo. Administratorzy uznali, że prosta odpowiedź + powody, to za mało. Pewnie im się polityczny wątek "Pzw czy to normalne" wyczerpał.


:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :beer: :beer: :beer: :beer:

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #384 dnia: 14.01.2023, 23:00 »
Patrząc na statystyki 85% opłaca , pytanie ilu wśród nas którzy nie opłacają , opłacało w zeszłym roku ?
Nie %% a osób :P
Zgadza się ;) myślałem o osobach napisałem o procentach .


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #385 dnia: 15.01.2023, 08:48 »
Ale czy uważacie, że takie zmiany spowodują zwiększenie ilości ryb w wodzie? Wg mnie absolutnie nie. Zatrucie Odry to wielki cios, bo padła masa ryby, i tutaj nie ma planów działania. Do tego aby regulaminy działały potrzebne są kontrole, a PZW nie wprowadziło tego co powinno, a mianowicie takiej organizacji straży, aby mogła kontrolować członków związku i wyciągać konsekwencje na płaszczyźnie stowarzyszenia, poprzez usuwanie.

Aby odbudować wody nie można liczyć tylko na to, że regulamin coś da. Tutaj trzeba szeregu działań, w tym i kontroli, których nie ma tyle ile powinno być. A już spięcie między SWP Nasze Wody a SSR Żywiec wskazuje, że nie będą mieli takiego poparcia, więc dalej będzie walka wewnętrzna.

Ale najważniejsze jest to, że wielu po takim regulaminie zaczyna widzieć 'sens' w PZW i daje związkowi kolejną szansę. To jak uwierzyć, że mąż co bił żonę regularnie nagle przestanie to robić, bo się zaczął ładniej do niej odzywać. Ryb od tego nie przybędzie. Okręg bielski musiał coś zrobić zresztą, aby pokazać, że są dobrzy i zarzuty prezesa SWP są bezpodstawne. Więc dla mnie to nie jest działanie nakierowane na konkretny efekt, to tylko taka poza.

Od ilu lat piszemy o tym, że regulaminy są lepsze, że się poprawiają, jednocześnie dlaczego mamy wciąż postępujące bezrybie? I to jest właśnie mega  problem, lata mijają a my mamy pudrowanie zamiast konkretów.

A ty wierzysz Maćku, ze ryb przybędzie od tego regulaminu? Sam sobie odpowiedz. A tu trzeba nie tylko zatrzymać degradację, należy ją odwrócić. PZW nie dokonuje żadnych reform, mamy raczej betonizację związku, Lupa odstawiony, sitwa przyznaje sobie więcej kasy i robi sobie co im się żywnie podoba. NIe ma żadnego nacisku na to aby PZW się reformowało, ponieważ większość wędkarzy nie rozumnie, że ten chroniczny ból tyłka to nie jest jakiś reumatyzm, ale gwałt, jaki robi im sitwa z ZG. Zero o likwidacji rybactwa w PZW, nowych przepisach. Mamy póki co raczej usuwanie niewygodnych i inwestycje w propagandę, gdzie są 'artyści', którzy czują dumę z powodu opłacenia składek. To jakby żona była dumna, że mąż jaj spuścił kolejny łomot. I najlepsze jest to, że to nie jest żaden matrix, to się dzieje naprawdę.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #386 dnia: 15.01.2023, 08:52 »
Nowoczesne byłoby 20-25lat do tyłu, jak było jeszcze co chronić. Obecnie PZW Bielsko nie ma racji bytu wg mnie. Powinien być wchłonięty przez Kraków albo Katowice.

Podpisuję się pod tym w 100%!
Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 053
  • Reputacja: 672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #387 dnia: 15.01.2023, 09:24 »
A dla czego Luk, odbierasz mi prawo do bycia dumnym z mojej pracy ,która jest mozolna,ale przynosi efekty ? Twój wpis o porównaniu do bitych żon,to policzek dla każdego,kto pracuje na rzecz koła i jego wód i piszę to jako członek okręgu mazowieckiego. Nie podoba mi się to.

Sądzę ,że wiele osób nie zdaje sobie sprawy ilu jest wolontariuszy i jaki oni poczyniają wkład.
To,że ogólny stan wód jest jaki jest,to jedno,ale to,że są ludzie,którzy nie przywdziewają stroju Batmana,tylko pracują na rzecz koła ,nie są krzykaczami,tylko działają narzędziami takimi,jakie mają,to inna sprawa.

Wiem Lucjan,że masz szlachetne pobudki,ale nie zapędzaj się tak i nie rób z każdego bezmyślnej ofiary systemu. Podziemie AK w czasie II wojny ,było nikłe,ale walczyło,nie krzyczało. Im też takie teksty byś zaserwował ?

Regulamin Maćka ma ręce i nogi. Jeżeli byłby przestrzegany,to ma duże szanse powodzenia.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 375
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #388 dnia: 15.01.2023, 09:24 »
Ale czy uważacie, że takie zmiany spowodują zwiększenie ilości ryb w wodzie? Wg mnie absolutnie nie. Zatrucie Odry to wielki cios, bo padła masa ryby, i tutaj nie ma planów działania. Do tego aby regulaminy działały potrzebne są kontrole, a PZW nie wprowadziło tego co powinno, a mianowicie takiej organizacji straży, aby mogła kontrolować członków związku i wyciągać konsekwencje na płaszczyźnie stowarzyszenia, poprzez usuwanie.

Aby odbudować wody nie można liczyć tylko na to, że regulamin coś da. Tutaj trzeba szeregu działań, w tym i kontroli, których nie ma tyle ile powinno być. A już spięcie między SWP Nasze Wody a SSR Żywiec wskazuje, że nie będą mieli takiego poparcia, więc dalej będzie walka wewnętrzna.

Ale najważniejsze jest to, że wielu po takim regulaminie zaczyna widzieć 'sens' w PZW i daje związkowi kolejną szansę. To jak uwierzyć, że mąż co bił żonę regularnie nagle przestanie to robić, bo się zaczął ładniej do niej odzywać. Ryb od tego nie przybędzie. Okręg bielski musiał coś zrobić zresztą, aby pokazać, że są dobrzy i zarzuty prezesa SWP są bezpodstawne. Więc dla mnie to nie jest działanie nakierowane na konkretny efekt, to tylko taka poza.

Od ilu lat piszemy o tym, że regulaminy są lepsze, że się poprawiają, jednocześnie dlaczego mamy wciąż postępujące bezrybie? I to jest właśnie mega  problem, lata mijają a my mamy pudrowanie zamiast konkretów.

A ty wierzysz Maćku, ze ryb przybędzie od tego regulaminu? Sam sobie odpowiedz. A tu trzeba nie tylko zatrzymać degradację, należy ją odwrócić. PZW nie dokonuje żadnych reform, mamy raczej betonizację związku, Lupa odstawiony, sitwa przyznaje sobie więcej kasy i robi sobie co im się żywnie podoba. NIe ma żadnego nacisku na to aby PZW się reformowało, ponieważ większość wędkarzy nie rozumnie, że ten chroniczny ból tyłka to nie jest jakiś reumatyzm, ale gwałt, jaki robi im sitwa z ZG. Zero o likwidacji rybactwa w PZW, nowych przepisach. Mamy póki co raczej usuwanie niewygodnych i inwestycje w propagandę, gdzie są 'artyści', którzy czują dumę z powodu opłacenia składek. To jakby żona była dumna, że mąż jaj spuścił kolejny łomot. I najlepsze jest to, że to nie jest żaden matrix, to się dzieje naprawdę.
Niestety to co piszesz to fakty i nie ma co z tym dyskutować.
Ale są chłopaki którym się chce i to trzeba docenić ten regulamin to tego przykład.
Niemniej jednak jest jakiś ułamek nadziei. Ssr jest teraz po stronie pzw i zasiadają we władzach okręgu. Także ten regulamin plus ich kontrole a są naprawdę częste być może za 5 lat odboje się coś....
Czas pokaże jak będzie.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #389 dnia: 15.01.2023, 09:36 »
Ale czy uważacie, że takie zmiany spowodują zwiększenie ilości ryb w wodzie? Wg mnie absolutnie nie. Zatrucie Odry to wielki cios, bo padła masa ryby, i tutaj nie ma planów działania. Do tego aby regulaminy działały potrzebne są kontrole, a PZW nie wprowadziło tego co powinno, a mianowicie takiej organizacji straży, aby mogła kontrolować członków związku i wyciągać konsekwencje na płaszczyźnie stowarzyszenia, poprzez usuwanie.

Aby odbudować wody nie można liczyć tylko na to, że regulamin coś da. Tutaj trzeba szeregu działań, w tym i kontroli, których nie ma tyle ile powinno być. A już spięcie między SWP Nasze Wody a SSR Żywiec wskazuje, że nie będą mieli takiego poparcia, więc dalej będzie walka wewnętrzna.

Ale najważniejsze jest to, że wielu po takim regulaminie zaczyna widzieć 'sens' w PZW i daje związkowi kolejną szansę. To jak uwierzyć, że mąż co bił żonę regularnie nagle przestanie to robić, bo się zaczął ładniej do niej odzywać. Ryb od tego nie przybędzie. Okręg bielski musiał coś zrobić zresztą, aby pokazać, że są dobrzy i zarzuty prezesa SWP są bezpodstawne. Więc dla mnie to nie jest działanie nakierowane na konkretny efekt, to tylko taka poza.

Od ilu lat piszemy o tym, że regulaminy są lepsze, że się poprawiają, jednocześnie dlaczego mamy wciąż postępujące bezrybie? I to jest właśnie mega  problem, lata mijają a my mamy pudrowanie zamiast konkretów.

A ty wierzysz Maćku, ze ryb przybędzie od tego regulaminu? Sam sobie odpowiedz. A tu trzeba nie tylko zatrzymać degradację, należy ją odwrócić. PZW nie dokonuje żadnych reform, mamy raczej betonizację związku, Lupa odstawiony, sitwa przyznaje sobie więcej kasy i robi sobie co im się żywnie podoba. NIe ma żadnego nacisku na to aby PZW się reformowało, ponieważ większość wędkarzy nie rozumnie, że ten chroniczny ból tyłka to nie jest jakiś reumatyzm, ale gwałt, jaki robi im sitwa z ZG. Zero o likwidacji rybactwa w PZW, nowych przepisach. Mamy póki co raczej usuwanie niewygodnych i inwestycje w propagandę, gdzie są 'artyści', którzy czują dumę z powodu opłacenia składek. To jakby żona była dumna, że mąż jaj spuścił kolejny łomot. I najlepsze jest to, że to nie jest żaden matrix, to się dzieje naprawdę.
Czyli co? Lepiej, żeby zostało po staremu? Czy lepiej, żeby był ten nowy regulamin?

I teraz te wszytkie pozostałe sprawy, o których piszesz, a są oczywiste... Lepiej  żeby je wprowadzać przy starym czy przy nowym regulaminie?
Krwawy Michał

Purple Life Matters