Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1288021 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5490 dnia: 07.08.2016, 11:33 »
Ja jutro wybieram się na 24 h.
Cel: testy nowych kombinacji zanęt, tym razem po Meusie i Professie - FishFeed:
1. Ananas, kuku, miód + konopie Sensas + BaitTech zanęta sucha halibut + wiórki kokosowe --- na włosie miód, kuku, morwa
2. Czosnek + konopie Sensas + BaitTech zanęta sucha halibut ---- na włosie czosnek
3. (rezerwa) - Morwa  + konopie Sensas + BaitTech zanęta sucha halibut + wiórki kokosowe ---- na włosie morwa, tutti frutti
Zobaczymy co z tego wyniknie, najpierw będę sam, potem zajrzy jeden lub dwóch kumpli wędkarzy uczących się FM.
Prognoza pogody w dzień niekorzystna, w nocy może być.
;)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 444
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5491 dnia: 07.08.2016, 12:03 »
Komercja w Karsznicach
Zasiadka od 5:45 do 11:30 .
Razem 8 szt , ten na fotce największy ok 3 kg .
Dwa mi zerwały zestaw 😈
Generalnie 👍😀🐟🎣


Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5492 dnia: 07.08.2016, 12:27 »
Na tym zbiorniku już takie są te ryby - 'wyscigowy', może temu iż to płytki zbiornik max 80 cm. Karpie o dziwo również jakieś takie  niskie i długie siedzą tam.
Do tej pory nie ważyłam ryb ale zacznę to robić - waga zakupiona :)  Ostatnio przyłowem były karpie, a jeśli o karpie chodzi każdy pyta o wagę ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5493 dnia: 07.08.2016, 13:01 »
Wczoraj byłem znowu na zawodach rybackich u naszych sąsiadów Czeskich.  Zasady fajne:Czterdziestu uczestników ,od 14.00 do 22.00, technika łowienia dowolna (jedna wędka), punktacja-1cm- 1 pkt. Oczywiście postawiłem na metodę gdyż na łowisku przewaga karpia, karasia i leszcza. Cztery smaki przygotowanej zanęty z sonu z dodatkiem peletu i konopi. Ku zaskoczeniu znowu działał tylko jeden zapach- Bloodworm okazał się kilerem tak jak na wiosnę który dał mi 1 miejsce.
Nasi sąsiedzi zostali znokautowani po raz drugi w tym roku dwunastoma karpiami i trzema leszczykami na jedną kukurydzę z biedronki umieszczoną na zanęcie Bloodworm :) :):)
Metoda dała znowu niesamowitą skuteczność 12 karpi 3 leszcze na 2 spinki i 3 mocne puste brania.
Piotr

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5494 dnia: 07.08.2016, 13:21 »
Wczoraj byłem znowu na zawodach rybackich u naszych sąsiadów Czeskich.  Zasady fajne:Czterdziestu uczestników ,od 14.00 do 22.00, technika łowienia dowolna (jedna wędka), punktacja-1cm- 1 pkt. Oczywiście postawiłem na metodę gdyż na łowisku przewaga karpia, karasia i leszcza. Cztery smaki przygotowanej zanęty z sonu z dodatkiem peletu i konopi. Ku zaskoczeniu znowu działał tylko jeden zapach- Bloodworm okazał się kilerem tak jak na wiosnę który dał mi 1 miejsce.
Nasi sąsiedzi zostali znokautowani po raz drugi w tym roku dwunastoma karpiami i trzema leszczykami na jedną kukurydzę z biedronki umieszczoną na zanęcie Bloodworm :) :):)
Metoda dała znowu niesamowitą skuteczność 12 karpi 3 leszcze na 2 spinki i 3 mocne puste brania.

Jeśli technika dowolna to fajnie jak by było gdyby: dawać 5 pkt za rybę prócz tych za centymetr, i wagę
Zwiększa to szanse tym którzy łowią batem lub też tyczką
Stosowaliśmy takie zasady w naszej sekcji. Wiec karpiarze nie zawsze byli górą ;)
Były pierwsze miejsca za drobnicę w ilości 75 szt w trzy godziny wagi nie pamietam.
A tak po za tym gratulacje :bravo: :bravo:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5495 dnia: 07.08.2016, 13:26 »
Jarosławki . Tylko 2 karpie, reszta amury którym nie robiłem fotek...

Krzysztof

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5496 dnia: 07.08.2016, 13:28 »
BRAWO :bravo:
Mnie takie zasady by odpowiadały...

Ale generalnie zawody mnie nie interesują.
To przez piłkę a szczególnie tenisa stołowego, turnieje mnie wykończyły nerwowo .... ;)
;)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5497 dnia: 07.08.2016, 13:50 »
Gratulacje wszystkim!
Niektórych rybek naprawdę zazdroszczę :)

Mnie udało się dziś wybrać na rybki,ale wyprawa była spontaniczna,na pobliską wodę PZW - Kozłowa Góra.Wczoraj planowałem wypad,ale pogoda pokrzyżowała szyki,więc dziś poszedłem na żywioł.
Nie byłem blisko m-c na tym zbiorniku,i po przybyciu pozytywnie zostałem zaskoczony większym stanem wody,co można było zdiagnozować po roślinkach,które aktualnie są w wodzie,a rosły na brzegu.

Usadowiłem się na kamiennym wale,od strony parku w Świerklańcu.
Wędkarzy niezbyt dużo.Bodajże 4 osoby w zasięgu wzroku i 5 łodzi.
Pełen optymizmu zacząłem łowić(2x metoda tym razem).
Już od początku dobrze się działo,bo wpadł ładny leszczyk,taki pod 50cm.Następnie krąpiki,znów leszczyki,i jeszcze jeden bonus 48cm.
W sumie z 10 krąpi,chyba ponad 15 leszczy (takie 35-45) ,w tym dwa "bonusowe". Jedna bardzo ładna płotka spięła się pod brzegiem,blisko podbieraka.
Hitem dnia były przynęty w kolorze żółtym (tu uwagi i nauki Lucjana o kolorach się ziściły ;)) .Smak,wielkość,kształt ,pływalność - nieważna, byle przynęta w żółtym kolorze.
Jak na ślaską wodę PZW,to i tak nieźle się działo.

Warunki były dość sprzyjające,ładnie zarzucałem w punkt,rybki zdecydowanie kręciły się  w okolicy moich rzutów.Liczyłem ,że może "coś" ciekawszego wpadnie.

Niestety te "coś" wpadło,ale był to bardzo przykry incydent :-\
Jeden z panów ,pobliskich wędkarzy,najwyraźniej nie wytrzymał tego,że ja co chwilę wyciągam i wypuszczam.Przytaszczył pod pachami wszystkie swoje klamoty oraz rozłożone wędziska,i muszę przyznać ,że jak na starszego Pana(oceniam,że 70+) miał nad wyraz energii i desperacji na twarzy.
Wpakował się jakieś 10-15m ode mnie,zamiast ok.25m ,gdzie jest następna ,dość fajna miejscówka. Aby mu było "wygodnie" wykosił pobliskie krzaczory i roślinki podpórkami,stołkiem i co tam jeszcze miał pod ręką.
I co? Niestety wpakował te swoje "bombki" wprost na moje zestawy.Wyjąłem pośpiesznie wędy i poprosiłem by rzucał chociaż na wprost ,bo się poprzerzucamy.
Naprawdę się zdenerwowałem i zasmuciłem po tym,co otrzymałem w odpowiedzi.
Wybełkotał coś a'la po śląsku,że jestem młodym debilem,nie umiem łapać,on jest starszy,łapie 50lat i wie lepiej,poza tym on może sobie siedzieć gdzie chce (no tak... chyba 10km wału i 4 wędkarzy,ale on chce siedzieć obok mnie :-\ ) i jeszcze coś o Lublińcu i o gnoju ??? :-\
Przerzuciłem wędki w bok,już poza zanęcone miejsce. Nic to jednak,zdenerwowanie i smutek wypędziły mnie znad wody,mimo iż planowałem jeszcze godzinkę i było całkiem przyjemnie.
Bo cóż zrobisz? Z takim weteranem na pyskówki nie wygrasz. Pasowałoby trzepnąć w łeb takiego osobnika,ale daleki jestem od takich czynów,a dodatkowo, jakby nie było - starszy człowiek...

Kolejny gwóźdź do trumny PZW. Bankowo ,to ostatni mój sezon w tej organizacji...
Czesiek

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5498 dnia: 07.08.2016, 14:01 »
Ręce opadają
Ale pewnie zaraz zostanę okrzyknięty barbarzyńcą, ale ta pyskówka powinna sie skończyć kąpielą jego moście hihihi

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5499 dnia: 07.08.2016, 14:14 »
 Wonski81:
- kolego, współczuję :(

Niestety to nie tylko PZW, nawet na dobrej komercji musieliśmy w tym roku opierd .... ć paru ........ z łódkami sterowanymi  elektronicznie. Coraz bliżej i bliżej podjeżdżali nam pod zestawy, 160-170 m szerokości łowiska, my łowimy na 50-70 metrze a Ci Wielcy Panowie Wędkarze pchają się na nasze miejscówki. Jedyny plus, że jak coś to właściciel (sędzia) nam przyzna rację. Trzeba zadbać o swoje,  opierd .... ć ........ i łowić dalej, szkoda zdrowia.

W mojej okolicy należałem do 3 różnych sekcji posiadających "swoje" wody PZW. Plusem było to, że podobne awantury zdarzały się rzadko. Za to na wodach ogólnodostępnych - szkoda słów .... :'(
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5500 dnia: 07.08.2016, 14:20 »
Wczoraj byłem znowu na zawodach rybackich

Tylko bez takich >:O ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5501 dnia: 07.08.2016, 14:27 »


Jeśli technika dowolna to fajnie jak by było gdyby: dawać 5 pkt za rybę prócz tych za centymetr, i wagę
Zwiększa to szanse tym którzy łowią batem lub też tyczką
Zupełnie tego nie rozumiem. Technikę dostosowujesz do łowiska. Jak u nas na wodzie jest sama drobnica, to nikt nie wymyśla dodatkowych zasad, żeby łowiący na metodę mieli jakieś szanse. (Abstrahując od tego, że na metodę nie wolno łowić na zawodach PZW).
Krwawy Michał

Purple Life Matters

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5502 dnia: 07.08.2016, 14:31 »
Dobrz ująłeś jeśli jest sama drobnica :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5503 dnia: 07.08.2016, 14:35 »
Dobrz ująłeś jeśli jest sama drobnica :D
No ale jeśli są też duże ryby, to właśnie przewaga tyczkarzy diametralnie spada (Chyba że jest to mała woda i mówimy o tyczkach do połowiu karpi, ale to nie to samo). I na tym to polega. Masz się dostosować do ryb i warunków z techniką, a nie przepisy mają dostosować tak, żeby każda technika miała równe szanse.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5504 dnia: 07.08.2016, 14:50 »
wlasnie o to chodzi ze dla tyczkarzy wtedy szanse są nie równe, Jeśli są zawody technika dowolną
A zawody technika dowolna w moim mniemaniu powinny dać szanse równe wszystkim.
Bo co to za zawody technika dowolną jeśli doświadczenie i profesjonalizm zawodników zmienia je w zawody np. Federowe
Jeśli mnie rozumiesz o co mi chodzi
Urozmaicenie urozmaicenie
Nie pisze tu o wyczynowcach i grandprix tylko pisze też o amatorach którzy by tez chcieli np. Wystartować w zawodach a czuja sie tylko w tyczce dobrze i musza sie dobrze napracować aby osiągnąć dobry wynik. Gdzie karpiarz zarzuci, na koniec wyciągnie karpia 8 kg i wygrywa zawody
Przez które pił piwo :)