Ankieta

Uważam, że:

SSR jest potrzebna i wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków
10 (19.2%)
SSR jest potrzebna, ale nie wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków
32 (61.5%)
Taka służba jak SSR jest zbędna
10 (19.2%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: 29.06.2016, 14:01

Autor Wątek: Społeczna Straż Wędkarska - potrzebna czy też nie? Czego od nich chcemy?  (Przeczytany 33185 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 746
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Sęk w tym, Jurku, że jak widać, nie tylko przez pseudo. Co zasmuca mnie potwornie. W Polsce nigdy nie będzie ryb... :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Mało kto mówi o tym, że straż jeździ dodatkowo choćby na sprzątanie.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Po prostu SSR jest tworem bez przyszłość , można sobie wyobrażać o nich cuda wianki, a w rzeczywistość nic nie mogą zrobić.

pawciobra na jakiej podstawie pouczyli kogoś Ci strażnicy?

MarioG to SSR jeszcze za sprzątaczkę robi?
U nas w kole sami jeździmy sprzątać i takie działanie nie ma nic wspólnego z SSR.
Feeder & spinning

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
@fEeDeReK
Gość łowi na 3 wędki na rezerwacie gdzie obowiązkiem oprócz karty jest posiadanie zezwolenia. Gość nie dość, że o 1 wędkę za dużo, to bez zezwolenia i co Ci SSR mieli zrobić? Wzywać policję i czekać do wieczora aż możę w końcu znajdą drogę polną gdzieś za lasem? czy zabrać delikwenta na łódkę i wrócić na przystań i wracać do domu, bo powrót byłby nieopłacalny? Pokiwali palcem i kazali złożyć jedną wędkę. Jak tak dużo wiesz na temat SSR, to opowiedz co do ich obowiązków należy, to z miłą chęcią Cie wysłucham, bo może jeszcze dużo nie wiem ;)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Zawsze trzeba zacząć naprawę  OD SIEBIE a potem wymagać od innych ale u nas to normalka, lud stawia  same wymogi co powinno być a co nie samemu nic przy tym nie robiąc by było lepiej.
Może jeszcze strażnik powinien przyjść do nas w smokingu ze szklaneczką whisky ?

Własnie zacznijmy od siebie a potem swoje oczekiwane wymagania skierujmy na innych
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
I właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu o likwidacji.
Jeśli była by to psr to inaczej by się to skończyło.
To po co w ogóle jeżdżą na te kontrole bez chociaż jednego funkcjonariusza psr?
Feeder & spinning

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
I właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu o likwidacji.
Jeśli była by to psr to inaczej by się to skończyło.
To po co w ogóle jeżdżą na te kontrole bez chociaż jednego funkcjonariusza psr?

A dasz im tego strażnika PSR? Skoro w moim okręgu jest 1,5 strażnika na kilkadziesiąt akwenów a siatki kłusowników same likwidować się nie będą...Ja jestem zadowolony, że na wodach, których ja wędkują są kontrole SSR, i to dosyć często i chwałą im, że mają czas i nerwy aby się tym zajmować. Wiadomo jest nie od dziś, że kilka dodatkowych przywilejów by się im przydało, ale jaki kraj tacy strażnicy :-\
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Jak pisałem wspólne patrole to jedno z rozwiązań.Większe uprawnienia, kultura i znajomośc przepisów. Wszyscy zadowoleni ;D
Ale trzeba by zaangażować w to nie tylko PSR ale Straż Miejską czy Policję
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
I właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu o likwidacji.
Jeśli była by to psr to inaczej by się to skończyło.
To po co w ogóle jeżdżą na te kontrole bez chociaż jednego funkcjonariusza psr?

A dasz im tego strażnika PSR? Skoro w moim okręgu jest 1,5 strażnika na kilkadziesiąt akwenów a siatki kłusowników same likwidować się nie będą...Ja jestem zadowolony, że na wodach, których ja wędkują są kontrole SSR, i to dosyć często i chwałą im, że mają czas i nerwy aby się tym zajmować. Wiadomo jest nie od dziś, że kilka dodatkowych przywilejów by się im przydało, ale jaki kraj tacy strażnicy :-\

I sam widzisz za mało jest etatowych strażników , na tyle kasy co idzie na utrzymanie prezesów i całej tej reszty to mielibyśmy psr w każdym kole ;)
Feeder & spinning

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Dlatego tłumaczę, że nie ma co narzekać na SSR na ich pracę, bo chociaż się starają i robią, to nieodpłatnie ;)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Ale kto narzeka?
SSR powinna przestać istnieć i tyle.
Takie jest moje zdanie bo po co w ogóle ktoś tworzy taką dziwna formację nie mającą żadnych praw
Feeder & spinning

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Widzę walka z wiatrakami...
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Ale kto narzeka?
SSR powinna przestać istnieć i tyle.
Takie jest moje zdanie bo po co w ogóle ktoś tworzy taką dziwna formację nie mającą żadnych praw


W takim wypadku już nikt nie będzie pilnował wody. Nie wyobrażam sobie jak wtedy tych kilku strażników PSR upilnuje cały okręg katowicki. To byłaby katastrofa a kłusole wyczyściliby nam każdą wodę. Takie myślenie to utopia. Zlikwidować jest prosto, jednak co dalej?
Mówisz zabrać prezesom i dać na kontrolę? No tak, jest to jakiś pomysł, ale obecnie nierealny. Dlatego należy szanować przynajmniej to co mamy. Na dzień dzisiejszy nie ma innej alternatywy.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Widzę walka z wiatrakami...
Dlatego ja sie poddaję.
No nie idzie wytlumaczyć...

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Dziwi mnie fakt, że tyle osób uważa SSR za jąkających się, bez szkoły analfabetów, a jeszcze gorzej biorących ich za zomowców...Ja nie wiem co Wy macie do strażników ze swoich kół. Połowa osób co się wypowiada choć raz miała z nimi styczność, że tak negatywne opinie? Moim zdaniem wszystko zależy od komendanta SSR, który w przypadku mojego koła, jest były policjant i o organizacje strażników potrafi zadbać. Ostatnimi czasy sam się wybrałem z SSR jako "gość" i się przyglądałem ich pracy. JKarp, jeśli łowisz tylko w miejscach gdzie da się samochodem podjechać pod samą wodę, to ok możesz wzywać nawet i GROM, ale w prawdziwej dziczy, buszu żadna policja czy PSR nie przybędzie, no bo jak im drogę wytłumaczyć? Spuszczą się na linach z helikoptera? :D Ze względu na takie okolice jak się spotyka wykroczenia,to przeważnie są tylko...pouczenia. No ale kto z was zrozumie jak nikt z was nie wie jak, to jest naprawdę. Ale spróbujcie chociaż raz umówić się z komendantem SSR w waszym kole, żeby wybrać się jako obserwator ich wykonywanej robocizny.

Szanuję SSR, dość często spotykam nad wodą i nigdy, powtarzam nigdy nie miałem problemów nad wodą z powodu łamania prawa czego niestety nie mogę powiedzieć i pewnej grupie SSR.
No własnie - totalny brak wiedzy i ignorancja tematu. Powiadam, że pieprze. Ale za to moi Koledzy strażnicy wiedzą dokładnie co należy w w jakiej sytuacji zrobić, jak dzicza i głusza. Nie strugają komando foki, nie wzywają GROMU itd. Skoro ktoś nie chce poddać się kontroli, jest agresywny odstępują. Skoro policja mówi, że nie mają teraz wolnego patrolu mówią trudno, skoro PSR mówi, że są np w Płocku ( lub obojetne gdzie i widocznie tam być muszą ) mówią trudno. Ale takie jest PRAWO - no chyba, że go nie znasz to poczytaj. SSR jest formacją pomocniczą. Mają prawa jakie mają i jest to niewątpliwie problem w szczególność dla pewnych strażników SSR.

"Chciał bym by osoby które tak ostro krytykują działanie ssr założyli czapkę niewitkę i będąc niewidocznym dla innych zobaczyli by na własne oczy ich działania i usłyszeli na własne uszy obelgi jakimi oni są obrzucani przez pseudo wędkarzy"

Jurek, nie krytykuję całej SSR. No są tacy co być nie powinni i basta. A skoro się dają i nie umieją korzystać zw swoich praw to ich sprawa. Niestety ale to świadczy o braku profesjonalizmu ze strony SSR. Dlatego z uporem maniaka powtarzam - koledzy z SSR nie kontrolujcie sami. U mnie w kole nawiązano współpracę z policją. Jest oficer łącznikowy. Oczywiście nie znaczy to, że na każde skinienie jest policja ale zaplanować sobie na spokojnie patrole i realizować. Jak wędkarze zobaczą policję inaczej ćwierkają.
JK