Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1181239 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5685 dnia: 13.10.2015, 12:02 »
Łukasz, przecież to jest śmiech przez łzy...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 889
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5686 dnia: 13.10.2015, 17:42 »
Biały, ale przecież wędkarze powinni pójść do siedziby okręgu, i prezesa przewieźć na taczce do kanału, po czym zrobić mu zaślubiny z H2O. Jeżeli PZW serwuje w stolicy taką wodę, to jest kpina po prostu. Ryba ma być, nieważne ile się jej zabiera. Bo jeżeli łowi na niej mnóstwo wędkarzy, to mnóstwo kasy z ich skłądek powinno iść na zarybienia. To PZW jako dzierżawca ma kombinować co zrobić aby były ryby. Wnioskować o większe zarybienia, zmienić operat?

I tutaj dodam jeszcze jedną rzecz. Dwa lata temu przed MŚ w spławiku, znajomy był zobaczyć treningi wyczynowców - światową elitę. Łaził, łaził - i doszedł do miejsca, gdzie stał gość co czegoś pilnował, niewiadomo czego. Zagadał z nim i okazało się, że człowiek po rozmowie o tym i o tamtym, wyjawił mu, że kanał zarybiono przed zawodami (sugerował, że rybami nie z ośrodka, tylko odłowionymi gdzie indziej), po czym ustawiono siatki aby ryba nie uciekła (i on jej pilnował). Sprawa pojawiła się na FB WMH, ale usunięto wątek, bo osoba która o tym doniosła nie miała dowodów (zdjęcie siatki to nie dowód), zaś osoby pomagające w organizacji zagroziły tym i owym. Redakcja się przestraszyła.

Jak dla mnie pasowało wszystko idealnie (a MŚ były raprtem we wrześniu). Bo już mieliśmy ME w spławiku na Kanale Ulgi w Opolu, gdzie zawodnicy niczego nie łowili i o mały włos nie doszło do skandalu (tak słaba jest ta woda). Tutaj bano się kompromitacji, i pojechano po bandzie. A zarybienia przed MŚ to nie pierwszyzna dla PZW, na muchowe 'igrzyska' zarybiono dwa tygodnie wcześniej tęczakiem :D Tak więc tak to jest.

Wiem, ze to offtop (i tak mało kto co łowi dzisiaj :D) - ale zobaczcie - od kogo żądać aby ryby były? Przecież to dzierżawca, okręg PZW, ichtiolodzy - powinni tutaj działać! Zwłaszcza, że to woda stołecznego miasta. Jak dla mnie to skandal i nabijanie wędkarzy w butelkę.
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5687 dnia: 13.10.2015, 17:56 »
Jak dla mnie to powód prosty,brak ryby,a nie zmiana pogody.mogło być gorzej z braniami,ale nie aż tak.woda nie schłodziła sie aż tak szybko. Ja ostatnio łowiąc na rzece,łowiłem w nurcie i jakies może 80 cm wody,a tu juz nie powinno być ryby,tylko w głebszych partiacch rzeki,ale dobra taktyka dała efekt w postaci kilku brzan+ kilka zerwanych w zaczepach.więc powód tak słabych wyników zrobionych przez zawodowców na tej wodzie,jest tylko jeden ,brak ryby :(

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5688 dnia: 13.10.2015, 18:13 »
Normalka u nas w kole jest organizowanie zawodów dwa tygodnie po zarybieniu. Wpis Luciana niszczy.
Michał

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5689 dnia: 13.10.2015, 18:55 »
Graty panowie za połowy ;D ja właśnie wróciłem z zawodów PAA w UK. Startowało 30 zawodników każdy po dwie wędki.Pewnie jak Lucek wróci,to zda obszerniejszą relacje.Ja przejechałem 350km w jedna stronę,po to aby zaliczyć pierwszego blanka w tym roku :D :D :D

Gratuluję wyników! :bravo: Świetne relacje Panowie, takie reportaże są super!

Grendziu, czyli jednak nie gryzły tak jak powinny :D  No ale i tak było super
Mario- bardzo fajnie napisany tekst, pośmiałem się! Ładnie nakosiliście...

Jak Maniek pisał wróciliśmy z zawodów brzanowych na Trencie. Totalna klapa niestety, ryby nie brały - na trzydziestukilku zawodników złowiono trzy brzany, kilka klaników, klenia (60 cm!) , parę węgorzyków i karpia. Co najgorsze, połowa stanowisk od platformy do 'środka' w ogóle praktycznie nie miała kontaktu z rybami, nie było brań. Ryby jakby płynęły pod prąd - i najwięcej brań miał ostatni wędkarz, który złowił dwie z trzech ogólnie złowionych brzan. Ryby jakby doszły tylko do dziesięciu końcowych stanowisk i zawróćiły. Może było za mocno nęcone? Trzecia sztuka trafiła się... mnie - i był to najmniejsza brzana złowiona przeze mnie w życiu. 'Kiełb' miał 23 cm :D Jakby nie było, inni mieli brania ale brzany pozrywali (kilka osób z końca) i ta mała rybka dała mi drugie miejsce, co równało się nagrodzie 120 funtów i około 60 funtów w gadżetach. Tak więc 'dłubanina' się opłaciła. Długi przypon, mniejszy hak i kosteczka mielonki poobcinana nożem dała mi klenika 30 cm i tego 'kiełbia właśnie' :D Miałem fuksa, co? :D Krzysiek złowił dwie piękne brzany - 79 i 80 cm, ta większa miała 5.5 kilograma, czyli ładny smok...

Ogólnie super atmosfera, dużo nowych znajomości, po prostu super. Tylko ryby nie dopisały, był to najsłabszy dzień na Trencie jaki kiedykolwiek pamiętam. Nikt nie złowił leszcza nawet, a około 15 osób nie miało praktycznie brania. Co ciekawe Rado miał jedyne branie - i zamiast brzany objawił się karp, piękny i silny pełnołuski, ważący 6.5 kilograma.
A co powiecie na to?
Może na czas zawodów na Trencie ryby wyparowały?
Bo jak taką grupa Polaków przyszła to strach pływać.
Może potrzebny nowy operat.

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5690 dnia: 13.10.2015, 19:07 »
Ale przynajmniej mieli jakieś ryby ☺ tak jak Luk napisał kilka zerwalo się. A u nas niestety nawet jazgarz na jedną ochotke nie brał ☺
Michał

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5691 dnia: 13.10.2015, 19:09 »
To ze akurat organizuje sie zawody po zarobieniu to ok bo ryba która przeważnie potrafi jeść z ręki dobrze ze jest pokłuta i sie rozproszy po zbiorniku. Ale musibyc humanitarnie złowiona i wypuszczona.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5692 dnia: 13.10.2015, 19:13 »
Dopóki to bedzie biznes nikt nie odpuści takich zawodów wpisowe 300 zl ilośc zawodników 80 koszt to pucharki obiad, może koszenie stanowisk ubezpieczenie, służby ratunkowe itp.  No ale super sędziowie musza zarobić za dyskwalifikacje bo komuś pięta do wydy wpadła jak to było kilka lat temu.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5693 dnia: 13.10.2015, 19:17 »
Graty panowie za połowy ;D ja właśnie wróciłem z zawodów PAA w UK. Startowało 30 zawodników każdy po dwie wędki.Pewnie jak Lucek wróci,to zda obszerniejszą relacje.Ja przejechałem 350km w jedna stronę,po to aby zaliczyć pierwszego blanka w tym roku :D :D :D

Gratuluję wyników! :bravo: Świetne relacje Panowie, takie reportaże są super!

Grendziu, czyli jednak nie gryzły tak jak powinny :D  No ale i tak było super
Mario- bardzo fajnie napisany tekst, pośmiałem się! Ładnie nakosiliście...

Jak Maniek pisał wróciliśmy z zawodów brzanowych na Trencie. Totalna klapa niestety, ryby nie brały - na trzydziestukilku zawodników złowiono trzy brzany, kilka klaników, klenia (60 cm!) , parę węgorzyków i karpia. Co najgorsze, połowa stanowisk od platformy do 'środka' w ogóle praktycznie nie miała kontaktu z rybami, nie było brań. Ryby jakby płynęły pod prąd - i najwięcej brań miał ostatni wędkarz, który złowił dwie z trzech ogólnie złowionych brzan. Ryby jakby doszły tylko do dziesięciu końcowych stanowisk i zawróćiły. Może było za mocno nęcone? Trzecia sztuka trafiła się... mnie - i był to najmniejsza brzana złowiona przeze mnie w życiu. 'Kiełb' miał 23 cm :D Jakby nie było, inni mieli brania ale brzany pozrywali (kilka osób z końca) i ta mała rybka dała mi drugie miejsce, co równało się nagrodzie 120 funtów i około 60 funtów w gadżetach. Tak więc 'dłubanina' się opłaciła. Długi przypon, mniejszy hak i kosteczka mielonki poobcinana nożem dała mi klenika 30 cm i tego 'kiełbia właśnie' :D Miałem fuksa, co? :D Krzysiek złowił dwie piękne brzany - 79 i 80 cm, ta większa miała 5.5 kilograma, czyli ładny smok...

Ogólnie super atmosfera, dużo nowych znajomości, po prostu super. Tylko ryby nie dopisały, był to najsłabszy dzień na Trencie jaki kiedykolwiek pamiętam. Nikt nie złowił leszcza nawet, a około 15 osób nie miało praktycznie brania. Co ciekawe Rado miał jedyne branie - i zamiast brzany objawił się karp, piękny i silny pełnołuski, ważący 6.5 kilograma.
A co powiecie na to?
Może na czas zawodów na Trencie ryby wyparowały?
Bo jak taką grupa Polaków przyszła to strach pływać.
Może potrzebny nowy operat.

   Elvis kumplu my żesmy byli nastawieni tylko na jeden gatunek ryby,a była nią brzana ;)   owszem było słabiutko,ale zostały złowione też klenie,a także karp no i brzanki. ;)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5694 dnia: 13.10.2015, 19:26 »
Dodam jeszcze,ze na tych zawodach gdzie łowił Górek,gdyby mieli punktować tylko leszcza to chyba nie było by nikogo na podium :-X

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5695 dnia: 13.10.2015, 19:35 »
Forumowicze sorki za brak cenzury w linku ale tak trzeba. Rozmowa w tematach o IRŚ i podobnych która przeniosła się dziś i do tego tematu dopóki jajoglowi nie znajdą wspólnego języka (i wroga) z wędkarzami którym jest PZW będzie tylko kłótnia. Zapraszam do obejrzenia filmu
Żeby nie było dziękuję Kotwicowi i Rybalowi bo robią dùuuuuuuużo dobrego na tym forum ale trzeba WIĘCEJ a potem :beer: i na :fish: bo na pewno będą.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 889
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5696 dnia: 15.10.2015, 20:15 »
Wczoraj nastąpił spontaniczny wyskok na Wye, na Foy Bridge. I od razu jak zobaczyłem wodę, wiedziałęm, że nie będzie lekko. Niska iczysta jak cholera, widać było dno i sznury traw. Niestety ten odcinek to tylko dwa stanowiska, i dwa miejsca na lokowanie zestawów. Były głęboki na 1 metr, może 1.20 - tak więc nie było tam żadnego dołka gdzie mogła siedzieć ryba. DObrze wiedzieć na przyszłość. Trochę dalej był 'przełom' i tzw.bród, nie do sforsowania dla brzan i kleni przy takiej nożówce. Tak więc mieliśmy w perspektywie ryby z naszego skromnego odcinka.
Próbowaliśmy z Danielem kilku rzeczy, brań nie było. Pojawiły się dopiero o zmroku, ale tylko kilka, czego efektem były dwa klenie - jeden z 40-42 drugi pod 50 cm. Siedzieliśmy godzinę po zmroku i nic.

Tak więc dobra nauczka na przyszłość, aby nie jechać tam jak jest niski stan wody. Ale odpoczynek był, piękne widoki i okoliczności przyrody, jesienne słońce i myśliwiec Typhoon, który przeleciał nam nad głowami :D


Zaznaczone miejsca były jedynymi gdzie można było lokować zestawy, reszta to płytka woda (około40-60 cm pełna traw). Dalej widać bród, barierę dla ryb przy niskim stanie wody.




Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5697 dnia: 15.10.2015, 21:29 »
No Lucek jeszcze dużo wody na Wye musi upłynąć zebyś poznał rzeke :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 889
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5698 dnia: 15.10.2015, 21:45 »
Teraz zobaczyłem jak wygląda ten odcinek przy płytkiej wodzie. Już wiadomo czemu jest po 17 funtów a nie po 24 :D No ale tak to jest jak się rezerwuje po 18tej ...

A tak na marginesie, w gazecie piszą o nowym odcinku Wye udostępnionym wędkarzom- Goodrich Court. 15 funtów, maksymalnie 4 wędkarzy. Spróbujemy?  :D
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5699 dnia: 15.10.2015, 21:57 »
A tel do przyjaciela :) Goodrich Court miejsce tylko wczesniej dla wędkujących łososie. Pewnie udostępnili na okres zamknięty. W jakiej gazecie piszą?!