Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1287636 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5190 dnia: 24.07.2016, 07:30 »
Piękne rybki złowiliście :bravo: :bravo: :bravo:. Ja w weekend jestem uziemiony, córcie przyjechała.
Zbyszek

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5191 dnia: 24.07.2016, 07:39 »
Ale połowione :o :bravo: :thumbup:
Masters wielkie graty zwłaszcza za karpiocha :bravo: :bravo: :bravo:
Sebek super połów, ale muszę o to zapytać. Po kiego trzymasz, męczysz tyle pięknych ryb w siacie ??? Kojarzę Twój wpis, że rybki puszczasz wolno, zatem o co kaman? Powiem szczerze, że mi osobiście takie grupowe zdjęcie pięknych brzan i innych sumów kole w oczy...nie widzę logiki.

Odnośnie wątpliwości na temat sumików. Panowie bez jaj, to najzwyklejszy sum europejski, żadna hybryda ;)
Na zawodach też się  trzyma ryby w sieci i nikt do nikogo niema prerensji.

Offline jazzriba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Kalisz Pomorski
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5192 dnia: 24.07.2016, 08:04 »
no i stało się... pierwsza nocka od nie pamiętam kiedy i pierwszy KARP w życiu i mojej wędkarskiej karierze!! pierwszy, mój Ci on!! :D :D wrażenia nie do opisania. Cały się telepałem jeszcze przez 1h po złowieniu. :D nie miałem miarki i wagi więc ciekawe ile kg mógł mieć...
Oczywiście wypuściłem go do wody. Godny przeciwnik :D
Przemek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5193 dnia: 24.07.2016, 08:27 »
Piękne ryby Koledzy :bravo:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5194 dnia: 24.07.2016, 08:28 »
Piękne rybki złowiliście :bravo: :bravo: :bravo:. Ja w weekend jestem uziemiony, córcie przyjechała.



Zbysiu, córę pod pachę i dawaj nad wodę :narybki:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 388
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5195 dnia: 24.07.2016, 08:57 »
Gratuluje panowie pieknie lowicie
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5196 dnia: 24.07.2016, 09:20 »
Jazz, zmierz podbierak. Karp tyle mniej więcej miał długości.
Gratuluję!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5197 dnia: 24.07.2016, 09:40 »
Gratuluje połowów! Ale wyniki... :o

Sebek, ale mas rybną wodę. Graty za wynik w ogóle :bravo: :bravo: :bravo:Te moje się 'nie umywają'. Widzę, że gatunkowo jest wielka różnorodność. Jadę do Francji we wrześniu :D

Jazzriba, gratuluję karpia! :thumbup: Ciszę się, że były takie emocje :D O to chodzi w wędkarstwie...

Kamil, piękna łopata! :bravo:

Wiśnia, u mnie też wiele łowisk zarosło w cholerę... Taki czas. Ale coś się uwiesiło zawsze :)
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5198 dnia: 24.07.2016, 10:45 »
Jazzriba no to teraz już zadowoli Cię karpik taki ponad trzy kilo ;)
Gratuluję pierwszego karpia i  :thumbup: za to że rybka dalej pływa  :)
Robert

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5199 dnia: 24.07.2016, 11:49 »
Siędziłem z koleszką dwa dni i dwie noce na jeziorku pod juryzdykcją PZW, w nocy z nastawieniem na suma- bez kontaktu z rybą. W dzień, mimo nęcenia na grubo, skubała tylko płotka. Po nieudanej zasiadce, jak wracaliśmy do domu, to po drodze zajechaliśmy na łowisko porzucać spinningiem, na Rapale DT trafił mi się sumek 90cm i 4,75kg wagi, pierwszy w tym roku. Zaatakował z taką siłą że się wystraszyłem, targał inazume jak wściekły, aż ręka mnie rozbolała.

Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Splot

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5200 dnia: 24.07.2016, 12:59 »
Na weekend przyjechaliśmy z rodzinką do teściowej, wiec trzeba było wyskoczyć nad Odrę w Ścinawie. Nie kupiłem robaków we Wrocławiu wiec trzeba było przepłacać. U nas ćwiartka pinki ok 5zł w Lubinie trzy złote więcej. Miałem wyjechać o 18 wyjechałem o 19:50. Zajechałem do portu szybko zabrałem manele chce wejść na główkę a tam zarośla jak w Kambodży. Krótkie spodenki na tyłku i lenistwo bo szkoda minuty na przebranie to recepta na bomble od pokrzywy. Woda niższa o metr w stosunku do majowej wizyty. Zanęte miałem z poprzedniej wyprawy. Jedna do pickera leszcz rzeka i czarna płoć od Lorpio z melasą rozpuszczoną w soku z qq i martwymi robalami. Druga na feedera mix Lorpio betaina i konopie i też melasa z sokiem qq. Miejsce do pickera klatka, feeder nurt ok 2m od spokojnej wody. Kilka koszyków w każde miejsce. Do kosza z mixem daję gotowane konopie i qq z puszki. Łowienie zaczynam o 21.
Na hak pickera biały lub małe ziarno qq i co 5-10min krąpik albo leszczyk nic szczególnego ale zabaw przednia. Na feedera zakładam pikantną kiełbasę 8mm i ok godziny 22 branie że o mało mi wędki nie porwało. Ostre murowanie w nurcie i ostra walka rybki, przypon 0,16 nie pozwala na siłowe rozwiązanie. Po kilku minutach w blasku latarki pojawia się ona królowa rzek o której tylko marzyłem. Całe 50cm szczęścia. Cudo. Chcę jeszcze. Rzut i po pięciu minutach uderzenie w połowie drogi ryba się spina. Przez 30min bez brania. Na włos do pleciku dodaję qq lub dendrobene. Nic większego się nie wiesza podleszczaki takie 25-30cm. Przewód północą coś większego ale wchodzi w jakąś zawadę.  23h woda podnosi się do północy jakieś 10 cm i rośnie. Siedziałem na kamieniach poniżej główki torba z miskami, sitem i pelletami mokre,  pokrowiec na wędki z wodą w środku. Przenoszę manele wyżej. Niemam jak wbić podpurek w nowe miejsce trzeba się zbierać 24:15. Można się zakochać w naszej Oderce. Miejsce super. Muszę częściej odwiedzać teściową

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5201 dnia: 24.07.2016, 13:20 »
Gratulacje :fish:.
Szczególnie brzany robią na mnie wrażenie. Może uda mi się w sierpniu na 3 dni skoczyć na San...
Kiedyś myślałem żeby w czasie wizyty w Anglii gdzieś tam na nie skoczyć, teraz rozważam Francję ...
Może coś w następnym roku. Trzeba się tylko zorientować w tamtejszych przepisach i opłatach ;)
Ja chyba nie wytrzymam do czwartku (mini zlocik przyjaciół) i mimo upałów coś potrenuję koło wtorku.
;)

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5202 dnia: 24.07.2016, 13:59 »
Gratulacje :fish:.
Szczególnie brzany robią na mnie wrażenie. Może uda mi się w sierpniu na 3 dni skoczyć na San...
Kiedyś myślałem żeby w czasie wizyty w Anglii gdzieś tam na nie skoczyć, teraz rozważam Francję ...
Może coś w następnym roku. Trzeba się tylko zorientować w tamtejszych przepisach i opłatach ;)
Ja chyba nie wytrzymam do czwartku (mini zlocik przyjaciół) i mimo upałów coś potrenuję koło wtorku.

jeśli chodzi o brzany to w rzece gdzie mieszkam jest ich dużo. Bardzo nawet bym powiedział.

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5203 dnia: 24.07.2016, 13:59 »
Gratulacje :fish:.
Szczególnie brzany robią na mnie wrażenie. Może uda mi się w sierpniu na 3 dni skoczyć na San...
Kiedyś myślałem żeby w czasie wizyty w Anglii gdzieś tam na nie skoczyć, teraz rozważam Francję ...
Może coś w następnym roku. Trzeba się tylko zorientować w tamtejszych przepisach i opłatach ;)
Ja chyba nie wytrzymam do czwartku (mini zlocik przyjaciół) i mimo upałów coś potrenuję koło wtorku.

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5204 dnia: 24.07.2016, 14:22 »
Ale połowione :o :bravo: :thumbup:
Masters wielkie graty zwłaszcza za karpiocha :bravo: :bravo: :bravo:
Sebek super połów, ale muszę o to zapytać. Po kiego trzymasz, męczysz tyle pięknych ryb w siacie ??? Kojarzę Twój wpis, że rybki puszczasz wolno, zatem o co kaman? Powiem szczerze, że mi osobiście takie grupowe zdjęcie pięknych brzan i innych sumów kole w oczy...nie widzę logiki.

Odnośnie wątpliwości na temat sumików. Panowie bez jaj, to najzwyklejszy sum europejski, żadna hybryda ;)
Na zawodach też się  trzyma ryby w sieci i nikt do nikogo niema prerensji.

Kurcze Sebek, dalej nie widzę w tym logiki :-\
Ale w sumie nie mój interes, nie moje wody...będziesz robił jak chcesz :thumbup: :beer:
Żeby nie było off topa, dzisiaj klasyczny blank na śląskiej żwirowni :(
6 i pół godziny bez kontaktu z rybą, oczywiście metoda ;)