Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1181353 razy)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3450 dnia: 06.07.2015, 07:43 »
Niedawno wróciłem z nocki. Łowiłem ze szwagrem Mariuszem na naszej najskuteczniejszej w tym sezonie wodzie PZW. Rybek jako tako współpracował, chociaż zdecydowanie najlepiej wczoraj wieczorem, nocka słabsza. W sumie na mojej macie wylądowały, Leszcze 57, 55 i 40 cm. oraz dwa karasie 25 i 37 cm. Mój kompan zakończył łowy z niemal identycznym wynikiem. Wszystko na metodę a najskuteczniejsze kulka tutti frutti sonu i kuku czosnkowa. Pozdrawiam ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3451 dnia: 06.07.2015, 07:48 »
Super stary , gratulacje . Martwi mnie tylko ta posucha w nocy .

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3452 dnia: 06.07.2015, 07:50 »
Zapomniałem dodać jaki cyrk mieliśmy z podbierakiem ;) najpierw Mario połamał swój czyszcząc miejscówkę z roślin, następnie rozsypał się mój w trakcie podbierania największego leszcza :'( Oba słynnej marki na "J" :P Na szczęście łowiłem jakby na to nie patrzeć z inżynierem więc z użyciem ścierek, sznurówek i podpórki Szwagro go wyleczył na tyle by w miarę pewnie dało się podbierać ryby ;D

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3453 dnia: 06.07.2015, 07:53 »
Super stary , gratulacje . Martwi mnie tylko ta posucha w nocy .
 


Jędrek po części winę mógł ponosić sum który żerował hałaśliwie akurat na zanęconej miejscówce, oraz pan bóbr który również mało finezyjnie wskakiwał co po chwila do wody ;)

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3454 dnia: 06.07.2015, 08:15 »
Gratuluje wszystkim połowów  :bravo:

Ja byłem na nocce z soboty na niedziele na łowisku Okoń, plan był taki żeby jedną wędkę postawić "na grubo" na rosówkę i czerowone robaki, a drugą z koszykiem pobawić się z karpikami.

Na początku nie zapowiadało się dobrze ale gdy już utrafiłem z przynętą worek się otworzył. Na początku próbowałem kulki tutii-frutii od Sonu, kukurydzę, białe na włosie wszystko z truskawkowym miksem w koszyku ale trafiały się pojedyncze karpiki. Zabawa zaczęła się gdy na włosie zawisł 12 mm Krylowy pelet a w koszyku czysta zanęta ochotkowa od Sonu.
Złowiłem dwa japońce i 19 karpików od 1,5 do 3 kilo gdy na stanowiskach obok praktycznie nic się nie działo, trafiły się też dwa bonusy
90 cm jesiotr i karp 70 cm - 6,4 kg :)

Najgorsze było to że w kilkanaście kilometrów dalej paliły się duże połacie lasu i w nocy dym doszedł do mnie, przed kilka godzin oddychałem węglem drzewnym i prześmiardło mi wszystko co mogło  :-X

 
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 892
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3455 dnia: 06.07.2015, 08:28 »
Dwa dni sporadycznego bytowania na forum, a wyniki sa powalające! Gratuluję wszystkim łowcom :thumbup:

Maniek jak zwykle 'dowalił' swoimi brzanami i kleniami, i to mocno...  :bravo:
E-mariobros - lin przecudny! W UK są łowiska gdzie zarybia się odmianami złotymi  nigdy jednak nie widziałem takiej odmiany, niczym koi! :bravo:
Szumeq- pierwsze koty za płoty - piękny leszcz! :D :D :D
Ostry - ładnie porządziłeś na 'Okoniu', graty! :thumbup:
Kucuś22 - widzę, że ze szwagrem stanowicie niezłą parę, powinniście startować w jakiś zawodach :D Ładny wynik :bravo:

A co do UK, to ku pokrzepieniu serc powiem, że moja nocka na Tamizie nie dała mi żadnych większych ryb! :D Księżyć w pełni byl kilka dni temu, może to było przyczyną słabych brań? W nocy oprócz kilku słabych, niezaciętych brań i ugięć pochodzących od nietoperzy nic się nie działo. W Polsce było o wiele lepiej! ;D
Lucjan

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3456 dnia: 06.07.2015, 08:37 »
Dzięki Luk :thumbup: Faktycznie mam to szczęście, że z Mariuszem łowimy i rozumiemy się doskonale już od lat ;D Każdemu życzę takiego towarzysza wędkarskich wypadów :D

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3457 dnia: 06.07.2015, 10:22 »
Pierwszy w tym sezonie linek po 30 (cm) i zarazem pierwszy w moim życiu  złapany na metodę.
Rybka pływa dalej więc może spotkamy się na 40 :)
Maciek

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3458 dnia: 06.07.2015, 12:02 »
W uzupełnieniu relacji szwagra z naszego dzisiejszego wypadu na nockę dołączam kilka fotek swoich rybiszonków. W sumie na "metodę" złowiłem cztery leszczyki: 41, 46, 51 i 54 cm oraz rano karasia 37 cm, niestety nie trafił mi się tak piękny leszcz jak szwagrowi (jego zapomniał chyba w pewnym momencie, w którą stronę ma rosnąć i poszedł w wysokość :D). Jedna ryba w nocy spięła się przed podbierakiem (PS. Szwagier żeś mi reklamę zrobił na forum: Macgyver II :D).
Jeden leszczyk padł na dwie miodowe kuku z Cukka, dwa na kulkę Sonu tutti frutti, czwarty leszek i karaś na dumbellsa scopex (a propos ta ostatnia przynęta bardzo miło mnie zaskoczyła w ostatni weekend ???). Rybki najlepiej żerowały wieczorem, w nocy bardzo sporadycznie.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3459 dnia: 06.07.2015, 12:24 »
Mariusz , ten leszcz na trzecim zdjęciu się nie liczy  :D Ewidentnie spałeś jak pobrał , nie ma na śpiocha... :D

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3460 dnia: 06.07.2015, 12:43 »
Piekne Leszki, Mario  :thumbup:

Wczorajsza nocka (sesja treningowa przed nocnymi zawodami) w Dolinie B.  Od 20.00 do 7.00
Rybki nawet współpracowały :

7 leszczy, 3 karasie, 14 karpików, 3 nocne dublety, 2 spinki po  braniu (za dlugo sie gramolilem z namiotu), 1 przy holu (karpik zahaczył o podbierak).
Łącznie wyholowane 24 sztuki :P
Od 1.00 do prawie 3.00 spałem, obudzilo mnie branie karpia  |-)

Ponizej pare fotek :

Znów jestem

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3461 dnia: 06.07.2015, 12:56 »
Mariusz , ten leszcz na trzecim zdjęciu się nie liczy  :D Ewidentnie spałeś jak pobrał , nie ma na śpiocha... :D

Ha ha, dobre Jędrzej. :D :thumbup:
Możesz nie wierzyć, ale nie zmrużyłem nawet oka :beg: Tak się po prostu wygląda w tym wieku po dwóch upalnych dniach nad wodą :P

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3462 dnia: 06.07.2015, 13:12 »
 :thumbup: :beer:

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3463 dnia: 06.07.2015, 16:10 »
Dzięki dfq. ;D. Tak naprawdę to Ty połowiłeś :bravo:, nawet nie wiem jak przy takiej ilości wyciągniętych ryb wygospodarowałeś jeszcze czas na drzemkę :). Choć z drugiej strony nasz wynik z Maćkiem "Kucusiem" na naszych pustych wodach PZW jak najbardziej nas satysfakcjonuje.

Offline DamianS

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3464 dnia: 06.07.2015, 18:23 »
Piekne Leszki, Mario  :thumbup:

Wczorajsza nocka (sesja treningowa przed nocnymi zawodami) w Dolinie B.  Od 20.00 do 7.00
Rybki nawet współpracowały :

7 leszczy, 3 karasie, 14 karpików, 3 nocne dublety, 2 spinki po  braniu (za dlugo sie gramolilem z namiotu), 1 przy holu (karpik zahaczył o podbierak).
Łącznie wyholowane 24 sztuki :P
Od 1.00 do prawie 3.00 spałem, obudzilo mnie branie karpia  |-)

Ponizej pare fotek :




Gratuluje połowu dfg :)
Tez bylem w Dolinie B. tyle ze w sobotę testować nowy feeder który sprawdził się znakomicie - rezultat 2 karpie i ok 10 dużych japońców (przynajmniej tak mi się wydaje ze to były japonce :))