Autor Wątek: Upadek zachodniej cywilizacji  (Przeczytany 12627 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Upadek zachodniej cywilizacji
« dnia: 25.10.2016, 19:37 »
Dzisiaj przeżyłem szok. SZOK!

Musiałem dociąć płytę MDF do pewnego wymiaru, więc pojechałem do Selco, które ma MDFki o grubości 25 mm jak również i stanowisko do ich cięcia.

Naciskam przycisk, czekam aż ktoś przyjdzie. Po kilku minutach człapie murzyn, młody, na oko 18-20 lat. Zakłada sprzęt ochronny, kładziemy płytę razem na pile. Pada pytanie - jaki wymiar chcę. Mówię: 116 na 160 cm. Tutaj dodam, że płyty te mają podstawowy wymiar - 244 na 122 cm. Wszystkie praktycznie są w tym rozmiarze, w budowlance to 90% rozmiarów takich płyt (MDF, OSB, PLy, karton-gips).
Murzyn myśli i myśli... OK, pomogłem mu i poprosiłem o ołówek - rozrysowałem mu płytę jaką chcę uciąć, podałem wymiary, wytłumaczyłem ile ma duża płyta, ile ma ta którą chcę mieć poi przycięciu. Po jakimś czasie ustawił piłę na 116 cm, ale chciał przeciąć płytę w połowie (wyszły by dwa prawie równe kawałki)! Zatrzymuję go i mówię, że jak tak zrobi, to nie wyjdzie mu wymiar którego chcę. Myśli, myśli - i powiada, że idzie po kogoś. Zniknął. Po chwili wraca w asyście jakiegoś innego czarnego i menadżera, ładnie ubranego. Chłopaki pytają mnie jak chcę przeciąć płytę - mówię i pokazuję schemat. Menago mówi jak chcę coś dodać, że oni są przeszkoleni i dadzą radę. Tym razem jeden tłumaczy drugiemu, ale efektów nie ma. W końcu menadżer mówi do mnie:
- jak chcesz przeciąć tę płytę?
Wymiękłem. Na Ozyrysa, chciałem powiedzieć, że jak najszybciej, ale kulturalnie mówię - że wymiar uda się uzyskać tylko jeden, że można wpierw ciąć po długości a później w pionie, lub też na odwrót. Menadżer się zdenerwował lekko i powtarza pytanie. Mówię, że takie pytania to nie do mnie, bo nie ja tnę, powtarzam, że można to zrobić i tak i tak. NIby jest OK. Ale murzyn 'od cięcia' stoi totalnie zielony, nie wie jak ma ciąć. W końcu najmądrzejszy z nich, trzeci pracownik Selco, mówi, żeby długopisem zaznaczyć sobie 116 cm i tak ciąć w poziomie. Wow, ale przełom!

Menadżer mówi - że oni nie mogą przeciąć płyty w poziomie z centymetrem, bo piła jest 'nie taka'. Mówię mu, że inne Selco mają takie same i tną w te i we wte. On, że pewnie mają inny model. Ja mówię, że to niemiecka firma, piła warta z 20 tysięcy funtów, i co jak co, ale na pewno da się ciąć w pionie i poziomie, bo Niemcy głupi nie są. Pokazał mi skalę, jak byk jest możliwość ustawiania z dokładnością do milimetra, ale OK, nie mówię nic aby nie zagęszczać atmosfery...

W końcu  ekipa zadecydowała że tną wzdłuż śladu po długopisie. i stało się. Szybko kolejne cięcie i miałem swoją płytę. 15 minut męczarni.

Prawda jest taka, że czarny od cięcia, z matmy nie zdałby w Polsce z drugiej klasy do trzeciej. Menadżer miałby problemy już w czwartej, trzeci zawodnik cholera wie gdzie by się zatrzymał. Mamy rok 2016, a kolesie nie potrafią robić najprostszych rzeczy matematyki, zero wyobraźni, zero jakiegoś rozeznania w najprostszej geometrii, zwalają na Niemców, że maszynę źle zrobili :)

Wyobrażacie sobie kogo oni zatrudniają? I najlepsze jest to, że mówią, że Polacy zabierają im pracę. Plizzz... Sami sobie ją zabieracie geniusze!

Jak powiedział Adam Miauczyński w Dniu Świra (grany przez Marka Kondrata): No ja pier...lę  k..wa!
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2016, 19:41 »
:D :D :D Humor mi Lucek poprawiłeś 8)

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2016, 19:56 »
No kurna, jestem przeraźony jak patrzę na podręczniki w SP.
W tym kierunku to zmierza.

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2016, 20:01 »
aż się wierzyć nie chce... można przytoczyć żart z brodą:

Matura 1960 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1970 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1980 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile procent stanowi zysk drwala?

Matura 1990 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal i jaki wpływ miała jego praca na otoczenie drzewa (uwzględnij sąsiadującą z drzewem florę i faunę)?

Matura 2000 r. (tylko dla zainteresowanych)

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Opisz w kilku zdaniach, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny? Jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew?

Matura 2010 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

Matura 2020 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2016, 20:04 »
aż się wierzyć nie chce... można przytoczyć żart z brodą:

Matura 1960 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1970 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Matura 1980 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile procent stanowi zysk drwala?

Matura 1990 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal i jaki wpływ miała jego praca na otoczenie drzewa (uwzględnij sąsiadującą z drzewem florę i faunę)?

Matura 2000 r. (tylko dla zainteresowanych)

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Opisz w kilku zdaniach, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny? Jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew?

Matura 2010 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

Matura 2020 r.

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

 ;D :thumbup:
Andrzej

Kadłubek

  • Gość
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2016, 20:16 »
Lucek ty tak na serio? Bo chyba nie pierwszy rok w UK... tam sami tacy ...

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #6 dnia: 25.10.2016, 20:18 »
Wiecie co. A my narzekamy na obsługę w kraju. U nas ten bambus, już przy 3 zdaniu miał by obity ryj, bo nam nawet jak ja po zawodówce, nie mieściło by się w pale, by tak prostej rzeczy nie pojąć. Stosując się do Luka, bo widzę że lubi cytować Asterixa, lub co bardziej prawdopodobne komix, Kajko i Kokosz. Na Belenusa,Tołtatesa ,Belsama i, na przykład. Za co oni im płacą?
Arek

MrProper

  • Gość
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #7 dnia: 25.10.2016, 20:19 »
Hahaha
Miałem podobna sytuacje w gamma- taki market budowlany
Kupowałem sklejke, która chciałem pociąć. Z góry  miałem zaplanowane cięcia na formacie który kupiłem, aby wyszło wszystko tak jak ma być,
Na pile stał Turecki
Pokazałem mu rysunek przedstawiłem wymiary, i zacząłem tłumaczyć jak ma ciąć, w jakiej kolejności

Oburzył sie -  ze to on tu jest od cięcia. Mysle sobie ok stary, przecież ja nie jestem nie omylny.
Wziął sie z zapałem za cięcie pociął, wręczył mi trzy kawałki, i powiedział ze mam mu donieść kolejny kawałek ???
Dodam ze z formatki miało wyjść sześć kawałków o różnych gabarytach.
Wielkie oczy zrobił jak sie dowiedział ze ja za dwie płyty płacić nie będę, a tym co naciął moze sobie w kominku napalić :D

Oczywiście sprawa skończyła sie rozmowa z kierownikiem działu.
Ja wyszedłen z uśmiechem na twarzy ( ale nieukrywam ze ciśnienie miałem wysokie )
A jegomościa nie widze tam do tej pory.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #8 dnia: 25.10.2016, 20:27 »
U mnie na wsi w Castoramie, nigdy nie miałem takich ansów. Chłopaki może i najmilsi nie są( tyleset osób na dzień? trzeba ich zrozumiec) Ale fachowo odwalają robotę. :beer: Jak można zatrudnić takiego kretyna? Jakie są kryteria naboru? ???
Arek

Offline Rosa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poważnie to sie leży w grobie..
  • Lokalizacja: Irlandia
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #9 dnia: 25.10.2016, 20:32 »
Opowieść Luka jest przedstawiona w sposób ironiczny, ale wierzę, Spotkałem się z przypadkiem, kiedy wspaniale opalony przybysz odmowił zamiatania, twierdząć, że śmieci jest zbyt wiele. Oni wyobrażają sobie, że po przybyciu do europy należy im się uposażenie w postaci domu i samochodu! Najlepsze jest to, że brytyjczycy głosując za Brexitem najczęściej podawali Polaków jako swoich ''utrzymanków''. To jest tylko i wyłącznie ich doskonała wiedza o tym, że nie nadają się do niczego, a jeden polak może zastąpić 20 z nich wiele się nie męcząc! Oni do mocnoopalonych nie mają nic, bo tamci są bardziej leniwi i głupi- zero zagrożenia! Tylko teraz kiedy sponsorem tego lenistwa zostanie tylko i wyłącznie podatnik brytyjski, będą musiały nastąpić ogromne zmiany! Bardzo łatwo im było wykorzystywać wspólny fundusz dla własnych zysków, zresztą ten kraj słynie z wykorzystywania innych nacji. Teraz mniej rozgarnięta część ich kraju( większość populacji brytyjczyków) zagłosowała za samodestrukcją! Moim zdaniem to im się należy! Unia z entuzjazmem zareagowała na ich Brexit, bo przedsiębiorczo Anglia jest największym benificjentem unijnych składek! A pieprzenie o tym, że Pl się rozwija dzięki unii jest potrawką dla ograniczonych umusłowo!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #10 dnia: 25.10.2016, 20:34 »
Porównanie pracownika Castoramy do takiego z Selco, jest niestosowne :) Bo to jakby perkusistę porównać z małpą walącą pałą w pień drzewa :)
Lucjan

MrProper

  • Gość
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #11 dnia: 25.10.2016, 20:41 »
Arku ja nie byłem w tej komisji weryfikacyjnej ;)

Ale podejrzewam że cuda takie czyni Rasizm- zobaczył Polaczka który nie zbyt dobrze posługuje się Holenderskim, i pomyślał sobie co Ty tu Polaczku bedziesz mnie uczył.
Tak to sobie wytłumaczyłem, jak zobaczyłem z jaką pogardą na mnie patrzył.
Nadmienię że odwdzięczyłem mu się tym samym, po zaistniałej sytuacji ;)

Offline Rosa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poważnie to sie leży w grobie..
  • Lokalizacja: Irlandia
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #12 dnia: 25.10.2016, 20:45 »
Tu nie chodzi o rasizm! Idąć takim tokiem myślenia każdy z nas zaliczajac jakakolwiek porażkę powoływałby się na to!

MrProper

  • Gość
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #13 dnia: 25.10.2016, 20:48 »
Ty mów co chcesz
A ja sobie to tłumaczę dokładnie tak jak napisałem. To ja widziałem minę tego jegomościa, którego spojrzenie było bardzo czytelne. :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Upadek zachodniej cywilizacji
« Odpowiedź #14 dnia: 25.10.2016, 20:50 »
Arku ja nie byłem w tej komisji weryfikacyjnej ;)

Ale podejrzewam że cuda takie czyni Rasizm- zobaczył Polaczka który nie zbyt dobrze posługuje się Holenderskim, i pomyślał sobie co Ty tu Polaczku bedziesz mnie uczył.
Tak to sobie wytłumaczyłem, jak zobaczyłem z jaką pogardą na mnie patrzył.
Nadmienię że odwdzięczyłem mu się tym samym, po zaistniałej sytuacji ;)
Jestem zaskoczony i pełen podziwu, że miałeś na tyle opamiętania że nie obiłeś mu tej zarozumiałej mordy. Rasizm Mariuszu? To raczej patrząc na umiejętności,my mamy do niego prawo.  Mam wielu przyjaciół za granicą. W pale mi się nie mieści że jako tak rozwinięty intelektualnie i manualnie naród, jesteśmy zaściankiem Europy, i robimy za parobków dla intelektualnych i manualnych debili. To boli.
Arek