Autor Wątek: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?  (Przeczytany 13512 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 784
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #30 dnia: 12.07.2017, 14:45 »
Ja nie mogę o sobie powiedzieć, że nic nie robię :) Nie chce mi się tez tłumaczyć zawile o co mi chodziło, ale jedną z rzeczy jest aby fachowcy robili robotę tam gdzie trzeba,  bez tego z jakiej są partii, w co wierzą i z patrzeniem się na kadencję i ile można ogarnąć w jej czasie.

O ile pogląd 'szklanka do połowy pełna' jest OK, to w przypadku polskiego wędkarstwa uważam, że to nie jest na pewno ani pół szklanki, ani 1/3. Co najwyżej 1/4. Jeżeli więc ktoś chce używać sformułowania 'szklanka w 1/4 pełna', to spoko :)

Waldemar, aby coś zacząć robić dobrze, trzeba wiedzieć co jest złe, co nie działa. Jak się popsuje samochód, to nie zaczynasz od odkręcania kół, aby działać, tylko szukasz przyczyn usterki, bo to może być coś innego. Ja właśnie zauważyłem, że ciężko będzie się przebić przez pewien mur. Bo nie PZW jest problemem wcale, i jego brak nie usunie bolączek. One pozostaną, być może jeszcze więcej na tym stracimy. Bo to nie jest tak, że ryby zabierają prezesi PZW. Oni źle związkiem kierują, ale to pokłosie tego, ze wędkarze są tacy a nie inni. To oni chcą niemożliwego, i jak ktoś im obieca 'złote góry', to  go wybiorą,  dadzą się omamić.

Tu trzeba jakiegoś innego rozwiązania!

Gdyby tak móc użyć propagandowej tuby PZW ... 8)
Lucjan

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #31 dnia: 12.07.2017, 14:54 »
Panowie,

u nas problem polega na tym, że jesteśmy młodą demokracją. Komuna nauczyła ludzi przez 50 lat, że Państwu ani politykom ufać nie należy. Zanim przekształcimy się w prawdziwe społeczeństwo obywatelskie potrzeba pewnie jeszcze 20 - 30 lat.
U nas cały czas dyskutuje się o przeszłości zamiast o przyszłości. Zamiast stawiać na nowoczesną edukację, stawia się pomniki, zamiast uczyć dzieciaki języków i informatyki w szkołach, mamy religię i fizykę kończąca się gdzieś w początkach XX w. Młodzi ludzie nie mają pojęcia o zarządzaniu i ekonomii. Powiela się schematy nauczania jeszcze z czasów PRL.
Gdzie to społeczeństwo ma się nauczyć odpowiedniej postawy nie tylko wobec przyrody ale również wobec siebie nawzajem?  Odpowiednia edukacja prowadzi to powstania takich miejsc jak to forum i do zmiany zachowań prospołecznych ale to dalej jest kropla w morzu potrzeb. Idąc po rynku wrocławskim widzę mnóstwo ciekawych, fajnych ludzi ale wystarczy wjechać na stare osiedla post PRL-owskie żeby zobaczyć jak "szlachta" w patriotycznych bluzach nap....dala butelkami o chodnik i strzela kiepami do Odry. Tutaj chyba wszyscy trochę zawiedli - politycy, rodzice, szkoła. Na szczęście wciąż światełko w tunelu widzę tylko tunel jest bardzo długi...
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #32 dnia: 12.07.2017, 15:02 »
Pisałem już to nie raz kasa rządzi kasa, zamknąć PZW albo je przerobić na nowo, drakońskie opłaty dla tych co chcą zabierać ryby i minimalne dla NK. Zaraz się okaże ze mięsiarze mogą posiedzieć nad woda bo po prostu to lubią i serce będzie ich bolało ale wypuszczą ryby. Nie wierzę ze oni siedzą z kijem tylko żeby złapać mięso, oni maja to zakodowane ale w środku to ludzie co lobią łowić i nawet nie zdają sobie sprawy że można inaczej.
bezie krzyk będzie raban a później przywykną.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #33 dnia: 12.07.2017, 15:05 »
Nigdzie nie stwierdziłem Luk że nic nie robisz dla wędkarstwa, dobrze wiesz że robisz wiele, chyba że chciałeś żeby Cie połechtać ;D :D ;D
a tak na poważnie widzę że sytuacja się poprawia, wiadomo że jest to proces który musi trwać, tylu lat za niedbań nie naprawi się w kilka lat.
Uważam że to na nas świadomych wędkarzach spoczywa obowiązek poprawy sytuacji, nawet nie wielkie kroki pomnożone przez kilka tysięcy dadzą wymierny efekt. Skupmy się na sposobach i pomysłach jak odbudować nasze wody a brudy polityki zostawmy, bo to jest szambo którym nie ma co się babrać.
W pzw są ludzie wartościowi którzy chcą zmian, tylko beton z góry ich powstrzymuję bo ma w tym interes, a my niestety z naszych składek ich utrzymujemy, likwidacja zg i decentralizacja pzw pozwoliły by na zmianę sytuacji.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #34 dnia: 12.07.2017, 15:10 »
MIało być bez polityki bo to nie ten dział! I IMO połowa wpisów w tym Luka to nie ten dział.
Każdy ma coś za uszami. Każdy bez względu na przynależność!

Wracając do tematu:
PRL nauczył ludzi, że wspólne=niczyje, nie zmieni się podejścia ludzi przez 30 lat! Zobaczcie między swoją rodziną czy nie znajdziecie osoby która np. urwie kwiatka przy drodze bo "A tam jeden kwiatek przecież rośnie ich tyle". Przełóżmy to na ryby których tak nie widać: a tam wezmę jedną rybkę przecież płace składkę i mam do tego prawo. OK masz prawo ale weź rybę której jest dużo np. karasia srebrzystego a nie szczupaka. Ci sami ludzie jak jadą na komercję to złowią XYZ ryb ale nie wezmą żadnej bo trzeba dodatkowo płacić. Nie zastanawiało was dlaczego?

Dlaczego jak ktoś chce rybę to nie idzie do sklepu i jej po prostu nie kupi bez patroszenia i całej reszty?

Ludzie nauczeni są kradzieży i tyle. Kali kraść to dobrze, Kalemu kraść to źle.

Kto by miał swój staw w PL to pierwsze co by zrobił to otoczył go murem by mu ryb nie kradli, kamery itd. Takie społeczeństwo (nie wszyscy!) złodziei.

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #35 dnia: 12.07.2017, 15:17 »
Tak już jest mentalność ludzka i każdy z nas to zna, tylko mentalność można zmieniać wiadomo że nie u wszystkich się da, pokolenie prlu powoli odchodzi, mocno wpłynęli na oblicze naszych wód, ale my także możemy na nie wpłynąć i to róbmy.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #36 dnia: 12.07.2017, 15:22 »
MIało być bez polityki bo to nie ten dział! I IMO połowa wpisów w tym Luka to nie ten dział.
Każdy ma coś za uszami. Każdy bez względu na przynależność!

Wracając do tematu:
PRL nauczył ludzi, że wspólne=niczyje, nie zmieni się podejścia ludzi przez 30 lat! Zobaczcie między swoją rodziną czy nie znajdziecie osoby która np. urwie kwiatka przy drodze bo "A tam jeden kwiatek przecież rośnie ich tyle". Przełóżmy to na ryby których tak nie widać: a tam wezmę jedną rybkę przecież płace składkę i mam do tego prawo. OK masz prawo ale weź rybę której jest dużo np. karasia srebrzystego a nie szczupaka. Ci sami ludzie jak jadą na komercję to złowią XYZ ryb ale nie wezmą żadnej bo trzeba dodatkowo płacić. Nie zastanawiało was dlaczego?

Dlaczego jak ktoś chce rybę to nie idzie do sklepu i jej po prostu nie kupi bez patroszenia i całej reszty?

Ludzie nauczeni są kradzieży i tyle. Kali kraść to dobrze, Kalemu kraść to źle.

Kto by miał swój staw w PL to pierwsze co by zrobił to otoczył go murem by mu ryb nie kradli, kamery itd. Takie społeczeństwo (nie wszyscy!) złodziei.
Żeby nie za dużo o polityce,  ale ryba psuje się od głowy. Ci co w szczególności powinni być uczciwy to kradną.  Więc nie ma co się dziwić, że i naród kradnie.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #37 dnia: 12.07.2017, 15:22 »
Dokładnie jak państwowe to niczyje, u siebie czy u znajomych w ogródku nikt nie rzuci niedopałka na trawnik, ale na ulicy to czemu by nie, ciężko jest do kosza wrzucić.
Nie wiem kto ale ktoś kiedyś powiedział że prawdziwy patriota to nie ten co wrzeszczy, macha flagą itd. tylko ten co na ulicy podniesie śmiecia i wrzuci do kosza. Bo mu zależy i czuje że ta ulica tez należy do niego i o nią dba. U nas wody nie są kojarzone że są nasze, puki ludzie nie zrozumieją tego ze rzeka, ulica, las są nasze a nie czyjeś będzie kicha.
A jak tego ludzie nie rozumieją to trzeba ich nauczyć przez kieszeń  tak jak było x lat temu przy wprowadzaniu płatnego parkowania.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #38 dnia: 12.07.2017, 15:37 »
Co do ryb w wodach PZW, 90% czasu spędzam nad rzeką i na brak ryb narzekać nie mogę ;D Moim zdaniem w każdej wodzie zostały jeszcze potwory, trochę wiedzy, kombinowania i sporo czasu spędzonego z wędką w ręku zaowocuje pięknymi rybami łowionymi regularnie :P

Nie jestem fanatykiem C&R ale i tak wypuszczam 95% złowionych ryb (mówię ty o sztukach nadających się do fotki bo chlapacze wypuszczam wszystkie) i rozumiem zachciankę zabrania ryby z łowiska ale trzeba mieć umiar, czego niestety nasi rodacy nie rozumieją. Pakując się po ostatniej nocce pewien jegomość zaoferował mi ryby, bo nie ma ochoty a szkoda wypuszczać :facepalm:
I jak takiemu przetłumaczyć że robi źle?

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #39 dnia: 12.07.2017, 15:42 »
Ale już widać zmiany nawet na przysłowiowej ulicy, coraz częściej ludzie sprzątają po swoich psach, sam widziałem jak matka w parku razem z kilkuletnim dzieckiem pozbierały papiery i zaniosły do kosza a ostatnio moja 4 letnia córka upomniał mnie że marnuję wodę bo myje zęby nie wlewając wody do kubka :-[ to się dzieje też nad wodą, wędkarze po sobie sprzątają, pstrykają fotkę z rybą w towarzystwie żony i dzieci i uwalniają rybę. Wiadomo dzieje się wiele złego, zawsze będą czarne owce i długa droga przed nami ale walczmy o te nasze dzieci o juniorów bo to od nich będzie wiele zależało i dajmy już spokój z naszym narodowym narzekaniem bo tym nic nie zdziałamy.
Razem tu na tym forum zastanówmy się jak małymi krokami zmieniać oblicze polskiego wędkarstwa.
Cytuj
Dokładnie jak państwowe to niczyje, u siebie czy u znajomych w ogródku nikt nie rzuci niedopałka na trawnik, ale na ulicy to czemu by nie, ciężko jest do kosza wrzucić.
Nie wiem kto ale ktoś kiedyś powiedział że prawdziwy patriota to nie ten co wrzeszczy, macha flagą itd. tylko ten co na ulicy podniesie śmiecia i wrzuci do kosza. Bo mu zależy i czuje że ta ulica tez należy do niego i o nią dba. U nas wody nie są kojarzone że są nasze, puki ludzie nie zrozumieją tego ze rzeka, ulica, las są nasze a nie czyjeś będzie kicha.
A jak tego ludzie nie rozumieją to trzeba ich nauczyć przez kieszeń  tak jak było x lat temu przy wprowadzaniu płatnego parkowania.


Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #41 dnia: 12.07.2017, 16:15 »
Wszystkiemu winna pani Basia.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Kadłubek

  • Gość
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #42 dnia: 12.07.2017, 16:56 »
Sekundy temu to oglądałem na FB. No przecież skoro można zabrać rybę to dlaczego by tego nie zrobić? Dla kota, dla sąsiada, dla .....
A przecież nie puszczą ich do wody... Maszynka do mielenia też musi się zwrócić.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #43 dnia: 12.07.2017, 21:36 »
Polityczna część wątku znajduje się tutaj: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8799.

Każdy następny wpis tyczący polityki zostanie usunięty.
Jacek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polskie wody - dlaczego jest tak źle?
« Odpowiedź #44 dnia: 12.07.2017, 21:43 »
Tak się zastanawiam teraz Jacku. Przeniosłeś wpis całościowo, który, co nie jednego mógł by zainteresować by się przenieść do tematu z linku. Teraz, nie ma czym się sugerować. NIe mogłeś zostawić jakiegoś cytatu, by było czym się sugerować by tam zaglądnąć?
Arek