Autor Wątek: Donęncanie łowiska  (Przeczytany 14310 razy)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Donęncanie łowiska
« dnia: 31.03.2015, 18:51 »
Panowie,czy zdarza wam sie donęcać łowisko,pare dni przed łowieniem? w jaki sposób to sie uwas odbywa? czy łowicie zaraz,następnego dnia,czy wolicie odczekać ze dwa dzionki,żeby ryba sie przyzwyczaiła. a jeśli już łowicie,po zanęcaniu dwu dniowym,to czy przed łowieniem nęcicie czy odrazu zaczynacie normalnie łowic przykładowo feederem ;)

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #1 dnia: 31.03.2015, 19:03 »
Można nęcić np, 2dni i trzeciego dnia przyjechać łowić, a można odrazy w jednym dniu. Myśle że łowiąc feederkiem to nie trzeba nęcić te dni, tylko drazu łowć, z procy postrzelać lub jak ja mam rakiete i nęce. :D :thumbup: Takie donęcanie kilku dniowe to myśle że chodzi o większą rybke.
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #2 dnia: 31.03.2015, 19:07 »
a jak chcę leszcza przykładowo sprowadzić na łowisko,czy lepiej jest nęcić dwa dzionki i dopiero potem łowić,bo wiadomo można go szybko spłoszyć.

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #3 dnia: 31.03.2015, 19:16 »
Jak chcesz leszcza sprowadzić to proponuje ci kupić zanente bardzo słodką, lub rozrobić wode z łowiska, przykładowo mówie pół litra i dotego melasy troche i z tym rozrabiać zanente, noi czerwonego na hak i czekać :D
Czerwonego na haku i słodka zanenta najlepiej o smaku karmelu.
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2015, 19:38 »
Na leszcza polecam grubą zanętę z dodatkiem przyprawy do piernika(dostępna w każdym markecie)z odrobiną melasy lub boostera lorpio bream ,obowiązkowo pieczywo fluo,i łowimy bez czekania dwóch dni nic więcej nie potrzeba mój stały zastaw na zdjęciu booster caramel ale częściej używam bream
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #5 dnia: 31.03.2015, 20:05 »
Do kilkudniowego nęcenia odradzam sypka zanętę gdyż takie mieszanki zwabiają drobnicę . Proponuję grubszą na przykład kukurydzę czy pelet , taka zanęta selekcjonuje większe ryby . Najłatwiej nęcić wspomnianą  kukurydzą , wystarczy ugotować , dodać atraktora czy innych dodatków i nęcić miejscówkę . Dobrze sypać o tej samej porze ale nie ma co ukrywać , nie zawsze mamy takie możliwości . W dniu łowienia sypnąć połowę poprzedniej ilości i systematycznie donęcać koszykiem jeżeli pytasz o feeder , mieszankę koszykową zaprawiaj dodatkami /atraktorami które wcześniej dodawałeś do kukurydzy . Oczywiście nie przesadzaj z ilością ziaren i zanęty aby nie spaprać łowiska , szczególnie teraz na wiosnę .

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #6 dnia: 31.03.2015, 20:12 »
Ja z mojej strony dodam że aby złowić leszcza mówię o dużych leszczach i kilku sztukach to zanęta musi być gruba najlepiej ziarna
taktyka:
dzień pierwszy kasza jeczmienna plus śrut kukurydziany plus zanęta sypka ( sezon woda ciepła od czerwca) w całości wychodzi mi tego 3/4 wiadra 10l
dzień drugi powtórka z tego samego
przez pierwsze dni zachęcam drobnice wiadomo jak jest zadyma w drobnicy to grubsze ryby się zainteresują
dzień trzeci pęcak + śrut kukurydziany plus zanęta plus pellet 3mm
dzień czwarty pęcak + pellet 3mm + kuku gotowane + groch gotowany
dzień piąty pellet 3mm + kuku gotowane + groch gotowany

zazwyczaj zaczynam w poniedziałek kończę w piątek i na sobotę  mam gotowe łowisko
w połowie nęcenia skład zaczyna się robić selektywna a piąty dzień jest grubo i to pozwala przytrzymywać lechony w łowisku

podstawa aby w ogóle połowy na dzikiej wodzie się powiodły to podstawą jest wybór miejsca nęcenia ale to inna opowieść
pora dnia kiedy necimy musi być skoordynowane z wejściami ryby w łowisko po obserwacji wody można wywnioskować kiedy mamy rybe w łowisku spławy bańki

zaznaczę że tą taktykę stosuje przy połowie z łodzi ( z brzegu również ją stosowałem ale w dzisiejszych czasach bardzo trudno ukryć takie stanowisko w ukryciu żeby cie nie podsiedli jacyś wędkarze)
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #7 dnia: 31.03.2015, 20:16 »
A po jakiego grzyba kilkudniowe nęcenie leszcza(bo pytanie dotyczyło tej ryby),trzeba wyczaić kiedy ma pory żerowania i łowimy go z marszu,właśnie najbardziej wkurza mnie jak na moim łowisku ktoś podpatrzy że łowię duże leszcze i według wskazówki dobrze sypać kukurydzą przepędza całe stado na długo,jeżeli stosujesz pył na leszcze to na pewno ściągnie drobnicę ale nigdy gruba zaneta z dodatkami, dotyczy feedera
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #8 dnia: 31.03.2015, 20:24 »
A po jakiego grzyba kilkudniowe nęcenie leszcza(bo pytanie dotyczyło tej ryby),trzeba wyczaić kiedy ma pory żerowania i łowimy go z marszu,właśnie najbardziej wkurza mnie jak na moim łowisku ktoś podpatrzy że łowię duże leszcze i według wskazówki dobrze sypać kukurydzą przepędza całe stado na długo,jeżeli stosujesz pył na leszcze to na pewno ściągnie drobnicę ale nigdy gruba zaneta z dodatkami, dotyczy feedera

Zapraszam Kolegę do mnie na wytrzebione żwirownie :) . Owszem leszczyki możesz z marszu łowić ale na medalowe sztuki trzeba się dobrze przygotować . Należy znaleźć ich ścieżki i przyzwyczaić do pokarmu . Kiedyś zdarzało mi się łowić duże łopaty z marszu , niestety takich dni jest coraz mniej .

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #9 dnia: 31.03.2015, 20:28 »
Ci co łowią na komercjach albo na wodach PZW, które są często zarybiane nie muszą przygotowywać łowiska. Spróbuj Staś złowić duże leszcze na dzikiej słabo zarybionej wodzie.
Zbyszek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #10 dnia: 31.03.2015, 20:30 »
Zbyszek, dzika woda powinna mieć mnóstwo leszcza. Trzeba mówić zwykła woda lub PZW... :D
Lucjan

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #11 dnia: 31.03.2015, 20:31 »
Ładnych leszczy połowiłem tylko wtedy kiedy grubo karmiłem parę dni ,brania wtedy były regularne i przez cały dzień ,kiedy łowiłem z marszu ,sporadycznie trafiał sie ładny leszcz. Woda tzw.Pzw :)
Krzychu

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #12 dnia: 31.03.2015, 20:32 »
Luk mam na myśli wodę, której nikt nie zarybia tylko prowadzi odłowy. Razem z kłusolami.
Zbyszek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #13 dnia: 31.03.2015, 20:34 »
sorki tym bardziej,dużą ilością paszy na przetrzebionym łowisku nie ściągniesz,bo niby co ma ją sporzyć,skiśnie i tyle zwłaszcza na wodzie stojącej,nęcenie się sprawdzi jak przyzwyczaisz do tego systematycznym nęceniem,a nie ilością nie ilość tylko jakość .
Staś
Klasyczny Feeder

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Donęncanie łowiska
« Odpowiedź #14 dnia: 31.03.2015, 20:35 »
A po jakiego grzyba kilkudniowe nęcenie leszcza(bo pytanie dotyczyło tej ryby),trzeba wyczaić kiedy ma pory żerowania i łowimy go z marszu,właśnie najbardziej wkurza mnie jak na moim łowisku ktoś podpatrzy że łowię duże leszcze i według wskazówki dobrze sypać kukurydzą przepędza całe stado na długo,jeżeli stosujesz pył na leszcze to na pewno ściągnie drobnicę ale nigdy gruba zaneta z dodatkami, dotyczy feedera

podzielam zdanie jędrula ja mówie o łowieniu leszcza a nie przypadkach (wiadomo być może są jeszcze wody gdzie sa ławice leszczy ogromne niesty nie u mnie ) tym się różni łowienie z marszu od systematycznego podejścia do tematu
kiedyś pokazywałeś staś 1 zdjęcie leszka o ile pamiętam takiej dwójki - jak popracuje nad wodą to takich 2-3 kg można sporo wyjąć z sesje bez większego wysiłku
Maciek