Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1181043 razy)

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3780 dnia: 27.07.2015, 07:47 »
Również nie miałem okazji od w tygodni wybrać się na ryby i z zazdrością czytam o Waszych sukcesach. Gratulacje dla wszystkich :-)

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 888
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3781 dnia: 27.07.2015, 08:25 »
Pięknie połowione Panowie! :thumbup: Widzę, że jednak komercyjnie bardziej w ten weekend :D
Lucjan

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3782 dnia: 27.07.2015, 09:56 »
Mały trening na nowym łowisku ,Przystanek Stawy Grębów.Krutko bo tylko 5 godzin .Wynik 8 karpi 2 linki,kilka leszczy .

No Andrzej jak zwykle na swoim poziomie - krótko, na jedną wedke i 8 karpi  8) :bravo: :thumbup:
To te stawy pod Sandomierzem ? (kawał drogi !).
Jakie  wrazenia na temat tego łowiska ?
Znów jestem

Offline hadesior

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3783 dnia: 27.07.2015, 10:24 »
witam, wracam właśnie z nad wody. wyniki - 2 karpiki ok. 35cm, krasnopióra 25cm, złoty karaś 33cm i jeden potwór, który zdemolował zestaw. 90% rybek na kulkę 8mm tutti frutti SB, łobuz uderzył na pellet truskawowy SB. Ogólnie byłoby pewnie lepiej ale spaprałem trochę miks, poza tym fajnie spędzony czas :)
per aspera ad astra...

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3784 dnia: 27.07.2015, 11:33 »
Dzisiaj i ja bylem na rybkach :D Lowilem od 14 do 20:30, dwie wedki, gruntowka i feeder (methoda). Na methode zlowilem 4 leszcze 40-45cm, ploc 31cm, karpia 52cm. NA gruntowce zameldowal sie leszczyk ok 30cm i pieeeekna ploc 34cm 8) Uzywalem misku swojej roboty do tego pellet 2mm lorpio method basic i green betaine. PRzynety jakich uzywalem to: kulki lorpio/sonu, pellet sonu, dummbelki Drennana, pop-up od TB :)

Gratulacje ale mam pytanie czy te ryby zostały złowione na PZW czy na komercji

Przy okazji mam prośbę do wszystkich  abyście pisali czy dane ryby zostały złowione na PZW czy na komercji i no co to pozwoli przeanalizować jakie przynęty sprawdzają się na komercji a jakie na PZW
Ryby zostaly zlowione na wodzie Stowarzyszenia Wedkarskiego, kiedys to byla woda PZW. Idealne miejsce do zrobienia Zlotu ;P
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Grendziu

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3785 dnia: 27.07.2015, 11:49 »
Czwartek był dnie przygotowań, czyli gotowanie zanęt: konopie, pszenica, kukurydza, łubin kupno ponad pół litra białych (czerwonych) pół kilograma orzeszków tygrysich – co przy ostatniej zasiadce dało 5/6 karpi. Przypomniała mi się letnia zasiadka z tamtego roku, oraz fakt że woda wyglądała na niedotlenioną, więc zabrałem jak na mnie ograniczoną ilość zanęt i przynęt mimo wszystko. Następnie całą noc przygotowywałem różne wersje strategii odpowiednich do łowiska, z racji tego że miałem być nad wodą sam (plus właściciel) mogłem przetestować po raz kolejny trzy rodzaje metod łowienia z gruntu: a) tradycyjna, na którą łowię od “zawsze”, method feeder do której nie mogłem się jakoś przekonać, oraz jedna z wędek zrobiona typowo pod ciężkie karpiarstwo.

W piątek około 8:30 wybudziłem syna, nie mogłem już się doczekać wyjazdu i oddałem go babci pod opiekę. Około 10:30 zameldowałem się na łowisku (proponowane miejsce zlotu nr 2 przez mnie) Zanim na dobre zacząłem łowić wybiło słoneczne południe. Na początek bardzo delikatnie nęciłem. Niestety woda nie żyła, a po jednym braniu na robaczki ukazał mi się karaś srebrzysty. Po godzinie 15tej zacząłem nęcić spombem grubiej przygotowując się pod noc i już całą zasiadkę, nagle plusk w trzcinie i odjazd na metodę i odjazd na “ananasowego dumbbellsika”.  Po dłuższej chwili pierwszy karpik około 1,5kg leżał w podbieraku. Walczył niesamowicie, co oznaczało, że przy delikatnych zestawach typowo feederowych będzie co się męczyć z rybkami. Do wieczora oprócz przybycia właściciela nic już się nie działo nad wodą, no więc pozwoliliśmy sobie trochę “odpłynąć wodą chmielową” i zaplanować połów od rana jak wstaniemy.

Ja jak terminator bez budzika gdy jestem na rybach punktualnie o 3ciej się obudziłem, no i od razu niemal zaczęło się kolejne Eldorado w moim życiu (mimo, że dzierżawca po raz kolejny przewidywał, że nie będą brały, bo od miesiąca padł 1 karp i jeden 3kg lin). Do 15tej złowiłem 16 karpi (złowiliśmy, czasami na moją wędkę rybę wyciągał właściciel), w tym największy 7,2kg najmniejszy jakieś 1,5kg. Ryby zaczęły żerować dzięki załamaniu się pogody, przeszła w między czasie burza, wiatr był zachodni, ciśnienie odpowiednie. Rybki w bardzo dobrej kondycji trafiły do wody, przechowywane były w siatce 6m zawodniczej.

Na zestaw typowo karpiowy nie miałem ani jednego brania. Na “mój feeder” 8 sztuk na method feeder (w końcu polubiłem ;D) 8 sztuk – dumbbells tutti frutti był niemal tak samo skuteczny co robaczki. :)

Już podczas powrotu do domu zaplanowałem sobie kolejną zasiadkę na tym łowisku, swoisty maraton wrześniowy 3/5 dniowy – chcę iść na rekord życiowy czyli przekroczyć ponad 100kg podczas jednej sesji. Czy się uda – niekoniecznie, łowisko jest chimeryczne mimo wszystko :P.

Na zdjęciu nr 3 właściciel łowiska Piechu -  z życiówką 7,150kg.

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3786 dnia: 27.07.2015, 11:56 »
Dzisiaj i ja bylem na rybkach :D Lowilem od 14 do 20:30, dwie wedki, gruntowka i feeder (methoda). Na methode zlowilem 4 leszcze 40-45cm, ploc 31cm, karpia 52cm. NA gruntowce zameldowal sie leszczyk ok 30cm i pieeeekna ploc 34cm 8) Uzywalem misku swojej roboty do tego pellet 2mm lorpio method basic i green betaine. PRzynety jakich uzywalem to: kulki lorpio/sonu, pellet sonu, dummbelki Drennana, pop-up od TB :)

Gratulacje ale mam pytanie czy te ryby zostały złowione na PZW czy na komercji

Przy okazji mam prośbę do wszystkich  abyście pisali czy dane ryby zostały złowione na PZW czy na komercji i no co to pozwoli przeanalizować jakie przynęty sprawdzają się na komercji a jakie na PZW


Przede wszystkim gratulacje dla kolegi, za złowienie tylu rybek w tak krótkim czasie, ładną miałeś zabawę. Ze swojej strony też się przyłączam do tego, aby podawać informacje na jakim łowisku się złowiło rybki i na jakie przynęty, bo wiadomo, że na komercji większość przynęt dobrze działa i jest kilka osób na tym forum co w szczególności łowią na wodach ogólnodostępnych PZW, więc tam przynęty zadziałają inaczej niż na komercji - sam zapach jest inny w wodzie. To się przydaję dla każdego, ponieważ to co na komercji się sprawdza w 100% nie koniecznie zadziała na wodach PZW.

Pozdrawiam Sylwek
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3787 dnia: 27.07.2015, 12:05 »
Grendziu gratulacje :bravo: :bravo: :bravo:. Następnym razem daj znać kilka dni wcześniej :beer:
Zbyszek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3788 dnia: 27.07.2015, 12:10 »
Wędkowałem od 5:30 do 10:00. Jeden zerwany lin (źle zaciągnięta pętla na przyponie) >:O i 10 złotych rybek. Wszytko złowione na dumbellsiki ananasowe i tuti fruti. Łowiłem na metodę i helikopter. Zdecydowanie wygrała metoda.
Zbyszek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3789 dnia: 27.07.2015, 12:19 »
Pięknie połowione Panowie! :thumbup: Widzę, że jednak komercyjnie bardziej w ten weekend :D


Luk, bo na komercji łatwiej o rybę i myślę, że większość tu kolegów widać po zdjęciach i wpisach, że to ryby komercyjne i jest się czym pochwalić. Zaś ludzie jeżdżący na wody ogólnodostępne nigdy na tym portalu nie będą mogli pochwalić się tymi wyczynami, co wędkarze łowiący na zbiornikach komercyjnych. Jeden łowiący kolega na komercji złowi więcej i szybciej niż 10 kolegów wędkujących na dzikiej wodzie. I myślę, że wędkarze łowiący na dzikiej wodzie nie wstawiają zdjęć, bo może boją się tego, że ktoś ich wyśmieje za ich połowu. a każdy tu wędkarz, który wstawia zdjęcia ryby z dzikiej wody, może być ta ryba niewielka ale to dla mnie podziw i uznanie dla tego wędkarza.
pozdrawiam Sylwek ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline hadesior

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3790 dnia: 27.07.2015, 12:57 »
Do poprzedniego wpisu: łowisko - stawy PZW w Błoniu koło Warszawy.
per aspera ad astra...

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3791 dnia: 27.07.2015, 13:08 »
To rozgraniczanie moim zdaniem zaczyna tu ciut gonić w piętkę. No bo co oznacza woda PZW. Jeśli tylko przynależność, to takie porównanie mija się z celem. Czym różnią się łowiska sekcyjne ,klubowe z zakazem zabierania(tu się różnią ! zgoda) lub  dorybianiem non stop(mowa o PZW) od komercji ??Jeśli mamy dzielić to ja proponuję nazywać wodami  PZW akweny otwarte,nie objęte specjalną troską, typu rzeki ,jeziora! Poddane presji rybacko wędkarskiej!
Arek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3792 dnia: 27.07.2015, 13:13 »
witam, wracam właśnie z nad wody. wyniki - 2 karpiki ok. 35cm, krasnopióra 25cm, złoty karaś 33cm i jeden potwór, który zdemolował zestaw. 90% rybek na kulkę 8mm tutti frutti SB, łobuz uderzył na pellet truskawowy SB. Ogólnie byłoby pewnie lepiej ale spaprałem trochę miks, poza tym fajnie spędzony czas :)

do poprzedniego wpisu: łowisko - stawy PZW w Błoniu koło Warszawy.

Witam, ładny połów jak na rybki z dzikiej wody. gratulacje. opis zrobiony tak jak potrzeba ;) - gdzie, co, jak, ile i na co. to będzie potrzebne dla niektórych wędkarzy - co jest skuteczne na danym łowisku. dobra komunikacja to połowa sukcesu. no i ta krasnopióra piękna ryba! jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 441
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3793 dnia: 27.07.2015, 14:20 »
To rozgraniczanie moim zdaniem zaczyna tu ciut gonić w piętkę. No bo co oznacza woda PZW. Jeśli tylko przynależność, to takie porównanie mija się z celem. Czym różnią się łowiska sekcyjne ,klubowe z zakazem zabierania(tu się różnią ! zgoda) lub  dorybianiem non stop(mowa o PZW) od komercji ??Jeśli mamy dzielić to ja proponuję nazywać wodami  PZW akweny otwarte,nie objęte specjalną troską, typu rzeki ,jeziora! Poddane presji rybacko wędkarskiej!

Arku masz 100% racji :bravo: :beer:

witam, wracam właśnie z nad wody. wyniki - 2 karpiki ok. 35cm, krasnopióra 25cm, złoty karaś 33cm i jeden potwór, który zdemolował zestaw. 90% rybek na kulkę 8mm tutti frutti SB, łobuz uderzył na pellet truskawowy SB. Ogólnie byłoby pewnie lepiej ale spaprałem trochę miks, poza tym fajnie spędzony czas :)

do poprzedniego wpisu: łowisko - stawy PZW w Błoniu koło Warszawy.

witam, ładny połów jak na rybki z dzikiej wody. gratulacje. opis zrobiony tak jak potrzeba ;) - gdzie, co, jak, ile i na co. to będzie potrzebne dla niektórych wędkarzy - co jest skuteczne na danym łowisku. dobra komunikacja to połowa sukcesu. no i ta krasnopióra piękna ryba! jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam ;)

Tak , tak Pyza te informacje na pewno pomoga pozyskac białko na dzikie kotlety. :P
Maciek

Offline hadesior

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3794 dnia: 27.07.2015, 14:30 »
Hej...kotlety tylko sojowe :P...tylko C&R
per aspera ad astra...