Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1180984 razy)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2010 dnia: 26.04.2015, 22:50 »
Gratki dla wszystkich! Super wyniki. Andrzeju,- karaś jest kapitalny. Krzysztofie, chyba do Ciebie przyjadę z solidnym sprzętem.. ;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2011 dnia: 26.04.2015, 23:25 »
Dzisiejsza płoć. 37 cm.
Szczuplutka, na pewno już po tarle.
Wielkie gratulacje pięknej płoci. Ja też 2 lata temu miałem taką chudą po tarle. Trochę żałowałem, bo w takiej wielkości, gdyby była trochę grubsza, to by o wiele ładniej wyglądała. Te wielkie szybciej się wycierają.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2012 dnia: 27.04.2015, 00:11 »
Moją zasiadkę mozna skwitować motto - wytrwalość się opłaca :)
Wyobraźcie sobie - łowiłem w tym samym miejscu co wczoraj, na tą samą przynetę ( łubin) - wczoraj zero brań - a dziś worek się rozwiązał

Zaczeło sie od ładnego jazia



poraniony - za duży na atak szczupaka więc to sprawka tych zasranych kormoranów !





Skoro żeruje i nieźle walczy na kiju to widocznie dobrze się te rany goją i już mu nic nie grozi
Potem zaczęly sie leszcze :








Gdy robiłem to selfie uslyszałem tercie bata o podpórkę i za sekundę był już w wodzie. wypuściłem szybko leszcza i drugą wędką cudem zahaczyłem za gumkę na dolniku bata który już był dobre 3 m od brzegu , matchowka wyholowałem najpierw bat - a potem batem siłacza - japońca ;)



Na końcu jeszcze jeden jaź , też calkiem fajny i kilka wzdręg takich 20-25cm



Moje wnioski :
Wczoraj w tym miejscu łowiłem metodą i zwykłym federem, też matchówką ze spławikiem Jakuba 1,1g - brań nie było . Myślę że na takiej dzikiej wodzie o prawie zerowej presji wędkarskiej plusk podajnika lub kosza ( woda ma tam ok 2m) skutecznie odstarszał ryby
Dziś połowiłem - bat ze spławikiem 0,2g pod trzcinami ( i do jasnej ciasnej piękny lin mi wjechał w trzciny i wypiął sie - a ja już widzialem te gratulacje z powodu wygranego zakładu >:O)
Druga wędka - matchówka z tym samym zestawem co wczoraj - pięknie sie sprawdza Fiumka , duży zapas mocy ma i wielka finezja przy rzutach
Opłaca się lowić cierpliwie w nęconym miejscu - od jutra zwiększam ilości ziarna :)
Gratulacje dla wszystkich ktorzy pięknie połowili !
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2013 dnia: 27.04.2015, 00:50 »
Gratulacje Gienku! Nęcenie zawsze daje efekty! Ciekawe, że wczoraj nie było żadnych brań. Albo ryba nie odwiedziła miejscówki w danej porze, albo typowo nie żerowała, albo - co chyba mniej prawdopodobne - odwiedziła miejscówkę dzisiaj po raz pierwszy.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2014 dnia: 27.04.2015, 01:06 »
Gratulacje Gienku! Nęcenie zawsze daje efekty! Ciekawe, że wczoraj nie było żadnych brań. Albo ryba nie odwiedziła miejscówki w danej porze, albo typowo nie żerowała, albo - co chyba mniej prawdopodobne - odwiedziła miejscówkę dzisiaj po raz pierwszy.
Ja myśle że płoszył ją halas podajnika do metody wpadającego co 20 min do wody, potem też koszyczka zwykłego. To woda gdzie łowią nieliczni, niezarybiana niczym od lat , miesiarz tu nie połowi ani nikt z marszu, tylko długie necenie przynosi efekty
Jeśli kiedyś bedziesz mial chęć połowić tu ze mną - zapraszam choć efektów nie gwarantuję bo nasza pasja jest nieprzewidywalna :)
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2015 dnia: 27.04.2015, 01:27 »
No właśnie czekam aż złowisz tego pierwszego lina, żebym mógł przyjechać z tą półlitrówką ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2016 dnia: 27.04.2015, 05:54 »
Gratuluje Druid super połów, piękne rybki
Krzysztof

Offline wojtek_10101

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2017 dnia: 27.04.2015, 07:22 »
Witam wszystkich.W zeszłym tygodniu nie byłem nigdzie to w tym mijającym zaliczyłem dwa wyjazdy.Najpierw w środę 22.kwietnia łowiłem płotki i leszczyki a na drugiej wyprawie w piątek 24.kwietnia łowiłem karpie i karasie.
Zacznę od tej pierwszej.

Około 30szt. płotek i leszczyków.Dokładnie nie wiem bo nie liczyłem.Ryby są nie przewidywalne,podawałem im na haczyku mady,pęczak a one tylko na kukurydzę chciały brać,szczególnie płotki.Łowiłem oczywiście z waglerem od 11 do 17.
Teraz na żywo.

Druga wyprawa to komercja.Tam łowiłem piękne karasie:5szt.po 38cm i 1szt. 40cm.Tego największego z ciekawości zważyłem: 1,02kg.Karpiki 7szt., nie duże od 36 do 43cm. oraz amurek 35cm.Najwięcej brań na mady barwione,a próbowałem na pęczak,kukurydzę i dendrobenę.

Nagrałem filmik ale dopiero muszę go zmontować.Nie jestem zadowolony z filmiku bo słychać jakieś trzaski,których nie mogę zlokalizować.Wydawało mi się że to hamulec kołowrotka ale nie jestem pewien bo są momenty kiedy nie kręcę kołowrotkiem a to i tak słychać.Może ktoś coś podpowie.

Pozdrawiam      Jurek
Czesc Jurku! Na jakim zbiorniku 22 kwietnia lowiles. Ja w piatek zlowilem tylko 1 lina pod wieczor na Blachowni. W niedziele na pajaku kolega zlapal leszcza 46cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 439
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2018 dnia: 27.04.2015, 07:40 »
Gienku gratuluje piekne rybki
Dodatkowo tym wiekszy sukces ze lowisz na dzikiej wodzie :bravo:
Grzesiek piekna płoc :bravo:
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 888
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2019 dnia: 27.04.2015, 08:03 »
OMG, ale ryb! :o  Gratuluję pierwszorzędnych wyników! :thumbup:

Andrzej - u mnie karaś 40 cm ważyłby w granicach właśnie 1,5 kilograma, przed tarłem na pewno może być cięższy. Nie ma co się sugerować waga innych ryb, to mógł być samiec na przykład lub samica po tarle... Na pewno jednak leszcz 75 cm nie powinien ważyc 1,5 kilograma - tyle to w przypadku pobytu w jakimś obozie koncentracyjnym :)

Super połów Gienek! Co do jazia - rzeczywiście rany są podobne do zadanych dziobem kormorana. Jeżeli masz czystą wodę, to ptaszyska te mogą wyrządzić sporo krzywdy w rybostanie...
 
Lucjan

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2020 dnia: 27.04.2015, 08:14 »
Zapracowany nawet nie odwiedzałem forum >:( wczoraj postanowiłem się oderwać od wszystkich obowiązków.
Poniżej trzy największe sztuki. Pełnołuski miał 77cm i 9kg. Królewskie 6,5 i 5,5kg. Poza tym niezliczona ilość karpi do 3kg, oraz karasi. Sprzętowo Mikado Black Draft dawał radę, jestem zdziwiony możliwością tej wykałaczki ???

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2021 dnia: 27.04.2015, 09:27 »
ale się dzieje, o jakie piekne smoki :o
gratulacje  dla wszystkich :bravo: :thumbup: :fish:
Znów jestem

Grendziu

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2022 dnia: 27.04.2015, 10:36 »
Jezioro Czarne - sobota.

Pobyt - 12h.

Przyłów: 2 płotki, 2 okonie ponad 30cm, 7 szczupaków złowione jako przyłów przy poszukiwaniu okonia.

WSZYSTKIE RYBY WYPUSZCZONE OD RAZU PO ZŁOWIENIU!!!

Niestety w niedzielę nie mogłem być na rybach :(

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2023 dnia: 27.04.2015, 13:07 »
Kol.andrzejm.Bez urazy ale wagę to chyba musisz dać do legalizacji.Mimo to gratuluję, karaś 40cm.to już jest znacząca rybka.Pozdrawiam.

1kg cukru na wadze pokazuje 1kg więc jest waga ok. Po prostu był tłusty 8)

Może to moja waga fiksuje.Mój karaś też miał 40cm. a ważył 1,02kg.Jeszcze raz bez urazy. Jurek.

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2024 dnia: 27.04.2015, 13:10 »
Witam wszystkich.W zeszłym tygodniu nie byłem nigdzie to w tym mijającym zaliczyłem dwa wyjazdy.Najpierw w środę 22.kwietnia łowiłem płotki i leszczyki a na drugiej wyprawie w piątek 24.kwietnia łowiłem karpie i karasie.
Zacznę od tej pierwszej.

Około 30szt. płotek i leszczyków.Dokładnie nie wiem bo nie liczyłem.Ryby są nie przewidywalne,podawałem im na haczyku mady,pęczak a one tylko na kukurydzę chciały brać,szczególnie płotki.Łowiłem oczywiście z waglerem od 11 do 17.
Teraz na żywo.

Druga wyprawa to komercja.Tam łowiłem piękne karasie:5szt.po 38cm i 1szt. 40cm.Tego największego z ciekawości zważyłem: 1,02kg.Karpiki 7szt., nie duże od 36 do 43cm. oraz amurek 35cm.Najwięcej brań na mady barwione,a próbowałem na pęczak,kukurydzę i dendrobenę.

Nagrałem filmik ale dopiero muszę go zmontować.Nie jestem zadowolony z filmiku bo słychać jakieś trzaski,których nie mogę zlokalizować.Wydawało mi się że to hamulec kołowrotka ale nie jestem pewien bo są momenty kiedy nie kręcę kołowrotkiem a to i tak słychać.Może ktoś coś podpowie.

Pozdrawiam      Jurek
Czesc Jurku! Na jakim zbiorniku 22 kwietnia lowiles. Ja w piatek zlowilem tylko 1 lina pod wieczor na Blachowni. W niedziele na pajaku kolega zlapal leszcza 46cm.

Łowiłem w Poraju przed zalewem na tzw.cofce.