Autor Wątek: Odzież, buty, czapki... - czyli w co powinien ubrać się wędkarz  (Przeczytany 33005 razy)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
W czym wedkujecie i co polecacie? Jakie macie sposoby zeby skutecznie uchronic sie przed nieprzychylnymi warunkami, ktore spotykaja was nad woda? Stosujecie ubrania topowych firm wedkarskich, w ktorych czujecie sie komfortowo a moze nie dajecie sie zwiesc modzie i od lat wierni jestescie klasycznemu moro z demobilu? :)

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
zwyklego poczciwego gumaka za 30zl nic nie zastapi :D :D kupujac fajnego bucisza za 200zl i uwalic go w blocie i potem trudnosc z czyszczeniem,a gumiaka przetrzesz o trawe i jest git ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Na zimę mam Graffa  A w ciepłe i mokre dni używam tego kompletu  http://skleptrabucco.pl/kurtka--spodnie-trabucco-waterproof-k1/. Obuwie zimowe to kalosze Lemigo z ocieplaczem A letnie to zwykłe gumiaki! A i jeszcze na gorączkę klapki lemigo z Eva!
Arek

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja również używam graffa tylko ze lekkiego i buty z pianki a na zimę ciuchy od snowboardu.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
ja dodzieram moj sprzet urban&outdoor :) czego nie zniszcze w gorach czy w miescie to wykoncze nad woda ;)
mam troche rzeczy puchowych i membranowych oraz winstopperow i ubran ze stretchu, wiec do wedkowania nic extra nie kupuje.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Ja natomiast nie polecam odzieży daiwy z serii wilderness...kurtka niemiłosiernie przemaka, spodnie jak to spodnie ujdą  ;).Mam dziwne wrażenie że  odzież dla wędkarzy jest droższa niż dla narciarzy, turystów i oferuje gorsze parametry użytkowe...pomijam tu odzież firm takich jak Halkon Hunt i Geoff bo jest to klasa sama sobie...pierwsza z tych firm szyje dla innych firm wędkarskich takich jak rive, browning,daiwa,garbolino...tylko ta cena...a raczej polskie zarobki  >:(

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-kurtki-i-spodnie-jaxon-fishing-team-extreme-cold-iii-g10-a55-p323-k11760.htmlitam
co do naszej ceny kilka lat temu kupiłem zestaw niewiem czy taki sam bo z wygladu bardzo podobny ale z opisu taki sam ja śmigam po lodzie pływam na łodzi to namziemniejsze czasy jest super pod spód bielizna zwykła 100 %bawełna kalesony + bluza dotego polar i jeszcze nie zmarzłem
nie przemaka klecze na lodzie w nim i jie przemaka tylko mówie kilkamlat ma a w tedy może im bardziej zależało na jakości
a w cieplejsze pory ubiór standartowy
 
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ja kupowałem różne ciuchy ale po paru nieudanych strzałach kupiłem spodnie z Prestona - rybaczki. Specjalnie kupiłem o numer za duże - aby nie krępowały ruchów. Latem mozna je podwinąć i mieć wentylację - zimą natomiast zakładam obcisłe kalesony a na to grube - i w tych spodniach jest idealnie. Najważniejsze to chronić plecy aby nie wiało, i aby przy schylaniu się szelki nie wypinały sie jak to bywa przy innych spodniach. Jak na razie to mój strzal w dziesiątkę. Materiał jest idealny - nie przepuszcza wody a oddycha (tyle o ile). Po wypraniu wygląda jak nowy. Można spokojnie sie brudzić ;) Nie potrzebuje w ogóle zimowych ciuchów... Pod te spodnie mozna włożyć z trzy bluzy - i ubieranie sie na cebulę pozwala mi 'trwać'' na rybkach bezproblemowo, nawet w minusowych temperaturach.

Miałem ciuchy Avanti, mam Middy i Mavera. Ten ostatni zawiódł mnie tak mocno niską jakością, że przestałem w ogóle wierzyć w tę firmę. Preston mile zaskoczył. Jednak ich krótsze spodnie (bez szelek) nie są tak dobre. Brak kieszeni to zbyt duzy minus, tutaj sie nie popisali pomyślunkiem ;)
Lucjan

Petr54

  • Gość
Jutro pojadę do Decathlon bo widziałem ostatnio przeceny ciuchów na narty.
Ogrodniczki i kurtki są w wyprzedaży. Moje spodnie już się prują więc trzeba coś nowego poszukać.

Grendziu

  • Gość
W Polsce mamy produkcję Graff od 20 lat specjalizującą się w odzieży wędkarskiej i łowieckiej, cóż więcej potrzeba?

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
zarobkow wiekszych ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
zarobkow wiekszych ;)
Święta prawda :beg:
Robert

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Z graffa sa bardzo dobre jakościowo ciuchy. Polecam.
Krzysztof

Grendziu

  • Gość
 Całe życie chodziłem w starych wojskowych ciuchach za "5zł" i dawałem radę, wystarczyło dobrze ciepło się ubrać. Problem pojawiał się gdy np. siedząc  na łodzi padał deszcz itd itp...
Od Graffa  mam spodnie na szelkach i kurtkę oraz kamizelkę dla spinningistów kupiłem kilka dni temu i na "sucho" jestem zachwycony, jak będzie sprawdzać się na zasiadkach zobaczymy. Mam nadzieję, że posłuży latami, bo garnituru za taką cenę bym nie kupił :)

Jakaś propozycja wygodnych butów taktycznych nieprzemakalnych? Na feedera przeważnie siedzę na pomoście więc  w gumiakach noga się poci...

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Z graffa powinieneś być zadowolony. W tamtym roku kupiłem spodnie na pasek i kurtkę spiningowa i jest super, na chłodne dni pod spód jakieś ciuszki z polaru i jest git. Do tego dobralem sobie kominiarke savagear i jest ciepło.